Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πληκτρολόγιο εγώ το έχω κανονικά και στα ελληνικά και στα αγγλικά και με swype (έτσι λέγεται?) κιόλας.

 

Υπάρχει πρόβλημα στη λήψη πληκτρολογίων, οπότε όσοι έκαναν hard reset, δεν μπορούν να κατεβάσουν το ελληνικό πληκτρολόγιο και δεν έχουν swipe.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει πρόβλημα στη λήψη πληκτρολογίων, οπότε όσοι έκαναν hard reset, δεν μπορούν να κατεβάσουν το ελληνικό πληκτρολόγιο και δεν έχουν swipe.

 

Οπότε hard reset καλύτερα να μη γίνει. Eγώ βρήκα ένα άλλο bug. Στην 8.1 είχα κάποιους φακέλους με εφαρμογές. Αυτοί οι φάκελοι (ενώ όλη η οθόνη μεταφέρθηκε αυτούσια) δεν εμφανιζόταν και δεν μπορούσα να κάνω pin τις εφαρμογές που είχα στους φακέλους. Οπότε πήγα να κάνω καινούργιους. Όταν δημιούργησα τον πρώτο εμφανίστηκε ο ένας φάκελος, μετά έφτιαξα έναν δεύτερο και εμφανίστηκε ο άλλος φάκελος κοκ. Πάνω απο δύο όμως δεν μπορώ να φτιάξω. Έβαλα σε fast το insider γιατί πιστεύω θα βγεί σύντομα κάποια καινούργια έκδοση που θα διορθώνει κάποια bugs.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εντυπωσεις απο το 925.

 

α) Το θέμα με το loading μετα το 1ο boot του update λύθηκε με hard reset

β) Το ελληνικό πληκτρολόγιο πηγα να το κατεβάσω, έλεγε download pending και περίμενα. Πήγα να γράψω κάτι στο viber και κανονικά, ενώ έλεγε download pending, ειχα ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

γ) Εφαρμογή απο το Store(Beta) δεν κατεβάζει ούτε με βύσμα.

 

δ) Δεν λειτουργεί με τίποτα το ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε hard reset καλύτερα να μη γίνει. Eγώ βρήκα ένα άλλο bug. Στην 8.1 είχα κάποιους φακέλους με εφαρμογές. Αυτοί οι φάκελοι (ενώ όλη η οθόνη μεταφέρθηκε αυτούσια) δεν εμφανιζόταν και δεν μπορούσα να κάνω pin τις εφαρμογές που είχα στους φακέλους. Οπότε πήγα να κάνω καινούργιους. Όταν δημιούργησα τον πρώτο εμφανίστηκε ο ένας φάκελος, μετά έφτιαξα έναν δεύτερο και εμφανίστηκε ο άλλος φάκελος κοκ. Πάνω απο δύο όμως δεν μπορώ να φτιάξω. Έβαλα σε fast το insider γιατί πιστεύω θα βγεί σύντομα κάποια καινούργια έκδοση που θα διορθώνει κάποια bugs.

 

Γενικά η έκδοση έχει σοβαρά θέματα. Λογικά θα βγει διορθωτικό update σε λίγες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εντυπωσεις απο το 925.

 

α) Το θέμα με το loading μετα το 1ο boot του update λύθηκε με hard reset

β) Το ελληνικό πληκτρολόγιο πηγα να το κατεβάσω, έλεγε download pending και περίμενα. Πήγα να γράψω κάτι στο viber και κανονικά, ενώ έλεγε download pending, ειχα ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

γ) Εφαρμογή απο το Store(Beta) δεν κατεβάζει ούτε με βύσμα.

 

δ) Δεν λειτουργεί με τίποτα το ξυπνητήρι.

για β) και γ) θέλει region και language US

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εντυπωσεις απο το 925.

 

α) Το θέμα με το loading μετα το 1ο boot του update λύθηκε με hard reset

β) Το ελληνικό πληκτρολόγιο πηγα να το κατεβάσω, έλεγε download pending και περίμενα. Πήγα να γράψω κάτι στο viber και κανονικά, ενώ έλεγε download pending, ειχα ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

γ) Εφαρμογή απο το Store(Beta) δεν κατεβάζει ούτε με βύσμα.

 

δ) Δεν λειτουργεί με τίποτα το ξυπνητήρι.

 

Με το ξυπνητήρι δεν είχα κάποιο θέμα το πρωί. Βέβαια μου βγήκαν τα μάτια να βρω το snooze!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με το ξυπνητήρι δεν είχα κάποιο θέμα το πρωί. Βέβαια μου βγήκαν τα μάτια να βρω το snooze!

 

Το καινούργιο ξυπνητήρι μου άρεσε πολύ..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Κι εγω την κατεβασα εχθες, και μετα απο 2 hard reset δουλευει αρκετα καλα- για technical preview! Το θεμα με το πληκτρολογιο το εχω κι εγω, αλλα θυμαμαι και στην περασμενη εκδοση υπηρχε ακριβως το ιδιο προβλημα και διορθωθηκε με ενα φιξ που κυκλοφορησε καιτ μερες μετα. Το Μαγαζι δουλευει χωρις προβληματα- region/language US- και σαν σταθεροτητα φαινεται ενταξει, αν και ειναι νωρις. Το μεγαλυτερο προβλημα, και θα εκτιμουσα πραγματικα τις αποψεις σας, εχει να κανει με το Onenote. Ενω οι εφαρμογες του Office που κατεβασα δουλευουν τελεια, το Word που δοκιμασα λιγο δουλευε ρολοι, το Onenote για καποιο περιεργο λογο εχει θεμα με την πληκτρολογηση κειμενου... Ενω συγχρονιζει τελεια ολα τα notebooks που εχω, και τα ανοιγει κανονικα, οταν χτυπαω την οθονη για να πληκτρολογησω κατι δεν γινεται τιποτα... pinch in/pinch out δεν εχει προβλημα, απλα δεν με αφηνει να γραψω... Οταν δοκιμασα να ανοιξω καινουρια σελιδα εβγαλε στη αρχη το πληκτρολογιο και φανηκε να δουλευει, μετα ομως σταματησε παλι... Εχει δει κανεις σας κατι παρομοιο???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά, οταν εγκαταστήσω την preview να κάνω hard reset η όχι? Aκούω γνώμες....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο screenshot από την εφαρμογή του FM Radio έχει κανείς;

Έχει μείνει η ίδια , έχει προστεθεί/αλλάξει κάτι σε σχέση με αυτή που έχουν τα WP 8.1 ;

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση κανε hard reset.

Σε 930 είναι σχεδόν αδύνατο να το χρησιμοποιησω.

Μάλλον θα επιστρέψω σε 8.1

Πάντως μιλάμε για ένα εντελώς καινούργιο και διαφορετικό λειτουργικό που δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τα windows phone.

Καλό ή κακό είναι στην κρίση του καθενός. Εμένα πάντως μου άρεσε.

Λίγο το θέμα με τις ρυθμίσεις θα πρέπει να δουν γιατί έγιναν χαώδεις!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε βρε καμιά φωτογραφία, από ημερολόγιο, ξυπνητήρι, κτλ....

 

Κάποιο screenshot από την εφαρμογή του FM Radio έχει κανείς;

Έχει μείνει η ίδια , έχει προστεθεί/αλλάξει κάτι σε σχέση με αυτή που έχουν τα WP 8.1 ;

 

Έχω βγάλει μπόλικες φωτογραφίες αλλά δεν μπορώ να τις ανεβάσω γιατί για κάποιο λόγο τις βλέπει το pc. Ή μάλλον να το πώ καλύτερα, αργεί πάρα πολύ να τις συγχρονίσει.

 

Μετά την εγκατάσταση κανε hard reset.

Σε 930 είναι σχεδόν αδύνατο να το χρησιμοποιησω.

Μάλλον θα επιστρέψω σε 8.1

Πάντως μιλάμε για ένα εντελώς καινούργιο και διαφορετικό λειτουργικό που δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τα windows phone.

Καλό ή κακό είναι στην κρίση του καθενός. Εμένα πάντως μου άρεσε.

Λίγο το θέμα με τις ρυθμίσεις θα πρέπει να δουν γιατί έγιναν χαώδεις!!!

 

Εμένα είναι κομπλέ. Μόνο με την μπαταρία έχω ένα θέμα που δεν ανοίγει το battery saver και δεν μπορώ να κλείσω εφαρμογές. Αυτά χωρίς hard reset. Σκέφτομαι όμως να του κάνω όταν θα έχω χρόνο για να δώ πως θα είναι μετά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Οι βασικες εφαρμογές (outlook mail calendar) τρέχουν καλά ή σαν την προηγούμενη preview?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα ειδα πως το people app δεν δουλευει... με αλλα λογια δεν υπαρχει τηλεφωνικος καταλογος ... με βλεπω για hard reset...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset , δεν δουλευει ο καταλογος οπως αναφερθηκε ηδη και αλλα πραγματα. Νιωθω πως την πατησα καθως δεν ειχα σκοπο να πειραματιστω με την technical preview αν δεν μου την εδινε το συστημα σαν update οπως ολα τα αλλα και ειναι η κυρια συσκευη μου. Υπαρχει ασφαλης τροπος για επιστροφη στα 8.1 ;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω από τα σχόλια σας πως είναι νωρίς ακόμα για να μιλάμε για κάποια έστω σταθερότητα στα 10, οπότε δεν θα το τολμήσω :)
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή εάν κάνεις επαναφορά από backup δημιουργεί 2 πλακάκια με την εφαρμογή people.

Το πρώτο είναι από το backup και το δεύτερο από τα wp10tp.

Φυσικά το πρώτο δεν δουλεύει ενώ το δεύτερο είναι αυτό που λειτουργεί κανονικά.

Το ίδιο παρατήρησα και με άλλες εφαρμογές.

Εγώ πάντως μπόρεσα να το δουλέψω μόνο μετά από hard reset σε L930.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset , δεν δουλευει ο καταλογος οπως αναφερθηκε ηδη και αλλα πραγματα. Νιωθω πως την πατησα καθως δεν ειχα σκοπο να πειραματιστω με την technical preview αν δεν μου την εδινε το συστημα σαν update οπως ολα τα αλλα και ειναι η κυρια συσκευη μου. Υπαρχει ασφαλης τροπος για επιστροφη στα 8.1 ;;;

 

Ο πιό εύκολος τρόπος επιστροφής στα 8.1 είναι με τη χρήση του Nokia Software Recovery Tool που θα επανεγκαταστήσει τα 8.1 στη συσκευή σου βάσει του εργοστασιακού product code της συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδίά

Τα καινούρια office πως τα βλέπουμε;

Δεν τα βρίσκω μέσα στο κινητο

 

Αφού γυρίσεις γλώσσα και περιοχή σε αγγλικά Η.Π.Α. μπαίνεις στο νέο store και τα κατεβάζεις από εκεί. Το ίδιο και με τα video και music preview.

Link to comment
Share on other sites

Αφού γυρίσεις γλώσσα και περιοχή σε αγγλικά Η.Π.Α. μπαίνεις στο νέο store και τα κατεβάζεις από εκεί. Το ίδιο και με τα video και music preview.

Ωραίο!!!!ς ευχαριστώ πολύ

είχα τρελαθεί που δεν τα έβρισκα

Link to comment
Share on other sites

Αφού γυρίσεις γλώσσα και περιοχή σε αγγλικά Η.Π.Α. μπαίνεις στο νέο store και τα κατεβάζεις από εκεί. Το ίδιο και με τα video και music preview.

 

Την έβαλα και εγω τελικά, αλλά ενω ειμαι με region US δεν μπορω να κατεβάσω ουτε το excel word αλλα ουτε και το ελληνικό πληκτρολόγιο, ξέρετε γιστι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...