Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συναδελφου στη δουλεια flex2 , bootloop . Ειναι εναμιση χρονων το κινητο. Τη παρασκευη το επαθε. Θα παει αυριο για σερβις
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θερμη παρακληση. Αν καποιος διαπιστωσει bootloop λογω πλακετας (οχι λογω μπαταριας) ας αναφερει εκδοση android.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα μετά απο αλλαγή πλακέτας. 10 μερες εκαναν να μου το κάνουν και να το στείλουν. Έχουν περάσει την 6.0.1

 

Και μένα το ίδιο. Παρέλαβα Δυτέρα με αλλαγή πλακέτας και περασμένη την 6. Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι αν το έχεις απενεργοποιημένο και το βάλεις στο φορτιστή ενεργοποιείται. Εσένα το κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο. Παρέλαβα Δυτέρα με αλλαγή πλακέτας και περασμένη την 6. Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι αν το έχεις απενεργοποιημένο και το βάλεις στο φορτιστή ενεργοποιείται. Εσένα το κάνει ?

 

Εμενα το έκανε απο την αρχη αυτό και με την 5

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο. Παρέλαβα Δυτέρα με αλλαγή πλακέτας και περασμένη την 6. Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι αν το έχεις απενεργοποιημένο και το βάλεις στο φορτιστή ενεργοποιείται. Εσένα το κάνει ?

 

Για να φορτιζει ενω ειναι κλειστο , μαλλον θα πρεπει να το εχει τουλαχιστον 10 % οταν το συνδεσεις στο φορτιστη με τη προυποθεση οτι το κινητο ειναι ανοιχτο και στη συνεχεια το απενεργοποιεις.Μετα δεν θα ξανανοιξει.

Link to comment
Share on other sites

Για να φορτιζει ενω ειναι κλειστο , μαλλον θα πρεπει να το εχει τουλαχιστον 10 % οταν το συνδεσεις στο φορτιστη με τη προυποθεση οτι το κινητο ειναι ανοιχτο και στη συνεχεια το απενεργοποιεις.Μετα δεν θα ξανανοιξει.

 

Κλειστό και με μπαταρία >10% αν το συνδέσω στο φορτιστή, ανοίγει. Αν το απενεργοποιήσω μετά όντως δεν ξανανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Κλειστό και με μπαταρία >10% αν το συνδέσω στο φορτιστή, ανοίγει. Αν το απενεργοποιήσω μετά όντως δεν ξανανοίγει.

 

Όλα σχεδον τα τελευταία LG όταν τα είναι κλειστά και τα συνδέσεις με φορτιστή ανεξάρτητα με το πόση μπαταρία έχεις ανοίγουν. Αν θες να φορτίσεις και η συσκευή να παραμέινει κλειστή κάνεις αυτό που είπες. Συνδέεις και μετά απενεργοποιείς.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όλα σχεδον τα τελευταία LG όταν τα είναι κλειστά και τα συνδέσεις με φορτιστή ανεξάρτητα με το πόση μπαταρία έχεις ανοίγουν. Αν θες να φορτίσεις και η συσκευή να παραμέινει κλειστή κάνεις αυτό που είπες. Συνδέεις και μετά απενεργοποιείς.

 

Δεν το είχα παρατηρήσει. Αν είναι έτσι είμαι οκ τότε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος εδω μεσα εστω και ενας που εχει το τηλεφωνο πανω απο 18 μηνες και ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ πειραξει καθολου ρουτ κλπ καθολου ομως ουτε να εχει βαλει βγαλει αλλες ρομ κλπ οπως το πηρε απο το κουτι με τις ενημερωσεις μονο ΟΤΑ.; ΑΝ ναι θα ηθελα να γραψει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος εδω μεσα εστω και ενας που εχει το τηλεφωνο πανω απο 18 μηνες και ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ πειραξει καθολου ρουτ κλπ καθολου ομως ουτε να εχει βαλει βγαλει αλλες ρομ κλπ οπως το πηρε απο το κουτι με τις ενημερωσεις μονο ΟΤΑ.; ΑΝ ναι θα ηθελα να γραψει.

 

ναι , για πες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ναι , για πες

 

Σου εχει βγαλει οτιδηποτε απο προβληματα; Γιατι το ειχα παρει αλλα το κρατησα 3 μηνες και θελω να το ξαναπαρω αλλα με εχουν τρομοκρατησει εδω μεσα με μπουτλουπ κλπ. Γιατι σε αυτα τα λεφτα δεν βρισκεις αναλογο κινητο θεωρητικα ναυαρχιδα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι εβγαλε του συναδελφου μου bootloop , μονο αυτο τπτ αλλο.

 

Κατσε κατσε αλλο ο συναδελφος σου που δεν ξερεις τι ειχε κανει στο κινητο του και αλλο εσυ. Εσυ επαθες τιποτα; :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε καθε μερα με το παιδι 10 ωρες , ξερω πολυ καλα τι κανει με το κινητο του και σε πληροφορώ οτι εκανε πολυ ελαφρια χρηση μαλιστα...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος εδω μεσα εστω και ενας που εχει το τηλεφωνο πανω απο 18 μηνες και ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ πειραξει καθολου ρουτ κλπ καθολου ομως ουτε να εχει βαλει βγαλει αλλες ρομ κλπ οπως το πηρε απο το κουτι με τις ενημερωσεις μονο ΟΤΑ.; ΑΝ ναι θα ηθελα να γραψει.

 

Εμένα. Αγορά Φεβρουάριος'16, Σεπτέμβριο '17 αλλαγή πλακέτας. Το τηλέφωνο απείραχτο. Φίλε μου μακριά. Μετά το χρόνο το τηλέφωνο άρχισε να βαραίνει στην καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

εκδοση 6.0.1 νομιζω, το ειχε αναβαθμισει. Δεν ξερω αν ηταν bootloop λογω μπαταριας. Στη προκορντια γραφει αναμονη για ανταλλακτικο αν βοηθαει αυτιο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν φταίει το root.

Με ποια λογική κάποιοι πιστεύετε ότι ευθύνεται για τα προβλήματα της συσκευής;

 

Απλά με το flex 2 πραγματικά παίζει να το τερμάτισε η LG.

Ούτε κατάρα να είχε πάνω του, όσο όμορφο και ξεχωριστό να είναι, τόσα προβλήματα να σέρνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

εκδοση 6.0.1 νομιζω, το ειχε αναβαθμισει. Δεν ξερω αν ηταν bootloop λογω μπαταριας. Στη προκορντια γραφει αναμονη για ανταλλακτικο αν βοηθαει αυτιο

 

Εμένα. Αγορά Φεβρουάριος'16, Σεπτέμβριο '17 αλλαγή πλακέτας. Το τηλέφωνο απείραχτο. Φίλε μου μακριά. Μετά το χρόνο το τηλέφωνο άρχισε να βαραίνει στην καθημερινή χρήση.

Παιδια δεν προσεξατε οτι η ερωτηση ελεγε για κινητα χωρις πειραγματα και μονο με ota updates. Αρα η περιπτωση σας αποκλειεται γιατι ηταν αναβαθμισμενα με καλωδιο.

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω ολα τα παιδια που μου απαντησαν, απογοητευτικα γμτ οποτε καλα που εχω τον σκυλο μου"lg g2" οποτε αναμονη για β30 σε καποιους μήνες να πεσει κιολας. :)

Παντως αν μου περισευαν θα το ρισκαρα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν προσεξατε οτι η ερωτηση ελεγε για κινητα χωρις πειραγματα και μονο με ota updates. Αρα η περιπτωση σας αποκλειεται γιατι ηταν αναβαθμισμενα με καλωδιο.

 

Ειπα εγω οτι το πειραξε? το κινητο οπως το πηρε ετσι το σεταρε και το χρησιμοποιουσε απο το φεβρουαριο του 2016. Και την αναβαθμιση την εκανε με ΟΤΑ, γερμανικο μαλιστα. παρτιδα 510, εχουμε το κουτι εδω στη δουλεια. Εκδοση πηρε 6.0.1 ή 6.0 , δεν θυμαμαι παντως ποια ακριβως, marshmallow παντως. Root, κλπ δεν ειχε κανει τπτ. Χρηση, viber, τηλεφωνα, φωτογραφιες, βιντεο κλπ. Παιχνιδια δεν επαιζε.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...