Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

cyberwolvie

Σήμερα 21:48

Επίσημα θα πει ότι βγαίνει η Microsoft και λέει κύριοι ξεκινάει η αναβάθμιση σε wp10.Τωρα βγήκε μια εταιρεία παροχου σε μια χώρα για μια συσκευή και μια στην λατ.αμερικη για μια άλλη και πάλι σε περιορισμένο αριθμό συσκευών (των συσκευών που ανακοίνωσαν).

Άρα δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ακόμα

 

BETA δεν ειναι official.

 

Οσο αναφορα ανακοινωση δεν εννοω να κανουμε παρτυ και να μοιρασει ποπκορν αλλα να υπαρχει ανακοινωση εταιρειας που παραγει λογισμικο οτι:

"κυριοι απο σημερα 20/2/15(πχ) ξεκινησαμε να σας δινουμε την ΕΠΙΣΗΜΗ εκδοση των 10 στις παλιες συσκευες.Θα τηρηθει σειρα προτεροιοτητας"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω?μπορουμε απο .63 fast να παμε σε .63 slow?γιατι αυτο το κολλημα με τις επαφες που μια μου δειχνει ποιος με καλει και μια οχι (μονο τον αριθμο) μου την δινει λιγο!ειπε ο γαβρηλος(gabe) αν θα βγει αλλη tp?

 

εχω δοκιμασει hard και soft reset!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω?μπορουμε απο .63 fast να παμε σε .63 slow?γιατι αυτο το κολλημα με τις επαφες που μια μου δειχνει ποιος με καλει και μια οχι (μονο τον αριθμο) μου την δινει λιγο!ειπε ο γαβρηλος(gabe) αν θα βγει αλλη tp?

 

εχω δοκιμασει hard και soft reset!

 

Δεν υπάρχει .63 fast ή slow. Αυτό έχει να κάνει με το πότε θα πάρεις την κάθε έκδοση και αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος και το fast και το slow είναι στην .63 ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει .63 fast ή slow. Αυτό έχει να κάνει με το πότε θα πάρεις την κάθε έκδοση και αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος και το fast και το slow είναι στην .63 ...

 

ναι αλλα η slow insiders παιρνουν ποιο διορθωμένη εκδοση ας πουμε απο τους fast ετσι δεν ειναι?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα η slow insiders παιρνουν ποιο διορθωμένη εκδοση ας πουμε απο τους fast ετσι δεν ειναι?

 

Πιο διορθωμένη δεν την λες. Η ίδια ακριβώς έκδοση είναι που αν στις δοκιμες στο fast ring δείξει σταθερή και χωρίς σοβαρά bugs την δίνουν και στο slow.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα η slow insiders παιρνουν ποιο διορθωμένη εκδοση ας πουμε απο τους fast ετσι δεν ειναι?

 

δεν ισχύει αυτό που λες. η .63 είναι μία για όλους

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

1) Μετά την επανεκκίνηση σε fast ring, επέλεξα το "leave program", η ενημέρωση των 10 TP παραμένει εκεί και ζητάει download. Να φανταστώ ότι το hard reset είναι μονόδρομος; (είμαι ακόμα σε 8.1).

2) Υπήρξε τελικά κανείς που έκανε την ενημέρωση με micro SD μέσα στο κινητό; Είναι η τρίτη συσκευή που προσπαθώ (640) μετά τα 530 & 535, είναι η τρίτη micro SD που βάζω και δυστυχώς, αποτυγχάνει συνέχεια η εγκατάσταση. Στο 535 τα είχα περάσει χωρίς κάρτα μνήμης κι έτσι η λήψη και η εγκατάστασή τους έγιναν κατευθείαν στην εσωτερική του κινητού χωρίς θέματα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

BETA δεν ειναι official.

 

Οσο αναφορα ανακοινωση δεν εννοω να κανουμε παρτυ και να μοιρασει ποπκορν αλλα να υπαρχει ανακοινωση εταιρειας που παραγει λογισμικο οτι:

"κυριοι απο σημερα 20/2/15(πχ) ξεκινησαμε να σας δινουμε την ΕΠΙΣΗΜΗ εκδοση των 10 στις παλιες συσκευες.Θα τηρηθει σειρα προτεροιοτητας"

 

Ναι και σου είπαμε ότι αυτό δεν το κάνει ποτέ... Το ότι δεν βγάζει ανακοίνωση δεν κάνει το update ανεπίσημο... Δηλαδή αν σε 1-2 μήνες έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και ακόμα δεν έχει βγάλει ανακοίνωση πάλι δεν θα είναι επίσημο για σένα το update?

 

Άσε που είμαστε και off topic εδώ... Η συζήτηση να συνεχιστεί εδώ αν θες κάτι περαιτέρω: [Επίσημο] Windows 10 Mobile Series

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

1) Μετά την επανεκκίνηση σε fast ring, επέλεξα το "leave program", η ενημέρωση των 10 TP παραμένει εκεί και ζητάει download. Να φανταστώ ότι το hard reset είναι μονόδρομος; (είμαι ακόμα σε 8.1).

2) Υπήρξε τελικά κανείς που έκανε την ενημέρωση με micro SD μέσα στο κινητό; Είναι η τρίτη συσκευή που προσπαθώ (640) μετά τα 530 & 535, είναι η τρίτη micro SD που βάζω και δυστυχώς, αποτυγχάνει συνέχεια η εγκατάσταση. Στο 535 τα είχα περάσει χωρίς κάρτα μνήμης κι έτσι η λήψη και η εγκατάστασή τους έγιναν κατευθείαν στην εσωτερική του κινητού χωρίς θέματα.

 

για το πρωτο δεν ξερω να σου πω γιατι εκανα leave μετα την εγκατασταση σε 10,τωρα σε δυο 640 μια χαρα εκανε την εγκατασταση.στο ειναι ειναι απροβληματιστη σε εμενα μονο η εφαρμογη απ οτι εχω καταλαβει τηλεφωνο εχει θεμα...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο δεν ξερω να σου πω γιατι εκανα leave μετα την εγκατασταση σε 10,τωρα σε δυο 640 μια χαρα εκανε την εγκατασταση.στο ειναι ειναι απροβληματιστη σε εμενα μονο η εφαρμογη απ οτι εχω καταλαβει τηλεφωνο εχει θεμα...

 

για ξαναπάρτο μία απο την αρχή.

τι θέμα έχει το τηλέφωνο;ή εγώ δε κατάλαβα τι γράφεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω το 640ds και εδω και μια βδομαδα εχω την 10 10586.63.Απο χθες μου παρουσιασε προβλημα στο viber(δεν συνχρονιζει τις επαφες μου,εκανα επανεγκατασταση αλλα τιποτα)στο skype(κρασαρει),με το gmail(δεν συνχρονιζει για να λαβω mail) και με το μαρκετ δεν αναγνωριζει τον λογαριασμο μου(ζηταει εκ νεου το mail,κωδικο,τον οποιο περιμενω να ερθει απο το gmail και δεν ερχετε ποτε.Εκανα αρκετες φορες soft reset αλλα δεν ειχα αποτελεσμα.Καμμια ιδεα για το τι να κανω?Hard reset η επαναφορα σε 8.1.Ευχαριστω
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω το 640ds και εδω και μια βδομαδα εχω την 10 10586.63.Απο χθες μου παρουσιασε προβλημα στο viber(δεν συνχρονιζει τις επαφες μου,εκανα επανεγκατασταση αλλα τιποτα)στο skype(κρασαρει),με το gmail(δεν συνχρονιζει για να λαβω mail) και με το μαρκετ δεν αναγνωριζει τον λογαριασμο μου(ζηταει εκ νεου το mail,κωδικο,τον οποιο περιμενω να ερθει απο το gmail και δεν ερχετε ποτε.Εκανα αρκετες φορες soft reset αλλα δεν ειχα αποτελεσμα.Καμμια ιδεα για το τι να κανω?Hard reset η επαναφορα σε 8.1.Ευχαριστω

 

είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το viber το οποίο λύθηκε με την επανεγκατάσταση. για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. προτιμότερο πάντως είναι να γυρίσεις σε 8.1 και να περάσεις την τελευταία build κατευθείαν. παλαιότερα εγώ έλυσα 2 φορές έτσι τα διάφορα crashes που παρουσιαζόταν

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τάσο τι εννοείς? Μια χαρά αναβαθμίζονται οι εφαρμογές στην SD...

Στα Windows 8.1 εάν είχα κάποια εφαρμογή στην SD, δεν μπορούσε να αναβαθμιστεί όταν έβγαινε αναβάθμιση στο store και έπρεπε να την μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη του 640 και έτσι έπαιρνε την αναβάθμιση. Αυτό αν δεν κάνω λάθος είναι γνωστό στους περισσότερους. Τώρα με τα Windows 10 συμβαίνει ακόμη το ίδιο, ή γίνεται κανονικά η αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής και ας είναι στην εξωτερική μνήμη, στην SD; Τις έχω όλες (δεν έχω κα πολλές) στη μνήμη της συσκευής και θα ήθελα να μεταφέρω όποιες μπορούν στην SD, γι' αυτό και ρωτάω για την αναβάθμιση αυτών.

 

Τώρα σχετικά με την αναβάθμιση της «προσθήκης φωτογραφιών Microsoft» συνεχίζει να μου τη βγάζει σαν αναβάθμιση στο store και μην μου γίνεται, αν και δεν έχω βρει που υπάρχει, ή εάν υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή, ή είναι κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και στους δυο φιλους για τις προτασεις τους,τελικα προχωρησα σε hard reset και τωρα περιμενω να ανοιξει για να το στησω απο την αρχη.Αν εχω προβλημα θα επανελθω.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

για ξαναπάρτο μία απο την αρχή.

τι θέμα έχει το τηλέφωνο;ή εγώ δε κατάλαβα τι γράφεις.

 

Οταν κανω κληση μια επαφη μου δειχνει τον αριθμο και οχι το ονομα της επαφης..οπως επισης και αν με καλεσουν μου δειχνει των αριθμο και οχι το ονομα αυτου που με καλει οποτε και δεν ξερω ποιος ειναι!!αυτο συμβαινει σε καποιες επαφες και σε καποιες ειναι μια χαρα!!εχω κανει μια φορα hard & soft reset απο τοτε που εχω βαλει tp η επαφες ειναι στο gmail λογαριασμο μου.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω κληση μια επαφη μου δειχνει τον αριθμο και οχι το ονομα της επαφης..οπως επισης και αν με καλεσουν μου δειχνει των αριθμο και οχι το ονομα αυτου που με καλει οποτε και δεν ξερω ποιος ειναι!!αυτο συμβαινει σε καποιες επαφες και σε καποιες ειναι μια χαρα!!εχω κανει μια φορα hard & soft reset απο τοτε που εχω βαλει tp η επαφες ειναι στο gmail λογαριασμο μου.

 

 

 

 

 

Μάλλον έχεις αυτές τις επαφές 2 φορές περασμένες!!!Το έχω πάθει και εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις στα μηνύματα δεν εμφανίζονται ποτέ; Πρέπει να μπαίνω κάθε φορά στην εφαρμογή για να δω αν μου έχει στείλει κάποιος μήνυμα. Τις ρυθμίσεις τις έχω όλες οκ για τις ειδοποιήσεις και soft reset έχω κάνει πόσα, και ειδοποίηση δεν έρχεται.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα,θα κανω roll back γιατι δεν εχει στρωσει το viber,skype με το hard reset.Και απο οτι εμαθα απο φιλο denveloper τα 10 εχουν θεμα με το viber.Σε καποιον αλλο δημιουργησε προβλημα?
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις στα μηνύματα δεν εμφανίζονται ποτέ; Πρέπει να μπαίνω κάθε φορά στην εφαρμογή για να δω αν μου έχει στείλει κάποιος μήνυμα. Τις ρυθμίσεις τις έχω όλες οκ για τις ειδοποιήσεις και soft reset έχω κάνει πόσα, και ειδοποίηση δεν έρχεται.

 

έρχονται κανονικά σε έμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα,θα κανω roll back γιατι δεν εχει στρωσει το viber,skype με το hard reset.Και απο οτι εμαθα απο φιλο denveloper τα 10 εχουν θεμα με το viber.Σε καποιον αλλο δημιουργησε προβλημα?

 

Μπα στο δικό μου το viber δουλεύει.οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά,βέβαια δε πολυ κάνω χρήση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,θα κανω roll back γιατι δεν εχει στρωσει το viber,skype με το hard reset.Και απο οτι εμαθα απο φιλο denveloper τα 10 εχουν θεμα με το viber.Σε καποιον αλλο δημιουργησε προβλημα?

 

Όταν λες δεν έχει στρώσει; Τι προβλήματα αντιμετωπίζεις; Τι θέμα έχουν τα 10 με το Viber; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις αυτές τις επαφές 2 φορές περασμένες!!!Το έχω πάθει και εγώ!!

 

ειναι μια φορα σιγουρο στο gmail και οχι στο outlook

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...