Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα και εγω τελικά, αλλά ενω ειμαι με region US δεν μπορω να κατεβάσω ουτε το excel word αλλα ουτε και το ελληνικό πληκτρολόγιο, ξέρετε γιστι?

 

Το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορείς να το κατεβάσεις εξαιτίας κάποιου προβλήματος σε αυτήν την έκδοση. Κάτι παρόμοιο είχε συμβεί και στην προηγούμενη έκδοση και μετά από λίγες μέρες βγήκες διορθωτικό update. Τώρα για τις εφαρμογές office, αν έχεις γυρίσει και τη γλώσσα στα αγγλικά, ξαναπροσπάθησε. Εμένα δεν κατέβηκαν με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έβαλα και εγω τελικά, αλλά ενω ειμαι με region US δεν μπορω να κατεβάσω ουτε το excel word αλλα ουτε και το ελληνικό πληκτρολόγιο, ξέρετε γιστι?

 

 

 

Για το store beta θέλει μόνο το region η γλώσσα μπορεί να είναι ελληνικά

 

Αλλά και τα δυο στο region πρέπει να τα βάλεις αγγλικά ηπα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!Έχετε πρόβλημα με τις εφαρμογές στο παρασκήνιο;Δεν μου τρέχει καμία εφαρμογή εμένα και δεν ξέρω πως να το φτιάξω!!Αν μπορεί κάποιος να δώσει μια βοήθεια..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!Έχετε πρόβλημα με τις εφαρμογές στο παρασκήνιο;Δεν μου τρέχει καμία εφαρμογή εμένα και δεν ξέρω πως να το φτιάξω!!Αν μπορεί κάποιος να δώσει μια βοήθεια..

 

Έκανες hard reset μετά την εγκατάσταση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα!!!Αλλά δεν με αφήνει να τις ανοίξω να τρέξουν στο παρασκήνιο.Είναι όλες στο off και δεν ανοίγουν
Link to comment
Share on other sites

Έκανα!!!Αλλά δεν με αφήνει να τις ανοίξω να τρέξουν στο παρασκήνιο.Είναι όλες στο off και δεν ανοίγουν

 

Σου ανοίγει το battery saver Κανονικά?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ανοίγει αλλά για καποιο λόγο δεν κάνει και το update

 

Μου γράφει αναμονή και δεν το κατεβάζει.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τα 10αρια και τριάντα λεπτά τώρα κάνει φόρτωση της αρχικής οθόνης χωρίς να εμφανίζει τίποτα ακόμη...

Το μόνο που γράφει είναι Φόρτωση....

Τι γίνεται τώρα λοιπόν::::

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τα 10αρια και τριάντα λεπτά τώρα κάνει φόρτωση της αρχικής οθόνης χωρίς να εμφανίζει τίποτα ακόμη...

 

 

Το μόνο που γράφει είναι Φόρτωση....

 

 

Τι γίνεται τώρα λοιπόν::::

 

 

 

Κάνε soft reset και θα σου ανοίξει λογικά!!!Σε μένα λειτούργησε πάντως!Αλλά θέλει οποσδήποτε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να ομαλοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβγαλα... Δεν δούλευε καλά το τηλέφωνο, το store, δεν άνοιγε το call+sms filter, πόσα να αντέξω ο χριστιανός!!! :)

Αυτή δεν είναι tecnical preview, ******* είναι!!!:)

Edited by Alex_tz
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβγαλα... Δεν δούλευε καλά το τηλέφωνο, το store, δεν άνοιγε το call+sms filter, πόσα να αντέξω ο χριστιανός!!! :)

Αυτή δεν είναι tecnical preview, ******* είναι!!!:)

Όχι φιλε, αυτή ακριβώς ειναι η έννοια της tech preview...

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

επισης η εννοια της δεν ειναι να σας ευχαριστησει αλλα οσοι την βαζετε αντι να τα γραφετε εδω η μαλλον να τα γραφετε και εδω και στο feedback της microsoft αλλιως δεν εχει νοημα,πως θα το βελτιωσουν? Edited by Alex_tz
Αφαίρεση άσκοπων μορφοποιήσεων
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κρατάτε είναι πως η Technical Preview για τα Windows 10 Mobile θα συνεχιστεί και μετά την τελική έκδοση

και θα δίνει updates σε όλα τα τηλέφωνα ταυτόχρονα και άμεσα ανεξαρτήτως παρόχων,

λίγο πολύ όπως στα Windows PC.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε, αυτή ακριβώς ειναι η έννοια της tech preview...

 

Βασικά συμφωνώ με την άποψή σου, όμως θα έπρεπε να εχουν λυθεί ήδη βασικά θέματα λειτουργίας (όπως και για το windows 10 for PC που και αυτά ειναι tecnhical preview) από την προηγούμενη έκδοση, ώστε να υπάρχει η δυνατότητα ει insiders να ασχοληθούν με άλλα θέματα του λειτουργικού. Ας καθυστερούσαν και άλλο. Άλλωστε technical preview δεν σημαίνει, ντε και καλά , λειτουργικό που σε πολλές συσκευές δεν δουλεύει καν, όπως στο 930. :)

A και φυσικά πριν την απεγκαταστήσω εκανα παρατηρήσεις σε όλα τα πεδία του feedback, όπως κάνω πάντα!:)

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά συμφωνώ με την άποψή σου, όμως θα έπρεπε να εχουν λυθεί ήδη βασικά θέματα λειτουργίας (όπως και για το windows 10 for PC που και αυτά ειναι tecnhical preview) από την προηγούμενη έκδοση, ώστε να υπάρχει η δυνατότητα ει insiders να ασχοληθούν με άλλα θέματα του λειτουργικού. Ας καθυστερούσαν και άλλο. Άλλωστε technical preview δεν σημαίνει, ντε και καλά , λειτουργικό που σε πολλές συσκευές δεν δουλεύει καν, όπως στο 930. :)

A και φυσικά πριν την απεγκαταστήσω εκανα παρατηρήσεις σε όλα τα πεδία του feedback, όπως κάνω πάντα!:)

Technical Preview ακριβώς σημαίνει ότι σε πολλές συσκευές ίσως και να μην λειτοουργεί καν.

Developer Preview σημαίνει άλλο κοκ.

 

Όσο για τα Windows 10 desktop, ακριβώς κι αυτά σημαίνει ότι σε πολλές συσκευές μπορεί να μη λειτουργούν.

 

Βασικά όλα τα preview σε άλλα συστήματα ίσως λειτουργούν και σε άλλα ίσως δε λειτουργούν και καθόλου.

Κι αυτή ακριβώς είναι η έννοια,

να πάρει ο κατασκευαστής sw το feedback

ποιά είναι τα προβληματικά συστήματα και ποια όχι.

 

ΥΓ: Το Windows 10 Tech Preview είναι διαφορετική υπόθεση στην πράξη από το Windows 10 Mobile

διότι το τελευταίο ξεκινά from scratch

ενώ το πρώτο έχει σε ικανό βαθμό μια βάση εκκίνησης σε παλιότερες εκδόσεις Windows.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Το ταπεινο αλλα σουπερ 630

Θα παρει και αυτο τα 10ρια;

 

Φυσικά. Μάλιστα ήταν από τα πρώτα κινητά στα οποία έγινε διαθέσιμο το Technical Preview.

Link to comment
Share on other sites

Παρότι εχω αρκετά θέματα στο 930 θα το κρατήσω όσο μπορέσω ...

Περίμενα μετά από τόσο καιρο να έχουν λύσει τα θέματα για το 930 και μετά να το δώσουν γιατί δεν είναι πολλοί αυτοί που έχουν 930 για δεύτερο και πειράματα

 

Έκανα hard reset και ξεκινησα από την αρχή το στήσιμο, εχω βαλει μόνο ελάχιστες εφαρμογές αυτες που χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Κάπως υποφέρετε έτσι ... ελπίζω να έχουμε σύντομα καποιο διορθωτικό patch....

 

Είναι πάντως τελείως άλλο λειτουργικό. Οι νέες εφαρμογές mail calendar office είναι πολύ καλες και γενικά είναι πιο κοντά σε windows tablet εμπειρία και αρκετά κοντά στην desktop έκδοση που την εχω σαν βασική στο φορητό μου εδώ και καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Μιχάλη θα την κρατήσω Lumia 930, δεν λέω έχει προβληματάκια αλλα μ αρέσει πολύ ο σπαρταν οφις και η νέα αρχική οθόνη, το μεηλ δεν συγχρονίζει αλλά φαίνεται καλό, τα μεηλ τα παίρνω μέσω σπαρταν
Link to comment
Share on other sites

Παρότι εχω αρκετά θέματα στο 930 θα το κρατήσω όσο μπορέσω ...

Περίμενα μετά από τόσο καιρο να έχουν λύσει τα θέματα για το 930 και μετά να το δώσουν γιατί δεν είναι πολλοί αυτοί που έχουν 930 για δεύτερο και πειράματα

 

Έκανα hard reset και ξεκινησα από την αρχή το στήσιμο, εχω βαλει μόνο ελάχιστες εφαρμογές αυτες που χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Κάπως υποφέρετε έτσι ... ελπίζω να έχουμε σύντομα καποιο διορθωτικό patch....

 

Είναι πάντως τελείως άλλο λειτουργικό. Οι νέες εφαρμογές mail calendar office είναι πολύ καλες και γενικά είναι πιο κοντά σε windows tablet εμπειρία και αρκετά κοντά στην desktop έκδοση που την εχω σαν βασική στο φορητό μου εδώ και καιρο.

 

Μια απο τα ίδια και εγώ. Έκανα hard reset τελικά, η μπαταρία μου κρατάει καλύτερα απο τα 8.1. Δεν μπορώ να μπώ στις επαφές, τα tiles μια λειτουργούν μια όχι, έχω βάλει 10 - 15 βασικές εφαρμογές (έχω την εντύπωση πως viber, messenger λειτουργούν πιο γρήγορα?), το battery saver δεν λειτουργεί, δεν μπορώ να κάνω πάνω απο δύο φaκέλους στην έναρξη και κάθε λίγο και λιγάκι κάνω και ένα soft reset για να έρχεται στα ίσια του. Δεν το βγάζω όμως και ας είναι το βασικό μου τηλέφωνο. Έχει μια περίεργη γοητεία. Μου αρέσουν αρκετά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε ότι είναι άλλο λειτουργικό τα W10! Σε τι ακριβως διαφέρουν πολυ; Στην εμφάνιση ή στη λειτουργία του; Δεν θα έχει πλακάκια η αρχικη οθόνη; Με λίγα λόγια ποσο διαφορετικό θα είναι από τα 8.1;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Technical Preview ακριβώς σημαίνει ότι σε πολλές συσκευές ίσως και να μην λειτοουργεί καν.

Developer Preview σημαίνει άλλο κοκ.

 

Όσο για τα Windows 10 desktop, ακριβώς κι αυτά σημαίνει ότι σε πολλές συσκευές μπορεί να μη λειτουργούν.

 

Βασικά όλα τα preview σε άλλα συστήματα ίσως λειτουργούν και σε άλλα ίσως δε λειτουργούν και καθόλου.

Κι αυτή ακριβώς είναι η έννοια,

να πάρει ο κατασκευαστής sw το feedback

ποιά είναι τα προβληματικά συστήματα και ποια όχι.

 

ΥΓ: Το Windows 10 Tech Preview είναι διαφορετική υπόθεση στην πράξη από το Windows 10 Mobile

διότι το τελευταίο ξεκινά from scratch

ενώ το πρώτο έχει σε ικανό βαθμό μια βάση εκκίνησης σε παλιότερες εκδόσεις Windows.

Ταυτίζομαι πλήρως μαζί σου, όμως δεν την παρέχεις σε τόσους χρήστες μαζικά, γιατί δημιουργείς προσδοκίες και κατά συνέπεια απογοητεύσεις ενίοτε δε, βλάβες (όπως με την προηγούμενη και το 635). Δεν είναι τυχαίο ότι τις technical preview τις δίνει μόνο η microsoft.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ταυτίζομαι πλήρως μαζί σου, όμως δεν την παρέχεις σε τόσους χρήστες μαζικά, γιατί δημιουργείς προσδοκίες και κατά συνέπεια απογοητεύσεις ενίοτε δε, βλάβες (όπως με την προηγούμενη και το 635). Δεν είναι τυχαίο ότι τις technical preview τις δίνει μόνο η microsoft.:)

 

Άλλες φορές ζητάμε πολλές επιλογές και άλλες φορές αυτό μας ενοχλεί. Αν την έδιναν σε λίγους τότε θα διαμαρτυρόμασταν γιατί δεν τη δίνει σε όλους.

Εγώ θεωρώ ιδανικό τον τρόπο που την έδωσε στον κόσμο η ms (μαζικά). Και εμένα με τρώει το χέρι αλλά δεν μπορώ να έχω δυσλειτουργίες στο κινητό μου (γι αυτό άλλωστε πήρα WP) οποτε κάθομαι στα αβγά μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά από τα windows phone 10 στα 8.1 με το Windows Phone Recovery Tool γιατί δεν με βόλευαν τελικά, δεν υπάρχει η εφαρμογή Αλληλογραφία πλέον.... Καμιά ιδέα πως μπορεί να ανακτηθεί:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι περάσατε τα 10 στο 930 σας, το θέμα με την οθόνη που τρεμοπαίζει υπάρχει ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...