Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στις ρυθμίσεις του addon, μπορείς να ορίσεις να μην σου αποθηκεύει τα torrents που κατεβάζεις για να δεις, οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με τον χώρο στο tvbox.

Να πω τι έχω υπόψιν μου και αν δεν ισχύει διορθώστε με.

Για όσο παίζει η ταινία μέσω torrent (Quasar κλπ) , το αρχείο γίνεται download στην μνήμη της συσκευης. Το αρχείο σβήνει όταν πατήσεις να σταματήσει η αναπαραγωγή της ταινίας. Αν όμως για κάποιο λόγο το kodi κρασάρει κατά την αναπαραγωγή το αρχείο που έχει γίνει μέχρι εκείνη την στιγμή download δεν σβήνει. Και αν έχει γεμίσει μέχρι εκείνη την στιγμή την εσωτερική μνήμη της συσκευης θα πρέπει να το βρεις και να το σβήσεις χειροκίνητα. Διαφορετικά μου έχει τύχει με την επανεκκίνηση της συσκευης, λόγω απώλεια ελεύθερης μνήμης, να χρειάζεται factory reset για να ξανανοίξει το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όπως τα λες είναι. Απλώς σε κανονική λειτουργια, χωρίς να κρασαρει το kodi, τα αρχεία σβήνονται. Και δυστυχώς δεν μπορείς να ορίσεις να αποθηκεύονται τα προσωρινά αρχεία σε εξωτερική κάρτα SD.
Link to comment
Share on other sites

Να πω τι έχω υπόψιν μου και αν δεν ισχύει διορθώστε με.

Για όσο παίζει η ταινία μέσω torrent (Quasar κλπ) , το αρχείο γίνεται download στην μνήμη της συσκευης. Το αρχείο σβήνει όταν πατήσεις να σταματήσει η αναπαραγωγή της ταινίας. Αν όμως για κάποιο λόγο το kodi κρασάρει κατά την αναπαραγωγή το αρχείο που έχει γίνει μέχρι εκείνη την στιγμή download δεν σβήνει. Και αν έχει γεμίσει μέχρι εκείνη την στιγμή την εσωτερική μνήμη της συσκευης θα πρέπει να το βρεις και να το σβήσεις χειροκίνητα. Διαφορετικά μου έχει τύχει με την επανεκκίνηση της συσκευης, λόγω απώλεια ελεύθερης μνήμης, να χρειάζεται factory reset για να ξανανοίξει το μηχάνημα.[/QUOT

 

Καλημερα! Αυτο δεν το γνωριζα και οσο και να διαβασα απο προηγουμενα ποστ δεν εχει αναφερθει.Αραγε πρεπει να προσεχω. Ευχαριστω για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι. Απλώς σε κανονική λειτουργια, χωρίς να κρασαρει το kodi, τα αρχεία σβήνονται. Και δυστυχώς δεν μπορείς να ορίσεις να αποθηκεύονται τα προσωρινά αρχεία σε εξωτερική κάρτα SD.
Μπορεις . Διαφορετικα δε θα ηταν δυνατη η αναπαραγωγή αρχειων μεγάλου μεγέθους λογω μικρης εσωτερικής χωρητικότητας.

Με μια sd 16αρα λυνεται το θεμα.νομιζω δεν θελει fat32 για να δουλεψει. IIRC το εχω σε ntfs

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις . Διαφορετικα δε θα ηταν δυνατη η αναπαραγωγή αρχειων μεγάλου μεγέθους λογω μικρης εσωτερικής χωρητικότητας.

Με μια sd 16αρα λυνεται το θεμα.νομιζω δεν θελει fat32 για να δουλεψει. IIRC το εχω σε ntfs

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να διαβάσει αρχεία από κάρτα sd μπορεί. Να αποθηκεύσει σε κάρτα sd δεν μπορεί, γιατί πρέπει να δώσεις δικαιώματα αποθήκευσης αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τσεκάρει κάποιος το Elysium αν του δουλεύουν οι υποκατηγορίες στις ταινίες και στις σειρές? Πατάω πχ ταινίες, βγάζει το μενού με τις κατηγορίες populars, featured, new movies κλπ και μετά ό,τι και να πατήσω δεν προχωράει, μένει εκεί στο μενού με τις κατηγορίες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τσεκάρει κάποιος το Elysium αν του δουλεύουν οι υποκατηγορίες στις ταινίες και στις σειρές? Πατάω πχ ταινίες, βγάζει το μενού με τις κατηγορίες populars, featured, new movies κλπ και μετά ό,τι και να πατήσω δεν προχωράει, μένει εκεί στο μενού με τις κατηγορίες.

Τωρα το κοιταξα δεν κανει τιποτα..... δεν προχωραει σε καμμια κατηγορια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περιμένεις update του Elysium ή να δοκιμάσεις να κάνεις το

http://koditips.com/create-tmdb-api-key/

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εναλλακτικά, το metalliq μπορεί να σας δώσει την δυνατότητα αναπαραγωγής από το Elysium.

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμαμαι καλα, στο diamond build, στην premium περιοχη/superleage κ.λ.π, ζηταει password. Απο που το βρισκουμε?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο streamhub ορίζω να μου εμφανίζει τις ταινίες σε αφίσα και οπότε πάω να αλλάξω σελίδα το γυρίζει σε λίστα.

Υπάρχει τρόπος να "θυμάται" την προτίμηση μου;

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άλλαξε και πλέον εφμανίζεται σαν h**p://subztv.club/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε και πλέον εφμανίζεται σαν h**p://subztv.club/
Και υπάρχει σαν add on;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν θυμαμαι καλα, στο diamond build, στην premium περιοχη/superleage κ.λ.π, ζηταει password. Απο που το βρισκουμε?
Δοκίμασε 1982.σαν αυτό μου φαίνεται είδα τυχαία στο Facebook

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει σαν add on;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν το γνωρίζω, χτες πάντως που άνοιξα το box μου μετά από καιρό και έκανα αναβαθμίσεις στο kodi κλπ δεν νομίζω να είδα κάτι, θα το ψάξω το βράδυ προσεκτικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει σαν add on;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπήρχε ως ξεχωριστό addon αλλά ενσωματώθηκε στο subtitles.gr. Εγώ το έχω ακόμα εγκατεστημένο και δουλεύει κανονικά. Μετά την αλλαγή μάλλον θα πάψει να λειτουργεί και αφού δεν το συντηρεί πια κανείς μάλλον ήρθε η ώρα να το διαγράψω οριστικά.
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ως ξεχωριστό addon αλλά ενσωματώθηκε στο subtitles.gr. Εγώ το έχω ακόμα εγκατεστημένο και δουλεύει κανονικά. Μετά την αλλαγή μάλλον θα πάψει να λειτουργεί και αφού δεν το συντηρεί πια κανείς μάλλον ήρθε η ώρα να το διαγράψω οριστικά.
Ναι ναι, το subtitles.gr λειτουργεί απροβλημάτιστα απλά επειδή στο kodi συνέχεια 1 φτιάχνει και 2 χαλάνε, είναι καλό να έχουμε επιλογές. Γιαυτό ήθελα και το subztv

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λίγο εκτός θέματος αλλά ο ρωτάω , με paysafecard έχει κάνει κανένας αγορά στο real-debrid ; εγώ δοκιμάζω για 90 ημέρες (αλλά δοκίμασα και λιγότερες) και με βγάζει αυτό "

To συγκεκριμένο paysafecard PIN δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για πληρωμή στο συγκεκριμένο ηλεκτρονικό κατάστημα. "

και δεν φτάνει αυτό αλλά τα πέρασε και στον λογαριασμό μου και δεν ξέρω τι να τα κάνω ....

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα meil από debrid και λέει ότι δεν μπορούν να λάβουν paysafe από Ελλάδα ,οπότε να το ξέρουν και άλλοι αν χρειαστεί, άντε να δω τι θα την κάνω τώρα ....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα meil από debrid και λέει ότι δεν μπορούν να λάβουν paysafe από Ελλάδα ,οπότε να το ξέρουν και άλλοι αν χρειαστεί, άντε να δω τι θα την κάνω τώρα ....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε πιστωτική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το diamond build μου εβγαλε ενημερωση και μετα δεν μου ζητησε password. Ισως καταργηθηκε

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ως ξεχωριστό addon αλλά ενσωματώθηκε στο subtitles.gr. Εγώ το έχω ακόμα εγκατεστημένο και δουλεύει κανονικά. Μετά την αλλαγή μάλλον θα πάψει να λειτουργεί και αφού δεν το συντηρεί πια κανείς μάλλον ήρθε η ώρα να το διαγράψω οριστικά.

 

Μπορείτε να βάλετε το repository του twilight και μέσα απο εκεί στα προσθετα υποτιτλων υπάρχει το subtitles.gr και ειναι ενημερωμενο με την νεα διευθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα meil από debrid και λέει ότι δεν μπορούν να λάβουν paysafe από Ελλάδα ,οπότε να το ξέρουν και άλλοι αν χρειαστεί, άντε να δω τι θα την κάνω τώρα ....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε λογαριασμό paysafe και πρόσθεσε την κάρτα στο my paysafe(είναι σαν πορτοφόλι). Μετά θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες, το netflix λειτουργει κανονικα χωρις να χρειαζεται να συνδεθεις με λογαριασμο?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...