Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα επειδή το τσέκαρα πριν από λίγο,στους χάρτες του τηλεφώνου επέλεξα διαδρομή,μου έβγαλε οδηγίες αλλά όταν πάτησα μετάβαση,δεν είχα φωνητική πλοήγηση..Ελπίζω και δεν νομίζω να μας αφήσει ξεκρέμαστους η Microsoft..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η φωνητική πλοηγηση στα ελληνικά είναι διαθέσιμη μόνο αν η γλώσσα περιβάλλοντος στο κινητό είναι στα ελληνικά. Αν την γλώσσα του κινητού την βάλεις στα αγγλικά, η φων. πλοήγηση θα είναι στα αγγλικά.

μπορείς να μου πεις από ποιό μενού εκτός HERE apps

θα κατεβάσεις το ελληνικό φωνητικο πακέτο πλοήγησης

με ελληνική έστω γλώσσα περιβάλλοντος και με ελληνικό έστω εγκατεστημένο χάρτη;

Edited by panton
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις έκδοση λειτουργικού και firmware.

 

έχω αυτό που μου το έστειλε εχτές.

25788949616_840a8c8ed2.jpgwp_ss_20160315_0002 (2) by M.g gab, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

έχεις κατεβάσει τον ελληνικό χάρτη;

Ναι τον έχω κατεβάσει..Τελευταία φορά που χρησιμοποίησα πλοήγηση ήταν με τους here και μετά το σημερινό είπα να δοκιμάσω τους χάρτες, αλλά δεν έχω φωνή..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι τον έχω κατεβάσει..Τελευταία φορά που χρησιμοποίησα πλοήγηση ήταν με τους here και μετά το σημερινό είπα να δοκιμάσω τους χάρτες, αλλά δεν έχω φωνή..

Εδώ και λίγο καιρό,ίσως προφητικά,είχα διαγράψει τους here maps αλλά σήμερα παρατήρησα ότι δεν έχω φωνητική πλοήγηση..Υπάρχει τρόπος να κατέβει το πακέτο?Μήπως εκεί στην Microsoft τα έχουν κάνει λίγο σκ....α??

Link to comment
Share on other sites

έχω αυτό που μου το έστειλε εχτές.

25788949616_840a8c8ed2.jpgwp_ss_20160315_0002 (2) by M.g gab, on Flickr

 

Μου κάνει εντύπωση που πέρασε την .107 και όχι την .164. Του έβγαλε άλλο update;

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που πέρασε την .107 και όχι την .164. Του έβγαλε άλλο update;

 

 

 

Σε 535 βγηκε τιποτα; Πειτε λιγο οσοι εχετε 8.1

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις από ποιό μενού εκτός HERE apps

θα κατεβάσεις το ελληνικό φωνητικο πακέτο πλοήγησης

με ελληνική έστω γλώσσα περιβάλλοντος και με ελληνικό έστω εγκατεστημένο χάρτη;

 

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Ανάλογα τη γλώσσα περιβάλλοντος πάει και η γλώσσα στους χάρτες και η φωνητική πλοήγηση (δοκιμασμένο βασικά μόνο με ελληνικά και αγγλικά). Όποιας χώρας χάρτη και αν κατεβάσεις αν είναι στα ελληνικά το κινητό θα είναι και οι χάρτες (δηλ. οι οδοί θα είναι γραμμένοι στα ελληνικα, αν βάλω το κινητό στα αγγλικά οι οδοί θα είναι στα greeklish γραμμένοι). Αυτό είναι, δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση ή μενού....

 

Δοκίμαστο και πες μου.

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Ανάλογα τη γλώσσα περιβάλλοντος πάει και η γλώσσα στους χάρτες και η φωνητική πλοήγηση (δοκιμασμένο βασικά μόνο με ελληνικά και αγγλικά). Όποιας χώρας χάρτη και αν κατεβάσεις αν είναι στα ελληνικά το κινητό θα είναι και οι χάρτες (δηλ. οι οδοί θα είναι γραμμένοι στα ελληνικα, αν βάλω το κινητό στα αγγλικά οι οδοί θα είναι στα greeklish γραμμένοι). Αυτό είναι, δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση ή μενού....

 

Δοκίμαστο και πες μου.

 

Σίγουρος γι αυτό που γράφεις;

Εγώ με την .164 στο 920 και με γλωσσα/περιοχη ελληνικα στους Χάρτες έχω κανονικά ελληνική φωνητική πλοήγηση. Αλλα, έχω κατεβάσει στους Here maps το ελληνικό πακετακι φωνής.

Αν δεν το είχα, θα άκουγα ελληνικα στους χάρτες της ms?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρος γι αυτό που γράφεις;

Εγώ με την .164 στο 920 και με γλωσσα/περιοχη ελληνικα στους Χάρτες έχω κανονικά ελληνική φωνητική πλοήγηση. Αλλα, έχω κατεβάσει στους Here maps το ελληνικό πακετακι φωνής.

Αν δεν το είχα, θα άκουγα ελληνικα στους χάρτες της ms?

Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου.

Αν δεν υπάρχει κατεβασμένο μέσω των here apps το ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης

τότε δεν υπάρχει ελληνική φωνητική πλοήγηση ούτε στην ενσωματωμένη εφαρμογή των χαρτών.

 

Δοκιμάστε hard reset του κινητού να είναι καθαρή η εγκατασταση,

μην κατεβάσετε τους here apps, και το μέσω αυτών ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης

και τότε δοκιμάστε ελληνική φωνητική πλοήγηση στην ενσωματωμένη εφαρμογή χαρτών.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου.

Αν δεν υπάρχει κατεβασμένο μέσω των here apps το ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης

τότε δεν υπάρχει ελληνική φωνητική πλοήγηση ούτε στην ενσωματωμένη εφαρμογή των χαρτών.

 

Δοκιμάστε hard reset του κινητού να είναι καθαρή η εγκατασταση,

μην κατεβάσετε τους here apps, και το μέσω αυτών ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης

και τότε δοκιμάστε ελληνική φωνητική πλοήγηση στην ενσωματωμένη εφαρμογή χαρτών.

 

Φανταζομαι θα μεριμνησει η MSFT και θα δωσει την επιλογη κατεβασματος γλωσσων για την πλοηγηση ειτε εμσα απο το Maps app ειτε απο τις ρυθμισεις οπως γινεται με τους χαρτες.

 

Να πω οτι πηρα και εγω σημερα την επισημη .164 αναβαθμιση στο 950 που εχω.

Σαν πρωτη εικονα δεν βλεπω διαφορα σε ταχυτητα πληγησης σε σχεση με την .107. Ο edge φαινεται λιγακι πιο γρηγορος σε αποκριση πατηματων και φορτωση σελιδων αλλα θα βγαλω ασφαλη συμπερασματα τις επομενες μερες. Γενικα παντως θα περιμενα σε High end συσκευη να τρεχει λιγο ακομα πι σβελτα το λειτουργικο. Δεν λεω οτι κολλαει καπου. Αλλα θα το ηθελα ενα κλικ πιο γρηγορο ειδικα με τις μαμισιες εφαρμογες.

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου.

Αν δεν υπάρχει κατεβασμένο μέσω των here apps το ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης

τότε δεν υπάρχει ελληνική φωνητική πλοήγηση ούτε στην ενσωματωμένη εφαρμογή των χαρτών.

 

Δοκιμάστε hard reset του κινητού να είναι καθαρή η εγκατασταση,

μην κατεβάσετε τους here apps, και το μέσω αυτών ελληνικό φωνητικό πακέτο πλοήγησης

και τότε δοκιμάστε ελληνική φωνητική πλοήγηση στην ενσωματωμένη εφαρμογή χαρτών.

 

Φίλε, μετά από κάθε hard reset (και έχω κάνει πολλά...) το πρώτο πράγμα που έσβηνα ήταν οι here maps, κρατούσα μόνο τους ενσωματωμένους και δεν είχα κατεβάσει ποτέ πακέτο γλώσσας στους here... Αυτη τη στιγμή το έχω στα ελληνικά το κινητό με ελληνική φων πλοήγηση, χωρίς τους here maps ή κάποιο πακέτο...

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μετά από κάθε hard reset (και έχω κάνει πολλά...) το πρώτο πράγμα που έσβηνα ήταν οι here maps, κρατούσα μόνο τους ενσωματωμένους και δεν είχα κατεβάσει ποτέ πακέτο γλώσσας στους here... Αυτη τη στιγμή το έχω στα ελληνικά το κινητό με ελληνική φων πλοήγηση, χωρίς τους here maps ή κάποιο πακέτο...

 

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!

Πολυ χαίρομαι για την πληροφορία. Είχα την ελπίδα να το έχει κάνει κάποιος για να "γλιτώσω" hard reset ώστε να κάνω τη δοκιμη εγώ :-)

No harm done λοιπόν αφού έτσι κι αλλιώς τα δεδομένα των here υπάρχουν στους Χάρτες της ms!☺

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ήρθε η ώρα...!!!!!!

Ξεκινάμε.......

http://venturebeat.com/2016/03/16/microsoft-is-launching-windows-10-mobile-on-march-17/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν ειπαν στις 17 τοτε αυριο απογευμα εχουμε και διαφορα ωρας.και να ρωτησω κατι.θα δοθουν τα δεκαρια ποτε μεσω recoveey tool η μονο ota?
Link to comment
Share on other sites

Αν ειπαν στις 17 τοτε αυριο απογευμα εχουμε και διαφορα ωρας.και να ρωτησω κατι.θα δοθουν τα δεκαρια ποτε μεσω recoveey tool η μονο ota?

Δεν το ήξερα πως δεν δίνονται με Recovery Tool.

Γιατί όμως; Κανονικά θα έπρεπε.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Νιωθω πως πρεπει να οργανωθει ενα Windows 10 Mobile rollout Party! Σε αντιστοιχια με παρτι γενεθλιων, θα ηταν σαν ενα παρτι που το οργανωνεις ολο το χρονο και τελικα θα μαζευτουν οι καλεσμενοι αλλα δεν θα ερθει ποτε ο εορταζων.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό μικρό καλαθάκι και το κρατώ σφιχτά στο δεξί μου το χεράκι :P

 

Νομίζω πως αυτή τη φορά μπορείς να πάρεις μεγάλο καλάθι. Εκτός κι αν έχεις παλιά συσκευή όπως εγώ (1020)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εάν τελικά έρθει αυτή η πολυαναμενομενη αναβάθμιση, τι πιστευτε οτι θα γίνει? Τι νομίζετε ότι θα αλλάξει? Περιμένουμε μήνες τώρα τα δεκάρια για να γίνει τι? Μήπως υπάρχει περίπτωση να μεταμορφωθεί το άθλιο store ? Ξαφνικά θα έχουμε ένα άλλο τηλέφωνο? Όσοι ειναι υπέρ των windows λειτουργικού ειναι για την καλύτερη σε σχέση με το android διαχείριση του και σταθερότητάς του. αυτο με τα δεκαρια χειροτερο μπορει να γινει ,καλύτερο οχι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...