Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλε ένα screenshot τις ρυθμίσεις του ελληνικού πληκτρολογίου. Δεν λέω πως δεν σε πιστεύω αλλά θέλω να δω τι λέει εκεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάλε ένα screenshot τις ρυθμίσεις του ελληνικού πληκτρολογίου. Δεν λέω πως δεν σε πιστεύω αλλά θέλω να δω τι λέει εκεί.

 

Ορίστε.. Και η προσθήκη λέξης.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάω στα 10αρια η θα έχουν κολλήματα? Είχα κάνει μια προσπάθεια πριν 2 μήνες αλλά ούτε κλήση δεν έβγαζα οπότε ξαναγύρισα στα 8.1
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάω στα 10αρια η θα έχουν κολλήματα? Είχα κάνει μια προσπάθεια πριν 2 μήνες αλλά ούτε κλήση δεν έβγαζα οπότε ξαναγύρισα στα 8.1

Δεν έχουν καμία σχέση με πριν 2 μήνες.Και εγώ είχα γυρίσει σε 8.1.Τώρα είναι και αρκετά πιο γρήγορα και πιο σταθερά.Έχει ακόμη bugs φυσικά αλλά δεν είναι το χάλι της 10080

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Τι OS Version έχεις? Με τρελαίνεις τωρα :lol:

 

Που το βλέπω αυτό; Στο πρόσθετα + πληροφορίες ή στο πληροφορίες τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπω αυτό; Στο πρόσθετα + πληροφορίες ή στο πληροφορίες τηλεφώνου;

 

Ρυθμίσεις -> πληροφορίες -> περισσότερες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Με clean install ούτε πληκτρολόγιο κατεβάζει ούτε το here drive and here map εγκαθιστά

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με clean install ούτε πληκτρολόγιο κατεβάζει ούτε το here drive and here map εγκαθιστά

 

Εμένα το here drive κατέβηκε και δούλεψε κανονικά. Ελληνικά στο πληκτρολόγια και here maps δεν κατέβαιναν με τίποτα.

Όλα αυτά πριν γυρίσω σε 8.1, γιατί τα 10 είναι ακόμα αρκετά rough around the edges...

 

Αυτό εννοείς;

 

Ναι αυτό εννοώ. Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο όμως...

Εγώ είμαι σ αυτό:

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ. Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο όμως...

Εγώ είμαι σ αυτό:

 

Πριν βάλω τα 10ρια την έκδοση 10136 είχα την ελληνική έκδοση country variant, όταν έκανα επαναφορά στα 8.1 μου έβαλε την γερμανική και από τότε έχω αυτές τις αλλαγές στο πληκτρολόγιο που προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλω τα 10ρια την έκδοση 10136 είχα την ελληνική έκδοση country variant, όταν έκανα επαναφορά στα 8.1 μου έβαλε την γερμανική και από τότε έχω αυτές τις αλλαγές στο πληκτρολόγιο που προανέφερα.

 

Τώρα μπερδεύει κι άλλο... Δεν ξέρω πια τι κάνει αυτή η εταιρεία :confused:

Αρκετά βγήκαμε off topic όμως :)

Ας το συνεχίσουμε στο θέμα του 930.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει κολλήσει στα γρανάζια εδώ και δύο μέρες, έχω δοκιμάσει αυτό που προτείνει η Microsoft στη σελίδα της αλλά τίποτα. Μήπως μπορεί να αντιμετωπιστεί αλλιώς αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 10149 και σε σχέση με την 10080 είναι πολύ ανώτερη και πιο σταθερή.

Τα μόνα θέματα που πρόσεξα είναι ο edge θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα, γιατί ενώ φαίνεται ότι πάει να γίνει κάτι πολύ καλό με τον browser ,είναι ακόμα σχετικά αργός και έχει κάποια μικρά κολλήματα.

Επίσης, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά το πρώτο πράγμα που έκανα μετά το hard reset που μου χρειάστηκε, ήταν να κλείσω τις αυτόματες ενημερώσεις του store beta, γιατί την πρώτη φορά που το άφησα να τις κάνει, μετά δεν μπορούσα να ανοίξω τις εφαρμογές και έκανα αναγκαστικά hard reset

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα και την πέρασα!!Έχω κάποια προβλήματα εκ πρώτης όψεως!Εκτός το ότι κάποιες εφαρμογές όπως το viber δεν ανοίγουν λέγοντας ότι μπορεί να υπάρχει διαθέσιμο update στο store!Δεν μου ανοίγει και ο project spartan!Έχει κανείς άλλος ανάλογο πρόβλημα;Υπάρχει κάποια λύση;

Επίσης

Υποτίτεθεται ότι σε αυτήν την έκδοση γίνεται microsoft edge αλλά σ'εμένα είναι ακόμα project spartan και δεν δουλεύει καθόλου

Edited by hatzisnik
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να την ξαναπεράσω και εγώ. Να δώ τι παίζει και μετά ξαναγυρνάω. Για πείτε καμμιά συμβουλή. Να αφήσουμε το κινητό να κάνει τα δικά του πάλι, όπως και την προηγούμενη φορά? Hard reset συστήνεται? Θα λειτουργούν όλα μετά?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα και την πέρασα!!Έχω κάποια προβλήματα εκ πρώτης όψεως!Εκτός το ότι κάποιες εφαρμογές όπως το viber δεν ανοίγουν λέγοντας ότι μπορεί να υπάρχει διαθέσιμο update στο store!Δεν μου ανοίγει και ο project spartan!Έχει κανείς άλλος ανάλογο πρόβλημα;Υπάρχει κάποια λύση;

Επίσης

Υποτίτεθεται ότι σε αυτήν την έκδοση γίνεται microsoft edge αλλά σ'εμένα είναι ακόμα project spartan και δεν δουλεύει καθόλου

 

Ποιά εκδοση εχεις? Γιατί η 10149 έχει την Edge και όχι την Spartan

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε εμένα αυτή η τελευταία έκδοση είναι πολύ καλύτερη από την προηγούμενη..Κάποια μικροπροβηματακια υπάρχουν,αλλα γενικός είναι εντάξει..Την πέρασα αφού γύρισα με το recovery tool στην 8.1.Ο Microsoft edge δουλεύει μια χαρά όπως και οι εφαρμογές Facebook, twitter,6tag, messenger, καιρός, ειδήσεις, όπως και οι ειδοποιήσεις που μου έρχονται κανονικά.Στο action center έχουν προσθέσει και άλλα πράγματα όπως ο φακός και ενεργοποίηση δεδομένων κινητή τηλεφωνίας.Ένα προβληματάκι που έχω είναι πως στο action center το guiet hours αναβοσβήνει συνέχεια ενώ από την Cortana το έχω απενεργοποίηση, επίσης στην οθόνη έναρξής όταν πάω να φτιάξω φάκελο να βάλω μέσα τα tiles του καιρού και του Skype δεν τα εμφανίζει καθόλου, μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

10.0.10149.0 Αυτή είναι η τελευταία...

 

Μάλλον πάω για haed reset;

Ούτε τα πρόσθετα και πληροφορίες ανοίγει....

Edited by hatzisnik
Link to comment
Share on other sites

Διέρρευσαν video και screenshots της 10151 build της TP των Window 10 Mobile.

http://wmpoweruser.com/windows-10-mobile-build-10151-video-gets-leaked/

Τα 10151 φαίνεται να έχουν πολύ λιγότερα προβλήματα και είναι αρκετά σβέλτα απ' ότι δείχνει στο βίντεο!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα αλλά δεν τα χάρηκα. Έκανα επαναφορά γιατί μου έτυχε το σπάνιο (όπως είδα μετά) πρόβλημα με το PIN. Έγραφα το PIN αλλά δεν μπορούσα να μπώ στο μενού. Παρ'όλαυτα μετα κόπως και βασάνων κατάφερα και άνοιξα το action center και το πρόβλημα μετά ήταν ότι είχα κωδικό κλειδώματος. Εάν κάποιος σκέφτεται να τα βάλει, να βγάλει τον κωδικό γιατί μετά μόνο με επαναφορά θα επανέλθει το τηλέφωνο. Θα πετάει συνεχώς ένα μήνυμα ότι δεν "έχουν γίνει πολλές αποτυχημένες προσπάθειες εισαγωγής PIN" και ότι θέλει επαννεκίνηση. Θα το γράψω και στο insider όταν τελείωσει η εγκατάσταση.

 

edit: έπαιξα λίγο με τα μενού πριν μου κάνει μια νέα αναβάθμιση σχεδόν αμέσως. Δεν ξέρω για σας αλλά εχω έπαθα πλάκα με το πόσο ρευστό είναι το λειτουργικό και πόσο ωραία ρέει. Νομίζω πως θα δούμε φοβερά πράγματα μόλις παρουσιαστούν τα win10 PC, αφού θα επικεντρωθούν στα κινητά μετά. Επίσης μου δουλεύει και το one hand, που κατεβάζει την οθόνη στο μισό. Το δοκίμασε κανείς άλλος?

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχω πει ξανά πως για μένα είναι η τελευταία ευκαιρία των windows. Αν δεν.... Τότε θα γυρίσω στο android.

Θέλω να πιστεύω όμως με αυτά που βλέπω στο μικρό, ότι έρχονται ωραία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...