Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι με raspberry αλλά μετά από μήνες το θυμήθηκε; Άσε που ο φορτιστής που πήρα είναι όπως αυτός που ζητάει με 5V 2.5A Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα παιδια! Ξερετε κανα καλο addon ή καποιο link στο sportsdevil που να εχει καλη ποιοτητα euroleague? για nba ας πουμε εχω βρει τελεια ποιοτητα ( εχω βαλει το SpinzTv wizard που το εχει σεταρει απο μονο του )
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!

Εχω εγκαταστησει το kodi 17 εδω και κανα μηνα σε PC (win7) εχω περασει τα addons που θελω και ολα δουλευαν μια χαρα.

Πριν 3 μερες ειχα ενα θεμα με το φορτωμα των βιντεο,αργουσαν πολυ να φορτωσουν και ανατρεξα τον οδηγο που βρηκα εδω για την cache μηπως διορθωθει το προβλημα(εχω 4gb ram).Κατεβασα το addon easy advanced setting και δοκιμασα παλι τα βιντεο χωρις να δω καμια διαφορα στη φορτωση.Το γυρισα παλι στα default settings γιατι δεν ειδα διαφορα και τα addon το istream και exodus δεν επαιζαν καθολου τα βιντεο απο οποιοδηποτε λινκ και να παταγα.Το προβλημα παρεμεινε στο istream(το απεγκατεστησα)ενω στο exodus διορθωθηκε απο μονο του?!!

Eπισης παρατηρησα οτι στην cache memory του PC(2GB) εμεναν μονο 398ΜΒ και αφηνε την αισθηση οτι ο υπολογιστης δουλευει πιο αργα με αυτην την ρυθμιση οταν το kodi ειναι σε λειτουργια!?!

Επισης καθε φορα που προσπαθω να κανω εξοδο απο το kodi κολλαει και δεν κλεινει με αποτελεσμα να αναγκαζομαι να ανοιγω την διαχειριση εργασιων των windows για να κλεισω το προγραμμα.Φυσικα το kodi κλεινει αλλα μετα πρεπει να κανω restart στον Η/Υ για να καταφερω να ξανανοιξω το kodi.

Tι εχει συμβει,μπορει να βοηθησει καποιος να λυσω τα θεματακια?

Πρεπει να ξαναστησω το kodi απο την αρχη?

 

Eυχαριστω εκ των προτερων!:)

Edited by LenovoUser
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!

 

Επισης καθε φορα που προσπαθω να κανω εξοδο απο το kodi κολλαει και δεν κλεινει με αποτελεσμα να αναγκαζομαι να ανοιγω την διαχειριση εργασιων των windows για να κλεισω το προγραμμα.Φυσικα το kodi κλεινει αλλα μετα πρεπει να κανω restart στον Η/Υ για να καταφερω να ξανανοιξω το kodi.

 

Πρεπει να ξαναστησω το kodi απο την αρχη?

 

Eυχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Αυτο το κανει και σε μενα με win 7.... Δεν κανει εξοδο ουτε το 16.1, ουτε και το 17

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το να μην κλείνει το kodi το δημιουργεί το sportdevil. Η τελευταία έκδοσή του έχει κάποιο πρόβλημα, και κάποιο service του αρνείται να κλείσει. Γενικά, αυτό το πρόβλημα συνήθως από κάποιο add-on δημιουργείται. Ίσως διορθωθεί σε μελλοντική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε spmc τώρα τελευταία δε κάνει έξοδο. Κάτι φταίει. Έχω κ εγώ το sportsdevil. Λες να φταίει αυτό;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια! Ξερετε κανα καλο addon ή καποιο link στο sportsdevil που να εχει καλη ποιοτητα euroleague? για nba ας πουμε εχω βρει τελεια ποιοτητα ( εχω βαλει το SpinzTv wizard που το εχει σεταρει απο μονο του )

 

Sportsdevil/livetv.ru/live games και θα βρεις πολλά λινκ για ευρωλίγκα οπως επισης και σε acestream που είναι πολύ καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με raspberry αλλά μετά από μήνες το θυμήθηκε; Άσε που ο φορτιστής που πήρα είναι όπως αυτός που ζητάει με 5V 2.5A

 

Αν ειναι με ξεχωριστο καλωδιο ισως φταιει αυτο. Εγω μολις αλλαξα καλωδιο δεν ξαναχει θεμα παροχης. Και ειναι στα 2Α ο μετασχηματιστης μου.

 

Ισως βεβαια να ειναι και καποιο addon...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το να μην κλείνει το kodi το δημιουργεί το sportdevil. Η τελευταία έκδοσή του έχει κάποιο πρόβλημα, και κάποιο service του αρνείται να κλείσει. Γενικά, αυτό το πρόβλημα συνήθως από κάποιο add-on δημιουργείται. Ίσως διορθωθεί σε μελλοντική έκδοση.

 

Το προβλημα τα ειχε παντα , τουλαχιστον οσο το εχω εγω περασμενο στο pc. Δεν κλεινει ουτε και σε καθαρη χωρις κανενα addon ....

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα δεν μου κλεινει εδω και 5 μερες περιπου και ουτε η αναβαθμιση σε 17.1 βοηθησε. Χαιρομαι γιατι νομιζα οτι ημουνα ο μονος με το προβλημα. Ελπιζω να γινει κατι και να διορθωθει γρηγορα.

 

ΥΓ εχω sony android tv

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα δεν μου κλεινει εδω και 5 μερες περιπου και ουτε η αναβαθμιση σε 17.1 βοηθησε. Χαιρομαι γιατι νομιζα οτι ημουνα ο μονος με το προβλημα. Ελπιζω να γινει κατι και να διορθωθει γρηγορα.

 

ΥΓ εχω sony android tv

Δοκίμασε την v2.8 του Diamond. Εμένα σε PC σε portable μορφή κλείνει σχεδόν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω το kodi σε pc φίλου και θέλω να του βάλω το plexus για acestream λινκς. Ποια εφαρμογή acestream πρεπει να εγκαταστήσω στο pc? Στο android ηξερα μεσω του market να κατεβαζω το ace stream media. Υπάρχει κατι ανάλογο και για το pc? Μπορεί να δώσει κάποιος ένα λινκ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω το kodi σε pc φίλου και θέλω να του βάλω το plexus για acestream λινκς. Ποια εφαρμογή acestream πρεπει να εγκαταστήσω στο pc? Στο android ηξερα μεσω του market να κατεβαζω το ace stream media. Υπάρχει κατι ανάλογο και για το pc? Μπορεί να δώσει κάποιος ένα λινκ;

 

https://ace-stream.en.uptodown.com/windows

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε spmc τώρα τελευταία δε κάνει έξοδο. Κάτι φταίει. Έχω κ εγώ το sportsdevil. Λες να φταίει αυτό;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Sportsdevil/livetv.ru/live games και θα βρεις πολλά λινκ για ευρωλίγκα οπως επισης και σε acestream που είναι πολύ καλή ποιότητα.

 

σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω ενα Amlogic H96 Pro το οποίο σε 16 έκδοση έπαιζε κανονικά Dts ηχο στον ενισχυτή.

Εκανα αναβάθμιση σε 17 και απο τοτε δεν περνάει Dts με τίποτα,μονο Dolby Digital.

Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει;;

Απο ρυθμίσεις εβαλα passthrough hdmi Dts capable κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω ενα Amlogic H96 Pro το οποίο σε 16 έκδοση έπαιζε κανονικά Dts ηχο στον ενισχυτή.

Εκανα αναβάθμιση σε 17 και απο τοτε δεν περνάει Dts με τίποτα,μονο Dolby Digital.

Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει;;

Απο ρυθμίσεις εβαλα passthrough hdmi Dts capable κλπ κλπ..

 

Αντί για Kodi βάλε το spmc. Είναι ακριβώς το ίδιο με το kodi αλλά τρέχει πολυ καλύτερα σε android πλατφόρμα συν του ότι δουλεύουν τα dts (απ'όσο βλέπω και από άλλους που είχαν το ίδιο θέμα με σένα).

Link to comment
Share on other sites

Αντί για Kodi βάλε το spmc. Είναι ακριβώς το ίδιο με το kodi αλλά τρέχει πολυ καλύτερα σε android πλατφόρμα συν του ότι δουλεύουν τα dts (απ'όσο βλέπω και από άλλους που είχαν το ίδιο θέμα με σένα).

Σ'ευχαριστω,δεν ήξερα καν την ύπαρξή του, θα το δοκιμάσω το βραδάκι..

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέσω diamond build τις τελευταίες ημέρες έχω θέμα καθυστέρησης μέσω specto & exodus και εξηγώ.....1o πάτημα από τα favorite για τον κύκλο της σειράς.....περίμενε, δεύτερο πάτημα για το επεισόδιο.......περίμενε ξανά, τρίτο πάτημα πηγή.....ξανά-μανά περίμενε.

Τι μπορεί να συμβαίνει ??? Σίγουρα δεν είναι θέμα ταχύτητας σύνδεσης ή μηχανήματος ( amlogic s905 με 2/16 )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέσω diamond build τις τελευταίες ημέρες έχω θέμα καθυστέρησης μέσω specto & exodus και εξηγώ.....1o πάτημα από τα favorite για τον κύκλο της σειράς.....περίμενε, δεύτερο πάτημα για το επεισόδιο.......περίμενε ξανά, τρίτο πάτημα πηγή.....ξανά-μανά περίμενε.

Τι μπορεί να συμβαίνει ??? Σίγουρα δεν είναι θέμα ταχύτητας σύνδεσης ή μηχανήματος ( amlogic s905 με 2/16 )

 

Δε νομίζω ότι φταίει το build.

Έχω το ίδιο συμπτωμα με exodus σε καθαρό kodi.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με τα λινκ, με έβγαλε την πίστη.το γύρισα στο τεραριουμ ή σε 1080

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και τα λινκ δε παιζουν γιατι θελουν vpn?? Απλά αναρωτιέμαι αν παίζει κάποιο ρόλο. Κάποια λινκ που παιζανε πάντα τώρα μου τα προσπερνάει...Λέτε να φταίει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Αντί για Kodi βάλε το spmc. Είναι ακριβώς το ίδιο με το kodi αλλά τρέχει πολυ καλύτερα σε android πλατφόρμα συν του ότι δουλεύουν τα dts (απ'όσο βλέπω και από άλλους που είχαν το ίδιο θέμα με σένα).

Σ'ευχαριστω πέρασε σφαίρα το Dts..

Εστησα αυτό μόνο για δικτυακά και άφησα Kodi για τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το χω kodi 16 περασμένο στο laptop και εχτές στους exodus δεν μπορούσα να δω σειρά. Δεν φόρτωνε τα link. Τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Αυτή τη στιγμή, νομίζω ότι το ZEN παίζει καλύτερα από το EXODOS. για δοκιμάστε το

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.......κάποιοι που προτείνουν το spmc αντί του kodi έχουν δίκιο !!! Και εξηγώ..... σε μηχάνημα 2/16 με amlogic και ethernet σύνδεση 100/100 και με το ίδιο setup ( greek diamond build ) για να ξεκινήσει ένα επεισόδιο από το 1ο κλίκ μέχρι να ανοίξει ο player περνάνε γύρω στα 4-5 λεπτά χαλαρά από οποιαδήποτε πηγή ( specto-exodus-zem ) , μέσω spmc είμαι κάτω από το μισό χρόνο.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...