Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κινητό που να μην έχει bootloop στην LG? Πραγματικά αξίζει τον κόπο αγοράς τους παρόλο την πολύ χαμηλή τιμή τους όταν μπλέκεις σε τέτοια βάσανα με το service?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Υπαρχουν δεκαδες χιλιαδες g4 g flex2 που δεν παρουσιασαν το παραμικρο .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν δεκαδες χιλιαδες g4 g flex2 που δεν παρουσιασαν το παραμικρο .

Και 1% να παρουσίασε είναι τεράστιο ποσοστό και δείχνει αναξιόπιστη εταιρεία. Στο Note 7 75 περιστατικά έγιναν δηλαδή περίπου 0.0000018 ποσοστό στα 2 εκατομμύρια και έγινε ολική ανάκληση. Θα μπορούσε να είχε φερθεί καλύτερα η LG και όχι να κάθετε να τρώει τη μία μήνυση μετά την άλλη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Και 1% να παρουσίασε είναι τεράστιο ποσοστό και δείχνει αναξιόπιστη εταιρεία. Στο Note 7 75 περιστατικά έγιναν δηλαδή περίπου 0.0000018 ποσοστό στα 2 εκατομμύρια και έγινε ολική ανάκληση. Θα μπορούσε να είχε φερθεί καλύτερα η LG και όχι να κάθετε να τρώει τη μία μήνυση μετά την άλλη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

αμα δεν γινοταν ανακληση θα μαθαιναμε πολυ μεγαλυτερα ποσοστα να εισαι σιγουρος.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα τον Ιανουάριο το Flex 2. Το προηγούμενο μου ήταν το G2,

Με το G2 οι φωτογραφίες ήταν απλά τέλειες. Με πολύ λεπτομέρεια. Με το flex φαίνονται καλά στην οθόνη του κινητού αλλά μόλις τις περάσεις στο computer είναι απογοήτευση. Βλέπεις ότι λείπει πολύ λεπτομέρεια. Η ποιότητα δεν είναι ικανοποιητική.

 

Σε εσάς πως είναι? Είχε κάποιος και το G2 ώστε να κάνει την σύγκριση?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Είχα G2 και μετά Flex2....είναι αλήθεια αυτό που λες αλλά μόλις αναβάθμισα το flex2 στο τελευταίο android βελτιώθηκε πολύ η ευκρίνεια των φωτογραφιών και μπορώ να πω πως δεν διακρίνω πια διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Είχα G2 και μετά Flex2....είναι αλήθεια αυτό που λες αλλά μόλις αναβάθμισα το flex2 στο τελευταίο android βελτιώθηκε πολύ η ευκρίνεια των φωτογραφιών και μπορώ να πω πως δεν διακρίνω πια διαφορά

 

Εγώ το αναβάθμισα αμέσως μόλις το αγόρασα οπότε δεν ξέρω πως ήταν πριν την αναβάθμιση. Έλεγξα και τώρα από το LG PC Suite και δεν υπάρχει πιο νέα αναβάθμιση. Μου λέει έχω την τελευταία, την H95520C.

 

Και η διαφορά είναι μεγάλη από το G2.

 

Στο κινητό λέει

Android 6.0.1

Kernel 3.10.84

Build Number MMB29M

Software Version V20c-EUR-XX

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον Ιανουάριο το Flex 2. Το προηγούμενο μου ήταν το G2,

Με το G2 οι φωτογραφίες ήταν απλά τέλειες. Με πολύ λεπτομέρεια. Με το flex φαίνονται καλά στην οθόνη του κινητού αλλά μόλις τις περάσεις στο computer είναι απογοήτευση. Βλέπεις ότι λείπει πολύ λεπτομέρεια. Η ποιότητα δεν είναι ικανοποιητική.

 

Σε εσάς πως είναι? Είχε κάποιος και το G2 ώστε να κάνει την σύγκριση?

 

 

Λοιπον, ξΑναειδα καποιες παλιες φωτο απο G2 και τις συγκρινα με το FLEX2....Δεν μπορω με τιποτε να πω πως υπερτερουν....Σαφεστατα καλυτερες του FLEX2 .....μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το κινητό σταμάτησε να δούλευε έτσι απλά δεν φορτίζει του άλλαξα μπαταρία αλλά και πάλι τίποτα έχει καμία ιδέα κάποιος τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα

Το πρόβλημά του είναι ότι δε φορτίζει;

Δουλεύει κατά τ'άλλα;

 

Παπαλα δεν δουλεύει έκλεισε και από τότε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία έκλεισε; Ή απλά έκλεισε ξαφνικά;

Είναι εκτός εγγύησης;

 

Έκλεισε ξαφνικά εγγύηση δεν έχω νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μήπως να σιγουρέψεις αν έχεις εγγύηση;; :rolleyes:

Αλλιώς, το πας σε κάποιο μαγαζί που επισκευάζει ή στην procordia πάλι αν είσαι θαρραλέος να σου βγάλει κόστος

Παίζει να είναι πλακέτα πάντως και σ'αυτή την περίπτωση μάλλον δεν αξίζει να το φτιάξεις από άποψη κόστους, αλλά θα σου πει κάποιος που θα το δει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μήπως να σιγουρέψεις αν έχεις εγγύηση;; :rolleyes:

Αλλιώς, το πας σε κάποιο μαγαζί που επισκευάζει ή στην procordia πάλι αν είσαι θαρραλέος να σου βγάλει κόστος

Παίζει να είναι πλακέτα πάντως και σ'αυτή την περίπτωση μάλλον δεν αξίζει να το φτιάξεις από άποψη κόστους, αλλά θα σου πει κάποιος που θα το δει καλύτερα

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι πλακέτα :(

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε κανει προ 2 μηνου ...Το αφησα στην φορτιση 1 ολοκληρη μερα και οταν το ξανανοιξα ηταν ΟΚ....Τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ξΑναειδα καποιες παλιες φωτο απο G2 και τις συγκρινα με το FLEX2....Δεν μπορω με τιποτε να πω πως υπερτερουν....Σαφεστατα καλυτερες του FLEX2 .....μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες!!

 

Να σου ζητήσω μια χάρη? Μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία με το flex 2 και να μου την στείλεις. Θα σου στείλω το email μου σε pm. Αν μπορείς να είναι από έξω π.χ. κάποιο κτίριο σε μια μέτρια απόσταση και με νορμάλ φωτισμό.

 

Έστειλα και μαιλ στην LG και μου απάντησαν ότι "θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το αναφερόμενο σύμπτωμα ενδέχεται να αποτελεί βλάβη της συσκευής και ως εκ τούτου σας προτείνουμε να την ελέγξουμε."

 

Λέω να το πάω για έλεγχο.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σου έστειλα Ηλία κάποιες φώτο κι ελπίζω να βγάλεις άκρη....

 

Για μένα η ποιότητα φώτο του g2 σε σχέση με flex 2 είναι σαφώς υπέρ του δεύτερου!!!

 

Έτσι από περιέργεια στείλε μου κι εσύ φώτο από το δικό σου flex2 για να έχω μια ιδέα περί του προβλήματος σου !!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σου έστειλα Ηλία κάποιες φώτο κι ελπίζω να βγάλεις άκρη....

 

Για μένα η ποιότητα φώτο του g2 σε σχέση με flex 2 είναι σαφώς υπέρ του δεύτερου!!!

 

Έτσι από περιέργεια στείλε μου κι εσύ φώτο από το δικό σου flex2 για να έχω μια ιδέα περί του προβλήματος σου !!

 

Ευχαριστώ. Θα τα δω και θα σου στείλω και εγώ. Χθες το βράδυ είδα ότι μου έστειλες αλλά ήμουνα όλη μέρα εκτός.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ξέρεις τι παίρνεις, υπάρχει μια τυποποίηση! :p

 

 

Μπαταρία στους 4 μήνες, πλακέτα στους 18 μήνες. Την πρώτη φορά την άλλαξαν σε μιάμιση ωρίτσα (έφαγα κ μία υπέροχη μακαρονάδα με κιμά σε γειτονικό ταβερνάκι) και την δεύτερη χρειάστηκαν λόγω ανταλλακτικού δύο βδομάδες. Νοτ δατ μπαντ.

 

Κατά τα λοιπά, φοβερό σχήμα κ οθόνη, πολύ δυνατή η θήκη quick circle, lag υπάρχει αλλά σπάνια με ενοχλεί, πιο πολλές φορές με περιμένει παρά το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στους 18 μήνες το τηλεφωνο χωρίς να έχει δώσει κάποια ενδειξη, νέκρωσε και δεν ανάβει καν. Το πήγα procordia και αναμένω. Μου είπαν χρειάζονται 5 εργάσιμες. Ευτυχώς είναι μέσα στην εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στους 18 μήνες το τηλεφωνο χωρίς να έχει δώσει κάποια ενδειξη, νέκρωσε και δεν ανάβει καν. Το πήγα procordia και αναμένω. Μου είπαν χρειάζονται 5 εργάσιμες. Ευτυχώς είναι μέσα στην εγγύηση.

 

Μακαρι να μην εχουν πλακετες και να σου δωσουν καινουριο μοντελο,θα εισαι αρχοντας !

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία στους 4 μήνες, πλακέτα στους 18 μήνες. Την πρώτη φορά την άλλαξαν σε μιάμιση ωρίτσα (έφαγα κ μία υπέροχη μακαρονάδα με κιμά σε γειτονικό ταβερνάκι) και την δεύτερη χρειάστηκαν λόγω ανταλλακτικού δύο βδομάδες. Νοτ δατ μπαντ

Σε ποιο ταβερνάκι; Γιατί παίζει να ξαναπάω σε λίγο

Να αναβαθμίσουμε ποιοτικά την αναμονή μας τουλάχιστον:p:D

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην εχουν πλακετες και να σου δωσουν καινουριο μοντελο,θα εισαι αρχοντας !

 

μακάρι δε λες τπτ... έχεις εικόνα τι έχει γίνει τελευταία σε ανάλογες περιπτώσεις ? βρέθηκε ανταλλακτικό ?

Link to comment
Share on other sites

Το ταβερνάκι βρίσκεται αν θυμάμαι σωστά σε ένα δρόμο παράλληλο της Κριμαίας προς την Αγία Παρασκευή όπου γίνεται κ η λαϊκή.

 

Σχετικά με την πλακέτα εγώ το πήγα τέλος Αυγούστου, έκαναν λόγω αδειών 3 ημέρες να το δει τεχνικός, παραγγείλανε την πλακέτα ήρθε σε μία βδομάδα και χρειάστηκαν άλλη μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...