Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ! Βγαζω το τηλ. απο την τσαντα ενα 650 και μου εχει στην οθονη εναν κεραυνο και ενα γραναζι που δεν γυρναει ! Ξερω απο προηγουμενες φορες πως οταν κανει αναβαθμιση βγαζει δυο γραναζια που γυρνανε μεταξυ τους ,επισης τα δεδομενα κινητης εχουν τελειωσει εδω και μερες. Τι συμβαινει ρε παιδια ? Τα χασαμε ολα ?Το πεταω ,τι γινεται? Αναμενω εναγωνιως την αποψη σας ! Edited by paola
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ - πάει νεράκι στο 735 μου. Περιμένω μερικές μέρες να δω τι λέει και από πλευάς μπαταρίας :happy:

 

Το ίδιο έχουμε.. Καλά πάει η μπαταρία, δεν έχω δει κάτι ενοχλητικό.

 

 

 

Προβλήματα που παραμένουν:

 

Το ξαφνικό "κλωτσημα" που κάνει όταν σκρολαρεις στην start screen με αποτέλεσμα να χτυπάς άλλη εφαρμογή απο αυτή που θέλεις.

 

Στο Viber συνεχίζει να μην εμφανίζονται τα μυνηματα που στέλνεις απο την άμεση απαντηση.

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

@paola Για αρχή δοκίμασε ένα soft reset..δηλαδή κράτα ταυτόχρονα πατημένος το πλήκτρο νοlume down και Power μαζι για δέκα δευτερόλεπτα τουλάχιστον,βασικά μέχρι να κάνει reboot το τηλέφωνο και να το νιώσεις να δονείται.Για μετα βλέπουμε αν δεν γίνει κατι με αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Βγαζω το τηλ. απο την τσαντα ενα 650 και μου εχει στην οθονη εναν κεραυνο και ενα γραναζι που δεν γυρναει ! Ξερω απο προηγουμενες φορες πως οταν κανει αναβαθμιση βγαζει δυο γραναζια που γυρνανε μεταξυ τους ,επισης τα δεδομενα κινητης εχουν τελειωσει εδω και μερες. Τι συμβαινει ρε παιδια ? Τα χασαμε ολα ?Το πεταω ,τι γινεται? Αναμενω εναγωνιως την αποψη σας !

 

Δύο πράγματα μου έρχονται στο μυαλό, το ένα είναι να ήταν προγραμματισμένο να κάνει εγκατάσταση ενημερώσεων στις τρείς και λόγω χαμηλής μπαταρίας να έμεινε στο γρανάζι, βάλτο να φορτίσει και βλέπεις, το άλλο είναι να προκλήθηκε βλάβη στο λογισμικό, όποτε πας για φλασαρισμα. Αν δεν φορτίζει και έχεις εγγύηση καλύτερα να το πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Το tile στο Mail και ημερολόγιο εξακολουθεί να κολλάει.

Ποιο μοντέλο έχεις;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Βγαζω το τηλ. απο την τσαντα ενα 650 και μου εχει στην οθονη εναν κεραυνο και ενα γραναζι που δεν γυρναει ! Ξερω απο προηγουμενες φορες πως οταν κανει αναβαθμιση βγαζει δυο γραναζια που γυρνανε μεταξυ τους ,επισης τα δεδομενα κινητης εχουν τελειωσει εδω και μερες. Τι συμβαινει ρε παιδια ? Τα χασαμε ολα ?Το πεταω ,τι γινεται? Αναμενω εναγωνιως την αποψη σας !

 

Φυσικά θέλει ίντερνετ WiFi,βρες κάπου και δοκίμασε.

Αν δεν συνέχιση τότε μάλλον ότι λέει το παιδί πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

@scos το 640. Όταν λέω κολλάει εννοώ ότι δεν δείχνει τίποτα. Δεν κολλάει σε κάποιο συμβαν. Ενημέρωση έκανα και την εφαρμογή. 10 φορες την μέρα κάνω καταχώρηση στο ημερολόγιο. Για να ξεκολλήσει αλλάζω το μέγεθος του tile, αλλά μετά από λίγο, πάλι τα ίδια. Το ίδιο και το εικονίδιο του μαιλ. Δεν δείχνει όταν έχω νεα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

@scos το 640. Όταν λέω κολλάει εννοώ ότι δεν δείχνει τίποτα. Δεν κολλάει σε κάποιο συμβαν. Ενημέρωση έκανα και την εφαρμογή. 10 φορες την μέρα κάνω καταχώρηση στο ημερολόγιο. Για να ξεκολλήσει αλλάζω το μέγεθος του tile, αλλά μετά από λίγο, πάλι τα ίδια. Το ίδιο και το εικονίδιο του μαιλ. Δεν δείχνει όταν έχω νεα μηνύματα.

 

Σβήσε τελείως το tile και ξαναβαλ' το

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θέλει ίντερνετ WiFi,βρες κάπου και δοκίμασε.

Αν δεν συνέχιση τότε μάλλον ότι λέει το παιδί πιο πάνω.

 

Ίντερνετ χρειάζεται μέχρι να κατεβάσει το update, οπότε το κινητό λειτουργεί κανονικά μέσα στο περιβάλλον Windows. Στη συνέχεια γίνεται επανεκκίνηση και εμφανίζεται η οθόνη με τα κινούμενα γρανάζια (αλλά χωρίς τον κεραυνό) και δεν χρειάζεται ίντερνετ. Μου έχει τύχει π.χ. να κατεβάσω το update και να φύγω από το σπίτι, αλλά η εγκατάσταση (το σημείο με τα γρανάζια που αναφέρετε) να προχωράει κανονικά offline και η αναβάθμιση να ολοκληρώνεται επιτυχώς.

 

Αν έχει κολλήσει στην εγκατάσταση κάτι άλλο θα πρέπει να έχει συμβεί. Προτείνω hard reset (ή αφαίρεση μπαταρίας αν το επιτρέπει το μοντέλο), ελπίζοντας να μην γίνει "τούβλο" το τηλέφωνο. Εδώ έχει αρκετές πληροφορίες για το συγκεκριμένο θέμα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τελείως το tile και ξαναβαλ' το

 

Σωστά. Ή ακόμα κάνε απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά. Είχα κι εγώ κάποια θέματα με κάποιες εφαρμογές κι έτσι λύθηκαν.

 

 

 

@montoya_42

 

Μου είχες πει ότι το Flickr μας δίνει απευθείας BBC CODE μέσα απο την εφαρμογή. Ισχύει όντως, γιατί δε μπορώ να το βρω :(

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ή ακόμα κάνε απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά. Είχα κι εγώ κάποια θέματα με κάποιες εφαρμογές κι έτσι λύθηκαν.

 

 

 

@montoya_42

 

Μου είχες πει ότι το Flickr μας δίνει απευθείας BBC CODE μέσα απο την εφαρμογή. Ισχύει όντως, γιατί δε μπορώ να το βρω :(

 

Sent from mTalk

 

Ισχύει αλλά δεν έχω την συσκευή για να σου πω την εφαρμογή.

Δοκίμασε αυτη:

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/perfect-flicker/9nblggh5170j?tduid=(9a6e4666aac819da0d27a27e87635a1f)(259740)(2542549)(UUwpUdUnU43250)()

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα με τον αισθητήρα για την φωτεινότητα παραμένει σε εμένα (640ds).

Στο αυτόματο το πρωί έξω στο φως τίς ημέρας και δεν ανέβασε με τίποτα. Το έβαλα υψηλή φωτεινότητα και μετά από δύο τρία λεπτά σκοτείνιασε και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα που θα δείτε στο video.

Όταν συνδέω το 950 με το PC και κάνω μεταφορά εικόνων μετά δεν διαγράφει τις επιλεγμένες φωτογραφίες αλλά κάποιες απ' αυτές. Θα πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία πολλές φορές και καταλαβαίνετε ότι αν είναι πολλές οι φωτογραφίες....:mad:

Με το 950 XL που είχα πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και ούτε μου εμφάνιζε το αρχείο "desktop.ini", τι είναι πάλι αυτό ;

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει στο τι μπορεί να φταίει στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου η του PC, θα του είμαι υπόχρεος.

Το video είναι αυτό

 

https://youtu.be/oQUB35zGGig

"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

@scos το 640. Όταν λέω κολλάει εννοώ ότι δεν δείχνει τίποτα. Δεν κολλάει σε κάποιο συμβαν. Ενημέρωση έκανα και την εφαρμογή. 10 φορες την μέρα κάνω καταχώρηση στο ημερολόγιο. Για να ξεκολλήσει αλλάζω το μέγεθος του tile, αλλά μετά από λίγο, πάλι τα ίδια. Το ίδιο και το εικονίδιο του μαιλ. Δεν δείχνει όταν έχω νεα μηνύματα.

Φίλε μου η λύση είναι μόνο επαναφορά σε win 8.1 και μετά πάλι σε 10αρια. Επίπονο μεν αλλά μόνο έτσι τα κατάφερα. Δοκίμασα όλα όσα λένε παραπάνω αλλά τίποτα. Τώρα όλα δουλεύουν ρολόι.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η λύση είναι μόνο επαναφορά σε win 8.1 και μετά πάλι σε 10αρια. Επίπονο μεν αλλά μόνο έτσι τα κατάφερα. Δοκίμασα όλα όσα λένε παραπάνω αλλά τίποτα. Τώρα όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Θα συμφωνήσω. Εγώ μετά την δεύτερη προσπάθεια επαναφοράς στα 8.1 και μετά στα 10 τα κατάφερα. Τώρα όλα λειτουργούν κανονικά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

lumia 730 στα καλά καθούμενα η ένταση του κινητού μου, ενώ είναι στο τέρμα, στην πραγματικότητα είναι περίπου στο 1/4 σε σχέση με πρίν λίγο. τι έγινε δε μπορώ να καταλάβω. έκανα επανεκκίνηση όμως τίποτα. καμιά ιδέα κάποιος;
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση διαπίστωσα μόλις πριν ότι το tile με την αφύπνιση μου δείχνει ακόμα ότι το έχω ενεργοποιημένο, ενώ το απενεργοποίησα πριν!

Το αφαίρεσα και το ξαναέβαλα τίποτα. Έκανα και soft reset με το power button και πάλι τίποτα!

Μου το ματιάξατε... :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά δεν έχω την συσκευή για να σου πω την εφαρμογή.

 

Δοκίμασε αυτη:

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/perfect-flicker/9nblggh5170j?tduid=(9a6e4666aac819da0d27a27e87635a1f)(259740)(2542549)(UUwpUdUnU43250)()

 

Σε ευχαριστώ. Είχα το Flickr central πριν αλλά δε δουλεύει και τόσο καλά

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Mετά το τελευταίο προχθεσινό update του λειτουργικού .953 στο 640xl ο edge browser δεν δείχνει πλέον βίντεο στο youtube. Σε παραπέμπει στο store να εγκαταστήσεις κάποιο app.

To παρατήρησε κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Mετά το τελευταίο προχθεσινό update του λειτουργικού .953 στο 640xl ο edge browser δεν δείχνει πλέον βίντεο στο youtube. Σε παραπέμπει στο store να εγκαταστήσεις κάποιο app.

To παρατήρησε κάποιος άλλος?

 

Στο 950 XL μου δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με την αφύπνιση όντως υπάρχει θέμα.

Πάτησα σήμερα αναβολή και ξαναχτύπησε μετά από 10 περίπου δευτερόλεπτα! Πάτησα να κλείσει, μετά από 10 λεπτά ξαναχτύπησε όπως έπρεπε από την αναβολή, πάτησα ξανά αναβολή και χτύπησε και πάλι μετά από 10 δευτερόλεπτα!

Επίσης στις ρυθμίσεις της αφύπνισης, οι διακόπτες για την κάθε ώρα νομίζω πως πλέον ανταποκρίνονται πιο αργά στο πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Με την αφύπνιση όντως υπάρχει θέμα.

Πάτησα σήμερα αναβολή και ξαναχτύπησε μετά από 10 περίπου δευτερόλεπτα! Πάτησα να κλείσει, μετά από 10 λεπτά ξαναχτύπησε όπως έπρεπε από την αναβολή, πάτησα ξανά αναβολή και χτύπησε και πάλι μετά από 10 δευτερόλεπτα!

Επίσης στις ρυθμίσεις της αφύπνισης, οι διακόπτες για την κάθε ώρα νομίζω πως πλέον ανταποκρίνονται πιο αργά στο πάτημα.

Τελικά εμένα έστρωσε μόλις έβαλα καινούργια αφύπνιση και την απενεργοποίησα αφού χτύπησε! Τώρα και στο tile το δείχνει απενεργοποιημένο. Να δούμε μέχρι πότε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...