Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πια συσκευή; Εγω με 950 ειμαι βούτυρο παντως. Και σίγουρα περιμένουμε και το anniversary update σε λίγες μέρες..

Με Lumia 830!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν ήρθε κατι τέτοιο προς το παρόν!

 

Δεν ξέρω για τις προηγούμενες εκδόσεις, εγώ μπήκα με την .494 στα 10 δήθεν για καλύτερα, και ειναι χειρότερα απο τα 8.1 σε αρκετά σημεία. Πάει πιο αργά! :(

 

Αυτό αποκλείεται και στο υπογράφω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τις προηγούμενες εκδόσεις, εγώ μπήκα με την .494 στα 10 δήθεν για καλύτερα, και ειναι χειρότερα απο τα 8.1 σε αρκετά σημεία. Πάει πιο αργά! :(

 

Δεν διάβασες όταν περνάμε τα 10ρια κάνουμε ένα hard reset μετά και καθαρή εγκατάσταση χωρίς επαναφορά του back up για να ρολαρει μετά καλά;

Τόσους μήνες μάλλιασε η γλώσσα του Χρυσόστομου. :-)

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Μετά την καταραμενη αναβάθμιση μου τρώει τηνν μπαταρία σε λιγότερο απο 12 ωρες και χωρις να χρησιμοποιώ ΤΙΠΟΤΑ αλλο εκτός απο κλησεις 3 email και stand by messenger FB

Χρειάστηκα να αγοράσω powerbank για να βγάζω τη μέρα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ήρθε κατι τέτοιο προς το παρόν!

 

Δεν ξέρω για τις προηγούμενες εκδόσεις, εγώ μπήκα με την .494 στα 10 δήθεν για καλύτερα, και ειναι χειρότερα απο τα 8.1 σε αρκετά σημεία. Πάει πιο αργά! :(

 

Και σου έλεγα να μείνεις στα 8.1 αλλα δεν με άκουσες.....χαχαχα :lol: :lol: :lol:

Κάνε ένα hard reset και στήσε τη συσκευή από την αρχή και τα ξαναλέμε. Ότι σου είπαν και οι άλλοι δηλαδή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παλιοτερο ειχα και εγω καποια προβληματα. εκανα hard reset το εστησα απο την αρχη το κινητο χωρις backup και το κινητο πεταει. η μπαταρι σε λουμια930 μιαμιση μερα ανετα με χρηση λιγο απο ολα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

παλιοτερο ειχα και εγω καποια προβληματα. εκανα hard reset το εστησα απο την αρχη το κινητο χωρις backup και το κινητο πεταει. η μπαταρι σε λουμια930 μιαμιση μερα ανετα με χρηση λιγο απο ολα.

 

Ποιά είναι η διαδικασία του hard reset και τι πρέπει να γνωρίζει κάποιος νωρίτερα. Έχω περάσει Win 10 και το μόνο μου πρόβλημα είναι και μένα η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι 950(XL), βάλτε από τώρα την τελευταία fast/slow...θα πάθετε shock!

 

Βέβαια, θα το πάθετε έτσι κι αλλιώς σε 12 ημέρες με την anniversary.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο θέμα γίνονται συζητήσεις μόνο για τις κανονικές εκδόσεις.

Kαλησπέρα, υπάρχει κάποιο θέμα για το επερχόμενο anniversary edition;

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο θέμα γίνονται συζητήσεις μόνο για τις κανονικές εκδόσεις.

 

Σε 12 ημερες θα είναι κανονική.....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα, υπάρχει κάποιο θέμα για το επερχόμενο anniversary edition;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6817434#

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ίσως βλακωδέστατο αλλά επειδή δεν το ξέρω θα το ρωτήσω, μην γελάσετε. Εμείς που έχουμε κινητά με wp 8.1 θα μπορούμε να τα αναβαθμίσουμε σε wp 10 και μετά τις 29/7 ή ισχύει ότι και στα windows για Η/Υ;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ίσως βλακωδέστατο αλλά επειδή δεν το ξέρω θα το ρωτήσω, μην γελάσετε. Εμείς που έχουμε κινητά με wp 8.1 θα μπορούμε να τα αναβαθμίσουμε σε wp 10 και μετά τις 29/7 ή ισχύει ότι και στα windows για Η/Υ;

 

Ναι βεβαίως, θα μπορείς να αναβαθμίσεις το κινητό σου όποτε θες, και μετά τις 29/7, δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός στα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχω σε 640 LTE αλλά λογικά όλα τα Win10 θα έχουν τον ίδιο τρόπο ρύθμισης. Συνδέω ένα Bluetooth DACOM το οποίο δουλεύει άψογα αλλά μου περνάει όλους τους ήχους στο Bluetooth, και τους ήχους των ειδοποιήσεων και το ringtone, για να τα ακούσω πρέπει να το έχω το ακουστικό στο αφτί. Στη σύνδεση του Bluetooth λέει Σύνδεση: Φωνητική κλήση, Μουσική. Πως το ρυθμίζω για να δουλεύει μόνο ως ακουστικό κατά τη κλήση και να ακούω τους ήχους;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχω σε 640 LTE αλλά λογικά όλα τα Win10 θα έχουν τον ίδιο τρόπο ρύθμισης. Συνδέω ένα Bluetooth DACOM το οποίο δουλεύει άψογα αλλά μου περνάει όλους τους ήχους στο Bluetooth, και τους ήχους των ειδοποιήσεων και το ringtone, για να τα ακούσω πρέπει να το έχω το ακουστικό στο αφτί. Στη σύνδεση του Bluetooth λέει Σύνδεση: Φωνητική κλήση, Μουσική. Πως το ρυθμίζω για να δουλεύει μόνο ως ακουστικό κατά τη κλήση και να ακούω τους ήχους;

Περίμενε τη Redstone. Με αυτη θα έχεις audio routing.Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ όσο ήμουν στη threshold.

Link to comment
Share on other sites

Ένα Lenovo Bluetooth που είχα συνδέσει προχθές δούλευε κανονικά, το ίδιο το DACOM το σύνδεσα και το δούλεψα εχθές επίσης χωρίς πρόβλημα. Τελείωσε η μπαταρία του, το φόρτισα, το σύνδεσα πάλι σήμερα το πρωί και δουλεύει πλέον με πρόβλημα. Δεν είναι και πολύ λογικό αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Ένα Lenovo Bluetooth που είχα συνδέσει προχθές δούλευε κανονικά, το ίδιο το DACOM το σύνδεσα και το δούλεψα εχθές επίσης χωρίς πρόβλημα. Τελείωσε η μπαταρία του, το φόρτισα, το σύνδεσα πάλι σήμερα το πρωί και δουλεύει πλέον με πρόβλημα. Δεν είναι και πολύ λογικό αυτό...

 

Δηλαδή σε κάλεσαν κι άκουσες ringtone από το ηχείο;

Link to comment
Share on other sites

Εχθές και προχθές κάθε τι που ερχόταν, είτε κλήση είτε ειδοποίηση από εφαρμογή (messenger, viber κ.λπ.) χτύπαγε κανονικά στο ηχείο του κινητού. Σήμερα οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών δε χτυπάνε παρά μόνο η δόνηση. Μόλις πριν δύο λεπτά με κάλεσαν στο τηλέφωνο και ο ήχος ακούστηκε κανονικά από το ηχείο του κινητού......... WTF...
Link to comment
Share on other sites

Εχθές και προχθές κάθε τι που ερχόταν, είτε κλήση είτε ειδοποίηση από εφαρμογή (messenger, viber κ.λπ.) χτύπαγε κανονικά στο ηχείο του κινητού. Σήμερα οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών δε χτυπάνε παρά μόνο η δόνηση. Μόλις πριν δύο λεπτά με κάλεσαν στο τηλέφωνο και ο ήχος ακούστηκε κανονικά από το ηχείο του κινητού......... WTF...

Ανδρέα εγώ έχω ένα Plantronics m165 και δεν άκουσα ΠΟΤΕ ήχο κλήσης από το ηχείο :(.

Γι αυτό πήρα κι ένα Νοκια BJ806 για να κάνω τη δουλειά μου. Τι να πω... ΑΒΥΣΣΟΣ...

Πάντως η 14393 και το anniversary update λύνουν μια και καλή το προβλημα. :)

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το DACOM K69 που έχω δείχνει, τουλάχιστον στο θέμα των ήχων κλήσης, να δουλεύει κανονικά και να ακούγονται από το ηχείο του κινητού, τις ειδοποιήσεις δε τις ακούω, προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα εγώ έχω ένα Plantronics m165 και δεν άκουσα ΠΟΤΕ ήχο κλήσης από το ηχείο :(.

Γι αυτό πήρα κι ένα Νοκια BJ806 για να κάνω τη δουλειά μου. Τι να πω... ΑΒΥΣΣΟΣ...

Πάντως η 14393 και το anniversary update λύνουν μια και καλή το προβλημα. :)

 

τα Plantronics με τα windows, γενικά δε τα πάνε και πολύ καλά.

θεωρώ τα Plantronics πολύ καλά, όμως έχω δοκιμάσει τρία διαφορετικά μοντέλα και το πιο καλά

συμβατό θα έλεγα είναι είναι το M55 το οποίο ακόμη κι αυτό, στο lumia 730 που έχω τώρα μου κατεβάζει την ένταση του ήχου στο κινητό στο 50%, μικρό το πρόβλημα βέβαια γιατί απλά κάθε φορά που το συνδέω ανεβάζω την ένταση.

με το Plantronics m165, είχα τα περισσότερα προβλήματα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

τα Plantronics με τα windows, γενικά δε τα πάνε και πολύ καλά.

θεωρώ τα Plantronics πολύ καλά, όμως έχω δοκιμάσει τρία διαφορετικά μοντέλα και το πιο καλά

συμβατό θα έλεγα είναι είναι το M55 το οποίο ακόμη κι αυτό, στο lumia 730 που έχω τώρα μου κατεβάζει την ένταση του ήχου στο κινητό στο 50%, μικρό το πρόβλημα βέβαια γιατί απλά κάθε φορά που το συνδέω ανεβάζω την ένταση.

με το Plantronics m165, είχα τα περισσότερα προβλήματα.

 

Το πέτυχα το τζακποτ δλδ :) :) :)

Σε ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες πάντως!

Κι εγώ τα Plantronics τα θεωρω πολύ καλά.

ΥΓ. Και καμμιά πρόταση για πολύ καλά συμβατο Bluetooth ευχαρίστως θα δεχόμουν...

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαίως, θα μπορείς να αναβαθμίσεις το κινητό σου όποτε θες, και μετά τις 29/7, δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός στα κινητά.

 

Ευχαριστώ για τα ευχάριστα νέα. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η μετάβαση σε 10. Έκτος ότι μου χάλασε η κάρτα sd στην αναβάθμιση αντιμετωπίζω άλλα 2 θέματα. Έχω μόνιμα την ένδειξη ότι έχω αδιάβαστο mail και στην οθόνη κλειδώματος και στην επιφάνεια και επίσης δεν μπορώ να ορίσω τι να κάνει η συσκευή όταν φτάνουν τα δεδομένα στα όριο. Με πετάει έξω. Καμία ιδέα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

έχω το lumia 730, μεταφέρω τραγούδια από τον υπολογιστή στο κινητό, όμως όταν πάω να τα ακούσω

μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και δεν παίζει. τι φταίει;

τραγούδια που έχω από παλιά στο τηλέφωνο παίζουν κανονικά.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...