Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορά είναι ότι εσείς το έχετε 100% σίγουρο ότι θα αποτύχει! Εγώ λέω ότι είμαι αισιόδοξος ότι κάτι θα γίνει! Δεν μπορεί όλα στραβά να πηγαίνουν!!!!

 

βρε αγόρι μου τώρα χωρίς πλάκα υπάρχει άνθρωπος (πέρα από σένα) να μην πιστεύει ότι έχει αποτύχει ήδη το win.mobile; το λένε τα νούμερα,οι devs.και πάνω απόλα οι καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί ξέρεις εσύ από τώρα τι θα φέρει η Redstone 2;

 

Αυτό που θέλουν να σου πουν (και έχουν δικιο) είναι πως ότι και να φέρει, δεν θα αλλάξει το κλίμα. Γι αυτό και η ms προσανατολιζεται αλλού.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι εσείς το έχετε 100% σίγουρο ότι θα αποτύχει! Εγώ λέω ότι είμαι αισιόδοξος ότι κάτι θα γίνει! Δεν μπορεί όλα στραβά να πηγαίνουν!!!!

 

Ας μου δώσει λοιπόν την ευκαιρία να αναθεωρήσω.

Προς το παρόν,μόνο το αντίθετο μου δείχνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αρχίσει πάλι τη γνωστή και μεγάλη συζήτηση για το τι και το πως.

Βέβαια και μόνο, που όλα αυτά είναι η δική μας άποψη, άποψη που δεν έχει

δημιουργηθεί πάλι τυχαία. Όσο αφορά το λειτουργικό είναι μια χαρά* τα μόνα που

προστίθενται και αλλάζουν από έκδοση σε έκδοση δεν είναι κάτι το δραματικό.

Τι άλλο άλλωστε πια να μπει. Ο πυρήνας είναι αυτός που είναι με κάποιες προσθήκες

και αλλαγές σε ελάχιστες λειτουργίες και το UI. Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι

που μαγικά θα κάνει ορδές των προγραμματιστών να αρχίσουν να γεμίζουν το Store.

Αν δεν πουλήσει hardware να γεμίσει το Store δε πρόκειται. Βέβαια ισχύει και το ακριβώς αντίθετο.

Για αυτό για μένα τη διαφορά μπορούν πια να τη κάνουν μόνο οι developers.

 

*Κάποτε κάναμε μια χαρά τη δουλειά μας με τα 8άρια και τα 512mb. Το λέω γιατί πρόσφατα έκανα reset (wdrt)

στο 550 και με τη 10586 build "πετούσε". Μέχρι που μπήκε αναγκαστικά η rs1 και όλο και πάει. Είδωμεν και με την rs2,

γιατί υπάρχει το γνωστό ιστορικό της MS και ούτε το 1gb τη φτάνει πια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θέλει να κάνει η ms η τι ήθελε να κάνει αλλά την συγκεκριμένη στιγμή δείχνει ανίκανη να αντιδράσει.

Άφησε πολύ κόσμο ανικανοποίητο και θα αφήσει και άλλους.

Για μένα όσο λειτουργεί το ξυπνητήρι θα παραμείνω. Μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω όντως είναι μπλεγμένη μέσα σε αυτό που λένε between a rock and a hard place.

Πριν ξέχασα να αναφέρω και την βάση χρηστών που και στο 3% να ήταν πάλι δεν θα ασχολούταν

κανείς, πόσο μάλλον τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς ότι στη Βαρκελώνη δεν ανακοίνωσε τίποτα. Και Surface να έρθει, που θα ειναι και πανακρίβου, για μένα δε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αρχίσει πάλι τη γνωστή και μεγάλη συζήτηση για το τι και το πως.

Βέβαια και μόνο, που όλα αυτά είναι η δική μας άποψη, άποψη που δεν έχει

δημιουργηθεί πάλι τυχαία. Όσο αφορά το λειτουργικό είναι μια χαρά* τα μόνα που

προστίθενται και αλλάζουν από έκδοση σε έκδοση δεν είναι κάτι το δραματικό.

Τι άλλο άλλωστε πια να μπει. Ο πυρήνας είναι αυτός που είναι με κάποιες προσθήκες

και αλλαγές σε ελάχιστες λειτουργίες και το UI. Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι

που μαγικά θα κάνει ορδές των προγραμματιστών να αρχίσουν να γεμίζουν το Store.

Αν δεν πουλήσει hardware να γεμίσει το Store δε πρόκειται. Βέβαια ισχύει και το ακριβώς αντίθετο.

Για αυτό για μένα τη διαφορά μπορούν πια να τη κάνουν μόνο οι developers.

 

*Κάποτε κάναμε μια χαρά τη δουλειά μας με τα 8άρια και τα 512mb. Το λέω γιατί πρόσφατα έκανα reset (wdrt)

στο 550 και με τη 10586 build "πετούσε". Μέχρι που μπήκε αναγκαστικά η rs1 και όλο και πάει. Είδωμεν και με την rs2,

γιατί υπάρχει το γνωστό ιστορικό της MS και ούτε το 1gb τη φτάνει πια.

 

Το ξαναλέω το λειτουργικό είναι υπέροχο και το λατρεύω. Αν γίνουν σωστά οι αναβαθμίσεις το τηλέφωνο και με 1Gb πετάει ( βλέπω το δικό μου 535 με την .693) Ότι προβληματάκια είχα με μια επαναφορά σε 8.1 και μετά πάλι σε 10αρια λύθηκαν Όλα! Αν έρθουν και νέες εφαρμογές (λέμε τώρα) πάω σίγουρα για το Alcatel που έρχεται.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

venejo εχω το 550 με την τελευταια εκδοση και τα windows τρεχουν χωρις κανενα προβλημα.

Εδω και καιρο διαβαζω τη συζητηση για τα wm.

Προσωπικα πρωτα θελω να παιρνουν κανονικα security updates το οποιο προς το παρον γινεται αρα ειμαι καλυμενος σ'αυτο.

Μετα θελω καποιες βασικες εφαρμογες να λειτουργουν σωστα viber και ο messenger να αναβαθμιστει και να μπορω να κανω κλισεις.

Τελος θελω εναν adblocker για τον Edge η εναν browser που να εχει ενσωματωμενο adblocker για να ανοιγουν πιο γρηγορα οι σελιδες.

Αυτα:).

Α και κανα καινουριο κινητα με καλυτερα χαρακτηριστικα σε χαμηλη τιμη ενα καλυτερο 550 ρε αδερφε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω ότι δεν ανέφερα για πρόβλημα με την τρέχουσα έκδοση (rs14393.693) στο 550 μου, απλά ότι μου φάνηκε πιο βαριά

από την 10586.447 που βάζει το WDRT, με το οποίο ανέφερα ότι έκανα επαναφορά για να βγάλω την τελευταία insider

που πέρασα για να χαζέψω.

 

Από κει και πέρα το θέμα είναι ότι δε τους κάθισε (λόγω εφαρμογών ουσιαστικά) και αυτό και πάνε σε arm, που θα τρέχουν τις desktop κλπ αλλά από κει φεύγουμε από τη φιλοσοφία "ένα απλό κινητό με 10άρια" και πάμε σε ακριβές για την ώρα υλοποιήσεις και ξανά μανά...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως η τελευταια εκδοση φαινεται πιο ελαφρια απο την προηγουμενη.

Οσο για τις ακριβες υλοποιησεις εχεις δικιο εκει παει το πραγμα αλλα προς το παρον δεν ειναι για μενα.

Ετσι με βλεπω να αλλαζω σε android αργοτερα:(

Edited by toni_77
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Μπορώ να πω ότι με την τελευταία ενημέρωση μου φαίνεται να πηγαίνει λίγο πιο καλά το πράγμα... Το swipe της πληκτρολόγησης φαίνεται πιο "αεράτο" και μέχρι στιγμής δεν δεν παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ας πω για αρχή, πως δεν έχει χαλάσει τίποτα η νέα αναβάθμιση!

 

Φτου φτου να μην τη ματιάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα σαν να πηγαίνει πιο γρήγορα ο browser! ;) Το καλό είναι ότι δεν χάλασε τίποτα προς το παρόν με την .953!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση τα πάντα δείχνουν ένα κλικ πιο γρήγορα...δεν ξέρω αν όντως κάτι άλλαξε η απλα ετσι φαίνεται σ εμενα αλλα αυτο αποκομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση τα πάντα δείχνουν ένα κλικ πιο γρήγορα...δεν ξέρω αν όντως κάτι άλλαξε η απλα ετσι φαίνεται σ εμενα αλλα αυτο αποκομιζω.

Ναι. Ακριβώς έτσι είναι. Η πιο πετυχημένη μικρή αναβάθμιση ίσως, στα 10άρια!!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ακριβώς έτσι είναι. Η πιο πετυχημένη μικρή αναβάθμιση ίσως, στα 10άρια!!!! ;)

 

Συμφωνώ κι εγώ - πάει νεράκι στο 735 μου. Περιμένω μερικές μέρες να δω τι λέει και από πλευάς μπαταρίας :happy:

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το tile στο Mail και ημερολόγιο εξακολουθεί να κολλάει.

 

Δοκίμασες να δημιουργήσεις κάποιο συμβάν και μετά να το διαγράψεις;

Link to comment
Share on other sites

Το tile στο Mail και ημερολόγιο εξακολουθεί να κολλάει.

Το outlook πήρε αναβάθμιση πριν λίγο πάλι. Για κάνε την ανανέωση μπας και στρώσει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο 940XL με την .953 βλέπω μέχρι στιγμής σημαντική βελτίωση στην ταχύτητα, να δούμε και η μπαταρία πως θα πάει.

Χμμμ... 940 δεν υπάρχει γενικώς! Ή 640 ή 950!!!!

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...