Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω και εγώ τώρα την διαδιικασία απο 10 σε 8.1 και στα 10 πάλι απο την άλλη εβδομάδα απο ότι κατάλαβα θα γίνοντε απλα update τα 10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κατεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση σε Lumia 930,εχει διαφορά αν βάλεις την μπάρα στη μέση από τέρμα αριστερά?

 

Δεν το δοκίμασα να σου πω την αλήθεια. Αλλά φαντάζομαι θα τα δείχνει περίπου στο ενδιάμεσο. Εγώ το άφησα τέρμα αριστερά προς το παρόν. Με αυτό τον τρόπο, βγάζει και 5 εικονίδια στο κέντρο ειδοποιήσεων..!

Μια χαρά δουλεύει και σε όλες τις θέσεις. Και προσθέτει και άλλη μια στηλη με tiles στην αρχική οθόνη.

Στο 1520 είναι απίθανο ... Μάλλον μια τέτοια έκδοση θα πάρουν οι ταμπλέτες 7-8 ίντσες .... μου αρεσε πολυ.

Στο 930 μικραίνουν παρα πολυ όλα ...τουλάχιστον για μας που εχουμε και μια ηλικία.

Όπως και να εχει το μοτο "ενα λειτουργικο για όλες τις συσκευές " αρχίζει να γίνεται πραγματικότητα πια.

 

Οσο για την νέα έκδοση ... Νομίζω ότι μπηκαμε στην τελική ευθεία. Ελάχιστα προβλήματα και μεγάλη διαφορα στην ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο 1520 είναι απίθανο!!!Νομίζω ότι κρατάω τον υπολογιστή μου στα χέρια μου!!!Είναι πανέμορφο!!!Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι ότι η μπάρα του edge μεταφέρεται πάνω....αν και λογικό αφού έγινε σαν desktop πλέον
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πολυ ωραιο στο τερμα αριστερα αλλα χαλαει το facebook beta .

Δεν μου εμφανιζει στης ειδοποιησεις και ενεργειες το messenger .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζετε κανα screenshot να δουμε πως είναι; :whistle:
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο insιder παιδιά επιλέξατε το Fast για να λαμβάνετε πρώτοι τα builds ?

 

Ναι με το fast έχεις τη δυνατότητα να εγκαταστήσεις τις πιο καινούριες εκδόσεις της Technical Preview.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξέρει κανεις που ειναι η εφαρμογή block and filter app (η παλιά call+sms filter)?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει .... πας ιστορικό κλήσεων (History) - δεξιά κάτω στις τρεις τελίτσες και Blocked calls.

 

Αριστερά πάνω στις 3 γραμμές έχεις επιλογές Blocked calls - Blocked messages - Block List

 

Μάλιστα μπορείς να βάλεις και νούμερα manually και οχι μόνο από το ιστορικό κλήσεων όπως στο 8.1.

Edited by kdxgr
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζετε κανα screenshot να δουμε πως είναι; :whistle:

 

+1 Ανεβάστε να δούμε κι εμείς με τις "μικρότερες" συσκευές. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μερικές screens:

 

22175599088_2b95337690_b.jpgwp_ss_20151021_0005 by Angelos Mo, on Flickr

 

22363344365_18e9a2bf7d_b.jpgwp_ss_20151021_0003 by Angelos Mo, on Flickr

 

21740570394_d39060a34e_b.jpgwp_ss_20151021_0001 by Angelos Mo, on Flickr

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις πρόβλημα με το windows dives Recovery Tool όταν κατεβάζει το 8.1 ξαφνικά κρασαρει η εφαρμογή στα windows
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μερικές screens:

 

 

Πωω... Ας έχω τα W10M σε ένα 820, τα ερωτεύτηκα... :O Ποια συσκευή έχεις;

Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιας ανούσιας παράθεσης
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πωω... Ας έχω τα W10M σε ένα 820, τα ερωτεύτηκα... :O Ποια συσκευή έχεις;

 

Το 930 έχω, με την ρύθμιση για το μέγεθος τέρμα αριστερά στο 225%

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παδιά έβαλα τν νέα έκδοση έκανα τώρα hard reset και μου εμφανίζει εδώ και 20 λεπτά μαύρη οθόνη το έχε ξαναπάθει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία! Ποια dual SIM συσκευή είναι; Το 640 να υποθέσω;

Edited by niotheros
αφαίρεση μεγάλων εικόνων παράθεσης

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παδιά έβαλα τν νέα έκδοση έκανα τώρα hard reset και μου εμφανίζει εδώ και 20 λεπτά μαύρη οθόνη το έχε ξαναπάθει κανείς?

 

Φιλε μου το έπαθα και γω αυτο.

 

Κανε Hard Reset με τα κουμπιά και θα στρώσει....... δες το παρακατω link για τον συνδιασμό των πλήκτρων για το reset.

 

http://www.hardreset.info/devices/microsoft/microsoft-lumia-640/

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία! Ποια dual SIM συσκευή είναι; Το 640 να υποθέσω;

Κοντά έπεσες (640XL);-)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παδιά έβαλα τν νέα έκδοση έκανα τώρα hard reset και μου εμφανίζει εδώ και 20 λεπτά μαύρη οθόνη το έχε ξαναπάθει κανείς?

 

Περίμενε και θα έρθει μονο του, υπομονη!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 λεπτά μου εμφάνησε να βάλω γλώσσα καλπ.. και τώρα πάλι τα ίδια μαύρη οθόνη και περιμένω
Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος το δοκιμασα και εγω στο τερμα αλλα ειναι αισχος, νομιζω οτι η οθονη μου ειναι αναλυσης 800χ400 χαχα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...