Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εκτός από ελληνικούς έχετε και αγγλικούς υπότιτλους μαζί να σας βρίσκει; κάτι άλλο ,όταν τρώει σκάλωμα να βρει υπότιτλους αργεί δλδ πχ. Είμαι στο subtitlesgr και όταν πάω στο opensubtitles και μετά καπάκι στο subtitlesgr τους εμφανίζει.. Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ μόνο ελληνικούς έχω.

 

Makis_m δοκίμασα τις σειρές που είπες και μου αργεί και εμένα με εξαίρεση τη fortitude όπου βρήκε υπότιτλους σε λίγα δευτερόλεπτα. Επίσης τώρα συνέβη και κάτι καινούριο: στις σειρές όπου αργεί να βρει υπότιτλους τώρα πλέον "κολλαει" όλο το xbmc. Δηλαδή αν κάνω back από μια σειρά μετά δεν μπορώ να την ανοίξω πάλι, αν κάνω back και βγω από το Genesis δεν μπορώ να ξανάμπω κλπ. Και δεν ανοίγουν ούτε αλλά addon. Μόνο το back δουλεύει και όταν φτάνω στην αρχική και πατάω exit μένει εκεί κολλημένο για πάντα και κλείνει μόνο με task manager. Καναδυο φορές έκλεισε μόνο του και έβγαλε σφάλμα xbmc has stopped. Μετά δουλεύει πάλι κανονικά μέχρι να κολλήσει πάλι κλπ. Αυτό πρώτη φορά συμβαίνει σήμερα από την ώρα που πήγα να δοκιμάσω τις σειρές που μου είπες. Έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά. Το απεγκατεστησα και έβαλα το kodi αλλά πάλι τα ίδια. Βέβαια δεν έκανα clean install γιατί δεν είχα το κουράγιο να το ξανά στήσω από την αρχή. Κάποια άλλη στιγμή ίσως.

 

Vagosvts7 αυτό που λες το έκανα κάποιες φορές παλιότερα στο homeland και έπιανε αλλά τώρα τελευταία δεν έπιανε ούτε αυτό οπότε απλώς το άφηνα και περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

letom αν σου αργεί μόνο είσαι τυχερός. Εμένα σε Apple TV δε τους βρίσκει ποτέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε ταινίες δε το έχει κάνει ποτέ (χτύπα ξύλο) μόνο σε σειρές.

Link to comment
Share on other sites

letom αν σου αργεί μόνο είσαι τυχερός. Εμένα σε Apple TV δε τους βρίσκει ποτέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε ταινίες δε το έχει κάνει ποτέ (χτύπα ξύλο) μόνο σε σειρές.

το subtitles.gr είναι modded ....ψάχνει,παίρνει υπότιτλους η από 2 η από 3 site (αν θυμάμαι καλά) ..

Link to comment
Share on other sites

Το απεγκατεστησα και έβαλα το kodi αλλά πάλι τα ίδια. Βέβαια δεν έκανα clean install γιατί δεν είχα το κουράγιο να το ξανά στήσω από την αρχή.
Ως δια μαγείας τώρα ξαφνικά βρίσκει γρήγορα υπότιτλους εκεί που αργούσε. Το μόνο που έκανα στο ενδιάμεσο ήταν ότι έδωσα δικαιώματα super user στο kodi. Λετε να έφταιγε αυτό? Δεν μου φαινεται λογική εξήγηση αλλά δεν πειραξα τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ως δια μαγείας τώρα ξαφνικά βρίσκει γρήγορα υπότιτλους εκεί που αργούσε. Το μόνο που έκανα στο ενδιάμεσο ήταν ότι έδωσα δικαιώματα super user στο kodi. Λετε να έφταιγε αυτό? Δεν μου φαινεται λογική εξήγηση αλλά δεν πειραξα τίποτα άλλο.

Δεν είναι αυτό ..δεν χρειάζεται να είσαι root για να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Ως δια μαγείας τώρα ξαφνικά βρίσκει γρήγορα υπότιτλους εκεί που αργούσε. Το μόνο που έκανα στο ενδιάμεσο ήταν ότι έδωσα δικαιώματα super user στο kodi. Λετε να έφταιγε αυτό? Δεν μου φαινεται λογική εξήγηση αλλά δεν πειραξα τίποτα άλλο.

Κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα σύνδεσης..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω... με ποιο τρόπο μπορώ να αποθηκεύσω τα παιδικά από το HELLENIC TV στον σκληρό του minix?

 

διότι θέλω να υπάρχουν 3-4 παιδικά τώρα για το 3μερο.

 

 

helpppppp!

 

Αν και λιγο καθυστερημενα, κατεβασε απο greektoons :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό ..δεν χρειάζεται να είσαι root για να δουλέψει
Του έδωσα δικαιώματα super user επειδή όταν το kodi μου έβγαζε στην αρχική οθόνη 5-6 splash screens, διάρκειας 1 δευτερόλεπτο το καθένα περίπου, που πάνω πάνω έλεγαν "denied super user access" και μετά είχαν κάτι paths που δεν προλάβαινα να διαβάσω. Πάντως κάπου μέσα στα paths το μάτι μου πήρε τον αριθμό 666 (μπρρρ!). Νόμιζα ότι δίνοντας super user θα σταματούσαν αυτά τα screens όμως τέλικά τώρα μου τα ξαναβγάζει με τη διαφορά ότι πλέον λέει "granted super user access" και τα ίδια paths από κάτω. Αυτά τα screens δεν μου τα έβγαζε ποτέ, το κάνει τώρα που έκανα update από xbmc σε kodi. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να απενεργοποιηθούν αλλά αφού κατά τα άλλα δουλεύει καλά δεν με πειράζει να τα αφήσω ως έχουν, με τον καιρό πιστεύω θα τα συνηθίσω και δεν θα με ενοχλούν.

 

Κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα σύνδεσης..
Αν ήταν θέμα σύνδεσης που καθυστερούσε να βρει υπότιτλους δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα και στην αναπαραγωγή των ταινιών? Χώρια ότι η καθυστέρηση γινόταν σε συγκεκριμένη σειρά. Ευτυχώς διορθώθηκε και ελπίζω να μην ξαναεμφανιστεί!
Link to comment
Share on other sites

Του έδωσα δικαιώματα super user επειδή όταν το kodi μου έβγαζε στην αρχική οθόνη 5-6 splash screens, διάρκειας 1 δευτερόλεπτο το καθένα περίπου, που πάνω πάνω έλεγαν "denied super user access" και μετά είχαν κάτι paths που δεν προλάβαινα να διαβάσω. Πάντως κάπου μέσα στα paths το μάτι μου πήρε τον αριθμό 666 (μπρρρ!). Νόμιζα ότι δίνοντας super user θα σταματούσαν αυτά τα screens όμως τέλικά τώρα μου τα ξαναβγάζει με τη διαφορά ότι πλέον λέει "granted super user access" και τα ίδια paths από κάτω. Αυτά τα screens δεν μου τα έβγαζε ποτέ, το κάνει τώρα που έκανα update από xbmc σε kodi. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να απενεργοποιηθούν αλλά αφού κατά τα άλλα δουλεύει καλά δεν με πειράζει να τα αφήσω ως έχουν, με τον καιρό πιστεύω θα τα συνηθίσω και δεν θα με ενοχλούν.

 

Αν ήταν θέμα σύνδεσης που καθυστερούσε να βρει υπότιτλους δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα και στην αναπαραγωγή των ταινιών? Χώρια ότι η καθυστέρηση γινόταν σε συγκεκριμένη σειρά. Ευτυχώς διορθώθηκε και ελπίζω να μην ξαναεμφανιστεί!

Για να μην σου βγάζει τα notifications άνοιξε το supersu επέλεξε το kodi και στα notifications επέλεξε enabled.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν ήταν θέμα σύνδεσης που καθυστερούσε να βρει υπότιτλους δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα και στην αναπαραγωγή των ταινιών? Χώρια ότι η καθυστέρηση γινόταν σε συγκεκριμένη σειρά. Ευτυχώς διορθώθηκε και ελπίζω να μην ξαναεμφανιστεί!

Όχι απαραίτητα, μπορεί να είχαν πρόβλημα τα sites των υποτίτλων ή επειδή έβλεπες ταινία, να πιταριζε η σύνδεση..

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το kodi σε ταβλετ onda με κιτκατ ,το ειχα εγκατεστημένο και δούλευε,τις τελευταίες μέρες κολλούσε και ειπα να περάσω το tvmc ,οταν πάω να περάσω το fusion μου βγάζει μην. οτι δεν έχει επικοινωνία με το σερβερ.Έχω εγώ πρόβλημα ή φταίνε οι σερβερ του kodi και του addons;
Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθές για πρώτη φορά να δω ταινία στην τηλεόραση μέσω HDMI απο τον υπολογιστή και ενώ φόρτωνε γρήγορα η αναπαραγωγή γινόταν με μικρά σπασιματάκια, γνωρίζει κανείς γιατί γίνετε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθές για πρώτη φορά να δω ταινία στην τηλεόραση μέσω HDMI απο τον υπολογιστή και ενώ φόρτωνε γρήγορα η αναπαραγωγή γινόταν με μικρά σπασιματάκια, γνωρίζει κανείς γιατί γίνετε αυτό?

Ποιότητα καλωδίου HDMI ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα στην παρέα,

Παιδιά υπαρχει καμία άκρη να βλέπεις ΟΤΕ και nova με το kodi, εχω δει κάτι βιντεακια στο YouTube που κυκλοφορούν αλλα άκρη δεν βγάζω.

Και κανένα κανάλι για παιδικά.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα στην παρέα,

Παιδιά υπαρχει καμία άκρη να βλέπεις ΟΤΕ και nova με το kodi, εχω δει κάτι βιντεακια στο YouTube που κυκλοφορούν αλλα άκρη δεν βγάζω.

Και κανένα κανάλι για παιδικά.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Για παιδικά βάλε το hellenik tv. Έχει αρκετά.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το εξής προβλημα,εχω το tv box mx3.

Πάω να δώ στο kodi καμία σειρά παλιά απο το Hellenic TV αλλα και απο αλλα,και μου κολλάει συνεχεια.Οπως και σε live streaming κανάλια (κυρίως ξένα) συνεχώς κολλάει χωρις να μπορω να δώ κάτι.

Επειδή είμαι λιγο άσχετος μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του kodi.

Πάντως θεμα wifi δεν υπαρχει γιατι παίρνω σημα μεσω Ethernet.

Αν εχει κανένας το ίδιο TV box ας μου στείλει pm να τον ρωτήσω κάποια πράγματα σε σχέση με το kodi κυρίως,μήπως πρέπει να πάρω κάποια sd και αν ναι ποια;

Ευχαριστω για τον χρονο σας και συγγνώμη για την πολυλογία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...