Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έσβησε μονο του κ δεν ξανάνοιξε.πήρα τηλ lg εχει εγγύηση το εχω 16 μήνες.αυριο θα ρθει ελτα να το πάρει. Πλακέτα μαλλον ε?το εβαλα φορτιστη αλλα δεν ανοίγει. Θα χω θεμα γιατι ειναι απο σκρουτζ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έσβησε μονο του κ δεν ξανάνοιξε.πήρα τηλ lg εχει εγγύηση το εχω 16 μήνες.αυριο θα ρθει ελτα να το πάρει. Πλακέτα μαλλον ε?το εβαλα φορτιστη αλλα δεν ανοίγει. Θα χω θεμα γιατι ειναι απο σκρουτζ?

 

Αν είναι ευρωπαικό κανένα απολύτως πρόβλημα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικό είναι. Πλακέτα λογικα γιατι δε μου κανε ουτε bootloop ουτε τιποτα κ η μπαταρια ειναι μια χαρά.το θεμα ειναι εχουν ανταλλακτικά ή θα κανει καιρο να το δω ξανα.....?
Link to comment
Share on other sites

Το ταβερνάκι βρίσκεται αν θυμάμαι σωστά σε ένα δρόμο παράλληλο της Κριμαίας προς την Αγία Παρασκευή όπου γίνεται κ η λαϊκή.

 

Σχετικά με την πλακέτα εγώ το πήγα τέλος Αυγούστου, έκαναν λόγω αδειών 3 ημέρες να το δει τεχνικός, παραγγείλανε την πλακέτα ήρθε σε μία βδομάδα και χρειάστηκαν άλλη μία μέρα.

 

και το δικό μου μπήκε σε status "αναμονή ανταλλακτικού" οπότε να υπολογίζω σε καμιά εβδομάδα. Γενικά πως το είδες μετα την αλλαγή της πλακέτας ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολλανδικό είναι. Πλακέτα λογικα γιατι δε μου κανε ουτε bootloop ουτε τιποτα κ η μπαταρια ειναι μια χαρά.το θεμα ειναι εχουν ανταλλακτικά ή θα κανει καιρο να το δω ξανα.....?

 

Το δικό μου από Καιζερ είναι (αν θυμάμαι καλά Γερμανικό) και το δέχθηκαν, αρκεί να έχεις την απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου καιζερ είναι έστειλα και την απόδειξη. Διαβάζω και εδω και αλλού ότι έχει γίνει και αντικατασταση με G5 SE.αυτό πως προέκυψε?γίνεται πλεον αυτό και δεν τα επισκευαζουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχθες πηγα στην procordia ενα lg g flex 2 της ξαδερφης μου.Ξαφνικα της μαυριζε η οθονη και κολλουσε εκει για κανα μισαωρο και επισης της εκανε restart συνεχομενα.Σημερα της εστειλαν sms οτι αναμενουν ανταλλακτικο.Μαλλον μητρικη ειναι ε?Γιατι τους παιρνω τηλ. και δεν το σηκωνουν.Ποσο καιρο θα παρει περιπου απο αναλογη εμπειρια σας?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά. Τα παίξε η μπαταρία του flex 2. Πήρα στην προκορντια και μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη κι ότι έχουν κάνει εδώ και καιρό παραγγελία, αλλά είναι άγνωστο πότε και αν τους έρθουν μπαταρίες. Τί κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά. Τα παίξε η μπαταρία του flex 2. Πήρα στην προκορντια και μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη κι ότι έχουν κάνει εδώ και καιρό παραγγελία, αλλά είναι άγνωστο πότε και αν τους έρθουν μπαταρίες. Τί κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εύκολο την εχει στο σκρουτζ 18 ευρω γνησια πάρτη και πηγαινε να στην αλλαξουν η δωσε το σε οποιο τεχνικο εμπιστευεσαι. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα απο εκει.Εχει θεμα μητρικης και μαλλον μπαταριας.Μεχρι την Δευτερα θα εχουν αλλαξει μητρικη.Θα δοκιμασουν και την μπαταρια μου ειπαν να δουν αν τα εχει παιξει και αυτη.Αν τα εχει παιξει το κοστος της ειναι 31 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Update:

 

Εχθες παρελαβα το κινητο στο οποιο εκαναν αλλαγη μητρικης και καλωδιου φορτισης.Το πηγα το εδωσα στην ξαδερφη μου,στην εργασια της,και εφυγα.Μετα απο 10 λεπτα με πηρε τηλ και φωναζε!Το κινητο αναβοσβηνε διαρκως και δεν εσβηνε με το power button.Μονο οταν το εβαζες στην πριζα για φορτιση εσβηνε.Το πηγα σημερα πισω και μας εδωσαν ενα G3 ως συσκευη αντικαταστασης.Αυριο θα μας ενημερωσουν τι προβλημα εχει παλι.Η εξυπηρετηση ειναι αψογη.Δεν φταινε οι τεχνικοι.Απ'ότι καταλαβα οι μητρικες που τους στελνει η LG ειναι προβληματικες.Μεγαλη φολα τελικα με τα FLEX 2 και το G4.Ρωτησα την κοπελα στην ρεσεψιον (ολες απο casting τις περνανε???μοντελα! :):):) ) αν υπαρχει περιπτωση να γινει αντικατασταση συσκευης και μου ειπε οτι αν για την βλαβη δεν υπαρχει ανταλλακτικο,τοτε γινεται αντικατασταση με LG G5 SE.Ειδομεν!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετά απο 10 μέρες αναμονής πήρα τηλεφωνο procordia και μου ειπε ότι είναι πλακέτα αλλα άγνωστο πότε θα ρθει ανταλλακτικό να παρω την άλλη βδομάδα πάλι μηπως και εχουν κάποιο νεότερο....τελικα η lg είναι απαράδεκτη.αν δε μπορει ας κανει ανταλλαγή με άλλο τηλ δε γινεται να χεις τον πελατη χωρίς κινητό μεσα στην εγγύηση για αγνωστο χρονικο διάστημα τι να πω κρίμα.η εξυπηρέτηση procordia παντως άριστη
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετά απο 10 μέρες αναμονής πήρα τηλεφωνο procordia και μου ειπε ότι είναι πλακέτα αλλα άγνωστο πότε θα ρθει ανταλλακτικό να παρω την άλλη βδομάδα πάλι μηπως και εχουν κάποιο νεότερο....τελικα η lg είναι απαράδεκτη.αν δε μπορει ας κανει ανταλλαγή με άλλο τηλ δε γινεται να χεις τον πελατη χωρίς κινητό μεσα στην εγγύηση για αγνωστο χρονικο διάστημα τι να πω κρίμα.η εξυπηρέτηση procordia παντως άριστη

 

Και εγώ μια από τα ίδια. Αναμονή μέχρι νεωτέρας... τηλέφωνα πάντως δεν σηκώνουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Update:

 

Εχθες παρελαβα το κινητο στο οποιο εκαναν αλλαγη μητρικης και καλωδιου φορτισης.Το πηγα το εδωσα στην ξαδερφη μου,στην εργασια της,και εφυγα.Μετα απο 10 λεπτα με πηρε τηλ και φωναζε!Το κινητο αναβοσβηνε διαρκως και δεν εσβηνε με το power button.Μονο οταν το εβαζες στην πριζα για φορτιση εσβηνε.Το πηγα σημερα πισω και μας εδωσαν ενα G3 ως συσκευη αντικαταστασης.Αυριο θα μας ενημερωσουν τι προβλημα εχει παλι.Η εξυπηρετηση ειναι αψογη.Δεν φταινε οι τεχνικοι.Απ'ότι καταλαβα οι μητρικες που τους στελνει η LG ειναι προβληματικες.Μεγαλη φολα τελικα με τα FLEX 2 και το G4.Ρωτησα την κοπελα στην ρεσεψιον (ολες απο casting τις περνανε???μοντελα! :):):) ) αν υπαρχει περιπτωση να γινει αντικατασταση συσκευης και μου ειπε οτι αν για την βλαβη δεν υπαρχει ανταλλακτικο,τοτε γινεται αντικατασταση με LG G5 SE.Ειδομεν!!! :D:D:D

 

Ωχ... δεν θα ξεμπερδέψουμε εύκολα ...

Link to comment
Share on other sites

Η lg μου ειπε μέχρι 8 εργάσιμες μέρες.σκέφτομαι να τους παρω τηλ και να απαιτησω αντικατασταση. Οχι την procordia που δεν ευθύνεται. Την lg την ίδια.παντως ξανα lg δυσκολα ν παρω
Link to comment
Share on other sites

Η lg μου ειπε μέχρι 8 εργάσιμες μέρες.σκέφτομαι να τους παρω τηλ και να απαιτησω αντικατασταση. Οχι την procordia που δεν ευθύνεται. Την lg την ίδια.παντως ξανα lg δυσκολα ν παρω

 

Αν υπάρχει κανείς που πέτυχε αντικατάσταση να μας κατευθύνει.

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν κανα 2μηνο,ειχα δωσει στο σερβις το φλεξ2 της κορης μου,οπου δεν λειτουργουσε η καμερα..το φτιαξανε κ αρκετα γρηγορα μαλιστα,στο μηνα πανω,της εσπασε η οθονη,ραγισμα καλυτερα,αλλα το τηλ,δουλευε κανονικοτατα,ωσπου καποια στιγμη εσβησε κ δεν ξανανοιξε..το ξαναστελνω κ σε σημερινη συνομιλια,ειπαν οτι θελει πλακετα νεα κ το καλυπτει η εγγυηση,αλλα για την οθονη,ζητησαν 170ε κ κατι ψιλα...μα λεω με τοσα συν κατι ψιλα,το αγοραζω καινουργιο,αυτη ειναι η τιμη λεει για οθονη..οποτε ειπα να βαλουν πλακετα καινουργια,που την καλυπτουν κκ αστο για αναπληρωματικο σε περιπτωση αναγκης..
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι στην procordia μας δουλεύουν προχθες πηρα τηλ κ μου λεν πλακετα εχει αλλα δεν εχουμε πάρε απο βδομάδα να σας πούμε αν εχουμε ανταλλακτικο.σημερα μου στέλνουν μνμ (μη χρεωθουν τηλ....) αλλα κ καλα θελει και μπαταρία 31 ευρω.μολις του εκραξα οτι η μπαταρία δουλευε αψογα και ουτε bootloop ειχα ουτε τίποτα μου λεει θα σας το στείλουμε έτσι. Μαλλον οπου μπορουν πανε να τσιμπισουν το 30αρη...
Link to comment
Share on other sites

Την 6 ειχα περάσει. Αλλα δε νομίζω να χει σημασία

 

Εγω πιστευω οτι εχει σημασια και ισως για αυτο το λογο δεν εδωσαν την 6 ota. Υποθετω δηλαδη το οτι παει σφαιρα με την 6 ειναι αποτελεσμα υπερχρονισμου και στην πορεια φανερωθηκε η παρενεργεια με τις πλακετες οποτε ματαιωθηκε η ota αναβαθμιση. Υποθεσεις κανω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι εχει σημασια και ισως για αυτο το λογο δεν εδωσαν την 6 ota. Υποθετω δηλαδη το οτι παει σφαιρα με την 6 ειναι αποτελεσμα υπερχρονισμου και στην πορεια φανερωθηκε η παρενεργεια με τις πλακετες οποτε ματαιωθηκε η ota αναβαθμιση. Υποθεσεις κανω παντα.

 

Θα συμφωνούσα μαζι σου αν πριν την 6 δεν παθαιναν το ίδιο πρόβλημα. Αλλα τα ίδια γινοταν και πριν την αναβάθμιση. Το θέμα ειναι η ποιότητα κατασκευής κι ο έλεγχος της lg που τελικα ειναι @#@......ενας λόγος παραπάνω στο flex η υπερθέρμανση του επεξεργαστή ίσως.παντως εγω ξανα lg δεν υπάρχει περίπτωση.εχω το Samsung note 2 4μιση χρονια με καλα πεσιματα κατα καιρους και δεν εχει βγαλει το παραμικρό και η μπαταρία ειναι η ιδια χωρις κανενα θέμα.Τωρα που θα το πάρω πισω με νεα πλακέτα επειδη σίγουρα θα ξαναβγάλει θέμα αν δεν το αντικαταστησουν πέταμα κατευθείαν δεν θα ξανασχοληθω.

Edited by satzik
Link to comment
Share on other sites

Πως ξερεις οτι και πριν την 6 παθαιναν αυτο το προβλημα; Εδω στο myphone αντε να εχει αναφερθει ενα περιστατικο που προφανως στατιστικα δε λεει τιποτα. Αυτο που εχει αναφερθει επανηλημενα ειναι το bootloop λογω μπαταριας αλλα οχι πλακετας (για 5.1.1 μιλαμε παντα). Ειμαι με την 5.1.1 rooted κατοχος 15 μηνες και δεν εχω το παραμικρο προβλημα, ενω η αποδοση της μπαταριας εχει πεσει ελαχιστα. Αν παθει κατι θα ποσταρω εννοειται. Οσο για τα πεσιματα εγω προσωπικα αν δεν ειχα το flex με τη flexy οθονη θα ειχα αλλαξει 3 φορες οθονη με οποιοδηποτε αλλο κινητο. Ειδικα μια φορα που μου επεσε απο το κενο μια σκαλας απο υψος 3 μετρα ειχα μεινει μ........ς οταν το σηκωσα και δεν ειχε το παραμικρο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί πολύ και σε άλλα φορουμ το χε παντα το πρόβλημα οπως και αλλα lg του 15 g3 g4 και το ξέρω γιατι το έψαξα αλλά δυστυχως αφού το πήρα. Εγω στους 16 μηνες τα παιξε η πλακέτα και η μπαταρία ηταν άριστη ακόμα δεν ειχα κανένα πρόβλημα με bootloop και κρατουσε 1μιση με 2 μερες .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για αλλα φορουμ αλλα εδω στο myphone οπως επισης και στο παγκοσμιου φημης xda που επισης εχω λιωσει δεν ειχα διαπιστωσει κατι τετοιο. Για το g4 ναι εννοειτε αποδειχτηκε φολα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...