Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεκέμβριο διάβασα θα βγει η τελική....το ξεφτίλισε η Ms...

 

Είναι σιγουράκι αυτό;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντελώς όμως...

Να δούμε μήπως αυτην την εβδομάδα η μέσα στην επομένη δώσουν την νεα insider preview .

 

Εχω νευριάσει και εγώ, είναι όμως γεγονός ότι είχαν πει ότι θα δοθεί πρώτα στα καινούργια κινητά και αμέσως μετά στα 640 και φυσικά αργότερα για τα υπόλοιπα. Αυτό γίνεται γιατί οι preview εκδόσεις "στήνονται" κυρίως για τα 640 σαν βάση και μετά την RTM θα την κάνουν fine tuning και στα υπόλοιπα. Αυτά έχω καταλάβει μέχρι τώρα....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς όμως...

Να δούμε μήπως αυτην την εβδομάδα η μέσα στην επομένη δώσουν την νεα insider preview .

 

Μέχρι τον Δεκέμβριο θα έχουμε δώσει και αυτά που έχουμε.....

 

 

 

Και θα έχουμε πάει πάλι στο android, note και παλι note. Πέρα από την καλή κάμερα δεν με βοηθάει να το κρατήσω ... Nokia 1520

 

Εμένα μόνο η μπαταρία με κρατάει.

 

Εχω νευριάσει και εγώ, είναι όμως γεγονός ότι είχαν πει ότι θα δοθεί πρώτα στα καινούργια κινητά και αμέσως μετά στα 640 και φυσικά αργότερα για τα υπόλοιπα. Αυτό γίνεται γιατί οι preview εκδόσεις "στήνονται" κυρίως για τα 640 σαν βάση και μετά την RTM θα την κάνουν fine tuning και στα υπόλοιπα. Αυτά έχω καταλάβει μέχρι τώρα....

 

Αφού μπορείτε να τα έχετε από τώρα μέσω του insider preview που αυτή τη στιγμή είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Το μόνο κακό που βλέπω προς το παρόν είναι η υπερθέρμανση και η κατανάλωση της μπαταρίας αλλά αυτό συμβαίνει στο τελευταίο build μόνο. Από το επόμενο πολύ πιθανόν να έχει διορθωθεί κι αυτό. Εκτός αν νομίζετε ότι θα αλλάξει κάτι δραματικά στην τελική έκδοση που δεν το πιστεύω. Άντε στην τελική έκδοση να είναι απλά πιο smooth η όλη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ έχω βγάλει τα 10αρια εδώ και ένα δυο μήνες δεν είναι για καθημερινή χρήση.

 

Εγώ τα έχω για καθημερινή χρήση χωρίς να αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα εκτός από αυτά που ανέφερα στο τελευταίο build.

Link to comment
Share on other sites

ένα λινκ για να δούμε πόσο επίσημο είναι αυτό,κάτι;

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-rollout-begin-december;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αργεί λίγο η επίσημη αλλά ok κάποιος λόγος θα υπάρχει..Τέλος πάντων εγώ στο 930 εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ την preview και τα προβλήματα, κολλήματα πια είναι ελάχιστα..
Link to comment
Share on other sites

Θελουν να βγάλουν τα καινούρια lumia με προεγκατεστημενα τα 10 και μετα θα την δωσουν στα υπόλοιπα τηλέφωνα , λογικό να θέλουν να πουλήσουν ,επιχείρηση ειναι .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Θελουν να βγάλουν τα καινούρια lumia με προεγκατεστημενα τα 10 και μετα θα τη δωσουν στα υπόλοιπα τηλέφωνα , λογικό να θέλουν να πουλήσουν ,επιχείρηση ειναι .

 

Να πουλήσουν, αλλά και να μεγαλώσουν το μερίδιο αγοράς τους. Ωραία πρέπει να έκαναν την παρουσίαση, από αυτά που έχω διαβάσει (δεν έχω δει ακόμα το βίντεο), αλλά αν δεν υποστηρίξουν και τις ελάχιστες καινούριες συσκευές που έχουν κυκλοφορήσει (435, 532, 535, 640-ίσως ξεχνάω κάποια), δε βλέπω να γίνεται το δεύτερο..... Όσο κι αν μου αρέσουν τα W/WP/WM..

 

Άκου Δεκέμβριο....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

η Apple το δινει αμέσως και πάλι πουλάει όμως... άρα η τακτική της Microsoft δεν είναι σωστή γιατί πολλοί θα πάνε να πάρουν κάτι άλλο και μπορώ να πω πολύ περίμεναν.
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει δεν είπαμε να μας την δώσουν και σήμερα.

Αλλά μέχρι τέλος του μήνα θα ήταν μια αποδεκτή ημερομηνία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η Apple το δινει αμέσως και πάλι πουλάει όμως... άρα η τακτική της Microsoft δεν είναι σωστή γιατί πολλοί θα πάνε να πάρουν κάτι άλλο και μπορώ να πω πολύ περίμεναν.

 

Ας παρουν ένα 950.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Δεκέμβρη η παρουσίασή τους με τις νέες συσκευές, μετά από λίγο καιρό θα δωθούν στις Microsoft συσκευές (535, 640 κλπ) και στις ναυαρχίδες (πχ 930) και στην συνέχεια, θα δωθούν στις υπόλοιπες Nokia . Ας περιμένουμε το χρονοδιάγραμμα αν και δεν βλέπω φως στο τούνελ για τις παλιές συσκευές πριν το 2016.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ας παρουν ένα 950.....:)

Πολύ σωστά ,αν τους αρέσει το λειτουργικό και θέλουν άμεσα τελευταία ενημέρωση ας παρουν το 950 ,και εγώ με 640xl ειμαι και περιμένω το 950xl ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ας παρουν ένα 950.....:)

 

Γιατί να σκάσουν τόσα λεφτά για να δουν τα επίσημα 10αρια; Δεν είναι Apple η Microsoft!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σκάσουν τόσα λεφτά για να δουν τα επίσημα 10αρια; Δεν είναι Apple η Microsoft!

 

Γιατί με αυτά τα χρήματα δεν αγοράζουν μόνο την συσκευή (που ειναι και τουμπανο/ναυαρχίδα) αλλά και τα υπόλοιπα καλούδια....;)

Ουσιαστικά η συσκευή κοστίζει λιγότερα από ναυαρχίδες της Sammy, του μήλου κλπ.

Όποιος δεν θέλει να τα στάξει (κι εγώ μεταξύ αυτών), λίγη υπομονή ακόμη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά ειμαι με την insider preview στο 640xl και απο εχθές χάθηκε η glance screen ,υπάρχει κάπου η ρύθμιση γιατι ψάχνω και δεν...
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις προς τους insiders:

 

Αρχικά στην εφαρμογή Outlook έχει επιλογή να έρχονται ειδοποιήσεις και για κάποιους subfolders (όχι μόνο στο inbox δηλαδή)??

 

Δευτερον οι ρυθμίσεις του Bluetooth έχουν αλλάξει καθόλου? Δηλαδή μπορείς να έχεις την επιλογή να έρχονται ειδοποιήσεις στο κινητό και όχι στο bluetooth?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί με αυτά τα χρήματα δεν αγοράζουν μόνο την συσκευή (που ειναι και τουμπανο/ναυαρχίδα) αλλά και τα υπόλοιπα καλούδια....;)

Ουσιαστικά η συσκευή κοστίζει λιγότερα από ναυαρχίδες της Sammy, του μήλου κλπ.

Όποιος δεν θέλει να τα στάξει (κι εγώ μεταξύ αυτών), λίγη υπομονή ακόμη.

 

Δεν πάει έτσι, όμως.. Πολύ ωραία τα καλούδια και μπράβο στη Microsoft, που τα δίνει σε αυτή την τιμή, αλλά έπρεπε να είναι πιο γρήγορη στο θέμα update των WP. Όχι γενικά, μόνο στο update σε W10M. Έχουν βγει από το καλοκαίρι τα W10 και για τα smartphones το βλέπω για του χρόνου.. Και εννοείται ότι κοστίζει πιο φθηνά από τις υπόλοιπες ναυαρχίδες. Στην έκδοση χωρίς τα αξεσουάρ, μόνο με φορτιστή-hands free, θα είναι ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά.

 

Θέλω να πω, αφού χωρίζει σε "κύματα" τις αναβαθμίσεις των συσκευών της, δεν είναι και πάρα πολλές. Σκέφτομαι κάτι θα πήγε στραβά...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσον αφορά τα Windows 10 Mobile:

 

Η Microsoft δεν είχε πει, ούτε υπονοήσει πότε συγκεκριμένα θα κυκλοφορήσουν... Τέλος του 2015 είχαν πει και εμείς λόγω του event υποθέσαμε τον Οκτώβριο... Και να ξέρετε δεν πρόκειται να ανακοινώσουν ακριβή ημερομηνία μέχρι να είναι έτοιμα... Έτσι κάνουν όλες οι εταιρείες όταν πρόκειται για software αναβαθμίσεις... Δεν ξέρεις τι θα προκύψει και μπορεί να εκτεθείς... Δεν έχει να κάνει με πωλήσεις, γιατί δεν θα πάει κάποιος να αγοράσει το 950 μόνο για να δει τα 10άρια 20 μέρες νωρίτερα... Επίσης σε λίγο καιρό βγαίνει και η RTM έκδοση για τους insiders, που θα είναι δηλαδή στο τελικό στάδιο τα 10άρια... Το μόνο που θέλω εγώ είναι να είναι όσο δυνατόν λιγότερο απροβλημάτιστη και κυρίως να χρησιμοποιήσει η MS την ίδια τεχνολογία με το update των Windows 10 και να έρθει η αναβάθμιση μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα (20-30 μέρες πχ) σε όλα τα smartphones... Γιατί στις προηγούμενες αναβαθμίσεις (υπεύθυνη ήταν η Nokia τότε βέβαια αλλά σίγουρα έπαιξε ρόλο και η MS) υπήρχε διαφορά μηνών από τον πρώτο που έπαιρνε το update μέχρι τον τελευταίο... Αυτά :)

 

και τώρα στα σοβαρά :p :lol:

2 ερωτήσεις προς τους insiders:

Αρχικά στην εφαρμογή Outlook έχει επιλογή να έρχονται ειδοποιήσεις και για κάποιους subfolders (όχι μόνο στο inbox δηλαδή)??

Δευτερον οι ρυθμίσεις του Bluetooth έχουν αλλάξει καθόλου? Δηλαδή μπορείς να έχεις την επιλογή να έρχονται ειδοποιήσεις στο κινητό και όχι στο bluetooth?

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

alex_gate_7 πιστεύω ότι θα έρθουν πιο γρήγορα στα smartphones τα 10, λόγω το ότι τα smartphones με Windows ειναι πολύ λιγότερα απο τα PC, laptops και tablets μαζί! Απο την άλλη, δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο βέβαια!

Επίσης η RTM εκδοση τι είναι; Δεν ειμαι insider, απλά ρωτάω!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...