Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα εγκατάσταση της 14342, ερχόμενος από 10586.318. Ίσως η πιο γρήγορη εγκατάσταση μέχρι τώρα (23 λεπτά σε lumia 930). Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Και ο χρόνος εκκίνησης της συσκευής είναι μικρότερος. Έχει ωραία, smooth αίσθηση, τώρα να δούμε πως θα τα πάει από μπαταρία. Εγώ καλού κακού θα πάρω μαζί μου και το powerbank αύριο στη δουλειά γιατί δεν μπορώ να μείνω από μπαταρία...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 15342 και εκτος απο την απουσια του ραδοφωνου ειδα οτι εξαφανιστηκε και ο φακος. Στην επομενη(αναβαθμιση) προβλεπω να αφαιρουν και την αριθμομηχανη.

 

Ο φακός είναι αν κατεβάσεις την μπάρα είναι κανονικά κουμπάκι σε έμενα είναι κανονικά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μην αφαιρέσουν και τα Windows τελείως και μείνουμε με μάυρη οθόνη... :clap::lol:

 

Ξεκίνησα την αναβάθμιση βιαστικά πριν φύγω το πρωί από το σπίτι (δεν έχω data στο κινητό) και έφυγα αφού βεβαιώθηκα ότι είχε κατεβάσει τα αρχεία και ήταν στη φάση της εγκατάστασης μετά το restart (με τα γρανάζια). Σε κάποια φάση που το τσέκαρα στη διαδρομή μετά από πολύ ώρα είδα μια μαύρη οθόνη - περίμενα αρκετά αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Έβγαλα τη μπαταρία, έκανα 2-3 restart αλλά έφτανε μέχρι την είκονα με το λογότυπο των Windows και μετά τίποτα.

 

Πάνω που είχα απελπιστεί δοκίμασα άλλο ένα restart (power και Vol-) με μπριζωμένη τη συσκευή (ενώ είχε πάνω από 80% μπαταρία) και ξεκόλλησε! Κάποιες από τις εφαρμογές δεν έπαιζαν σωστά και ήθελαν πάλι εγκατάσταση (π.χ. Windows Central & Flux RSS reader), αλλά τουλάχιστον είχαν σωθεί όλα τα υπόλοιπα (και είχα καιρό να κάνω backup)... :X

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε και άλλο update το store έγινε αστραπιαίο, ωραία πράγματα τελευταία

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε και άλλο update το store έγινε αστραπιαίο, ωραία πράγματα τελευταία

Στο δικό μου 640xl δεν είναι αστραπιαίο,επίσης όπως είπε ένας φίλος πιο πριν,όταν μπαίνω και πατάω να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν κάνει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 640xl δεν είναι αστραπιαίο,επίσης όπως είπε ένας φίλος πιο πριν,όταν μπαίνω και πατάω να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν κάνει τίποτα..

 

To ίδιο και σε μένα σε 640XL και επίσης αργεί αρκετά το store ενώ πριν πέταγε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε νεα αναβαθμιση μολις τωρα για τους insider σε fast ring.Ειναι η 14342.1003 η οποια οπως λεει ο Gabe Aul διορθωνει μονο καποια πραγματα και δεν υπαρχουν νεα χαρακτηριστικα

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε νεα αναβαθμιση μολις τωρα για τους insider σε fast ring.Ειναι η 14342.1003 η οποια οπως λεει ο Gabe Aul διορθωνει μονο καποια πραγματα και δεν υπαρχουν νεα χαρακτηριστικα

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Σε εμένα έφτιαξε το κουμπί του store για τον έλεγχο αναβαθμίσεων με την .1003. Πλέον οταν το πατάω ψάχνει κανονικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

με το hard reset το 535 έχασε 10% όλο το βράδυ με κλειστά data/wifi, και 20% σε μια ώρα με ανοιχτά. η μπαταρία έβγαλε 20% το battery default lock screen και 22% το start "διαβάζοντας" τις τελευταίες 6 ώρες.

 

να δω τι παίζει με την αναβάθμιση σήμερα...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα 925 με την .318 περασμένη, προσπάθησα να δοκιμάσω την Cortana αλλά όταν πήγα να κατεβάσω την γλώσσα (αγγλικά) έχει μείνει σε ένα μόνιμο downloading. Άλλαξε, γλώσσα, περιοχή, έκανα soft reset, τίποτα εκεί κολλημένο. Ξέρει κανείς τι κάνουμε;

 

Αυτό ήταν ένα από τα προβλήματα που μού είχε δημιουργήσει κάποια fast έκδοση.

Έκτοτε και μετά από ένα hard reset και επιστροφή στα 8.1, εγκαθιστώ μόνο τις slow εκδόσεις των 10 και έχω ησυχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

με το hard reset το 535 έχασε 10% όλο το βράδυ με κλειστά data/wifi, και 20% σε μια ώρα με ανοιχτά. η μπαταρία έβγαλε 20% το battery default lock screen και 22% το start "διαβάζοντας" τις τελευταίες 6 ώρες.

 

να δω τι παίζει με την αναβάθμιση σήμερα...

 

τα ίδια χάλια. μόλις ανοίξω δίκτυο, ανάβει απο θερμοκρασία και πέφτει η μπαταρία...

 

άλλος με 535 και τα ίδια προβλήματα;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν ένα από τα προβλήματα που μού είχε δημιουργήσει κάποια fast έκδοση.

Έκτοτε και μετά από ένα hard reset και επιστροφή στα 8.1, εγκαθιστώ μόνο τις slow εκδόσεις των 10 και έχω ησυχάσει.

 

μα και εγώ release preview έχω για αυτό τον λόγο μάλιστα. Υπάρχει περίπτωση να λυθεί χωρίς hard reset? Δεν πρόκειται να κάνω hard reset δεν έχω τον χρόνο να ξαναστήνω την συσκευή συν ότι τρέχει πολύ καλά προς το παρόν.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Lumia 839 , 14342.1003 έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις,τα τετράγωνα από 16 έγιναν 9 και ενώ τα ενεργοποιώ αυτά δεν αλλάζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στις ειδοποιήσεις δεν μου δείχνει τα εικονίδια των εφαρμογών Lumia 830 14342.1003

Link to comment
Share on other sites

Απ όταν πήραμε το προηγούμενο update, έχω κάνει 3 Hard reset και άλλο ένα σήμερα που πέρασα το νέο και ακόμα έχω δύο Tile μηνυμάτων για τη SIM1. Το ένα λειτουργεί κανονικά, το άλλο είναι διακοσμητικό και ακόμα και αν δεν σταλεί ένα μήνυμα, μόνο το ένα εμφανίζει την ειδοποίηση και τη φάτσα ":("

Επίσης, δεν μου εμφανίζει καθόλου το Tile των μηνυμάτων της SIM2.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απ όταν πήραμε το προηγούμενο update, έχω κάνει 3 Hard reset και άλλο ένα σήμερα που πέρασα το νέο και ακόμα έχω δύο Tile μηνυμάτων για τη SIM1. Το ένα λειτουργεί κανονικά, το άλλο είναι διακοσμητικό και ακόμα και αν δεν σταλεί ένα μήνυμα, μόνο το ένα εμφανίζει την ειδοποίηση και τη φάτσα ":("

Επίσης, δεν μου εμφανίζει καθόλου το Tile των μηνυμάτων της SIM2.

 

εγώ έχω 2 Χ sms2 και 1 Χ sms1, λειτουργούν όπως τα λες με το 2ο να είναι διακοσμητικό.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Lumia 839 , 14342.1003 έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις,τα τετράγωνα από 16 έγιναν 9 και ενώ τα ενεργοποιώ αυτά δεν αλλάζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στις ειδοποιήσεις δεν μου δείχνει τα εικονίδια των εφαρμογών Lumia 830 14342.1003

 

Κάι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα στο 640 lte με hard reset έστρωσε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια χάλια. μόλις ανοίξω δίκτυο, ανάβει απο θερμοκρασία και πέφτει η μπαταρία...

 

πολλά update σήμερα, το wifi+store έφαγαν 50% μπαταρίας σε 2 ώρες

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω

Εχω ενα 640XL .

Με την 14342.1003 αλλαζει η μορφη στο store? γιατι δεν εχω δει τιποτα.

 

Δεν αλλάζει με την ενημέρωση των Windows, θα πρέπει να κάνεις συνεχώς έλεγχο για ενημερώσεις στο Store κι από κει θα αναβαθμιστεί κι αυτό και θα αλλάξει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει με την ενημέρωση των Windows, θα πρέπει να κάνεις συνεχώς έλεγχο για ενημερώσεις στο Store κι από κει θα αναβαθμιστεί κι αυτό και θα αλλάξει.

 

Ευχαριστω

για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν άντεξα και έκανα rollback και έβαλα τα επίσημα για την ώρα. Η συσκευή πετάει και γνώμη μου είναι ότι αξίζει να γυρίσεις από την 14342 μέχρι να λυθεί το θέμα.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Windows 10 Mobile: Με native SMS και call blocking

 

http://www.gsmarena.com/leak_reveals_native_call_and_sms_blocking_feature_in_the_works_for_windows_10_mobile-news-18324.php

Edited by alex_gate_7

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

SMS και call blocking υποστηριζει απο τα 8 ακομα. Λεγεται Block and Filter.

Αυτο που λεει το αρθρο ειναι οτι η MS θα αλλαξει την εμφανιση της εφαρμογης και θα την ονομασει ID & Filter.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...