Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα πηγαν πριμα και σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου. Το μονο που εμεινε ειναι να τα βαλω ελληνικα και ελληνικους υποτιτλους :)

 

Αν βαλεις τα ελληνικα builds δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Ειναι σεταρισμενα εξ' αρχης.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν βαλεις τα ελληνικα builds δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Ειναι σεταρισμενα εξ' αρχης.

 

Το μονο που τα ετοιμα buids (ειτε ειναι ελληνικα ή οχι) εχουν πολυ σαβουρα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις τα ελληνικα builds δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Ειναι σεταρισμενα εξ' αρχης.
Πού μπορώ να τα βρω ελληνικά έτοιμα; Γλώσσα,υπότιτλους,τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που τα ετοιμα buids (ειτε ειναι ελληνικα ή οχι) εχουν πολυ σαβουρα μεσα.

Τα builds εξυπηρετούν εκτός από αυτούς που δεν είναι ψαγμένοι με το kodi και αυτούς που συχνά χρειάζονται να σεταρουν ένα kodi γρήγορα με επιλογές που θα καλύψουν τα γούστα των περισσότερων. Εσύ αν σου ζητούσε ο αδερφός σου, ξάδερφος σου, ανηψιος σου, συνάδελφος σου να του στήσεις το kodi επειδή δεν ξέρουν και δεν μπορούν να ασχοληθούν για να μάθουν θα το έστηνες σε καθένα από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα έγινε. Την έχουν υιοθέτησει και άλλα πρόσθετα αυτή την διαδικασία.... δυστυχώς!

 

Που είναι αυτή η ιστοσελίδα για να κάνω verify ?

Άκυρο την βρήκα https://offshoreplugins.com/pin/boom/index.php

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ιστοσελίδα για να κάνω verify ?

 

Θα οδηγηθείς εκεί όταν πατήσεις το Get a pin. Θα πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το νέο BOOM! από το repository inside4droid

Link to comment
Share on other sites

Στο Alivegr δεν ακούγεται ήχος σε καμιά πηγή. Το έχει διαπιστώσει και άλλος ;

 

 

 

Μολις δοκιμασα το Ψαχνοντας την Ντορυ και παιζει κανονικα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα builds εξυπηρετούν εκτός από αυτούς που δεν είναι ψαγμένοι με το kodi και αυτούς που συχνά χρειάζονται να σεταρουν ένα kodi γρήγορα με επιλογές που θα καλύψουν τα γούστα των περισσότερων. Εσύ αν σου ζητούσε ο αδερφός σου, ξάδερφος σου, ανηψιος σου, συνάδελφος σου να του στήσεις το kodi επειδή δεν ξέρουν και δεν μπορούν να ασχοληθούν για να μάθουν θα το έστηνες σε καθένα από την αρχή?

 

Δεν παυει ομως να υπαρχει η οποιαδηποτε αχρηστη σαβουρα στα ετοιμα. Εγω προσωπικα θα εστηνα τα απαραιτητα......απο την αρχη

Το λεω αυτο γιατι εχω δοκιμασει 2/3 ετοιμα και ηταν ολα παραφορτωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Τα builds αναβαθμίζονται αυτόματα ή χρειάζεται να γίνεται η αναβάθμιση χειροκίνητα κάθε φορά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν παυει ομως να υπαρχει η οποιαδηποτε αχρηστη σαβουρα στα ετοιμα. Εγω προσωπικα θα εστηνα τα απαραιτητα......απο την αρχη

Το λεω αυτο γιατι εχω δοκιμασει 2/3 ετοιμα και ηταν ολα παραφορτωμενα.

Δοκίμασε το Je4M....... περίπου 80mb build με 8-9 πρόσθετα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Je4M....... περίπου 80mb build με 8-9 πρόσθετα μέσα.
Ότι πήγα να πω ότι υπάρχουν και ελαφρά build. Με πρόλαβες. Εγώ στο box μου το έχω στημένο στα μέτρα μου με λίγα πρόσθετα. Στο λαπτοπ έβαλα ένα έτοιμο αφού και το σηκώνει και βαριόμουν δεύτερο στήσιμο. Ότι βολεύει τον καθέναν βασικά...

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω το covenant.Απο 3 διαφορετικές πηγές όπου έχω δοκιμάσει το αποτέλεσμα το ίδιο .καμια ταινία σε καλή ποιότητα και όσες μετά βίας βρίσκει η ποιότητα Χαλια .εχετε να προτείνεται καμία πηγή ;έχω δοκιμάσει dimitrology,tco,kodistuff

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα καλά .το προσπαθούσα στο παλιό kodi.το έβγαλα ,έβαλα το καινούργιο και οκά καλά .με tco βλέπω μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Τα builds αναβαθμίζονται αυτόματα ή χρειάζεται να γίνεται η αναβάθμιση χειροκίνητα κάθε φορά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Πολύ καλή ερώτηση :)

 

Οι πηγές αναβαθμίζονται αλλά δεν πιστεύω ολόκληρο το build , αλλά καλό θα είναι να μας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ερώτηση :)

 

Οι πηγές αναβαθμίζονται αλλά δεν πιστεύω ολόκληρο το build , αλλά καλό θα είναι να μας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To diamond και το simplicity (ίσως να το γράφω λάθος :)) αναβαθμίζονται

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα καλά .το προσπαθούσα στο παλιό kodi.το έβγαλα ,έβαλα το καινούργιο και οκά καλά .με tco βλέπω μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι εννοείς στο παλιό kodi;

Και εγώ σε 16.1 το δουλεύω και παίζει τέλεια και με πολλά HD.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς στο παλιό kodi;

Και εγώ σε 16.1 το δουλεύω και παίζει τέλεια και με πολλά HD.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

 

 

Και σε δυο μηχανάκια μάλιστα .τι να σου πω;Μόλις τα έβγαλα και έβαλα 17.3 και ξανάεστησα όλα καλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

To diamond και το simplicity (ίσως να το γράφω λάθος :)) αναβαθμίζονται

 

Sent from my 1+3T

 

Και τα τρια builds του g.k.w που χρησιμοποιω εγω, αναβαθμιζονται κανονικα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και τα τρια builds του g.k.w που χρησιμοποιω εγω, αναβαθμιζονται κανονικα.
Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με builds, όταν λες g.k.w αναφέρεσαι στο Greek Kodi Network Wizard της πρώτης σελίδας?

Θέλω να σεταρω το kodi για ένα γνωστό που δεν είναι σχετικός και επειδή δεν θέλω και εγώ συνεχώς να με ζαλίζει, νομίζω ότι από αυτά που διαβάζω ένα ελληνικό build το οποίο όμως θα αναβαθμίζεται αυτόματα είναι η καλύτερη λύση. Αυτό που έχω βρει είναι το εξής:

https://mag250-greece.blogspot.gr/2017/03/gkn-wizard-104-diamond-build-kodi-171.html?m=1

Στο εν λόγω blog έχει διάφορα builds, είδα τα diamond και simplicity, είναι οκ να βάλω ένα από αυτά ή υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ώστε να ασχοληθώ μόνο μια φορά?

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με builds, όταν λες g.k.w αναφέρεσαι στο Greek Kodi Network Wizard της πρώτης σελίδας?

Θέλω να σεταρω το kodi για ένα γνωστό που δεν είναι σχετικός και επειδή δεν θέλω και εγώ συνεχώς να με ζαλίζει, νομίζω ότι από αυτά που διαβάζω ένα ελληνικό build το οποίο όμως θα αναβαθμίζεται αυτόματα είναι η καλύτερη λύση. Αυτό που έχω βρει είναι το εξής:

https://mag250-greece.blogspot.gr/2017/03/gkn-wizard-104-diamond-build-kodi-171.html?m=1

Στο εν λόγω blog έχει διάφορα builds, Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ώστε να ασχοληθώ μόνο μια φορά?

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

είσαι σε σωστό δρόμο, βάλε από το wizard το diamond και θα είσαι οκ, δεν θα ασχοληθείς ξανά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

είσαι σε σωστό δρόμο, βάλε από το wizard το diamond και θα είσαι οκ, δεν θα ασχοληθείς ξανά
Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω άμεσα. Δύο ακόμα ερωτήσεις:

1. αν βάλω το build, μπορώ να βάζω κάποιο extra add-on που δεν το έχει αν θέλω?

2. Τα builds εγκαθίσταται μόνο στο kodi ή και σε παραλλαγές του όπως το cemc και το ftmc?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει autoupdates στα builds. Όταν υπάρχει νέα έκδοση του build χρειάζεται η συμμετοχή του χρήστη για να γίνει το update. Άλλο το update ενός build και άλλο τα update των προσθέτων που υπάρχουν στο build. Τα πρόσθετα γίνονται αυτόματα update εφόσον υπάρχουν εγκατεστημένα τα σχετικά repository και εφόσον είναι ενεργοποιημένες οι αυτόματες ενημερώσεις των πρόσθετων.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω άμεσα. Δύο ακόμα ερωτήσεις:

1. αν βάλω το build, μπορώ να βάζω κάποιο extra add-on που δεν το έχει αν θέλω?

2. Τα builds εγκαθίσταται μόνο στο kodi ή και σε παραλλαγές του όπως το cemc και το ftmc?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

ναι μπορείς να το κάνεις https://mag250-greece.blogspot.gr/2017/09/addon-diamond.html?m=0 και ναι υαπάρχουν παραλλαγές για άλλες εκδόσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...