Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου διάβασα ότι στα Windows 10 mobile θα υπάρχει εφαρμογή χαρτών της Microsoft, η οποία θα βασίζεται στους χάρτες Here. Στην ουσία θα είναι το ίδιο πράγμα, με άλλο όνομα. Ξέρετε κάτι περί αυτού; Γιατί η απώλεια των χαρτών θα είναι αυτοκτονία για τα Windows Mobile.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα είχε μια εφαρμογή χάρτες αλλά είχα συνηθίσει τους here. Πριν λίγο πάλι που άκουγα μουσική εντωμεραξύ από το music groove ξαφνικά σταμάτησε να παίζει και μου εμφανίζει μήνυμα ότι παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα και να επανακιννήσω την εφαρμογή ή τη συσκευή. Έκανα και τα δύο αλλά το πρόβλημα παραμένει
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Στα Windows Phone 8.1 υπάρχουν κανονικά και μάλιστα προχθές πήραν και update... Επίσης στη συμφωνία της Microsoft με τη Nokia υπήρχε και ο όρος για χρήση των Here Maps για 3-4 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς).... Άρα λογικά θα γίνουν διαθέσιμες με την επίσημη διάθεση των Windows 10....

 

 

Επίσης όπως θα είδατε μεταφέρθηκαν στο θέμα και κάποια μηνύματα και με την ευκαιρία να απευθυνθώ στους Insiders:

 

Τα Windows 10 είναι ακόμα σε Technical Preview στάδιο... Προς το παρόν η συζήτηση σε ότι αφορά τα Windows 10 Mobile Technical Preview γίνεται αποκλειστικά και μόνο στο συγκεκριμένο θέμα και όχι και σε αυτά που αφορούν τα Windows Phone 8 για να μην μπερδεύονται οι υπόλοιποι χρήστες...

Μόλις έρθουν τα Windows 10 Mobile επίσημα θα ανοιχτούν όλα τα κατάλληλα θέματα...

 

 

:!: :!: :!: Αυτή τη φορά τα μηνύματα μεταφέρθηκαν. Την επόμενη θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση :!: :!: :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα 10αρια, υπάρχουν οι here. Απλα, όπως είχαμε πεί πριν πολύ καιρό, θα ενσωματωθούν (όπως έγινε και με άλλες εφαρμογές) στις native εφαρμογές της microsoft. Αν πάτε στις ρυθμίσεις και κατεβάσετε τους χάρτες είναι οι ίδιοι που είχανε οι here, και απλά αλλάζει λίγο το interface της εφαρμογής. Βέβαια εμένα μου λείπουν κάποιες έξτρα, όπως το transit και το city lens, αλλά πιστεύω θα ενσωματωθούν και αυτές. Δεν αλλάζει κάτι στην ουσία, που είναι οι χάρτες. Οι ίδιοι είναι όπως και πριν.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα αναβάθμιση από 8.1 ήταν μέσα όλες οι εφαρμογές του Here και δουλεύουν κανονικά. Και αναβαθμίσεις παίρνουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αναφορές σε ξένα sites ότι με την τελευταία έκδοση της TP υπάρχει μια λειτουργία όπου μόλις ο συνομιλητής μας απαντήσει την κλήση μας η συσκευή δονείται ώστε να καταλάβουμε ότι το σήκωσε. Όσοι έχετε περάσει την τελευταία έκδοση την επιβεβαιώνετε αυτήν τη λειτουργία;

 

όντος έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την κάμερα των windows;Επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω την Lumia camera άρα στην ουσία δεν έχω φωτογραφική μηχανή.Τι μπορώ να κάνω;Μόνο hard reset λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την κάμερα των windows;Επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω την Lumia camera άρα στην ουσία δεν έχω φωτογραφική μηχανή.Τι μπορώ να κάνω;Μόνο hard reset λέτε;

 

Η Lumia camera ηταν ενσωματωμενη στην τελευταια εκδοση και δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε συ, δεν έγινε και τίποτα.

Μπορείτε να δείτε την φωτό;

 

Εγώ δεν την βλέπω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι άσχημα και κρατιέμαι για 640.

Να προχωρήσω στα 10αρια ?

Εγώ συνονόματε το τόλμησα στο 930 και δεν θέλω να γυρίσω πίσω...!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή αφαίρεσα την κάρτα SD. Τώρα ούτε σε μένα εμφανίζεται το ss. Ήταν την στιγμή που έκαναν αναβάθμιση οι εφαρμογές τις here, μαζί με τις υπόλοιπες.

Ελπίζω πάντως να στρώσει το τηλέφωνο, γιατί δεν μπορώ να πω πως είναι τόσο λειτουργικό. Όπως έγραψα παραπάνω, μοιάζει με android με 1 gb ram και έχασε την γρηγοράδα των WP. Γιατί και το 635 μια χαρά δούλευε και έκρυβε καλά την λιγοστή ram του.

Link to comment
Share on other sites

...παρακαλώ μην λέτε κουταμάρες αν δεν γνωρίζετε και παραπληροφορείτε τους συμφορουμίτες...

...οι δύο εφαρμογές της NOKIA, HERE Maps & HERE Drive+ κατέβηκαν και εγκαταστάθηκαν κανονικότατα με το build 10549...

...θα υπάρχουν κανονικότατα και στην επίσημη κυκλοφορία το Δεκέμβρη...

...επίσης υπάρχουν κανονικότατα όλες οι εφαρμογές που γνωρίζουμε από τα 8.1, και αναβαθμισμένες lumia camera, msn news, msn weather, κλπ. και καινούρια lumia selfie...

...πρός όλους τους φίλους που έχουν προβλήματα...

...έχετε υπομονή & αφήστε να εγκατασταθεί πλήρως το νέο build...

...κατόπιν κάντε "reset your phone"...

...κατόπιν δώστε πολλές ώρες και πολλά restart στο τηλέφωνο ώστε να εγκατασταθούν οι 30+ αναβαθμισμένες εφαρμογές στο επίσης αναβαθμισμένο store...

...το πρόβλημα είναι ότι τα updates γίνονται πολύ αργά και το store συνεχώς κολλάει και θέλει restart η συσκευή για να συνεχίσουν να κατεβαίνουν όλες οι εφαρμογές...

...πιθανόν να σας πάρει και δύο μέρες...

...όταν εγκατασταθούν όλες οι εφαρμογές θα δείτε ότι η νέα έκδοση είναι υπερπλήρης, ταχύτατη και σταθερή, πολύ κοντά στην RTM...

...στό δικό μου 830 δουλεύει ά-ψ-ο-γ-α...

...η διάρκεια της μπαταρίας όπως την ήξερα στα 8.1...

...να πώ ότι προηγήθηκε φλασάρισμα με nokia care suite στο πιό πρόσφατο firmware του αγγλικού product code 059w5d2...

Edited by jazzu4ia
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...παρακαλώ μην λέτε κουταμάρες αν δεν γνωρίζετε και παραπληροφορείτε τους συμφορουμίτες...

...οι δύο εφαρμογές της NOKIA, HERE Maps & HERE Drive+ κατέβηκαν και εγκαταστάθηκαν κανονικότατα με το build 10549...

...θα υπάρχουν κανονικότατα και στην επίσημη κυκλοφορία το Δεκέμβρη...

...επίσης υπάρχουν κανονικότατα όλες οι εφαρμογές που γνωρίζουμε από τα 8.1, και αναβαθμισμένες lumia camera, msn news, msn weather, κλπ. και καινούρια lumia selfie...

...πρός όλους τους φίλους που έχουν προβλήματα...

...έχετε υπομονή & αφήστε να εγκατασταθεί πλήρως το νέο build...

...κατόπιν κάντε "reset your phone"...

...κατόπιν δώστε πολλές ώρες και πολλά restart στο τηλέφωνο ώστε να εγκατασταθούν οι 30+ αναβαθμισμένες εφαρμογές στο επίσης αναβαθμισμένο store...

...το πρόβλημα είναι ότι τα updates γίνονται πολύ αργά και το store συνεχώς κολλάει και θέλει restart η συσκευή για να συνεχίσουν να κατεβαίνουν όλες οι εφαρμογές...

...πιθανόν να σας πάρει και δύο μέρες...

...όταν εγκατασταθούν όλες οι εφαρμογές θα δείτε ότι η νέα έκδοση είναι υπερπλήρης, ταχύτατη και σταθερή, πολύ κοντά στην RTM...

...στό δικό μου 830 δουλεύει ά-ψ-ο-γ-α...

...η διάρκεια της μπαταρίας όπως την ήξερα στα 8.1...

...να πώ ότι προηγήθηκε φλασάρισμα με nokia care suite στο πιό πρόσφατο firmware του αγγλικού product code 059w5d2...

Σε όλα συμφωνώ εκτός απο την μπαταρία τα υπόλοιπα είναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Η Lumia camera ηταν ενσωματωμενη στην τελευταια εκδοση και δουλευει κανονικα.

 

Η lumia camera δεν μ αφηνει να τραβήξω βιντεο...

η windows camera ναι

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα συμφωνώ εκτός απο την μπαταρία τα υπόλοιπα είναι κομπλε

 

Ίσως στο 830 που εχει, να μην επηρεάζει τη μπαταρία....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

περασα το build 10549 αλλα δεν μου εβγαλε ενδειξη να μπορεσω να περασω το buck up ,πως μπορω να το φερω βοηθεια παρακαλω

Πήγαινε - (ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ-ΣΥΣΤΗΜΑ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-και κατω κατω Επαναφορά του τηλεφώνου σας) ,ουσιαστικά θα κανεις Hard reset , μετα ειναι σαν να το έβγαλες απ την συσκευασία ,ενα ενα τα βήματα και θα σε πάει στο back up για να κανεις restore, να ξερεις οτι μετα το hard reset κανει αρκετη ωρα για να ανοίξει... οπότε μην τρομαξεις .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

περασα το build 10549 αλλα δεν μου εβγαλε ενδειξη να μπορεσω να περασω το buck up ,πως μπορω να το φερω βοηθεια παρακαλω

...μην κάνεις restore...

...ξαναστήσε το τηλέφωνό σου από την αρχή...

...αυτή είναι η πρακτική αν θές να δουλεύει το λογισμικό σωστά...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος όπως στο iOS που πατάς στην κορυφή και σε μεταφέρει στην κορυφή; Επίσης σε κάποιες επαφές που έχω συνδεμένες δεν μου εμφανίζει όταν με καλούν την επαφή μόνο το νούμερο..
Link to comment
Share on other sites

Στην 10549 εχει προστεθει μαι νεα λειτουργια, που διαβασα σε ξενο φορουμ οτι υπηρχε παλια στα απλα τηλεφωνα. Οταν καλεις καποιον, την στιγμη που θα απαντησει δονειται η συσκευη για 1 δευτερολεπτο για να σου δειξει οτι εχει απαντησει αυτος που καλουσες. Πολυ καλο, δεν χριεαζεται να το κρατας στο αυτι σου μεχρι να απαντησει ο αλλος.

 

Η μππαταρια στο δικο μου 830 φαινεται να ειναι λιγο καλυτερα απο οτι στο προηγουμενο build. Η ταχυτητα οπως ειχα πει εγινε καλυτερη αλλα ακομα βλεπεις "Φορτωση" και "Συνεχεια" αρκετες φορες και ακομα και για απλα πραγματα οπως να μπεις στις επαφες ή τις κλησεις.

 

@jazzu4ia μιας και εχεις και εσυ 830, δεν βλεπεις καθολου τις οθονες "Φορτωση" και "Συνεχεια" στο δικο σου; Ενταξει τις βλεπαμε και στα 8.1 αλλα οχι τοσο συχνα και ειδικα σε εφαρμογες του συστηματος οπως ο dialer, Μηνυματα, επαφες κτλ. Δεν το βλεπω παντα αλλα αρκετες φορες....

Link to comment
Share on other sites

Θα τα βάλω σήμερα στο 640,με τρώνε τα χεράκια μου,καιρό είχα να "φλασάρω"κινητό.

Αν και όταν βγουν τα 10άρια,θα χρειαστεί να κάνουμε rollback στα 8.1 η θα τα περάσουμε κανονικά;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα τα βάλω σήμερα στο 640,με τρώνε τα χεράκια μου,καιρό είχα να "φλασάρω"κινητό.

Αν και όταν βγουν τα 10άρια,θα χρειαστεί να κάνουμε rollback στα 8.1 η θα τα περάσουμε κανονικά;

 

Δε γνωρίζουμε πως ακριβώς θα γίνει η αναβάθμιση, είναι η πρώτη αναβάθμιση της MS ως κατασκευαστής και δεν ξέρουμε πως θα διαχειριστεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζουμε πως ακριβώς θα γίνει η αναβάθμιση, είναι η πρώτη αναβάθμιση της MS ως κατασκευαστής και δεν ξέρουμε πως θα διαχειριστεί το θέμα.

 

Σωστό και αυτό.;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...