Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω καποιες φωτο..

 

Εχω αγορασει ολες τις ναυαρχιδες ολες!δεν ειχα ποτε αναλογο προβλημα με καμια τους ,κ γιαυτο γραφω εδω γιατι ειναι η πρωτη φορα που αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα αν ειναι προβλημα κ θελω μια δευτερη γνωμη να ξερω τι θα κανω να το στηλω στο σερβις η οχι;Σε οποιοδηποτε αλλο θρετ δεν εχω πει αναλογα πραγματα ουτε ειμαι 15 να παιζω με τα λεφτα μου ειμαι 33 αυτα για τον φιλο που τον κουρασα..συγνωμη αλλα πες μου τι να κανω

 

φιλέ μου πραγματικά και εγώ στην αρχή νόμιζα οτι τρόλαρες δεν είχα καταλάβει αν τα έλεγες αλήθεια ή για να "την πεις" σε αυτούς που το έχουν φιλικά στο γράφω εννοείται! κάτι τέτοιο ομολογώ δεν έχω ξαναδεί , πρέπει να πάει για σερβις γιατί μου φαίνεται οτι είναι και επικίνδυνη η συγκεκριμένη συσκευή που έχεις. Έμεινα πραγματικά με το στόμα ανοιχτό. :blink:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα επικίνδυνο μου φαίνεται. Στη θέση σου θα ζητούσα αντικατάσταση συσκευής !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας κρυβω οτι η μεγαλυτερη ανησυχεί μου ειναι μη παθω τιποτα χειροτερο οπως το να σκασει το κινητο ..συγνωμη για το υφος μου αλλα ειμαι λιγο εκνευρισμενος ειχ το ζ3 μεχρι πριν λιγες μερες κ ολα ηταν κομπλε κ τωρα μπυ τυχαίνει αυτο με αποτελεσμαα τον εκ ευκνευρισμο μου για θυμηστε μου σας παρακαλω το σερβις που ει αι στον κυφισσο ?α επισης δεν ξερω μηπως τελικα ειχε στραβωσει απ την θερμομρασια που ανεβαζει Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας κρυβω οτι η μεγαλυτερη ανησυχεί μου ειναι μη παθω τιποτα χειροτερο οπως το να σκασει το κινητο ..συγνωμη για το υφος μου αλλα ειμαι λιγο εκνευρισμενος ειχ το ζ3 μεχρι πριν λιγες μερες κ ολα ηταν κομπλε κ τωρα μπυ τυχαίνει αυτο με αποτελεσμαα τον εκ ευκνευρισμο μου για θυμηστε μου σας παρακαλω το σερβις που ει αι στον κυφισσο ?α επισης δεν ξερω μηπως τελικα ειχε στραβωσει απ την θερμομρασια που ανεβαζει

 

για μένα μην το χρησιμοποιείς μέχρι να πάει για σερβις

 

Στον Κηφισό είναι η arvato

 

Procordia

 

Διεύθυνση Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

Τηλέφωνο:21 0699 7060

Ώρες: Ανοιχτά σήμερα · 9:00 π.μ. – 5:00 μ.μ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μάλιστα και 504 παρτίδα.

Αλήθεια έχει βγει 505 παρτίδα,εκει θα φανεί αν το παράτησε η lg η όχι.

 

Υπαρχει κ στο χαιδαρι επισημο σερβις?που να το παω ?

Στο ψυχικό να το πας.

Εκεί είναι για lg,εκτος αν θες να το αφήσεις στην Arvato,ετσι κι αλλιώς και η Procordia δεν είναι πολύ καλύτεροι.

 

[/color]http://www.procordia.gr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=59

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κι εγώ ότι μετά την 5.1.1 το τηλέφωνο είναι το κάτι άλλο.

Έτσι θα έπρεπε να ήταν εξ'αρχής.

Επίσης, αν και δεν έχω δει κάποια σχετική αναφορά, η διάρκεια της μπαταρίας έχει βελτιωθεί αισθητά και ενώ πριν μου έβγαζε με το ζόρι 1 ημέρα, τώρα φθάνει άνετα και μισή ακόμη με όλα ανοιχτά και σπάταλη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ την lg στα κεντρικα κ την δευτερα θα περασει κουριερ να το δωσω ενημερωσα κ το σερβις στο ψυχικο κ μου ειπε η κοπελα να γραψω επανω ζητω αντικατσαση συσκευης..θα το δουμε μου λεει αλλα πρεπει να παρουμε εγκριση απο την lg για αντικατασταση..ιδομεν...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ στο χαιδαρι επισημο σερβις?που να το παω ?

Στο χαιδαρι είναι η smartec που από όσο ξέρω αναλαμβάνει Samsung νομίζω δεν έχει σχέση με lg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα (χθες) παρελαβα και το δικο μου με αλλαγη οθονης απο την πασιγνωστη (για το εξαιρετικο σερβις της lg) procordia

Μεσα στη μερα ειχα καποιες υποψιες αλλα λογο φωτα ημερας δεν ημουν σιγουρος, τωρα πια ειμαι σιγουρος

 

Θαυμαστε οθοναρα

 

18530801919_7a09af77fe_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18717149605_5eb9d8b11b_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18690981266_294a870ecb_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18717302865_c9e806c62b_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18690832656_3c926423a4_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18529311830_eb8b2d617f_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

 

 

 

Επισης εχω μικρο Colour banding, στην αριστερη πλευρα τα χρωματα ειναι ποιο ανοικτα απο την δεξια πλευρα.

 

 

 

Βαζω και την τελευταια επικοινωνια που ειχα με την φανταστικη procordia

 

Τωρα πηρα τηλεφωνο στην procordia και για το δικο μου.

Μου ειπαν οτι αλλαξαν οθονη και οτι ειναι ολα καλα.

Τους ειπα να τσεκαρουν την καινουρια οθονη για προβληματα για το λογο τωρα μιλησα τηλεφωνικα με το Βλαση που εχει τα ιδια προβληματα και του βαλατε ελατωματικη οθονη, μου λεει: ποιος ειναι ο Βλασης ? και της λεω : αυτος που εχει το ιδιο τηλεφωνο με εμενα..., του εχετε αλλαξει 4 προβληματικες οθονες και το αφησε εκει να του αλλαξετε και πεμπτη οθονη.

Ρωτησα αν κανουν ελεγχο μετα την αλλαγη και μου ειπαν οτι εχουν βαλει εδω και δυο μερες καινουρια οθονη και οτι το ελεγχει ο τεχνικος τους και δεν βλεπει κανενα προβλημα.

Της ειπα οτι αν δω προβληματικη οθονη θα το στειλω παλι πισω για αλλαγη.

Αυριο θα το εχω στα χερια μου.

 

 

Δεν μπορω να πω, σιγουρα ειναι κατα πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη αλλα κυρα procordia τι ελεγχο ποιοτητας κανεις ? :down:

 

Αντε γεια.......:down::down:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στη καλύτερη των περιπτώσεων θεωρώ πώς είναι το ίδιο κακή με τη προηγούμενη. Μη πτοείσαι, το στέλνεις ξανά για εκ νέου αντικατάσταση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Σημερα (χθες) παρελαβα και το δικο μου με αλλαγη οθονης απο την πασιγνωστη (για το εξαιρετικο σερβις της lg) procordia

Μεσα στη μερα ειχα καποιες υποψιες αλλα λογο φωτα ημερας δεν ημουν σιγουρος, τωρα πια ειμαι σιγουρος

 

Θαυμαστε οθοναρα

 

18530801919_7a09af77fe_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18717149605_5eb9d8b11b_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18690981266_294a870ecb_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18717302865_c9e806c62b_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18690832656_3c926423a4_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

18529311830_eb8b2d617f_z.jpgLG flex by Thanasis Kar, on Flickr

 

 

 

Επισης εχω μικρο Colour banding, στην αριστερη πλευρα τα χρωματα ειναι ποιο ανοικτα απο την δεξια πλευρα.

 

 

 

Βαζω και την τελευταια επικοινωνια που ειχα με την φανταστικη procordia

 

 

 

 

Δεν μπορω να πω, σιγουρα ειναι κατα πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη αλλα κυρα procordia τι ελεγχο ποιοτητας κανεις ? :down:

 

Αντε γεια.......:down::down:

Θανάση, δυστυχώς θέλει 2-3 αλλαγές για να σου κάτσει η καλή...Και πολύ υπομονή και επιμονή...Στο είχα πει ότι ας σου είπαν ότι την έλεγξε ο τεχνικός...κι εμένα τα ίδια μου έλεγαν κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα το πρωι παλι τηλεφωνο στην procordia με γκρινια :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα το πρωι παλι τηλεφωνο στην procordia με γκρινια :lol:

Μαύρο χαλι ειδικά στο σκούρο γκρι, στο λευκο αντίθετα είναι αξιοπρεπεις η εικόνα,οχι άριστη αλλά δεν είναι χάλια.

Στο λευκο μοιάζει με εμένα θα έλεγα.

 

http://s24.postimg.org/tq627p5qt/image.jpg

http://s24.postimg.org/rkbrd72ad/image.jpg

http://s21.postimg.org/vuunkdr6f/image.jpg

http://s21.postimg.org/cohgh7aon/image.jpg

 

Εγώ μάλλον τείνω να το αφήσω ως έχει διότι μόνο σε 0% φωτεινότητα και σε αυτό το περίεργο μαύρο-γκρι και λευκο του Tapatalk έχω μια πολύ μικρή ανομοιομορφία στα αριστερά στο γκρι,ενω στο λευκο έχει κάποιες ελαφριές πιτσιλιες κιτρινίλας που δεν βλέπω σε αλλά χρώματα η παραπάνω φωτεινότητα.

100% άριστη οθόνη δεν έχω αλλά 85-90% πιστεύω είναι ικανοποιητική και δεν με ενοχλεί.

Αν ήταν όπως του Θανάση η των άλλων παιδιών που ήταν πιο χάλια η αρχική οθόνη μόνο τότε θα το πήγαινα.

 

Ο μελλοντικός κάτοχος άμα θελήσει μπορεί να δοκιμασει την τύχη του με το service,όταν αποφασίσω να δώσω την συσκευή.

Έτσι κι αλλιώς είτε σήμερα είτε μετα 12 μηνες είτε 23 εγγύηση υπάρχει κανονικά και θα καλυφθεί από την LG.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στην procordia και τους ειπα οτι η οθονη που μου αλλαξαν εχει και αυτη προβλημα.

Μου ειπαν να το στειλω παλι εκει για να το δουνε και οτι εχουν διαθεσιμα ανταλακτικα.

Το τηλεφωνο το εδωσα παλι στον συνεργατη τους '''ΚΕΝΤΡΟ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΠΕ ... Εξουσιοδοτημένο Service. Γούναρη 26 Πατρα''' και θα το στειλουν παλι αυτοι στην procordia

Αυτα........

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για πιο ευκολα, αν δεν εχει ήδη αναφερθει, κατεβαστε απο το store το Dead Pixel Detect and Fix και επιλέξτε το γκρι σε 0% φωτεινότητα φυσικά. Φαίνονται πολυ καλύτερα οι κιτρινιλες και οι ανομοιομορφίες στην οθόνη. Εγώ ευτυχώς με τη 1η αντικατάσταση ήμουν τυχερός και δεν έχω κάτι τόσο έντονο, ισως στο 95%. Αλλα πιστευα ότι στην 504 οι οθόνες θα ήταν τέλειες.
Link to comment
Share on other sites

Όλες μα όλες οι οθόνες τύπου OLED (P-OLED, AM-OLED) έχουν τέτοια θέματα. Απλά κάποια φαίνονται πιο πολύ από άλλα

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα σαμουνγκ νοτε2 και tab S που εχω, με amoled και super amοled οθονες αντιστοιχα, δεν αναφερθηκαν ποτε κιτρινιλες και ανομοιομορφιες. Και εχω και lg l9ii για να μη με πειτε φαν-boy.
Link to comment
Share on other sites

Στα σαμουνγκ νοτε2 και tab S που εχω, με amoled και super amοled οθονες αντιστοιχα, δεν αναφερθηκαν ποτε κιτρινιλες και ανομοιομορφιες. Και εχω και lg l9ii για να μη με πειτε φαν-boy.

Σε παλιότερα Samsung έχουν αναφερθεί πχ s2/3 χωρις να λείπουν και σε πιο καινούργιες σειρές πχ s5/s6 αν και μειούμενα περιστατικά.

Βασικα όλες οι τεχνολογίες οθόνης έχουν τα τρωτά τους,αρκεί μην σου κάτσει ειδικά σε πιο έντονο βαθμό απο οτι το φυσιολογικά.

Θέλει και λίγο τύχη οπως και να το κάνουμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες μα όλες οι οθόνες τύπου OLED (P-OLED, AM-OLED) έχουν τέτοια θέματα. Απλά κάποια φαίνονται πιο πολύ από άλλα

Σε note 3 πάντως με super amoled η οθόνη είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

σημερα επαιζα dead triger 2 για μιαμιση ωρα,το κινητο εφτασε μεχρι 44 βαθμους και καταναλωσε 30/100 μπαταρια πιστευω οτι ειναι σουπερ,πιστευω οτι μετα απο καμια 20 φορτισεις το κινητο στρωνει σε πολυ καλο βαθμο
Link to comment
Share on other sites

σημερα επαιζα dead triger 2 για μιαμιση ωρα,το κινητο εφτασε μεχρι 44 βαθμους και καταναλωσε 30/100 μπαταρια πιστευω οτι ειναι σουπερ,πιστευω οτι μετα απο καμια 20 φορτισεις το κινητο στρωνει σε πολυ καλο βαθμο

Κοίτα σύμπτωση...κι εγώ σήμερα το έπαιξα μετά από πολύ καιρό...το είχα λιώσει όταν είχα το flex 1 φαντάσου... Έπαιξα για κάνα 40 λεπτό...το κινητό ήταν δροσερό καθ όλη την διάρκεια...καμία σχέση με το Z3 η το G3 που είχα παλαιότερα...

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ μάλλον τείνω να το αφήσω ως έχει διότι μόνο σε 0% φωτεινότητα και σε αυτό το περίεργο μαύρο-γκρι και λευκο του Tapatalk έχω μια πολύ μικρή ανομοιομορφία στα αριστερά στο γκρι,ενω στο λευκο έχει κάποιες ελαφριές πιτσιλιες κιτρινίλας που δεν βλέπω σε αλλά χρώματα η παραπάνω φωτεινότητα.

100% άριστη οθόνη δεν έχω αλλά 85-90% πιστεύω είναι ικανοποιητική και δεν με ενοχλεί.

Αν ήταν όπως του Θανάση η των άλλων παιδιών που ήταν πιο χάλια η αρχική οθόνη μόνο τότε θα το πήγαινα.

 

Ο μελλοντικός κάτοχος άμα θελήσει μπορεί να δοκιμασει την τύχη του με το service,όταν αποφασίσω να δώσω την συσκευή.

Έτσι κι αλλιώς είτε σήμερα είτε μετα 12 μηνες είτε 23 εγγύηση υπάρχει κανονικά και θα καλυφθεί από την LG.

 

Από όσο έχω δει, δεν χρησιμοποιούν καθαρό γκρι αλλά ελαφρώς transparent, οπότε και πολλές φορές φαίνεται περίεργα

 

Εκτός και αν έχουν προσωρινό burn in OG, M7, G3 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια βοήθεια θέλω γιατί θα τρελαθώ με το εν λόγω τηλέφωνο. Πήγα να κάνω επανεκκίνηση δεν βγάζει το logo αλλά αναβοσβήνει μόνο το λαμπάκι ειδοποιήσεων πως μπορώ να το ανοίξω χωρίς reset? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια βοήθεια θέλω γιατί θα τρελαθώ με το εν λόγω τηλέφωνο. Πήγα να κάνω επανεκκίνηση δεν βγάζει το logo αλλά αναβοσβήνει μόνο το λαμπάκι ειδοποιήσεων πως μπορώ να το ανοίξω χωρίς reset? Ευχαριστώ

Κλασική και δοκιμασμένη συνταγή πατάς συνεχόμενα το power button σε συνδυασμό με το volume up or down έως στρώσει.

Η το βάζεις στην φόρτιση και δοκιμάζεις αύριο το πρωί.

 

Πάντως ο κοφτης φωτεινότητας κάνει πιο τακτικά την εμφάνιση του με τα 35αρια έξω.

Μου κατεβάζει έως 80% το μέγιστο ποσοστό φωτεινότητας.

Όχι καμία τρελή χρήση.

Το μόνο καλό ότι μετά 1-2 λεπτά ψιλοηρεμιας επανέρχεται να το έχεις στο 100%

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...