Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι χτες ήμουν και γω στους απόλυτα ικανοποιημένους χρήστες του flex. Δυστυχώς η κάμερα σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά. Δουλεύει μόνο σε selfie mode, είτε κρασάρει. Έφυγε για procordia. Κρίμα ρε γμτ γιατί μετά από δεκάδες συσκευές είχα βρει μία που τη γούσταρα. Σχεδόν δύο χρόνια και ζήτημα να είχε κολλήσει πέντε φορές. Καταπληκτικό κινητό. Τώρα βρίσκομαι με ένα δανεικό lumia και αισθάνομαι σα να προσπαθώ να ανάψω φωτιά με πέτρες. Ελπιζω να επισκευαστει σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι χτες ήμουν και γω στους απόλυτα ικανοποιημένους χρήστες του flex. Δυστυχώς η κάμερα σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά. Δουλεύει μόνο σε selfie mode, είτε κρασάρει. Έφυγε για procordia. Κρίμα ρε γμτ γιατί μετά από δεκάδες συσκευές είχα βρει μία που τη γούσταρα. Σχεδόν δύο χρόνια και ζήτημα να είχε κολλήσει πέντε φορές. Καταπληκτικό κινητό. Τώρα βρίσκομαι με ένα δανεικό lumia και αισθάνομαι σα να προσπαθώ να ανάψω φωτιά με πέτρες. Ελπιζω να επισκευαστει σύντομα.
Να φανταστώ προσπάθεια για να δεις μήπως με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δουλέψει έκανες, σωστά? Για να αποκλίσεις τουλάχιστον το ενδεχόμενο του software προβλήματος

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έκανα επαναφορά εγοστασιακών ρυμίσεων. Έβαλα-έβγαλα την κάρτα sd, δοκίμασα με κάρτα και χωρίς, με άλλη κάρτα, έκανα φορμάτ την παλιά, τίποτα. Έβαλα άλλη εφαρμογή κάμερας και δοκίμασα τρίτες εφαρμογές που χρησιμοποιούν κάμερα (facebook,instagram κτλ). Καθάρισα μνήμη, γενικά δοκίμασα τα πάντα. Και μένα μου φαινόταν ότι ήταν software αφού δουλεύει σε selfie mode. Στις δέκα επανεκκινήσεις, μια φορά μπορεί να εμφανιστεί κανονικά η κάμερα αλλά θα κρασάρει αμέσως. Δε δουλεύει δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έκανα επαναφορά εγοστασιακών ρυμίσεων. Έβαλα-έβγαλα την κάρτα sd, δοκίμασα με κάρτα και χωρίς, με άλλη κάρτα, έκανα φορμάτ την παλιά, τίποτα. Έβαλα άλλη εφαρμογή κάμερας και δοκίμασα τρίτες εφαρμογές που χρησιμοποιούν κάμερα (facebook,instagram κτλ). Καθάρισα μνήμη, γενικά δοκίμασα τα πάντα. Και μένα μου φαινόταν ότι ήταν software αφού δουλεύει σε selfie mode. Στις δέκα επανεκκινήσεις, μια φορά μπορεί να εμφανιστεί κανονικά η κάμερα αλλά θα κρασάρει αμέσως. Δε δουλεύει δυστυχώς.

Είναι κλασσικό θεματάκι του flex κι αυτό. Μου το είχε βγάλει κι εμένα, θα σου αλλάξουν πλακέτα λογικά εκτός κι αν είσαι τυχερός και σου αλλάξουν κινητό:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετα απο σχεδον 2 χρονια που εχω το flex εδω και 2 ημερες αρχησε τα restart και πχ η μπαταρια απο 60% πηγε στο 11%..παω για αλλαγη μπαταριας αραγε???
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 2 χρονια που εχω το flex εδω και 2 ημερες αρχησε τα restart και πχ η μπαταρια απο 60% πηγε στο 11%..παω για αλλαγη μπαταριας αραγε???

 

Ε ναιαι την θέλει μια αλλαγή.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, σε όλους εσάς που αλλάξετε μπαταρία. Με τον δικό του φορτιστή το φορτίζετε ή με άλλους;

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παρά 5' να αλλάξω μπαταρία (την έχω ήδη στα χέρια μου) αλλά ΠΑΝΤΑ η φόρτιση γίνεται με το δικό του φορτιστή για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο και πάνω απ όλα γρήγορη φόρτιση
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα πλεον λειτουργει με τον φορτιστη στην πριζα.Οταν δεν το εχω στο ρευμα και συνεχεια restart
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, σε όλους εσάς που αλλάξετε μπαταρία. Με τον δικό του φορτιστή το φορτίζετε ή με άλλους;

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΣΑΝ τον δικο του δεν εχει παντα με αυτον.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετα απο πτωση απο 5 μιση μετρα υψος εσπασε το digitizer της οθονης (οχι η οθονη). Αναζητω flex για ανταλλακτικα πχ καποιο με καμενη πλακετα κλπ. Ενημερωτικα δουλευει πληρως ακομα αλλα για αισθητικους λογους θα το φτιαξω (απο το flex γραφω, χαχα!). Στειλτε πμ.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Συναδελφος μου χάρισε το flex της και το χρησιμοποιώ εδώ και λίγες μέρες...

Η ίδια το είχε κανα χρόνο και δεν το χρησιμοποιουσε ιδιαιτερα.

Υπέροχος ο σχεδιασμός.

Μακάρι να ηταν και λίγο πιο γρήγορο..

Παρολαυτα το μεγαλύτερο πρόβλημα του είναι η μπαταρία που τελειώνει πολύ γρήγορα σε λιγότερο από 1 μέρα συνήθως..

Πιστεύετε ότι αξίζει να την αλλάξω ή είναι φυσιολογικό?

PS1: αν το χρησιμοποιήσω πιο έντονα πχ κανά παιχνιδάκι, τηγανίζεις αυγό επάνω του αλλά τελοσπάντων, συνήθως του κάνω ελαφριά χρηση..

PS2 : αν είχα δώσει λεφτά για να το αγοράσω μάλλον θα τα εκλαιγα... Ακόμα και καλύτερη να ήταν η μπαταρία..

Ευχαριστώ

Edited by constantin0s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χάλασε και η οθόνη (έγινε μοβ) 20 ημέρες πριν λήξει η εγγύηση.

Το πήγα Πέμπτη το πήρα σήμερα την τέταρτη εργάσιμη.

Ρώτησα την ευγενεστάτη και ωραιοτάτη νεαρά: Δεδομένου πως έχω αλλάξει μπαταρία, πλακέτα και οθόνη μπορεί να χαλάσει και κάτι άλλο; Βεβαίως μου λέει το βυσματάκι που συνδέεται το καλώδιο, το βυσματάκι που συνδέονται τα ακουστικά κλπ. :O:confused:

Η αλήθεια είναι πως δεν ήμουν έτοιμος να αποδεχτώ την πιθανότητα να μην ιδωθούμε ξανά :wacko:

 

Ένα μικρό update, άνοιξε ένα ωραίο καφέ στη γωνία της Μεσογείων με την επόμενη παράλληλο της Κριμαίας προς την Αθήνα.

 

Καλή χρονιά με υγεία και καμπύλες

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε και η οθόνη (έγινε μοβ) 20 ημέρες πριν λήξει η εγγύηση.

Το πήγα Πέμπτη το πήρα σήμερα την τέταρτη εργάσιμη.

Ρώτησα την ευγενεστάτη και ωραιοτάτη νεαρά: Δεδομένου πως έχω αλλάξει μπαταρία, πλακέτα και οθόνη μπορεί να χαλάσει και κάτι άλλο; Βεβαίως μου λέει το βυσματάκι που συνδέεται το καλώδιο, το βυσματάκι που συνδέονται τα ακουστικά κλπ. :O:confused:

Η αλήθεια είναι πως δεν ήμουν έτοιμος να αποδεχτώ την πιθανότητα να μην ιδωθούμε ξανά :wacko:

 

Ένα μικρό update, άνοιξε ένα ωραίο καφέ στη γωνία της Μεσογείων με την επόμενη παράλληλο της Κριμαίας προς την Αθήνα.

 

Καλή χρονιά με υγεία και καμπύλες

 

Να δεις που το G4 θα γινει περιζητητο στη τελικη, θα ψαχνουμε αφορμη να πηγαινουμε για service. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να δεις που το G4 θα γινει περιζητητο στη τελικη, θα ψαχνουμε αφορμη να πηγαινουμε για service. :lol::lol:
Τώρα καταλαβαίνω την δωρεάν παραλαβή και επιστροφή.... Κάποιος ερωτευμένος θα το κάνει

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς το μάτιασα το Flex και μου εμφάνισε το πρόβλημα με την πίσω κάμερα που δεν λειτουργεί. Το κακό είναι ότι η εγγύηση έληξε πριν δύο μήνες, λέτε να δοκιμάσω να το πάω στην Procordia; Γιατί αν είναι όντως πλακέτα το βλέπω να πηγαίνει για ανταλλακτικά, δεν νομίζω να συμφέρει η επισκευή..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει, αλλά αν ανοίξω κάτι και ζοριστεί ξεκινάει πάλι κι ας είναι πάνω στον φορτιστή. Κι εγώ νομίζω ότι είναι από την μπαταρία. Γιατί εκεί που την δείχνει 85% ξαφνικά την δείχνει 6% και μετά πάλι 90%....:blink:

Απ'ότι είδα ΄΄εχει γύρω στα 15€ η μπαταρία αλλά αν την αλλάξω εγώ θα χάσω την εγγύηση και έχει ακόμα ένα 6μηνο, οπότε μάλλον θα τα πληρώσω αν είναι αυτό.

 

Thanks! Τελικά κάλεσα στην υποστήριξη, θα το παραλάβουν την Δευτέρα. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη!

 

Όλα αυτά τον Δεκέμβρη. Μετά απο 2 μήνες, καμιά ενημέρωση. Κάλεσα σήμερα στην εξυπηρέτηση, έχει καταργηθεί το μοντέλο και δεν υπάρχει ανταλλακτικό. Είχε δοθεί εντολή για αντικατάσταση με G5, και πάλι έχει καταργηθεί και δεν υπάρχει διαθέσιμο, και περιμένουν ενημέρωση από την Κορέα.....!

 

Τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση? Που να απευθυνθώ?

Link to comment
Share on other sites

Και γω αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα,περιμένω περισσότερο από 2 μήνες και πλέων δεν ξέρω τι να κάνω... Πώς θα γίνει να μιλήσουμε κατευθείαν με τους Π@@ρες του Κορεάτες ?!! Ξανά LG ούτε στον εχθρό μου !!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ή να το ζητήσω πίσω και να βάλω εγώ άλλη μπαταρία, αλλά βαριέμαι τη διαδικασία, ή να στείλω e-mail στην υποστήριξη της LG στην Κορέα να δω τι θα απαντήσουν, αν απαντήσουν!!. Από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως κάποια στιγμή, μπορεί να μας δώσουν κάποιο καλύτερο μοντέλο....
Link to comment
Share on other sites

Και γω σκέφτηκα να το πάρω πίσω αλλά είναι κρίμα η τόση αναμονή που στην ουσία θα πάει τσάμπα και ίσως αργότερα να βγάλει και άλλο πρόβλημα πχ πλακέτα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάρουμε καινούργιο τηλέφωνο, το θέμα είναι το πότε... Υπάρχει κάποιο email για να στείλουμε κατευθείαν σ'αυτους ?
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω κι αν βρω κάτι θα ενημερώσω.

Επίσης αν πάρουμε πίσω τη συσκευή επισκευασμενη ή μας δώσουν άλλη, τους μηνες που το έχουν κρατήσει στο service θα μας τους προσθέσουν στην εγγύηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν πάρουμε καινούργια θα έχουμε σίγουρα 2 χρόνια εγγύηση, αν πάλι για οποιονδήποτε λόγο την πάρεις πίσω θα έχεις το υπόλοιπο σού...εκτός και αν τα βρεις με την procordia και σου αλλάξουν και πλακέτα και έτσι θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση στην πλακέτα αλλά για τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι θα ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...