Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρία στο 535 και στην τελευταία έκδοση συνεχίζει την καλή απόδοση σε μια και μισή μέρα

 

η οθόνη κλειδώματος βγάζει μόνη της shortcut για το 2ο τηλέφωνο που δεν χρησιμοποιώ.

 

για την ώρα δεν έχω παρατηρήσει τίποτα μεγάλο ούτε έχει χάσει εισερχόμενη κλήση όπως έκανε πριν

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κανενας θεμα με τρεμοπεγμα οθονης σε 930 με τη 10572?το ειχα στο αυτοματο.τη φωτεινοτητα και μου εκανε κατι νερα..

 

 

ναι και εμένα το κάνει τώρα το παρατήρησα

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με την τελευταία έκδοση σε 640.

Όλα λειτουργούν όπως θα έπρεπε.Λίγο μπαταρία την τραβάει όμως παραπάνω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Χρυσόστομε.

Επειδή αναμένουμε την 575 την τρίτη θα περιμένω για το δικό μου.

Μετά την εγκατάσταση του build απο το insider προτείνεται μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Χρυσόστομε.

Επειδή αναμένουμε την 575 την τρίτη θα περιμένω για το δικό μου.

Μετά την εγκατάσταση του build απο το insider προτείνεται μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

 

καλό κάνει,κακό όχι.

Εγώ έκανα και δε βλέπω κάτι αρνητικό.Επίσης δε φόρτωσα back up,το έστησα από την αρχή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η μπαταρία μέρα με τη μέρα φτιάχνει. Στο ιδιο σημείο χτες το είχα βάλει ήδη να φορτίσει. Σήμερα ήμουν με 3g συνέχεια και είμαι στο 60%, ενώ χτες με WiFi μονο.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό πρέπει να "κάτσει" το λειτουργικό κάποιες μέρες μέχρι να στρώσει και η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η μπαταρία μέρα με τη μέρα φτιάχνει. Στο ιδιο σημείο χτες το είχα βάλει ήδη να φορτίσει. Σήμερα ήμουν με 3g συνέχεια και είμαι στο 60%, ενώ χτες με WiFi μονο.

 

Υποθέτω ότι το θέμα με την μπαταρία πρέπει να κάνει τόσο με τη χρήση που κάνει ο χρήστης αλλά και το λειτουργικό (π.χ. αν υπάρχουν κάποια επιπλέον processes που τρέχουν στο background σε κάποιες build) αλλά και το "στρώσιμο", που αφορά κυρίως στο calibration της μπαταρίας απο το ίδιο το λειτουργικό.

 

Εγώ βαριέμαι να ξανακάνω το πέρασμα από 8.1 οπότε θα περιμένω να την περάσω την Τρίτη ή όποτε είναι έτοιμη για update.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ένα καινούριο update μετά απο την τρίτη μου ήρθε τώρα πολύ μικρό τι περιέχει αν ξέρετε? βασικά άνοιξα το windows insider και ξαναεπέλεξα το fast ring είχα το 10572 όταν επιλέγω fast ring μου βάζει συνεχώς το ίδιο λειτουργικό? Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε μπορώ να βρω σε αυτή την έκδοση είναι πως βάζουμε κωδικό στην οθόνη.:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω καταλάβει με την μπαταρία. Αφ' ενός τα processes και αφετέρου το ιδιο το λειτουργικό την επηρεάζουν. Πιστεύω η τελική έκδοση θα είναι κοντά στα 8.1 από άποψη διαρκείας.

 

Αυτό που δε μπορώ να βρω σε αυτή την έκδοση είναι πως βάζουμε κωδικό στην οθόνη.:wacko:

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος και πατα στο τέλος που λέει για επιλογές εισόδου ( sign in options ). Φτιάξε ένα pin, και αυτό θα χρησιμοποιείς για κωδικό στην οθόνη.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω καταλάβει με την μπαταρία. Αφ' ενός τα processes και αφετέρου το ιδιο το λειτουργικό την επηρεάζουν. Πιστεύω η τελική έκδοση θα είναι κοντά στα 8.1 από άποψη διαρκείας.

 

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος και πατα στο τέλος που λέει για επιλογές εισόδου ( sign in options ). Φτιάξε ένα pin, και αυτό θα χρησιμοποιείς για κωδικό στην οθόνη.

 

Δεν είναι αυτό ακριβώς.Το είχε η προηγούμενη έκδοση,τέλος πάντων δε βαριέσαι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τις αναβαθμισεις στην δοκιμαστικη εκδοση που ειμαι και γω τωρα μου τις βγαζει μονο του ή τις βρισκω εγω καπου και τις βαζω??

 

Γιατι διαβαζω πιο πισω για αναβαθμισεις αλλα εμενα δεν ηρθε τιποτα...

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει fast ring? Πήγαινε στο Windows Update και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει..δεν μου εβγαζε κατι..

 

θα κάνεις την ίδια διαδικασία απο την αρχή.

Αν δε σου βγάλει στην ενημέρωση τηλεφώνου τίποτα έχεις την τελευταία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάνε οι μέρες, το λειτουργικό πάει και καλύτερα και φαντάζει πιο σταθερό. Στο φτωχό και πλην τίμιο Lumia 520, πάει άψογα από θέμα σβελτάδας.

Ρολλάρει πολύ καλά στην κεντρική οθόνη και στο κέντρο ειδοποιήσεων, όπως στα 8.1

Στις ρυθμίσεις καθυστερεί ελάχιστα να μπει, μου βγάζει για πολύ λίγο τη φόρτωση, αλλά θα διορθωθεί σίγουρα στα επόμενα builds.

Έχω παρατηρήσει ότι οι εφαρμογές φορτώνουν ταχύτερα σε σχέση με τα 8.1 και είναι και πιο αποκρίσιμες (Viber, Messenger, Tubecast, Sofascore).

Η διάρκεια μπαταρίας βελτιώνεται διαρκώς και είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα. Επίσης πιστεύω ότι η μέτρηση της μπαταρίας είναι πιο ακριβής σε σχέση με τα 8.1

Τα όποια προβλήματα είχα αναφέρει σε προηγούμενα ποστ, ξεπεράστηκαν.

Αν δεν μας αναγκάσει η ΜΣ, δεν νομίζω να γυρίσω πίσω.

 

Σήμερα το πρωί μόνο μου κρέμασε μία φορά, όταν με κάλεσαν, αλλά πιστεύω ήταν λόγω συγκυρίας γιατί είχα κάνει κάποια updates και έπρεπε να κάνω restart.

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάνε οι μέρες, το λειτουργικό πάει και καλύτερα και φαντάζει πιο σταθερό. Στο φτωχό και πλην τίμιο Lumia 520, πάει άψογα από θέμα σβελτάδας.

Ρολλάρει πολύ καλά στην κεντρική οθόνη και στο κέντρο ειδοποιήσεων, όπως στα 8.1

Στις ρυθμίσεις καθυστερεί ελάχιστα να μπει, μου βγάζει για πολύ λίγο τη φόρτωση, αλλά θα διορθωθεί σίγουρα στα επόμενα builds.

Έχω παρατηρήσει ότι οι εφαρμογές φορτώνουν ταχύτερα σε σχέση με τα 8.1 και είναι και πιο αποκρίσιμες (Viber, Messenger, Tubecast, Sofascore).

Η διάρκεια μπαταρίας βελτιώνεται διαρκώς και είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα. Επίσης πιστεύω ότι η μέτρηση της μπαταρίας είναι πιο ακριβής σε σχέση με τα 8.1

Τα όποια προβλήματα είχα αναφέρει σε προηγούμενα ποστ, ξεπεράστηκαν.

Αν δεν μας αναγκάσει η ΜΣ, δεν νομίζω να γυρίσω πίσω.

 

Σήμερα το πρωί μόνο μου κρέμασε μία φορά, όταν με κάλεσαν, αλλά πιστεύω ήταν λόγω συγκυρίας γιατί είχα κάνει κάποια updates και έπρεπε να κάνω restart.

Τέτοια να ακούω!!! Ειδικά απο 520! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα πάλι τα 8.1 γιατί στο whatsapp δεν μου πετούσε τις ειδοποιήσεις και ήταν σπαστικό, σίγουρα τα 10 είναι σε κατάσταση για καθημερινή χρήση πλέον αλλά όχι οι εφαρμογές δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, στα 10άρια, σας δουλεύει το find my phone μέσα από τη σελίδα της Microsoft? Γιατί εμένα δεν μου εντοπίζει τη συσκευή ε΄νω έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χθες τη 10572 και είναι πραγματικά εξαιρετική έκδοση! Δεν έκανα hard reset και όλα είναι ομαλά και σταθερά. Νομίζω πλησιάζουμε στην RTM.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα πάλι τα 8.1 γιατί στο whatsapp δεν μου πετούσε τις ειδοποιήσεις και ήταν σπαστικό, σίγουρα τα 10 είναι σε κατάσταση για καθημερινή χρήση πλέον αλλά όχι οι εφαρμογές δυστυχώς.

 

Εμένα το whatsapp, μόνο όταν το εγκατέστησα δεν μου έβγαζε ειδοποιήσεις. Κανονικά τις παίρνω πλέον, και με E στο 3g (πράγμα που μου αρέσει σε αντίθεση με το viber, και το messenger).

 

Να ρωτήσω, στα 10άρια, σας δουλεύει το find my phone μέσα από τη σελίδα της Microsoft? Γιατί εμένα δεν μου εντοπίζει τη συσκευή ε΄νω έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις...

 

Τέτοιες υπηρεσίες γενικά νομίζω δεν δουλεύουν, γιατί έχουμε δοκιμαστική των 10, και δεν αναγνωρίζεται απο τα site της microsoft. Ούτε απο το store στο PC, αν μπείς, δεν μπορείς να κατεβάσεις κάτι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να μην ζουμαρει το wallpaper οταν βαζεις ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω χωρίς hard reset και το 635 είναι μια χαρά λειτουργικό!

Αρχίζω και ανυπομονώ για το 930 και σκέφτομαι να τα περάσω και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω χωρίς hard reset και το 635 είναι μια χαρά λειτουργικό!

Αρχίζω και ανυπομονώ για το 930 και σκέφτομαι να τα περάσω και εκεί.

Καλησπερα περασα και εγω στο 930 τη 10 δουλευει μια χαρα! θελω να κανω αγορα απο το store και μου ζητα αλλο τροπο πληρωμης.Αν ξερει καποιος ας βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...