Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τα πέρασα, τους έκανα hard reset (ακόμα εγκαθιστά τις εφαρμογές συστήματος) και περιμένω να τα ξεζουμίσω. :food:

Πρώτη παρατήρηση ο χρόνος εγκατάστασης. Το ξέρω ότι πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση αλλά όπως από 8 σε 8.1 έτσι κι εδώ, ο χρόνος εγκατάστασης ήταν 1 ώρα και 20 λεπτά σε μένα. Θεωρώ υπερβολικούς αυτούς τους χρόνους όταν πρόκειται για κινητό τη στιγμή που στο Android μια αναβάθμιση ίδιου στυλ παίρνει 30 λεπτά το πολύ.

 

Πρώτο bug : όταν τελειώνει η διαδικασία εγκατάστασης, στο ευχαριστήριο για την επιλογή Lumia συσκευής, το "συνέχεια" είναι πάνω από τα πλήκτρα πλοήγησης τα οποία δεν εξαφανίζονται με σύρσιμο προς τα πάνω. Στην τελική σίγουρα θα διορθωθεί.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Windows 10 Mobile Insider Preview Build 10536 vs Windows Phone 8.1: Speed Comparison

 

 

 

Όπως δείχνει εδώ αν και νομίζω δεν ανοίγει 3rd party app είναι πιο γρήγορο το 8.1 άλλα θα αλλάξει και τα app είναι πιο βαριά με παραπάνω δυνατοτητες

 

Επιβεβαιώνω ότι αργεί με τα 10άρια τουλάχιστον στο 640 XL LTE μου υπάρχει αισθητή διαφορά καθότι με τα 8 πετούσε και τώρα έχει χάσει τη σπιρτάδα του...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι αργεί με τα 10άρια τουλάχιστον στο 640 XL LTE μου υπάρχει αισθητή διαφορά καθότι με τα 8 πετούσε και τώρα έχει χάσει τη σπιρτάδα του...

 

Αυτό βλέπω κι εγώ στο 535 μου. Μέχρι πρότινος, με 2-3 μόνο συσκευές με 2Gb RAM και τις υπόλοιπες με 1G και 512Mb ήμασταν μια χαρά, τώρα όμως που βγαίνουν συσκευές με 3Gb μακάρι να μην έχουμε την τύχη του i4s.

 

Στα της Technical Preview

+Πολύ καλός video player (επιτέλους Blu Ray χωρίς εξτρά εφαρμογές)

+Ωραίο το Store (η περιγραφή και το όνομα των εφαρμογών γιατί είναι στα ξένα? :lol: )

+Υπέροχη εμφάνιση (λες και είναι νέα συσκευή)

+ 3G only mode. :up:

 

-Υψηλή θερμοκρασία CPU χωρίς χρήση

-Προβληματάκια με τα restart (δεν μπορούσε να κάνει για να εγκαταστήσει το λεξικό)

-O dialer κολλάει και μαζί του ο σένσορας που καταλαβαίνει την επαφή με το αυτί.

-Απουσία USB tethering

Γενικά είναι μια καλή build. Αν η μπαταρία διαρκούσε περισσότερο, θα ήταν όντως daily driver αλλά είμαι διχασμένος προς το παρόν.

Edited by ParafronGR
ξέχασα το 1520 με τα 2G RAM. Λέτε να ναι περισσότερα? :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα με την μπαταρία γύρισα μετά από 4+ μήνες από 10 στα 8.1 μου φαίνονται όλα πιο γρήγορα και η μπαταρία άλλο πράγμα χεχε.. Ελπίζω να γίνουν έτσι και τα 10 βέβαια μου λείπουν πράγματα που βόλευαν στα 10 όπως το καινούργιο mail, πληκτρολόγιο, notification center , και ότι σε αφήνει να τρέχεις περισσότερες εφαρμογές στο παρασκήνιο.. Πολύ χρήση ιντερνετ τα win10 τρώνε πολλά mb

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άραγε τα προβλήματα αυτά όλα τα βλέπουν και τα καταγράφουν ή πρέπει εμείς να στέλνουμε feedback κι αν είναι έτσι με ποιο τρόπο το κάνουμε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Στα της Technical Preview

-Υψηλή θερμοκρασία CPU χωρίς χρήση

-Προβληματάκια με τα restart (δεν μπορούσε να κάνει για να εγκαταστήσει το λεξικό)

-O dialer κολλάει και μαζί του ο σένσορας που καταλαβαίνει την επαφή με το αυτί.

-Απουσία USB tethering

Γενικά είναι μια καλή build. Αν η μπαταρία διαρκούσε περισσότερο, θα ήταν όντως daily driver αλλά είμαι διχασμένος προς το παρόν.

 

Καλημέρα φίλε, η μπαταρία σε μένα βγάζει 1 1/2 μέρα. Το θέμα με τον dialer συμβαίνει και σε μένα αλλά όχι συνέχεια. απο θερμοκρασία καλά πάει δεν βλέπω διαφορά απο την 8.1

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Άραγε τα προβλήματα αυτά όλα τα βλέπουν και τα καταγράφουν ή πρέπει εμείς να στέλνουμε feedback κι αν είναι έτσι με ποιο τρόπο το κάνουμε αυτό?

 

Μέσα στην εφαρμογή windows feedback, μπορείς να βρείς την κατηγορία για την οποία θέλεις να αφήσεις σχόλιο, είτε για πρόταση είτε για πρόβλημα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, η μπαταρία σε μένα βγάζει 1 1/2 μέρα. Το θέμα με τον dialer συμβαίνει και σε μένα αλλά όχι συνέχεια. απο θερμοκρασία καλά πάει δεν βλέπω διαφορά απο την 8.1

 

Με factory reset, όλα κλειστά (sync, data, flight mode etc) το κινητό ζεματάει. Σήμερα το χρησιμοποίησα σαν καθημερινό με το WhatsApp και έβραζε στο χέρι μου ενώ η μπαταρία έφευγε νερό. Λίγο αργότερα που το παράτησα (πάλι όλα κλειστά), παρατήρησα ότι είχα ανέβει ξανά η θερμοκρασία της CPU και η μπαταρία είχε χάσει ένα καλό 10%, σε stand by mode!

 

Τώρα το έχω πάλι σε πτήση από τις 18:00 το απόγευμα και έχει χάσει ένα 5-6%, ενώ το κινητό έχει βαρύνει αισθητά. Ας ελπίσουμε η τελικά να είναι πάααρα πολύ καλύτερη αλλιώς βλέπω να μένω με 8.1.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν πάντως εσείς οι τολμηροί που έχετε βάλει την Preview να στέλνετε και κανένα feedback στη Ms για να θέματα αυτά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και ένα feedback για όταν κανεις κλίση και κανεις τθς επαφές με κεφαλαια το ς μένει μικρό..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με factory reset, όλα κλειστά (sync, data, flight mode etc) το κινητό ζεματάει. Σήμερα το χρησιμοποίησα σαν καθημερινό με το WhatsApp και έβραζε στο χέρι μου ενώ η μπαταρία έφευγε νερό. Λίγο αργότερα που το παράτησα (πάλι όλα κλειστά), παρατήρησα ότι είχα ανέβει ξανά η θερμοκρασία της CPU και η μπαταρία είχε χάσει ένα καλό 10%, σε stand by mode!

 

Τώρα το έχω πάλι σε πτήση από τις 18:00 το απόγευμα και έχει χάσει ένα 5-6%, ενώ το κινητό έχει βαρύνει αισθητά. Ας ελπίσουμε η τελικά να είναι πάααρα πολύ καλύτερη αλλιώς βλέπω να μένω με 8.1.

 

Φίλε μου ποια έκδοση έχεις; έχω πάνω την 10.0.10536.1004. Ζέστη το 535 έχει φυσιολογική ενώ το θέμα με την μπαταρία έχει λυθεί εδώ και 3 εβδομάδες.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε σας που περνάτε τη δοκιμαστικη έκδοση των δεκαριών. Το μενού των κλήσεων ειναι ίδιο με των 8.1 ή έχουν ξεχωριστά κλήσεις εξερχομένων/εισερχομένων και όλων, όπως το Symbian/Android; Αν όχι, ξέρει κανείς αν θα αλλάξει αυτό με τη κανονική έκδοση των 10;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Είμαι εδω και 4 μέρες με την 10536 έκδοση χωρίς προβληματα σημαντικά.

Υπάρχουν κάποιες μικρο-καθυστερήσεις στο άνοιγμα ορισμένων εφαρμογών σε σχέση με τα 8.1 αλλά ελπίζω να στρώσει με την τελική έκδοση.

Αυτο που παρατήρησα στο update των εφαρμογών δεν αναβαθμίζει τις παρακάτω:

lulma Selfie - call+SMS filter - display - audio - neetwork+ - rate us - touch - motion data

και όλες με το ιδιο error code 0x80070057. Something went wrong.

Έψαξα στο νετ και οι περισσότεροι πρότεινουν uninstall τις εφαρμογές και ξανά install απο το νεο store αλλά δυστυχώς τα ίδια.

Εχει συμβεί και σε σας ;;; Εχω κανει 2-3 φορές hard reset αλλα παντα το ιδιο προβλημα.

Edited by kdxgr
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στα 8.1 γιατι 2 φορές μου εκανε ενα ζόρικο θεμα και την μια έχασα μια σημαντική κλίση ,οταν ηταν σε αδράνεια χτύπησε το τηλέφωνο πήγα να ανοίξω για να απαντήσω και η οθονη παράμεινε μαύρη και δεν ίσιωσε παρα μονο οταν εβγαλα την μπαταρια , η δεύτερη φορα ηταν εχθες , απλα πήγα να δω αν ειχα κανα μήνυμα και φυσικά πάλι μαύρη η οθονη και παλι εβγαλα μπαταρια , αν εξαιρέσω αυτο το περιστατικό που ειναι χοντράδα ,γενικά δεν ειναι κακη η perview .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε σας που περνάτε τη δοκιμαστικη έκδοση των δεκαριών. Το μενού των κλήσεων ειναι ίδιο με των 8.1 ή έχουν ξεχωριστά κλήσεις εξερχομένων/εισερχομένων και όλων, όπως το Symbian/Android; Αν όχι, ξέρει κανείς αν θα αλλάξει αυτό με τη κανονική έκδοση των 10;

 

Είναι όπως και στα 8.1

Το αν θα αλλάξει δεν το ξέρει κανείς αλλά δε βλέπω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο 8Χ μου επιμένει ακόμα να θέλει να εγκαταστήσει την αναβάθμιση (η οποία δεν λειτουργεί σε αυτό).

 

Ξεγράφτηκα από το Insider, έσβησα την εφαρμογή, έκανα soft reset, τα ίδια!

 

Κάθε λίγο ζητά να το εγκαταστήσει!

 

Χάρμα. Το μόνο καλό που είδα, είναι πως βελτιώθηκε η χρήση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με hard reset φεύγουν οι ενημερώσεις των Windows 10 TP από τα 8.1

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω παρατηρήσει το εξής κατά το customization της start screen:

Όταν επιλέξω μια φωτογραφία που ξέρω από πριν ότι έχει διαστάσεις (ή απλώς αναλογίες) ίδιες με το κινητό μου (lumia 535) και παρά το ότι στο preview φροντίζω να την έχω ολόκληρη εντός του πλαισίου, τελικά όταν εφαρμόζεται η αλλαγή φαίνεται σαν να είναι ζουμαρισμένη η φώτο και δε μου τη δείχνει ολόκληρη στο background αλλά ένα κομμάτι της στο κέντρο.

Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι αυτή η φώτο φαίνεται πιο σκούρα όταν έχω επιλέξει dark σα στυλ και πιο ανοιχτή (ξεθωριασμένη) όταν επιλέξω light. Κάνοντας ένα πείραμα με transparent png σαν εικόνα διαπιστώνω ότι είτε στη φώτο που διαλέγω πάει το λειτουργικό και εφαρμόζει κάποιο transparency ή απλώς βάζει από πάνω άσπρο ή μαύρο (ανάλογα αν διαλέξεις light ή dark) και πάλι με κάποιο transparency. Το κακό είναι ότι δε βρίσκω τρόπο να έχω τη φωτογραφία μου στο φόντο της start screen όπως ακριβώς τη βλέπω αλλού (πχ στο desktop pc) αλλά είτε αχνή είτε σκούρα.

Δε θυμάμαι αν αυτό γινόταν στα 8, υποθέτω πως όχι όμως γιατί τώρα εισάγεται το transparency στη start αλλά και το ότι η φώτο σε ακολουθεί σαν αχνό φόντο σε άλλες screens.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω παρατηρήσει το εξής κατά το customization της start screen:

Όταν επιλέξω μια φωτογραφία που ξέρω από πριν ότι έχει διαστάσεις (ή απλώς αναλογίες) ίδιες με το κινητό μου (lumia 535) και παρά το ότι στο preview φροντίζω να την έχω ολόκληρη εντός του πλαισίου, τελικά όταν εφαρμόζεται η αλλαγή φαίνεται σαν να είναι ζουμαρισμένη η φώτο και δε μου τη δείχνει ολόκληρη στο background αλλά ένα κομμάτι της στο κέντρο.

Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι αυτή η φώτο φαίνεται πιο σκούρα όταν έχω επιλέξει dark σα στυλ και πιο ανοιχτή (ξεθωριασμένη) όταν επιλέξω light. Κάνοντας ένα πείραμα με transparent png σαν εικόνα διαπιστώνω ότι είτε στη φώτο που διαλέγω πάει το λειτουργικό και εφαρμόζει κάποιο transparency ή απλώς βάζει από πάνω άσπρο ή μαύρο (ανάλογα αν διαλέξεις light ή dark) και πάλι με κάποιο transparency. Το κακό είναι ότι δε βρίσκω τρόπο να έχω τη φωτογραφία μου στο φόντο της start screen όπως ακριβώς τη βλέπω αλλού (πχ στο desktop pc) αλλά είτε αχνή είτε σκούρα.

Δε θυμάμαι αν αυτό γινόταν στα 8, υποθέτω πως όχι όμως γιατί τώρα εισάγεται το transparency στη start αλλά και το ότι η φώτο σε ακολουθεί σαν αχνό φόντο σε άλλες screens.

 

Δοκίμασες να αλλάξεις τη διαφάνεια των tiles;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια αναβάθμιση του store (και άλλων εφαρμογών της ms) δουλεύει ξανά και η αγορά εφαρμογών μέσω βονταφον.

Στο 930 η τελευταία έκδοση για μένα είναι αρκετά καλή για καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στα 8.1 γιατι 2 φορές μου εκανε ενα ζόρικο θεμα και την μια έχασα μια σημαντική κλίση ,οταν ηταν σε αδράνεια χτύπησε το τηλέφωνο πήγα να ανοίξω για να απαντήσω και η οθονη παράμεινε μαύρη και δεν ίσιωσε παρα μονο οταν εβγαλα την μπαταρια , η δεύτερη φορα ηταν εχθες , απλα πήγα να δω αν ειχα κανα μήνυμα και φυσικά πάλι μαύρη η οθονη και παλι εβγαλα μπαταρια , αν εξαιρέσω αυτο το περιστατικό που ειναι χοντράδα ,γενικά δεν ειναι κακη η perview .

 

Major bug - πιθανότατα φταίει το κάκιστο lockscreen.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω παρατηρήσει το εξής κατά το customization της start screen:

Όταν επιλέξω μια φωτογραφία που ξέρω από πριν ότι έχει διαστάσεις (ή απλώς αναλογίες) ίδιες με το κινητό μου (lumia 535) και παρά το ότι στο preview φροντίζω να την έχω ολόκληρη εντός του πλαισίου, τελικά όταν εφαρμόζεται η αλλαγή φαίνεται σαν να είναι ζουμαρισμένη η φώτο και δε μου τη δείχνει ολόκληρη στο background αλλά ένα κομμάτι της στο κέντρο.

Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι αυτή η φώτο φαίνεται πιο σκούρα όταν έχω επιλέξει dark σα στυλ και πιο ανοιχτή (ξεθωριασμένη) όταν επιλέξω light. Κάνοντας ένα πείραμα με transparent png σαν εικόνα διαπιστώνω ότι είτε στη φώτο που διαλέγω πάει το λειτουργικό και εφαρμόζει κάποιο transparency ή απλώς βάζει από πάνω άσπρο ή μαύρο (ανάλογα αν διαλέξεις light ή dark) και πάλι με κάποιο transparency. Το κακό είναι ότι δε βρίσκω τρόπο να έχω τη φωτογραφία μου στο φόντο της start screen όπως ακριβώς τη βλέπω αλλού (πχ στο desktop pc) αλλά είτε αχνή είτε σκούρα.

Δε θυμάμαι αν αυτό γινόταν στα 8, υποθέτω πως όχι όμως γιατί τώρα εισάγεται το transparency στη start αλλά και το ότι η φώτο σε ακολουθεί σαν αχνό φόντο σε άλλες screens.

Όσον αφορά το zoom στην φωτογραφία, συμβαίνει διότι αν προσέξεις όταν κάνεις κύλιση προς τα αριστερά για να μπεις στο menu, μετατοπίζεται και η εικόνα λίγο. Άρα αν εσύ έχεις ένα κινητό με ανάλυση 1280Χ720 τότε η εικόνα θα πρέπει να είναι λίγο μεγαλύτερη π.χ. 1280Χ1000, ώστε να μη σου την επηρεάσει προς το ύψος αλλά να μπορεί να κάνει και την μετατόπιση τηςόταν μπαίνεις στο menu.

Σχετικά με το transparency είναι κάτι το οποίο "τραβάει" χρώμα από το θέμα που έχεις ορίσει (Dark ή light) και δυστυχώς, δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει (ή δεν τον έχω βρει εγώ).

Σήμερα μετά από μια αναβάθμιση του store (και άλλων εφαρμογών της ms) δουλεύει ξανά και η αγορά εφαρμογών μέσω βονταφον.

Στο 930 η τελευταία έκδοση για μένα είναι αρκετά καλή για καθημερινή χρήση.

Και εγώ στο 930 που την έχω περάσει είμαι ικανοποιημένος και την χρησιμοποιώ καθημερινά χωρίς πρόβλημα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι σε flight mode το wi fi βγάζει "μη διαθέσιμο" και βρίσκει κάτι μπούρδες δίκτυα κανα δυο δηλαδή και μόλις το γυρίσω σε δίκτυο εντοπίζει και συνδέεται αυτόματα στο οικείο δίκτυο. Αυτό στο 640 Xl δεν ξέρω για άλλους ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ποια έκδοση έχεις; έχω πάνω την 10.0.10536.1004. Ζέστη το 535 έχει φυσιολογική ενώ το θέμα με την μπαταρία έχει λυθεί εδώ και 3 εβδομάδες.

 

Απαντάω τώρα μιας κι έχω λίγες ώρες που το γύρισα σε 8.1. Η έκδοση των 10 ήταν αυτή που αναφέρεις παραπάνω (μιας και έκανα αναβάθμιση από 8.1, δεν είχα άλλες build) και το πρωί μάλιστα πήρα και μια μικρό αναβάθμιση 0,7Mb χωρίς να αλλάξει κάποιος κωδικός. Η θερμοκρασία κάπως είχε πέσει αλλά με data η μπαταρία νερό. Έβγαλα το WhatsApp μήπως είχε κάποιο πρόβλημα και μόνο με το Fb Messenger σε διάστημα 10 λεπτών μου έφαγε 15% με χαμηλή φωτεινότητα. Τώρα με τα 8.1 η μπαταρία είναι όπως πριν και μου έφυγε το άγχος της ελαττωματικής μπαταρίας. :p

 

Στα άλλα bugs, παρατήρησα τα εξής: α) δεν μου άνοιγε τα SMS της 2ης SIM. Μου ήρθαν χθες μηνύματα και στις δύο κάρτες κι ενώ άνοιγε κανονικά της 1ης, στην 2η άνοιγαν πάλι της 1ης! Δεν το είχα δει από την αρχή γιατί δεν έτυχε να στείλω/λάβω μήνυμα μέχρι χθες το βράδυ. Αυτό συνεχίστηκε και σήμερα μετά από soft reset. β) κάποιες φορές όταν κολλούσε κάπου και πατούσα πολλές φορές το back ή το home, η συσκευή κλείδωνε. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν η θήκη ή ότι το πάτησα καταλάθος, αλλά με γυμνή τη συσκευή ήταν ξεκάθαρο ότι ήταν bug.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας ειναι εξαιρετικά προβληματική. Και δεν μιλάμε για data ανοιχτά κτλ. Σε airplane mode το βράδυ, απο 45% στις 23.00 τώρα το πρωί στις 06.00 ήταν στο 9% :cry:

Και να σημειωθεί οτι είχα κλείσει απο task manager όλες τις εφαρμογές που ήταν ανοιχτές στο background.....δεν δικαιολογείται με τίποτα.εκτος και η MSFT στέλνει όλο το βράδυ δεδομένα παρότι σε λειτουργία πτήσης :wacko:

Αυτά σε ένα 830 με περασμένη την τελευταία έκδοση με clean installation και 2-3 hard reset μετά....

Απλά τραγικό. Κάνω λίγο υπομονή μπας και διαθέσει κανένα update και βελτιωθεί η κατάσταση. Πάντως για να τρώει τόση μπαταρία σε λειτουργία πτήσης πρέπει να έχει πολυ σοβαρό bug...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...