Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δε μπορώ να εγκαταστήσω το Lumia Recovery Tool, "παίζω" με slow ring.

Τι εννοείς δεν μπορείς ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ κατανάλωση μπαταρίας ρε παιδιά.. Δυο φορές το φόρτισα σήμερα, και μίλησα καμμιά ώρα στο τηλέφωνο και στο αρκετα στο WhatsApp.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίεχει να βάλω το insider? έχει αρκετά κολλήματα ? και πρέπει πρώτα να κάνω hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίεχει να βάλω το insider? έχει αρκετά κολλήματα ? και πρέπει πρώτα να κάνω hard reset?

 

Οι απόψεις φίλε ποικίλουν.. Άλλος θα σου πει ναι κι άλλος θα σου πει όχι. Εγώτα έχω για καθημερινή χρήση αλλά πρέπει να δοκιμάσεις από μόνος σου να δεις αν σου κάνουν. Αν τα βάλεις τελικά μετά είναι καλό να κάνεις ένα hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίεχει να βάλω το insider? έχει αρκετά κολλήματα ? και πρέπει πρώτα να κάνω hard reset?

To hard reset επιβάλλεται και μάλιστα για μένα μην κανεις επαναφορά απ το cloud , στίσε το απ την αρχή ,σαν να το άνοιξες πρώτη φορα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίεχει να βάλω το insider? έχει αρκετά κολλήματα ? και πρέπει πρώτα να κάνω hard reset?

 

Σε 1 μήνα περίπου θα πάρεις επίσημα τα 10ρια. Γιατί να βιαστείς?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σωστός και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σχετικά με όλα τα κολλήματα.. αλλά βέβαια και το update να έρθει με τα 10αρια λογικά καλύτερα θα είναι με hard reset που σημαίνει το ίδιο πράγμα γίνετε
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 μήνα περίπου θα πάρεις επίσημα τα 10ρια. Γιατί να βιαστείς?

Ελπίζω τα κανονικά να μη θέλουν hard reset!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τα κανονικά να μη θέλουν hard reset!

 

Δεν σε αναγκάζει κάποιος να κάνεις hard reset! ;)

Απλά κάνοντας hard reset σβήνεις από της συσκευή "σκουπίδια" που δημιουργούνται κατά την αποσυμπίεση και την εγκατάσταση της νέας έκδοσης με αποτέλεσμα την ομαλότερη λειτουργία της συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αναγκάζει κάποιος να κάνεις hard reset! ;)

Απλά κάνοντας hard reset σβήνεις από της συσκευή "σκουπίδια" που δημιουργούνται κατά την αποσυμπίεση και την εγκατάσταση της νέας έκδοσης με αποτέλεσμα την ομαλότερη λειτουργία της συσκευής.

τα επισημα θα τα φλασαρουμε...

Link to comment
Share on other sites

τα επισημα θα τα φλασαρουμε...

 

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι! Καθαρή εγκατάσταση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι! Καθαρή εγκατάσταση!

 

Δυστιχώς και για εμένα ήθελε hard reset το κινητό, γιατί μετά από 3 βδομαδες χρήσης, σερνόταν και γοι να κάνεις κλήση περιμενα από 10 μέχρι 20 δεύτερα. Τελικά το έκανα χωρίς μετά να επαναφέρω backup και τώρα είναι άλλο τηλέφωνο. Νομίζω ότι σε κάθε νέο build θα κάνω reset.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανενας να μπει στις ρυθμίσεις του Galance screen η το βγαλαν από το store οπότε δεν μπορούμε και να το ανοίξουμε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα και εγώ τα 10ρια σε 925 και παραδόξως δουλεύουν όλα τέλεια. Έκανα 2 hard reset και πραγματικά ούτε που μου περνάει από το μυαλό να επιστρέψω στα 8.1. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση και επανάφερε όλες μου τις εφαρμογές. Τα μόνα θέματα που παρατήρησα είναι ότι δεν δουλεύει το low στην ένταση της φωτεινότητας (ασήμαντο) και το ότι κάποιες φορές αργεί να φορτώσει την start screen. Αυτό είναι αρκετά σπαστικό αλλά όχι για να επιστρέψω σε προηγούμενη έκδοση. Αν το αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό και έχει τη λύση θα το εκτιμούσα αφάνταστα :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανενας να μπει στις ρυθμίσεις του Galance screen η το βγαλαν από το store οπότε δεν μπορούμε και να το ανοίξουμε;

 

...μπές με τον browser από το κινητό σου : https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/glance-screen/9wzdncrfj3ds

 

...θα ανοίξει αυτόματα το store, θα σου πεί ότι είναι εγκατεστημένο, πάτα open...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει περασει τα windows 10 στο κινητο του....

 

εχουν βαλει επιλογη να υπαρχει δονηση οση ωρα χτυπαει το τηλεφωνο ή παλι τα ιδια? (δονηση και μετα μονο ηχος?)

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει περασει τα windows 10 στο κινητο του....

 

εχουν βαλει επιλογη να υπαρχει δονηση οση ωρα χτυπαει το τηλεφωνο ή παλι τα ιδια? (δονηση και μετα μονο ηχος?)

 

Αυτό είναι πρόβλημα που τους είχα επισημάνει προσωπικά από εποχή Windows Phone 7.5 - δεν το έχω τσεκάρει με το Lumia 720 που έχει περασμένα τα δεκάρια (δεν έχει SIM μέσα) αλλά θα μου κάνει φοβερή εντύπωση αν το έχουν φτιάξει (γιατί προφανώς και είναι πρόβλημα). :X

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει περασει τα windows 10 στο κινητο του....

 

εχουν βαλει επιλογη να υπαρχει δονηση οση ωρα χτυπαει το τηλεφωνο ή παλι τα ιδια? (δονηση και μετα μονο ηχος?)

 

Λοιπόν επειδή με ενδιαφέρει και έμενα και πολλούς άλλους επίσης αυτή η αλλαγή (που ελπίζω να έχει υπάρξει γιατί απλά χάνονται κλήσεις με τη βλακεία που τους δέρνει στη microsoft), ας απαντήσει κάποιος που να το χει τσεκάρει παρακαλώ.

 

Συνεχίζει η δόνηση να δουλεύει σε όλη τη διάρκεια του ήχου κλήσης η μόνο στην αρχή;

Και αν έχει τσεκάρει κανείς τα Led Notifications. Έχετε δει να ανάβει κάπου κάποιο Led; Μήπως το πίσω την φωτογραφικής;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή με ενδιαφέρει και έμενα και πολλούς άλλους επίσης αυτή η αλλαγή (που ελπίζω να έχει υπάρξει γιατί απλά χάνονται κλήσεις με τη βλακεία που τους δέρνει στη microsoft), ας απαντήσει κάποιος που να το χει τσεκάρει παρακαλώ.

 

Συνεχίζει η δόνηση να δουλεύει σε όλη τη διάρκεια του ήχου κλήσης η μόνο στην αρχή;

Και αν έχει τσεκάρει κανείς τα Led Notifications. Έχετε δει να ανάβει κάπου κάποιο Led; Μήπως το πίσω την φωτογραφικής;

 

Σε εμένα δονείται καθόλη τη διάρκεια της κλήσης ανά 5 δευτερόλεπτα περίπου και όχι μόνο στην αρχή. ειδοποίηση με led δεν βλέπω αλλά μάλλον δεν έχει η συσκευή μου, το led της cameras δεν ανάβει (lumia 925)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δονείται καθόλη τη διάρκεια της κλήσης ανά 5 δευτερόλεπτα περίπου και όχι μόνο στην αρχή. ειδοποίηση με led δεν βλέπω αλλά μάλλον δεν έχει η συσκευή μου, το led της cameras δεν ανάβει (lumia 925)

 

Και τώρα συμβαίνει αυτό. Αν η διάρκεια του ήχου κλήσης είναι πχ 5sec τότε ναι, μόλις ξαναρχίσει ο ήχος ενεργοποιείται ξανά και η δόνηση. Για επέλεξε έναν ήχο κλήσης με μεγάλη διάρκεια. Μάλλον θα ξαναρχίσει η δόνηση μόλις τελειώσει ο ήχος.

 

Θα χαρώ πολύ αν μου απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα συμβαίνει αυτό. Αν η διάρκεια του ήχου κλήσης είναι πχ 5sec τότε ναι, μόλις ξαναρχίσει ο ήχος ενεργοποιείται ξανά και η δόνηση. Για επέλεξε έναν ήχο κλήσης με μεγάλη διάρκεια. Μάλλον θα ξαναρχίσει η δόνηση μόλις τελειώσει ο ήχος.

 

Θα χαρώ πολύ αν μου απαντήσεις :)

 

υπαρχη εφαρμογη στα 10ρια αντιστοιχη της[ gesures beta] που ειχσμε στα 8.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω από εδώ η MS δεν έχει κάνει διαθέσιμη ακόμα την εφαρμογή Gestures Beta για τα Windows 10 Technical Preview....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...