Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@faasf η Microsoft βιάστηκε για τα wm10 mobile, αλλά δεν βιάζεται για την επόμενη της αλλαγή!

Αλλά από ότι βλέπω εδώ, μερικοί βιάζονται περισσότερο από την ms σε όλα! ;)

 

Πραγματικά, θα ήθελα να είχα την αισιοδοξία σου, evris. :) Ειλικρινά το γράφω.

 

30 δωρεάν κωδικοί εδώ. Φαντάζομαι δεν έχουμε μείνει και περισσότεροι. Sorry που τους έχω χύμα, αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε πρέπει να δοκιμάσετε αν έχει γίνει ήδη χρήση κάποιου

 

Thank you. :bow: Χρησιμοποίησα τον 3ο κωδικό.

 

Αποχή από το mobile να εχει αν είναι απαραίτητο. Τις υπάρχουσες συσκευές θα τις υποστηρίξει για 36 μήνες όμως; πχ το 950xl βγήκε τον Δεκέμβριο του '15. Μέχρι τον Δεκέμβρη του '18 θα έχω υποστήριξη από την MS; Ή θα αρχίσω να το εγκαταλείπω σιγά σιγά πριν λήξει το '17 λόγο του restart που θα ξανακάνει!!!!

 

Νομίζω έχεις ασχοληθεί αρκετό καιρό με τα wp/wm, ώστε να ξέρεις την απάντηση..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

30 δωρεάν κωδικοί εδώ. Φαντάζομαι δεν έχουμε μείνει και περισσότεροι. Sorry που τους έχω χύμα, αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε πρέπει να δοκιμάσετε αν έχει γίνει ήδη χρήση κάποιου

 

Ευχαριστώ πολύ, μόλις με έκανες να αφαιρέσω με μια κίνηση TuneIn Radio και VLC.

Καταπληκτική εφαρμογή!:w00t::w00t::clap::clap::clap::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

30 δωρεάν κωδικοί εδώ. Φαντάζομαι δεν έχουμε μείνει και περισσότεροι. Sorry που τους έχω χύμα, αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε πρέπει να δοκιμάσετε αν έχει γίνει ήδη χρήση κάποιου

 

 

 

 

 

Εξαιρετική πραγματικά εφαρμογή! Και πραγματικά είμαι περήφανος που έχουμε τέτοιο developer εδώ στο forum. Όχι μόνο για τις ικανότητες σου (αδιαμφησβήτητες) αλλά και για τις γνώσεις και το ήθος σου. Να είσαι πάντα καλά!

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Lumia 950XL

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

@mr_47 Ακριβώς γι αυτό δεν ξέρω. Όσο και να διαβάζεις για την MS, σε αφήνει παντα αδιάβαστο! ;)

Υπομονή και αισιοδοξία παντα είχα, σε ότι αφορά τα κινητά.

Το Symbian το κράτησα με N8 όσο πήγαινε. Μόλις είδα ότι δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα, το κράτησα ως την επόμενη επιδότηση! Για να μη τα πολυλογώ, το ίδιο θα κάνω και με το 950xl μου. Όσοι έχουν αυτη τη συσκευή, δύσκολα την αλλάζουν!

Επίσης οι εφαρμογές που έχει με καλύπτουν αρκετά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 δωρεάν κωδικοί εδώ. Φαντάζομαι δεν έχουμε μείνει και περισσότεροι. Sorry που τους έχω χύμα, αλλά δεν έχω χρόνο, οπότε πρέπει να δοκιμάσετε αν έχει γίνει ήδη χρήση κάποιου

 

Καλή πρωτομαγιά!!! Σε ευχαριστούμε πολύ!!! Είσαι κορυφή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους.

Όσον αφορά τα ελληνικά κανάλια και επειδή κάποιοι μπορεί να μην είναι εξοικειωμένοι με m3u λίστες ας ρίξουν μια ματιά -- εδώ --

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Σε Lumia αλλάχτηκε η γλώσσα σε κάτι περίεργα. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια η σειρά των εικονιδίων για να βάλω ελληνικά πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Σε Lumia αλλάχτηκε η γλώσσα σε κάτι περίεργα. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια η σειρά των εικονιδίων για να βάλω ελληνικά πάλι;

 

Πας στο εικονίδιο με το γρανάζι, μετά στο εικονίδιο με ένα ρολόι και ένα Α, μετά πάλι στο εικονίδιο με Α και πατάς το + για να προσθέσεις γλώσσα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το έκανα αυτό. Το θέμα είναι ότι δεν άλλαξε.

 

Edit. Ήθελε επανεκκίνηση. Σε ευχαριστώ πολύ.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους.

Όσον αφορά τα ελληνικά κανάλια και επειδή κάποιοι μπορεί να μην είναι εξοικειωμένοι με m3u λίστες ας ρίξουν μια ματιά -- εδώ --

 

Faasf, το myphone σε κατέστρεψε. Μας έχεις δώσει άπειρους κωδικούς. Σε βάλαμε μέσα με τα τσαρούχια..... .. :)

Υ. Γ. Εγώ δεν πήρα κωδικό. Με είχες τακτοποιησει πολύ νωρίτερα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Faasf, το myphone σε κατέστρεψε. Μας έχεις δώσει άπειρους κωδικούς. Σε βάλαμε μέσα με τα τσαρούχια..... .. :)

Υ. Γ. Εγώ δεν πήρα κωδικό. Με είχες τακτοποιησει πολύ νωρίτερα....

Πραγματικά είναι χαρά μου. Και αν μείνει κανείς παραπονεμένος εδώ είμαστε. Αν και δε νομίζω να έχουμε μείνει περισσότεροι.:)

Εσύ το ξέρω, έχεις αναχωρήσει για άλλες πολιτείες με φοβερή συσκευή. Μακάρι κάποια στιγμή στο όχι πολύ μακρινό μέλλον, η Samsung να μας έρθει και από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι χαρά μου. Και αν μείνει κανείς παραπονεμένος εδώ είμαστε. Αν και δε νομίζω να έχουμε μείνει περισσότεροι.:)

Εσύ το ξέρω, έχεις αναχωρήσει για άλλες πολιτείες με φοβερή συσκευή. Μακάρι κάποια στιγμή στο όχι πολύ μακρινό μέλλον, η Samsung να μας έρθει και από εδώ.

 

Μετά από χρόνια κάνω μερικές αλλαγές. Πχ κάποια στιγμή άφησα το αγαπημένο μου symbian για να δοκιμάσω το meego αλλά λόγω προβλημάτων επέστρεψα σύντομα στο symbian. Μετά είπα να δοκιμάσω τα 8ρια και κόλλησα..... Να πω την αλήθεια, σούπερ συσκευή το s7 edge, οκ και το Android αλλά δεν με έκαναν να πω το wow ούτε ένιωσα ότι με το 950 ήμουν στα τάρταρα όπως λένε κάποιοι. Τα 10ρια μου αρέσουν πολύ περισσότερο. Βέβαια εκεί που υπάρχει σαφής υπέροχη της google είναι το store. Τώρα περιμένω τις εξελίξεις για να δω ποια θα είναι η μελλοντική συσκευή μου. Όχι άμεσα βέβαια.

Υ. Γ. Πάντως δεν έμεινα χωρίς lumia. Έχω ένα 650 παρέα........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο λειτουργούν flickr, whatsapp, viber, skype, flipboard, Instagram, twitter είμαι κομπλέ.. Μετά βλέπουμε..

 

 

 

Υ.Γ. Σίγουρα θα το χρησιμοποιώ σαν φωτογραφική μηχανή πάντως..

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό έχει στρώσει αρκετά με την επίσημη .251. Ελπίζω στο feature 2 ,να μας δώσουν ενημέρωση από notifications για updates όπως γίνεται πλέον στο action center του PC , και να γίνει το θαύμα και να πάρουμε το cshell για έξτρα παράθυρα στο continuum.
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, σούπερ συσκευή το s7 edge, οκ και το Android αλλά δεν με έκαναν να πω το wow ούτε ένιωσα ότι με το 950 ήμουν στα τάρταρα όπως λένε κάποιοι. Τα 10ρια μου αρέσουν πολύ περισσότερο. Βέβαια εκεί που υπάρχει σαφής υπέροχη της google είναι το store.

Ακριβώς όπως τα γράφεις. Εγώ δε θα βιαστώ να αλλάξω το 950. Δεν αλλάζω πολύ συχνά συσκευές και από τις εφαρμογές είμαι καλυμμένος, οπότε μέχρι τέλος του χρόνου που φαντάζομαι θα υπάρχουν εξελίξεις είτε θετικές, είτε αρνητικές σίγουρα θα είμαι εδώ.

Αν είναι θετικές, αφού κατάφερε η c# να με ξεκολλήσει από τη java(που είναι παιδικός έρωτας), λογικά πάλι εδώ θα είμαι. Εκτός αν έχουμε καμιά πατάτα.

 

Το λειτουργικό έχει στρώσει αρκετά με την επίσημη .251. Ελπίζω στο feature 2 ,να μας δώσουν ενημέρωση από notifications για updates όπως γίνεται πλέον στο action center του PC , και να γίνει το θαύμα και να πάρουμε το cshell για έξτρα παράθυρα στο continuum.

Πάντως ό,τι ήταν να ακούσουμε (από τα χειρότερα) το έχουμε ακούσει (φαντάζομαι). Από 'δω και πέρα καλοδεχούμενη κάθε προσθήκη

Υ.Γ. Σίγουρα θα το χρησιμοποιώ σαν φωτογραφική μηχανή πάντως..

Εννοείται Νίκο. Και 'γω.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι χαρά μου. Και αν μείνει κανείς παραπονεμένος εδώ είμαστε. Αν και δε νομίζω να έχουμε μείνει περισσότεροι.:)

 

Κι όμως, τελικά είμαστε αρκετοί από ότι καταλαβαίνω - και χάρηκα που δεν πρόλαβα κωδικό, γιατί είμαστε περισσότεροι από αυτούς (δεν το περίμενα να πω την αλήθεια)!

 

Όπως και οι περισσότεροι εδώ (αλλά και εκτός) είμαι σε αναμονή για τα επόμενα βήματα της MS σχετικά με το λειτουργικό σε κινητά, όπως και αν το ονομάσει. Στο μεταξύ, πήρα πρόσφατα ένα Samsung Galaxy A3 (2016), για να εκμεταλλευτώ το Mirrorlink του αυτοκινήτου και δεν μου φαίνεται δύσκολη η μετάβαση σε Android μετά από πολλά χρόνια: Η MS έχει φροντίζει να τρέχουν όλες οι εφαρμογές της άψογα (και ίσως καλύτερα από ότι σε Windows Phone (βλέπε Office, OneDrive, Skype), οι υπόλοιπες εφαρμογές τρέχουν πιο γρήγορα από ότι σε Windows Phone (βλ. Facebook, Instagram κλπ.) και πλέον έχω και εφαρμογές που ήθελα αλλά δεν είχα (βλέπε εφαρμογές τραπεζών, προγραμμάτων επιβράβευσης κλπ). Όσο για ποιότητα κατασκευής...φθηνότερο από το 735 μου, αλλά με λεπτό μεταλλικό σώμα και γυαλί - άλλη κλάση κινητού.

 

Πού θέλω να καταλήξω? Η MS έχει χάσει το παιχνίδι όσον αφορά στην τρέχουσα κατάσταση, τόσο σε software όσο και σε hardware. Είναι βέβαιο ότι θα κάνει ένα δυναμικό come back, και αν θέλει να πετύχει αυτή τη φορά, θα πρέπει να το δέσει καλά με το desktop κομμάτι της που αποτελεί το δυνατό της χαρτί (αφού οι προσπάθειες για αυτόνομο λειτουργικό κινητών απέτυχαν). Εκεί φαίνεται ότι πηγαίνουν τα πράγματα.

 

Όπως είπαν και τα παιδιά νωρίτερα, όσο παίζει το Lumia 735 μου και οι βασικές εφαρμογές που χρησιμοποιώ, θα το έχω σε λειτουργία. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το λειτουργικό και τη λειτουργικότητά του. Όταν σταματήσει η υποστήριξη και η ενημέρωση/διαθεσιμότητα εφαρμογών (όπως έγινε με το LG Optimus 7 και μερικώς με το Lumia 720), θα το δώσω στα πιτσιρίκια μου να παίζουν κανένα παιχνίδι και να βγάζουν φωτογραφίες :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, τελικά είμαστε αρκετοί από ότι καταλαβαίνω - και χάρηκα που δεν πρόλαβα κωδικό, γιατί είμαστε περισσότεροι από αυτούς (δεν το περίμενα να πω την αλήθεια)!

 

--> Εδώ είσαι <-- Και για όσους δεν πρόλαβαν. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί 30 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα download ανέβηκες καθόλου στην λίστα με τις καλές εφαρμογές; όσοι το κατέβασαν να βάλουν 5 αστέρια το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε. Και για να μείνω στο θέμα τι ώρα παρουσιάζουν τα Windows 10 s; νομίζω μας νοιάζει όλους εδώ..

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850M μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστούμε πολύ faasf. Και σαν καινούριο μέλος να σου πω και εγώ ποσό τρομερές οι αναλύσεις σου και κόσμημα για το forum.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα download ανέβηκες καθόλου στην λίστα με τις καλές εφαρμογές; όσοι το κατέβασαν να βάλουν 5 αστέρια το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε. Και για να μείνω στο θέμα τι ώρα παρουσιάζουν τα Windows 10 s; νομίζω μας νοιάζει όλους εδώ..

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850M μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, νομίζω έχουν κάποιο event σήμερα εκεί στη Microsoft! Τι απέγινε; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω έχουν κάποιο event σήμερα εκεί στη Microsoft! Τι απέγινε; :worry:

 

Δε νομίζω ότι ξεκίνησε ακόμα. Βγήκαν leaks ενός Surface laptop όχι το κατι τρομερό. Περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις την Creators επίσημα?Στο Windows Central από ότι είδα κάνεις.Μάλλον την έστειλαν πρώτα στον Πλανήτη Άρη και εδώ θα δούνε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...