Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παθαίνει τίποτα και της Mother πάλι να το ξαναστείλω μπας καί πάρει κανένα g5

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας,

 

Πάνω στο κουτί του G5 που μου δόθηκε ως αντικατάσταση δίπλα στο imei γράφει και "TIM", αν το καταλαβαίνω σωστά είναι ιταλική εταιρία τηλεφωνίας. Ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτό για τη συσκευή; Επειδή θέλω να τη δώσω πρέπει να ενημερώσω για κάτι τον αγοραστή;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου στείλανε G5 SE τις WIND ΙΤΑΛΙΑΣ,δεν έχεις κάποιο Θέμα.

Σε εσένα σου στείλανε G5 η G5 SE?

Μάλλον θα το δώσω και είμαι μεταξύ lg g6 η Xiaomi mi mix 2 ποια η γνώμη σας?

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη μιας και ειμαι κατοχος σχεδον 2 χρονια με το flex και θα σας πω τα συμπερασματα μου. Οταν κυκλοφορησε το κινητο και ειδικα οταν ειχε πεσει η τιμη του στα 250 € ηταν το απολυτο κινητο. Πανεμορφο, τουμπανο σε χαρακτηριστικα και επιδοσεις κοντα με αλλα των 700€. Τοτε οταν πουλαγε σαν τρελο κυκλοφορουσε με την εκδοση 5.1.1 η οποια γινοταν και ρουτ. Απο πολυ νωρις και εγω το ειχα κανει ρουτ βγαζοντας κοφτη φωτεινοτητας, πειραζοντας τη διαχειριση των επεξεργαστων και ξεκλειδωνοντας τη δυνατοτητα για ληψη βιντεο 1080p@60 fps. Απο τοτε δεν το εχω πειραξει καθολου μιας και οταν βγηκε η νεα εκδοση 6 δεν επετρεπε το ρουτ που το ηθελα οπωσδηποτε για τους παραπανω λογους. Στην πορεια ταυτοχρονα απο τοτε που βγηκε η εκδοση 6 και μετα αρχισα να διαβαζω σχολια εδω, στο xda και στο skroutz για ξαφνικα brickαρισματα με αιτια καμμενες πλακετες. Πολλοι αντικαθισταγανε πλακετες και μετα ξανα τα ιδια. Η συντριπτικη πλειοψηφεια αυτων ηταν με την εκδοση 6! Κανει μπαμ οτι το προβλημα ηταν θεμα λογισμικου. Παραλληλα με αυτο εμφανιστηκε ενα δευτερο θεμα που αμαυρωσε την εικονα του κινητου. Απο τον 1-1μιση χρονο χρησης και μετα ανεξαρτητως λογισμικου παρουσιαζε σε πολλους bootloop επειδη ταφτυνε η μπαταρια του. Και μενα ηρθε η σειρα μου προσφατα και παρολο που ειμαι εντος εγγυησης ακομα προτιμησα να αλλαξω την μπαταρια μονος μου και οικονομικα. Κλεινοντας να πω οτι ακομα δε θα αλλαζα το flex με κανενα ουτε με το g5 με την ips οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου στείλανε G5 SE τις WIND ΙΤΑΛΙΑΣ,δεν έχεις κάποιο Θέμα.

Σε εσένα σου στείλανε G5 η G5 SE?

Μάλλον θα το δώσω και είμαι μεταξύ lg g6 η Xiaomi mi mix 2 ποια η γνώμη σας?

 

ΜΑ εννοειται το πρωτο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το G5 μου έδωσαν και το έδωσα ήδη. Αυτός που το πήρε ήξερε καλύτερα από εμένα τι σημαίνει το TIM :).

 

Έχω τρεις θήκες quick circle, η μία είναι αρκετά χρησιμοποιημένη (γκρι), οι άλλες δύο (μία κόκκινη κ μία γκρι) πολύ λίγο. Αν τις θέλει κάποιος ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Τέλος οι καμπύλες :(

Edited by firstofmay
Link to comment
Share on other sites

Ωωωπ επεσε στα 151 ευρω α θα το παρω παλι 2 χρονια θα με βγαλει και εγγυηση θα εχω οποτε απο δευτερα εφυυυυγα. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξα την μπαταρία και στο καπάκι 2 επανεκκινήσεις...Λύση δε δόθηκε τελικά με την αλλαγή μπαταρίας...Λογικά πλακέτα το πρόβλημα...:angry::angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες καινουργια μπαταρια; Μηπως ηταν χαλασμενη και αυτη που εβαλες;

Edit: Το σημαντικοτερο, hard reset εκανες;

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

hard reset η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα...η μπαταρία καινούργια μου φάνηκε. Δηλαδή με την αλλαγή μπαταρίας πρέπει να κάνεις και hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση λειτουργικού !!! ... σήμερα ....

Λειτουργεί καλύτερα το κντ ή ιδέα μου ΄είναι ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

hard reset η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα...η μπαταρία καινούργια μου φάνηκε. Δηλαδή με την αλλαγή μπαταρίας πρέπει να κάνεις και hard reset?

 

Οχι δεν το λεω για αυτο το λογο δε χρειαζεται. Πολλα bootloop γενικα οφειλονται και σε θεματα λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση λειτουργικού !!! ... σήμερα ....

Λειτουργεί καλύτερα το κντ ή ιδέα μου ΄είναι ?

Ποια ακριβως; με οτα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια επεσε το κινητο μου σε μια λακουβα με νερα, το εβγαλα αμεσως και το εσβησα... εκανα ολες τις προβλεπομενες διαδικασιες για να αφαιρεσω το νερο και την υγρασια.... Το κινητο αυτη τη στιγμη δουλευει κανονικα απλα εχει προβλημα με την οθονη αφης... στο πανω μερος της οθονης η αφη δεν δουλευει και αν καποια στιγμη δουλεψει παταει οτι θελει..:cry: εχουμε καποια συμβουλη - λυση για αυτο? Σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες, μετα απο 2+ χρονια μου αρχισε και μενα τα bootloop, αλλα το εκανε την στιγμη που το σκαλιζα, ηθελα να περασω τα mods για dual windows, 1080p60 κτλ. Δεν ξερω αν αυτο ειναι τυχαιο, το εκανε ακριβως τη στιγμη που πειραξα ενα αρχειο στο system. Το ανοιξα :p, η μπαταρια ηταν λιγο φουσκωμενη, του εβαλα καινουργια, και μπηκα σε download mode να του περασω παλι την 15c rooted που ειχε πριν αλλα δεν υπαρχει στο νετ. Αν καποιος την βλεπει πουθενα plz ενα πμ :)
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα και εγώ χθες στην LG με πρόβλημα συνεχόμενων επανεκκινήσεων. Να δούμε αν θα είμαι τυχερός να αποκτήσω καινούργιο τηλέφωνο ή θα εμφανιστούν από το πουθενά καινούργιες μπαταρίες.
Link to comment
Share on other sites

και τις μάνας μου πάλι off με αλλαγή πλακέτας απο 17/10/2017. Ξέρουμε αν έχουν πλακέτες στη procordia ή θα πάρουμε κανένα καινούργιο...??? :p:p:p:lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αξιζει για αγορα τωρα που επεσε η τιμη του??

 

Εγω το πηρα παλι σε αυτη την την τιμη 135 ευρω ουτε κινεζικο και 1 χρονο να μου βγαλει δε θα στεναχωρηθω, αν και εχω 2 φιλαρακια που το εχουν πανω απο διετία και προς το παρον δουλευουν ακόμα ειδωμεν. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση λειτουργικού !!! ... σήμερα ....

Λειτουργεί καλύτερα το κντ ή ιδέα μου ΄είναι ?

 

σε ποια εκδοση ανδροιδ ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες, μετα απο 2+ χρονια μου αρχισε και μενα τα bootloop, αλλα το εκανε την στιγμη που το σκαλιζα, ηθελα να περασω τα mods για dual windows, 1080p60 κτλ. Δεν ξερω αν αυτο ειναι τυχαιο, το εκανε ακριβως τη στιγμη που πειραξα ενα αρχειο στο system. Το ανοιξα :p, η μπαταρια ηταν λιγο φουσκωμενη, του εβαλα καινουργια, και μπηκα σε download mode να του περασω παλι την 15c rooted που ειχε πριν αλλα δεν υπαρχει στο νετ. Αν καποιος την βλεπει πουθενα plz ενα πμ :)

 

Αν κανεις πατατα με καποιο αρχειο στο system πεφτει σε bootloop αλλα λυνεται το προβλημα. Περνα την official με lgup τικαροντας την επιλογη refurbish η downgrade δε θυμαμαι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διάβαζα τυχαία τα τελευταία μηνύματα και μετά πήγα και πιο πίσω... Μια ερώτηση σε όσους σας έκαναν αντικατάσταση. Είχατε όλοι τηλέφωνο αγορασμενο από Ελληνική αλυσίδα? Υπάρχει κάποιος που να του έκαναν αντικατάσταση συσκευή αγορασμενη από Kaiser?
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις πατατα με καποιο αρχειο στο system πεφτει σε bootloop αλλα λυνεται το προβλημα. Περνα την official με lgup τικαροντας την επιλογη refurbish η downgrade δε θυμαμαι ακριβως

Αυτο εκανα φιλε μου και το τηλ πλεον με αλλαγμενη μπαταρια δουλευει κανονικα με την official 20d. Το LGup δεν μου δουλεψε, και κατεβασα το επισημο LGMobileSupportToool. Δεν ειχε επιλογη για fresh install και μου κρατησε ολα τα apks και τις ρυθμισεις που ειχα πριν, δυστυχως δεν κρατησε και το root :p.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...