Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον υστερα απο συννενοηση απο το καταστημα, μου υποσχεθηκαν να μου δωσουν τα λεφτα πισω οταν εκεινο παρει τον δρομο τις επιστροφης. Οταν γινει η παραλαβη απο αυτους, θα ανοιξω υποθεση, και υστερα διεκδίκηση χρηματων απο το καταστημα. Οριστε λοιπον που γινεται, που μερικοι νομιζαν οτι θα γινω περιγελος

 

σε συνενοηση με το καταστημα οπως λες οκ,διαβασε τι ρωταγες ομως ,οχι claim μεσω paypal διχως να εχεις ενημερωσει το καταστημα,περιγελος θα γινοσουν αν το εκανες ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον υστερα απο συννενοηση απο το καταστημα, μου υποσχεθηκαν να μου δωσουν τα λεφτα πισω οταν εκεινο παρει τον δρομο τις επιστροφης. Οταν γινει η παραλαβη απο αυτους, θα ανοιξω υποθεση, και υστερα διεκδίκηση χρηματων απο το καταστημα. Οριστε λοιπον που γινεται, που μερικοι νομιζαν οτι θα γινω περιγελος

 

Γιατί να ανοίξεις dispute οταν το παραλάβουν? Περίμενε πρώτα δεις τι θα γίνει και πράττεις ανάλογα. Μπορεί όντως να στα επιστρέψουν όταν παραλάβουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ανοίξεις dispute οταν το παραλάβουν? Περίμενε πρώτα δεις τι θα γίνει και πράττεις ανάλογα. Μπορεί όντως να στα επιστρέψουν όταν παραλάβουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Γιατι ετσι μου ειπαν.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι μου ειπαν.

Οκ τότε, αν στο είπε το μαγαζί είσαι κομπλέ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

έχω μία επιστροφή χρημάτων και η αγορά είχε γίνει μέσω paypal με πιστωτική κάρτα , τώρα τα λεφτά θα επιστραφούν στην κάρτα ή θα φανούν σαν μετρητά και μπορώ να τα βάλω σε άλλο λογαριασμό?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

έχω μία επιστροφή χρημάτων και η αγορά είχε γίνει μέσω paypal με πιστωτική κάρτα , τώρα τα λεφτά θα επιστραφούν στην κάρτα ή θα φανούν σαν μετρητά και μπορώ να τα βάλω σε άλλο λογαριασμό?

 

στην καρτα που εχεις δηλωσει στο paypal επιστρεφονται,συννενοησου με την τραπεζα αν την εχεις ηδη εξοφλησει

Link to comment
Share on other sites

στην καρτα που εχεις δηλωσει στο paypal επιστρεφονται,συννενοησου με την τραπεζα αν την εχεις ηδη εξοφλησει

 

δεν υπάρχει δηλαδή τρόπος να τα μεταφέρω αλλού και να πάρω τα μετρητά?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει δηλαδή τρόπος να τα μεταφέρω αλλού και να πάρω τα μετρητά?

 

Οχι,το paypal θα επιστρεψει το ποσο που πληρωσες στην καρτα που το πληρωσες,αν εχεις εξοφλησει την καρτα τοτε μπορεις λογικα να ζητησεις να παρεις το ποσο που επιστραφηκε μιας και θα ειναι πιστωμενο εκει.Απο την τραπεζα σου αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατή η ανάληψη χρημάτων από πιστωτική κάρτα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατή η ανάληψη χρημάτων από πιστωτική κάρτα.

 

φυσικα και ειναι,ηταν τουλαχιστον μεχρι τα καπιταλ κοντρολ.η οποια αναληψη μετρητων τοκιζοταν και υπηρχε και οριο αναληψης.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τώρα (δηλαδή μετά την επιβολή των ελέγχων κεφαλαίων).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα dispuite για full refund στο geek για ενα leagoo m5, ειχαμε επικοινωνησει πριν μεσω μαιλ αλλα η απαντηση τους ηταν να το στειλω σε τοπικο σερβις για διορθωση απο 10 εως 25 δολλαρια αλλιως να το στειλω πισω, να το στειλουν εργοστασιο να γινει ελεγχος και μολις παραλαβουν να το στειλουν παλι πισω, (δεν ξαναεπικοινωνησα μαζι τους) σημερα το πηρα αποφαση, το βλεπω συχνα στο logo της Leagoo, δεν ξερω αν ειναι θεμα android 6 (αναλογο τοπικ στο φορουμ για το κινητο) αλλα δεν πηγαινε αλλο,

9/9παρηγγειλα 3/10 παρελαβα, σημερα εκανα το dispuite πως το βλεπετε;

Εγω παντως το dispuite το ανοιξα, οπου θελει ας βγει

 

καλησπερες στο forum, καμια απαντηση απ το καταστημα στο dispuite, το paypal μου δινει οριο μεχρι 9 νοεμβρη για claim, εγω ειμαι της γνωμης να το αφησω χωρις να ξαναστειλω μνμ, να περιμενω απαντηση και αρχες μηνα να κανω claim, ποια η αποψη σας; εντωμεταξυ στους ορους του καταστηματος για επιστροφη απο εναν εως 6 μηνες, γραφει οτι το claim παει - 20% επειδη η συσκευη εχει χρησιμοποιηθει και για να την αντικαταστησουν (αν δεν κανω λαθος)

περιμενω τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσες μέρες και δεν έχουν απαντήσει; Από ότι φαίνεται δεν πρόκειται. Καλύτερα κανε claim τώρα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσες μέρες και δεν έχουν απαντήσει; Από ότι φαίνεται δεν πρόκειται. Καλύτερα κανε claim τώρα..

καταρχην σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση, το dispuite εγινε 20 οκτωμβριου

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα την περίπτωσή σου, το κανονικό είναι να το στείλεις πίσω, άμα δίνανε κινητά έτσι τσάμπα θα το είχαν κλείσει το μαγαζί..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα την περίπτωσή σου, το κανονικό είναι να το στείλεις πίσω, άμα δίνανε κινητά έτσι τσάμπα θα το είχαν κλείσει το μαγαζί..

Αμα παρω full refund εννοειτε, απλως βλεπω οτι δεν εχουν απαντησει ακομη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα τον Ιούνη από coolicool Ευρώπης το Xiaomi mi4. Τώρα ξαφνικά έσβησε και δεν ανάβει με τίποτα. Δεν έχει χτυπήσει ποτέ,είναι με screen protector και θήκη από την αρχή και τη stable 8.0.2 από miui.gr.

Έχει κανείς εμπειρία από το μαγαζί για επισκευή ή αντικατάσταση ή άδικος κόπος;

Να ψάξω εδώ στην Ελλάδα για service. ? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες,

Βγηκε το claim για refund σχετικα με το leagoo m5, θα πρεπει να στειλω τη συσκευη πισω και οταν παραλαβει το καταστημα να γινει το refund

Τωρα ενα μπερδεματακι, οταν ειχα παραγγειλει, παρηγγειλα με το κινητο και μια και micro sd, στο resolution του paypal εγραψα οτι σε μια συναλλαγη ειναι δυο αγορες και θελω να αλλαξω το κινητο και οχι την καρτα αλλα αυτο βλεπει την συναλλαγη, να στειλω και την καρτα μαζι;

Την συσκευη την στελνω στο κουτι της;

Απο την στιγμη που θα αφησω το δεμα στα ελτα σε ποσο καιρο φτανει Κινα βάση εμπειριων;

επισης το paypal μου γραφει οτι ειμαι υπευθυνος για οποιοδηποτε κοστος σχετιζετε με την επιστροφη, τα μεταφορικα τα χανω δλδ;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες,

Βγηκε το claim για refund σχετικα με το leagoo m5, θα πρεπει να στειλω τη συσκευη πισω και οταν παραλαβει το καταστημα να γινει το refund

Τωρα ενα μπερδεματακι, οταν ειχα παραγγειλει, παρηγγειλα με το κινητο και μια και micro sd, στο resolution του paypal εγραψα οτι σε μια συναλλαγη ειναι δυο αγορες και θελω να αλλαξω το κινητο και οχι την καρτα αλλα αυτο βλεπει την συναλλαγη, να στειλω και την καρτα μαζι;

Την συσκευη την στελνω στο κουτι της;

Απο την στιγμη που θα αφησω το δεμα στα ελτα σε ποσο καιρο φτανει Κινα βάση εμπειριων;

επισης το paypal μου γραφει οτι ειμαι υπευθυνος για οποιοδηποτε κοστος σχετιζετε με την επιστροφη, τα μεταφορικα τα χανω δλδ;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Θα στείλεις πίσω το κινητό Με το κουτί του και όλα τα παρελκόμενα που είχε το κουτί του κινητού. Την κάρτα εννοείται δεν τη στέλνεις και θα.γίνει refund μόνο το πόσο που κόστισε το κινητό. Τα μεταφορικά κόστη θα τα πάρεις πίσω από την υπηρεσία του paypal, κάνε ένα search εδώ να βρεις το link ή κοίτα στα πρώτα ποστ. Θα βγάλεις φώτο το φάκελο αφού σου κολλήσει ο υπάλληλος Όλα τα αυτοκόλλητα ώστε να φαίνεται Το tracking number και η διεύθυνση παραλήπτη και θα κρατήσεις και την απόδειξη από τα ελτα. Θα τα χρειαστείς για τα μεταφορικά. Ο χρόνος παράδοσης πάνω κάτω ξέρεις από Κίνα πόσο είναι, το ίδιο είναι και για Κίνα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ

επικοινωνησα με το geek για να μου στειλουν την διευθυνση τα 3 κινεζικα γραμματα στα αγγλικα, με παροτρυναν να φλασαρω ρομ και να προσπαθησω παλι πριν το στειλω, τους απαντησα πως δεν δεν δεχομαι να γινετε ενημερωση μεσω flash και οχι απο update

ξερει κανεις πως μεταφραζονται τα τρια γραμματα στα αγγλικα; Φαινομενικα τα γραμματα μπορω να τα φτιαξω στην πραξη δεν ξερω,

Η εκτυπωνω την διευθυνση την κανω αυτοκολλητο και κολλαω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ

επικοινωνησα με το geek για να μου στειλουν την διευθυνση τα 3 κινεζικα γραμματα στα αγγλικα, με παροτρυναν να φλασαρω ρομ και να προσπαθησω παλι πριν το στειλω, τους απαντησα πως δεν δεν δεχομαι να γινετε ενημερωση μεσω flash και οχι απο update

ξερει κανεις πως μεταφραζονται τα τρια γραμματα στα αγγλικα; Φαινομενικα τα γραμματα μπορω να τα φτιαξω στην πραξη δεν ξερω,

Η εκτυπωνω την διευθυνση την κανω αυτοκολλητο και κολλαω;

 

πειραζει που δεν καταλαβα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ

επικοινωνησα με το geek για να μου στειλουν την διευθυνση τα 3 κινεζικα γραμματα στα αγγλικα, με παροτρυναν να φλασαρω ρομ και να προσπαθησω παλι πριν το στειλω, τους απαντησα πως δεν δεν δεχομαι να γινετε ενημερωση μεσω flash και οχι απο update

ξερει κανεις πως μεταφραζονται τα τρια γραμματα στα αγγλικα; Φαινομενικα τα γραμματα μπορω να τα φτιαξω στην πραξη δεν ξερω,

Η εκτυπωνω την διευθυνση την κανω αυτοκολλητο και κολλαω;

Νομιζω πως τη διευθυνση που θα το στειλεις θα την """παρεις"" απο το paypal. Την εκτυπωνεις και την κολλας πανω στο δεμα.

Αν εχει κινεζικα γραμματα ΔΕΝ τα μεταφραζεις, τα αφηνεις στα κινεζικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ

επικοινωνησα με το geek για να μου στειλουν την διευθυνση τα 3 κινεζικα γραμματα στα αγγλικα, με παροτρυναν να φλασαρω ρομ και να προσπαθησω παλι πριν το στειλω, τους απαντησα πως δεν δεν δεχομαι να γινετε ενημερωση μεσω flash και οχι απο update

ξερει κανεις πως μεταφραζονται τα τρια γραμματα στα αγγλικα; Φαινομενικα τα γραμματα μπορω να τα φτιαξω στην πραξη δεν ξερω,

Η εκτυπωνω την διευθυνση την κανω αυτοκολλητο και κολλαω;

 

εκτυπωσε την μην κανεις κανενα λαθος και παει αλλου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...