Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον δεν σου αρέσει η πρόταση τους, ανοίγεις dispute στο PayPal, δεν έχει νόημα να χάνεις χρόνο. Φτιάξε ένα βίντεο να έχεις αποδεικτικά στοιχεία για το πρόβλημα, οπλίσου με υπομονή και προχώρα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Aυτο θα κανω.Μολις τους εστειλα mail οτι περιμενω ως αυριο την τελικη τους προταση για το προβλημα.Αν και μετα απο αυτο τιποτα, αυριο μεσημερι dispute στο paypal.Θελω να ειμαι συνεργασιμος αφου στο πρωτο μηνυμα τους με παρακαλεσαν να περιμενω λιγο για το paypal, .ομως με αυτα και με εκεινα φαγαμε μια βδομαδα....Συν τις απειρες ωρες και κοπο που ξοδεψα μπας και το διορθωσω φλασαροντας και ξαναφλασαροντας ρομς και ψαχνοντας στα διαφορα φορουμς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτο θα κανω.Μολις τους εστειλα mail οτι περιμενω ως αυριο την τελικη τους προταση για το προβλημα.Αν και μετα απο αυτο τιποτα, αυριο μεσημερι dispute στο paypal.Θελω να ειμαι συνεργασιμος αφου στο πρωτο μηνυμα τους με παρακαλεσαν να περιμενω λιγο για το paypal, .ομως με αυτα και με εκεινα φαγαμε μια βδομαδα....Συν τις απειρες ωρες και κοπο που ξοδεψα μπας και το διορθωσω φλασαροντας και ξαναφλασαροντας ρομς και ψαχνοντας στα διαφορα φορουμς.

 

Εννοείται ότι αυτό με τα φλασαρισματα ειδικά για ρουτ και custom roms καλό είναι να μην τα αναφέρεις. Βάλε μια εργοστασιακή ρομ ή τη ρόμ που είχε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Oσο για αντικατασταση ειμαι αρνητικος γιατι βαζουν απο πριν χερι και στελνουν το τηλεφωνο με πειραγμενη unofficial rom.Αναρωτιέμαι τι εχει να πει για αυτο το 'εργοστασιο' που μου ανεφεραν μιας και ειναι πολυ πιθανο εκει να οφειλεται η ζημια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται ότι αυτό με τα φλασαρισματα ειδικά για ρουτ και custom roms καλό είναι να μην τα αναφέρεις. Βάλε μια εργοστασιακή ρομ ή τη ρόμ που είχε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μα οι ιδιοι σαν πρωτη λυση με προετρεψαν να περασω την τελευταια official rom αντι για τη δικια τους custom που περασαν.Τα εχω τα mail.Και για να την περασουν προφανως και εβαλαν χερι στο τηλεφωνο και το ροοταραν.Δεν νομιζω να γινεται αλλιως.Αυτο θα τονισω περισσοτερο στο paypal και για αυτο τους κραζω και στη μεταξυ μας επικοινωνια.Τωρα θα παραλαβουν το τηλεφωνο οπως θα επρεπε να ειναι με την τελευταια official rom αλλα στα ιδια χαλια σε οτι αφορα τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειχα παραγγειλει απο το gearbest το asus zenfone 2 και εχει προβλημα στην οθονη αυριο μαλλον θα το στειλω πισω, αλλα μου εστειλαν ενα RETURN MERCHANDISE AUTHORIZATION (R.M.A.) το εχω συμπληρωσει αυτο αλλα δεν ξερω τι να κανω να το βαλω μεσα στην συσκευασια η να το κολλήσω εξω απο το δεμα ??? Edited by Alexandros9
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο δεμα το εντυπο RMA και αν θελεις γραψε μονο τον αριθμο RMA καπου στην διευθηνση αποστολης π.χ διπλα στο ονομα παραληπτη μεσα σε παρενθεση.
Link to comment
Share on other sites

Eισαι ΟΚ. Απλα περιμενεις, τουλαχιστον το μαγαζι ειναι πιο σπαθι απο οτι τα υπολοιπα.

 

Απ'οτι βλέπω από το tracking RE608329876GR το τηλέφωνο που έστειλα πίσω στο vickmall είναι έτοιμο για παράδοση και περιμένω απάντηση από Selina σε email υπενθύμισης που έστειλα. Λογικά περιμένω να το παραλάβει σήμερα αύριο και να μου στείλει το καινούργιο από την ευρωπαική αποθήκη. Αν δω ότι δεν μου απαντάει ή αργεί να παραλάβει να ανοίξω υπόθεση στο paypal ; Τί λέτε ;

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω από το tracking RE608329876GR το τηλέφωνο που έστειλα πίσω στο vickmall είναι έτοιμο για παράδοση και περιμένω απάντηση από Selina σε email υπενθύμισης που έστειλα. Λογικά περιμένω να το παραλάβει σήμερα αύριο και να μου στείλει το καινούργιο από την ευρωπαική αποθήκη. Αν δω ότι δεν μου απαντάει ή αργεί να παραλάβει να ανοίξω υπόθεση στο paypal ; Τί λέτε ;

 

oxi τοσο γρηγορα,ειναι αξιοπιστοι

Link to comment
Share on other sites

Γα δεύτερη φορά σημερα απ'οτι βλεπω στο tracking number το κινεζικο ταχυδρομείο δειχνει attempt delivery μετά της 9 το βραδυ; Μας κοροϊδεύουν οι κινεζοι; Ολη μερα κρατάνε το πακέτο και την νύχτα προσπαθούν να το παραδοσουν ή εγω καταλαβα λαθος; ;;
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Γα δεύτερη φορά σημερα απ'οτι βλεπω στο tracking number το κινεζικο ταχυδρομείο δειχνει attempt delivery μετά της 9 το βραδυ; Μας κοροϊδεύουν οι κινεζοι; Ολη μερα κρατάνε το πακέτο και την νύχτα προσπαθούν να το παραδοσουν ή εγω καταλαβα λαθος; ;;

Εχεις υποψην την διαφορα ωρας στην αλλη ακρη του κοσμου? :p

Link to comment
Share on other sites

Γα δεύτερη φορά σημερα απ'οτι βλεπω στο tracking number το κινεζικο ταχυδρομείο δειχνει attempt delivery μετά της 9 το βραδυ; Μας κοροϊδεύουν οι κινεζοι; Ολη μερα κρατάνε το πακέτο και την νύχτα προσπαθούν να το παραδοσουν ή εγω καταλαβα λαθος; ;;

Καλά, έχεις δρόμο ακόμα, δέμα που είχα στείλει Κίνα 10 delivery attempts είχε μέχρι να το παραλάβει το κατάστημα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1. Μιλάμε για τοπική ωρα Κίνας γιατί το έχω τσεκαρι και

2. Δεν εχω καταλαβει αν όντως δουλεύουν μεχρι αυτή την ωρα, που λογικά δε θα βρουν κανεναν να παραλάβει τα δεματα. Εκτος και αν δειχνει λαθος ωρες το tracking.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Γα δεύτερη φορά σημερα απ'οτι βλεπω στο tracking number το κινεζικο ταχυδρομείο δειχνει attempt delivery μετά της 9 το βραδυ; Μας κοροϊδεύουν οι κινεζοι; Ολη μερα κρατάνε το πακέτο και την νύχτα προσπαθούν να το παραδοσουν ή εγω καταλαβα λαθος; ;;

 

Αυτες οι προσπαθειες που βλεπεις δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα. Ισως να εγινε μια επικοινωνια μια ή δυο φορες.

Σε περιπτωση επιστροφης, τοτε παει αντιπροσωπος μια φορα την εβδομαδα. Απο οτι ειπαν στο geek

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γίνει κάποια επικοινωνία με το κατάστημα απ'οτι κατάλαβα και τα delivery attempts φυσιολογικά δεν ανταποκρινονται στην πραγματικότητα. Απλά τα βαζουν για να γελιομαστε νομιζω μεχρι να τους ερθει η ορεξη να τα πάνε για παραδοση. Ελπίζω παντως να παραληφθει σύντομα γιατι βλεπω οτι και σημερα εγινε δηθεν προσπάθεια παράδοσης και ειμαστε 3 στο σύνολο και μεχρι τωρα.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Σελινα παρελαβε την συσκευή και θα την άνοιγε με unboxing video και θα με ειδοποιουσε αλλα ούτε φωνή ούτε ακρόαση απο τότε. Εν τω μεταξύ εχει περάσει μηνας από την παραγγελία και είμαι χωρις κινητο αυτό το διάστημα. Αν δεν υπάρξει απάντηση στο email μου αυτή την εβδομάδα λέω να ανοίξω υποθεση στο paypal. Τι λέτε, ειναι λογικό να αργούν τοσο στο vıckmall; Εχει τύχει σε κάποιον άλλο;
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Σελινα παρελαβε την συσκευή και θα την άνοιγε με unboxing video και θα με ειδοποιουσε αλλα ούτε φωνή ούτε ακρόαση απο τότε. Εν τω μεταξύ εχει περάσει μηνας από την παραγγελία και είμαι χωρις κινητο αυτό το διάστημα. Αν δεν υπάρξει απάντηση στο email μου αυτή την εβδομάδα λέω να ανοίξω υποθεση στο paypal. Τι λέτε, ειναι λογικό να αργούν τοσο στο vıckmall; Εχει τύχει σε κάποιον άλλο;

 

μιλα μαζι της στο σκαιπ,αν καθυστερησει κι αλλο κανε dispute αρκει να εχεις βιντεο κλπ με το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Σελινα παρελαβε την συσκευή και θα την άνοιγε με unboxing video και θα με ειδοποιουσε αλλα ούτε φωνή ούτε ακρόαση απο τότε. Εν τω μεταξύ εχει περάσει μηνας από την παραγγελία και είμαι χωρις κινητο αυτό το διάστημα. Αν δεν υπάρξει απάντηση στο email μου αυτή την εβδομάδα λέω να ανοίξω υποθεση στο paypal. Τι λέτε, ειναι λογικό να αργούν τοσο στο vıckmall; Εχει τύχει σε κάποιον άλλο;

 

Έχουνε National Day και έτσι δεν δουλεύουν για 3 μερες...Απο δεύτερα μάλλον θα σε απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Είχα αρχίσει να ανησυχώ. Θα δούμε αύριο λοιπόν.

 

Μήπως είναι όλη την εβδομάδα η γιορτή τους. Αυτοί είναι offline ακόμα και δεν έχουν απαντήσει στο email μου.:(

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι όλη την εβδομάδα η γιορτή τους. Αυτοί είναι offline ακόμα και δεν έχουν απαντήσει στο email μου.:(

 

νομιζω οτι εως τις 8 του μηνα ειναι η αργια τους.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι μέχρι της 8 Οκτ. είναι η αργία τους αφού λογικά θα έπρεπε να μου απαντήσει σήμερα. Ατυχησα πάλι. Αλλη μια εβδομάδα σγο περιμενε.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

1/10 έως 9/10 έχουν αργία, λόγω της Εθνικής ημέρας Κίνας, η οποία είναι 1/10 αλλά επειδή είναι Κίνα, έχουν εβδομαδιαία αργία.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το gearbest στέλνει κανονικά πράγματα.. Εκτός από ένα ταμπλετ που θέλω! :angry:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Selina επικοινώνησε μαζί μου σήμερα με email. Άρα αναλογα το μαγαζί. Μερικά δουλεύουν απ'ότι φαίνεται.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...