Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χώρο MB ελεύθερα έχεις?

 

Τα πάντα όλα είχα αλλά ένας Θεός ξέρει γιατί δεν κατέβαινε. Τελικά κατέβηκε όμως και την πέρασα την .318 επιτέλους. Η αλήθεια είναι ότι στο 930 το θέμα της μπαταρίας καλυτέρεψε κι άλλο που ουσιαστικά είναι το μείζον θέμα της συσκευης

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται να έχω θέμα με mobile data/3g

 

Από χτες που σέταρα το 950 και έβαλα τη SIM (.318), ρύθμισα max σύνδεση 3G, όχι 4.

 

Ρύθμισα και το όριο/μήνα, έβγαλα και τη συντόμευση/Live tile στην αρχική οθόνη και κάθομαι και το κοιτάω...

 

Δεν έχει "φάει" ούτε ένα ΜΒ, ενώ είχε χρήση από WhatsApp, χάρτες κλπ.

 

Η χρήση φαίνεται αν πάω στην ανάλυση, αλλά τόσο το tile όσο και ο μετρητής, μου βγάζουν 0.

 

Ξέρουμε κάτι? Σχετίζεται με κάποια ρύθμιση στην οικονομία μπαταρίας/παρασκήνιο?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχω θέμα με mobile data/3g

 

Από χτες που σέταρα το 950 και έβαλα τη SIM (.318), ρύθμισα max σύνδεση 3G, όχι 4.

 

Ρύθμισα και το όριο/μήνα, έβγαλα και τη συντόμευση/Live tile στην αρχική οθόνη και κάθομαι και το κοιτάω...

 

Δεν έχει "φάει" ούτε ένα ΜΒ, ενώ είχε χρήση από WhatsApp, χάρτες κλπ.

 

Η χρήση φαίνεται αν πάω στην ανάλυση, αλλά τόσο το tile όσο και ο μετρητής, μου βγάζουν 0.

 

Ξέρουμε κάτι? Σχετίζεται με κάποια ρύθμιση στην οικονομία μπαταρίας/παρασκήνιο?

 

Γιατί νομίζω ότι η .318 έχει θέμα στο data sense; Είναι και από τους λόγους που δεν την έχω εγκαταστήσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία, με την προηγούμενη χάλασε η σωστή απεικόνιση, μόνο εάν έχεις data ανοιχτό και πας λεπτομέρειες χρήσης θα το εμφανίσει σωστά.

Φαίνεται να έχω θέμα με mobile data/3g

 

Από χτες που σέταρα το 950 και έβαλα τη SIM (.318), ρύθμισα max σύνδεση 3G, όχι 4.

 

Ρύθμισα και το όριο/μήνα, έβγαλα και τη συντόμευση/Live tile στην αρχική οθόνη και κάθομαι και το κοιτάω...

 

Δεν έχει "φάει" ούτε ένα ΜΒ, ενώ είχε χρήση από WhatsApp, χάρτες κλπ.

 

Η χρήση φαίνεται αν πάω στην ανάλυση, αλλά τόσο το tile όσο και ο μετρητής, μου βγάζουν 0.

 

Ξέρουμε κάτι? Σχετίζεται με κάποια ρύθμιση στην οικονομία μπαταρίας/παρασκήνιο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι η .318 έχει θέμα στο data sense; Είναι και από τους λόγους που δεν την έχω εγκαταστήσει.

 

Ναι έχει πρόβλημα, το οποίο υπήρχε και στην .242 που είχε βγει μόνο για τους insider και δεν το διορθώσαν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι η .318 έχει θέμα στο data sense; Είναι και από τους λόγους που δεν την έχω εγκαταστήσει.

 

Πονεμένη ιστορία, με την προηγούμενη χάλασε η σωστή απεικόνιση, μόνο εάν έχεις data ανοιχτό και πας λεπτομέρειες χρήσης θα το εμφανίσει σωστά.

 

Ναι έχει πρόβλημα, το οποίο υπήρχε και στην .242 που είχε βγει μόνο για τους insider και δεν το διορθώσαν ακόμα.

 

Α, μάλιστα.

 

Ευχαριστώ.

Οπότε περιμένουμε την επόμενη για διόρθωση ή για ότι χαλάσει.

 

Χαζομάρες της MS, προχειροδουλειές.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες της MS, προχειροδουλειές.

 

Ακριβώς. Ακόμα και ο τρόπος που χειρίζεται το marketing γύρω απ' τα W10M, προχειροδουλειά είναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο 535 το πρόβλημα με τα παιχνίδια παραμένει. Δε μπορώ να παίξω τίποτα poker διότι αλλού πατάω και αλλού πατιέται ...

Με την 318 πάντως μειώθηκε αλλά δε λύθηκε το πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Στο 535 το πρόβλημα με τα παιχνίδια παραμένει. Δε μπορώ να παίξω τίποτα poker διότι αλλού πατάω και αλλού πατιέται ...

Με την 318 πάντως μειώθηκε αλλά δε λύθηκε το πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Είσαι σίγουρος ότι φταίνε τα 10άρια;

πολλά 535 είχαν προβλήματα με την αφή out of the box

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι φταίνε τα 10άρια;

πολλά 535 είχαν προβλήματα με την αφή out of the box

 

Με τα 8,1 δεν είχα πρόβλημα, δεν είναι το γνωστό πρόβλημα με το touch ... είναι πρόβλημα αποκλειστικά των παιχνιδιών έπειτα από την αναβάθμιση σε 10.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες είμαι με ένα Lumia 930 και με την. 318 και το μόνο θετικό που βλέπω είναι ότι μετά από τόσους μήνες έφτιαξαν το πρόβλημα που όταν δεν ήταν μια εφαρμογή έτοιμη προς εκκίνηση, κρασαρε η έναρξη και το app drawer.

Κατά τ αλλά, η μπαταρία συνεχίζει και χάνει έως και 15% τα βράδια με όλα κλειστά και σε πτήση, το data toggle μερικές φορές είναι νεκρό και δεν από κρίνεται ενώ την ίδια στιγμή δεν λειτουργεί και το υπομενου cellular + data και τέλος το χειρότερο, τρώει απίστευτα τα data. Έχω κλείσει οτι συγχρονισμο/back up Υπάρχει, και μου χει φάει 300+ mb ενώ με την ίδια χρήση σε 8.1 θα είχε καταναλώνει το πολύ 100. Πέρασα σε insider μόνο και μόνο γι αυτό και αν δεν έχει λυθεί, πίσω σε 8.1. Ωραιο το νέο insta, αλλά δεν θα μου φάει όλο το πακέτο σε μια βδομάδα.

 

Ενδιαφέρον bug: όταν πάω στο Χρήση δεδομένων, από κει στο Ρυθμίσεις χώρου αποθήκευσης και πατήσω πίσω, αντί να με βγάλει στο υπομενου του, με βγάζει σε αυτό του Συστήματος.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο 535 το πρόβλημα με τα παιχνίδια παραμένει. Δε μπορώ να παίξω τίποτα poker διότι αλλού πατάω και αλλού πατιέται ...

Με την 318 πάντως μειώθηκε αλλά δε λύθηκε το πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Άνοιξε την περιστροφή οθόνης... Όταν είναι κλειδωμένη και τα παιχνίδια είναι σε landscape mode προκαλείται αυτό το πρόβλημα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες είμαι με ένα Lumia 930 και με την. 318 και το μόνο θετικό που βλέπω είναι ότι μετά από τόσους μήνες έφτιαξαν το πρόβλημα που όταν δεν ήταν μια εφαρμογή έτοιμη προς εκκίνηση, κρασαρε η έναρξη και το app drawer.

Κατά τ αλλά, η μπαταρία συνεχίζει και χάνει έως και 15% τα βράδια με όλα κλειστά και σε πτήση, το data toggle μερικές φορές είναι νεκρό και δεν από κρίνεται ενώ την ίδια στιγμή δεν λειτουργεί και το υπομενου cellular + data και τέλος το χειρότερο, τρώει απίστευτα τα data. Έχω κλείσει οτι συγχρονισμο/back up Υπάρχει, και μου χει φάει 300+ mb ενώ με την ίδια χρήση σε 8.1 θα είχε καταναλώνει το πολύ 100. Πέρασα σε insider μόνο και μόνο γι αυτό και αν δεν έχει λυθεί, πίσω σε 8.1. Ωραιο το νέο insta, αλλά δεν θα μου φάει όλο το πακέτο σε μια βδομάδα.

 

Ενδιαφέρον bug: όταν πάω στο Χρήση δεδομένων, από κει στο Ρυθμίσεις χώρου αποθήκευσης και πατήσω πίσω, αντί να με βγάλει στο υπομενου του, με βγάζει σε αυτό του Συστήματος.

 

Προβληματική εγκατάσταση πιθανόν. Σε εμένα το 930 βγάζει 4 μέρες χαλαρά σε αναμονή. Έφτιαξε μέχρι και η ασυμβατότητα που είχε το miracast στα 8αρια με την τηλεόραση μου. Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι που να μην λειτουργεί άψογα παρόλο που δεν του έκανα ποτέ hard reset. Αντίθετα στο 535 έχει αυτό το θέμα με μερικά παιχνίδια που ανέφερε άλλος φίλος παραπάνω. Κάποια παιχνίδια που είναι φτιαγμένα για τα 8αρια δεν απεικονίζονται καλά στην οθόνη του 535 (πετσοκομένα άκρα) ενώ παίζουν άψογα στο 930.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που εχει χαλασει στα 10αρια ειναι ο ελεγχος της μουσικης ή του ραδιοφωνου με 2πλο ή 3πλο κλικ του κουμπιου του handsfree (για μετακινηση μπρος ή πισω). Το χρησιμοποιουσ απολυ συχνα ακουγωντας ραδιοφωνο ή μουσικη. Το εχω δοκιμασει σε 550, 950 και 950XL και σε ολα εχει την ιδια προβληματικη συμπεριφορα. Πολυ εκνευριστικο.
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που εχει χαλασει στα 10αρια ειναι ο ελεγχος της μουσικης ή του ραδιοφωνου με 2πλο ή 3πλο κλικ του κουμπιου του handsfree (για μετακινηση μπρος ή πισω). Το χρησιμοποιουσ απολυ συχνα ακουγωντας ραδιοφωνο ή μουσικη. Το εχω δοκιμασει σε 550, 950 και 950XL και σε ολα εχει την ιδια προβληματικη συμπεριφορα. Πολυ εκνευριστικο.

 

Εμένα λειτουργεί μια χαρά. Σε ποια εφαρμογή το δοκιμάζεις? Εγώ με το Core Player δεν έχω πρόβλημα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί μια χαρά. Σε ποια εφαρμογή το δοκιμάζεις? Εγώ με το Core Player δεν έχω πρόβλημα.

Στο Ραδιοφωνο το εχω δει σιγουρα. Θα το δοκιμασω και στο Groove. Μπορεις να το δεις με το Ραδιοφωνο και να μου πεις; Τι συσκευη εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με CorePlayer το επιβεβαιώνω πως λειτουργεί, τμηματικά έστω.

 

Ενω στα 8.1 (HTC 8X) είχε 1-pause, 2- next, 3-replay current/back, εδώ (950) λειτουργεί ως 1-pause, 3-next, όχι ιδιαίτερα βολικό.

 

Λειτουργεί, πάντως.

 

εδιτ: Δεν είχα αναφέρει τις συσκευές.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, με όλες τις αναφερόμενες εφαρμογές μουσικής παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ραδιοφωνο το εχω δει σιγουρα. Θα το δοκιμασω και στο Groove. Μπορεις να το δεις με το Ραδιοφωνο και να μου πεις; Τι συσκευη εχεις;

 

Lumia 930. Δουλεύει μια χαρά και το ραδιόφωνο..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Lumia 930. Δουλεύει μια χαρά και το ραδιόφωνο..!

 

Μολις δοκιμασα, με τα ιδια παντα ακουστικα, σε ενα 640 με τα 10αρια περασμενα μεσα κανονικα επισημα και δουλευουν ολα ρολοι. Οποτε το συμπερασμα ειναι οτι οι νεες συσκευες 550,650 και τα 950 εχουν καποιο θεμα με την λειτουργια του κουμπιου στο handsfree......αυτες τις μαμακιες να μην εκανες ρε MSFT.....

Link to comment
Share on other sites

Lumia 950:

Έχει τύχει σε κανέναν οι φωτογραφίες στο συλλογή να δείχνουν όλες τις φωτό από όλους τους φάκελους στο OneDrive ακόμα και με την σχετική ρύθμιση

"Μόνο ο φάκελος Εικόνες";

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την περιστροφή οθόνης... Όταν είναι κλειδωμένη και τα παιχνίδια είναι σε landscape mode προκαλείται αυτό το πρόβλημα...

 

Το έχω δοκιμάσει το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολύ καιρό έκανε restart το τηλέφωνο καθώς σέρφαρα στον edge. Υποτίθεται ότι το διορθώσανε αυτό στην .318
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...