Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφερει η αγορα του? Η' θα ειμαι σε θεση προσευχης συνεχεια? Ειμαι με ενα ταλαιπωρημενο v10 αλλα θελω να παραμεινω σε παρομοιων χαρακτηριστικων τηλεφωνο
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφερει η αγορα του? Η' θα ειμαι σε θεση προσευχης συνεχεια? Ειμαι με ενα ταλαιπωρημενο v10 αλλα θελω να παραμεινω σε παρομοιων χαρακτηριστικων τηλεφωνο

Εγω φιλε το ξαναπηρα και το κινητο φυσαει 135 ευρω τσαμπα ειναι 1 χρονο να βγαλει που δε νομίζω μια χαρα θα παει, αλκα ειμαι απο τους τυπους που δεν αλλαζω τιποτα στα κινητα οτι δινει η μαμά ενημερωσεις κλπ ουτε βαζω 500 εφαρμογες που τις 460 δε θα ανοιξω ποτέ ασε που δεν ξερεις ποια θα σου βγαλει προβληματα που ειναι καρασιγουρο. Φορτιζω παντα στο 15 20% με τον φορτιστη του και δε φοβαμαι χαρο 2 φιλοι τα εχουν πανω απο 2ετια οπως εγω η χρήση τους και φυσανε. Τωρα οποιος θελει πειραματα ρουτ λοντσερ αλλαγες κλπ ας μη το πάρει καλυτερα. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμφερει η αγορα του? Η' θα ειμαι σε θεση προσευχης συνεχεια? Ειμαι με ενα ταλαιπωρημενο v10 αλλα θελω να παραμεινω σε παρομοιων χαρακτηριστικων τηλεφωνο

Για το φετίχ του ξεχωριστού οκ

Κατά τ'άλλα κάνεις υποβάθμιση από το V10, πας από συσκευή με 4GB RAM σε συσκευή με 2GB RAM και 16GB χώρο που επίσης πολύ πιθανό να σε περιορίσει

Προσπερνάω τα θέματα αξιοπιστίας εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Το V10 που εχω εχει αρκετα προβλημα σε σημειο που ουσιαστικα δεν εχω κινητο. Το πηρα μεταχειρισμενο και τα ειχε εξαρχης. Ομως τα χαρακτηριατικα του ειναι σουπερ (καμερα, ηχος κτλ) οποτε σκεφτομαι για περιπτωση καινουργιου φλεξ, για μην εχω υποχωρησεις σε αυτα με ενα κινεζικο. Η τιμη του τωρα ειναι σουπερ και αν αγνοησεις την αξιοπιστια ουσιαστικα δεν συγκρινεται με κανενα τηλεφωνο σε αυτα τα λεφτα.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Το V10 που εχω εχει αρκετα προβλημα σε σημειο που ουσιαστικα δεν εχω κινητο. Το πηρα μεταχειρισμενο και τα ειχε εξαρχης. Ομως τα χαρακτηριατικα του ειναι σουπερ (καμερα, ηχος κτλ) οποτε σκεφτομαι για περιπτωση καινουργιου φλεξ, για μην εχω υποχωρησεις σε αυτα με ενα κινεζικο. Η τιμη του τωρα ειναι σουπερ και αν αγνοησεις την αξιοπιστια ουσιαστικα δεν συγκρινεται με κανενα τηλεφωνο σε αυτα τα λεφτα.

 

Φίλε μου το Flex θεωρείται απαρχαιωμένο αυτή τη στιγμή για μένα ούτε κατά διάνοια να το πάρεις.. πάρε ένα Xiaomi Note 5 Και πίστεψέ με θα βρεις την υγειά σου.. το κινητό είναι απίστευτο για τα λεφτά του και στο λέει κάτοχος LG G6... Το flex μπροστά στο Xiaomi Είναι ένα τίποτα δεν συγκρίνονται πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

Το V10 που εχω εχει αρκετα προβλημα σε σημειο που ουσιαστικα δεν εχω κινητο. Το πηρα μεταχειρισμενο και τα ειχε εξαρχης. Ομως τα χαρακτηριατικα του ειναι σουπερ (καμερα, ηχος κτλ) οποτε σκεφτομαι για περιπτωση καινουργιου φλεξ, για μην εχω υποχωρησεις σε αυτα με ενα κινεζικο. Η τιμη του τωρα ειναι σουπερ και αν αγνοησεις την αξιοπιστια ουσιαστικα δεν συγκρινεται με κανενα τηλεφωνο σε αυτα τα λεφτα.

Αυτό που είπε και ο φίλος από πάνω

Δεν ξέρω τι προβλήματα έχει το V10 σου, πάντως με το Flex θα κάνεις υποχωρήσεις και όχι με το κινέζικο γενικά..

Από ήχο δεν είναι κάτι ιδιαίτερο το Flex, αν εννοείς για μουσική

Κάμερα είναι οκ θα έλεγα, χωρίς να ξεχωρίζει βέβαια πλέον

Link to comment
Share on other sites

15/07/2018

Μη αναγνώριση κάρτας sim.

Χρειάζεται αλλαγή πλακέτας.

Άχρηστο πλέον το κινητό, μετά από 28 μήνες μέτριας χρήσης.

Ανάγκη για αγορά νέου κινητού από το πουθενά...

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG

Να πάει να γαμηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξα την 4η(!) μπαταρία και στον χρόνο το κινητό είχε μείνει στο σέρβις για 1,5 μήνα οπότε είσαι πού τυχερός που άντεξε 28 μήνες χωρίς βλάβη!

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα τη χαλασμένη πίσω κάμερα στους 25 μήνες και τα άπειρα bottloops στους 26 και μετά, παρά την αλλαγή μπαταρίας στον 27ο μήνα...Οπότε άπω βλάβες άλλο τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

15/07/2018

Μη αναγνώριση κάρτας sim.

Χρειάζεται αλλαγή πλακέτας.

Άχρηστο πλέον το κινητό, μετά από 28 μήνες μέτριας χρήσης.

Ανάγκη για αγορά νέου κινητού από το πουθενά...

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG

Να πάει να γαμηθεί...

 

Πολυ απολυτος εισαι εγω το ξαναπηρα ξαι το ευχαριστιεμαι και δυο φιλαρακια μου το εχουν 2 χρονακια και δουλευει μια χαρα και οι φωτο πολυ καλές ακομα και απο το ξιαομι note5 ασε που δεν σου ψηνει τον εγκεφαλο η ακτινοβολία. Αμα ηταν σαμσουνκ τα ιδια θα ελεγες; γιατι και αυτα εχουν καψει μητρικες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

POST 3783

Δεν ανέφερα τη χαλασμένη πίσω κάμερα στους 25 μήνες και τα άπειρα bottloops στους 26 και μετά, παρά την αλλαγή μπαταρίας στον 27ο μήνα

 

Φίλε KOMIAS2, υπήρξαν και άλλα προβλήματα πριν.. Πόσα ακόμη να βγάλει. Άχρηστο μετά από 28 μήνες πραγματικά μέτριας και προσεγμένης χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει η αγορα του? Η' θα ειμαι σε θεση προσευχης συνεχεια? Ειμαι με ενα ταλαιπωρημενο v10 αλλα θελω να παραμεινω σε παρομοιων χαρακτηριστικων τηλεφωνο

 

Παρτο φιλε. Μιλαμε για ναυαρχιδα με 130 €. Το μεγαλο οπλο του flex που δεν αναφερεται σχεδον καθολου ειναι η p-oled οθονη του με τα ζωντανα χρωματα της που αφηνουν στοματα ανοιχτα κυριολεκτικα απο προσωπικη εμπειρια. Οταν με το καλο το παρεις και κανεις την αντιστοιχη ρυθμιση βαλτο διπλα στο v10 και θα καταλαβεις τι εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Τι του λέτε ρε παιδιά του ανθρώπου..άμα του μείνει στο χέρι να δω ποιος θα μείνει με το στόμα ανοιχτό μετά.

Επειδή έκατσε σε κάποιον οκ η συσκευή δεν πάει να πει πως είναι ο κανόνας όπως θα έπρεπε.

Άμα γουστάρει το παιδί να κάνει τη μόστρα του και να ρισκάρει ας το κάνει αν και υπάρχουν καλύτεροι τρόποι από ένα κινητό...LOL...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και εγω το κινητο για ενα διαστημα το 2016. Ηταν καλο για την εποχη του παρα την κακη αυτονομια και το design παραμενει εντυπωσιακο. Αποψη μου αν θελει καποιος κινητο που θα το κρατησει να κοιταξει αλλου. Πχ Xiaomi στα 150 βρισκεις αξιοπρεπεστατο με καινουργιο λειτουργικο που θα παρει και ενημερωσεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μιλαω για μοστρα, μιλαω για οθοναρα. Και με 150 € οποιο και να παρει δυσκολο να μεινει για πολλα χρονια ουτως η αλλως. Ο καθενας κανει τις επιλογες του οπως θελει φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και εγω το κινητο για ενα διαστημα το 2016. Ηταν καλο για την εποχη του παρα την κακη αυτονομια και το design παραμενει εντυπωσιακο. Αποψη μου αν θελει καποιος κινητο που θα το κρατησει να κοιταξει αλλου. Πχ Xiaomi στα 150 βρισκεις αξιοπρεπεστατο με καινουργιο λειτουργικο που θα παρει και ενημερωσεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμμια σχεση τα ξιαομι με το συγκεκριμενο κινητό που παλιοτερο και εχει οθοναρα, καμερα, κατηγορια 6 ιντερνετ nfc και μια χαρά τρεχει. Ναι ειναι ρίσκο αλλα εγω το πηρα και δε θα συμφωνήσω με τα παιδια, γιατί τα ιδια μου ελεγαν για το g4, v10, g2, και δε μου επαθαν τιποτα το g2 δε ακομα οργωνει. Πιστευω ειναι μη σου τύχει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμμια σχεση τα ξιαομι με το συγκεκριμενο κινητό που παλιοτερο και εχει οθοναρα, καμερα, κατηγορια 6 ιντερνετ nfc και μια χαρά τρεχει. Ναι ειναι ρίσκο αλλα εγω το πηρα και δε θα συμφωνήσω με τα παιδια, γιατί τα ιδια μου ελεγαν για το g4, v10, g2, και δε μου επαθαν τιποτα το g2 δε ακομα οργωνει. Πιστευω ειναι μη σου τύχει. :)

 

Εχεις δίκιο φίλε μου καμία σχέση το Xiaomi με το Flex 2.. εναν Xiaomi Note 5 είναι πάρα πολύ καλύτερο Στα πάντα. Μα στα πάντα ακόμα και στην οθόνη.. η οθόνη του Flex 2 ήταν ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει σε LED οθόνη οι πάντες το παραδέχονται.... Πιάσε ένα Note 5 στα χέρια σου και θα καταλάβεις μπαταρία καλύτερη κάμερα καλύτερη επεξεργαστής καλύτερος πιο μικρά bezels, με 30 ευρώ παραπάνω παίρνεις 3gb RAM γιατί τα δύο να μην κρυβόμαστε δεν φτάνουν πλέον.. και το κυριότερο μα πάρα πολύ πιο αξιόπιστο από το Flex 2.. για να μην παρεξηγούμε και εγώ φαν της LG αλλά όταν έπιασα στα χέρια μου το Note 5 έμεινα μ@λ@κ@ς με αυτά που προσφέρει δτα λεφτά του..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως για το Note 5. Αν δεν ημουν ευχαριστημενος με το S8 ανετα θα χτυπουσα το Note 5 με τα 4gb ram στα 190 ευρω....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

".. η οθόνη του Flex 2 ήταν ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει σε LED οθόνη οι πάντες το παραδέχονται...."

Βρες μου καποιον στο παρον θεμα, για παραδειγμα, που το γραφει αυτο και μετα τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τοτε πηγα απο Flex 2 σε A5 2016 και η οθονη του Α5 μου φαινονταν ετη φωτος μπροστα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ρυθμισει την οθονη του flex στην επιλογη ζωντανο; Ειχες ξετικαρει την αυτοματη ρυθμιση τονου οθονης;
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται. Σχεση με κινητα με ips lcd οθονες σαφως υπερτερει το Flex. Αλλα σε σχεση με τις amoled της Samsung ηταν πισω. Στα 126 ευρω παντως ειναι ενδιαφερον επιλογη για 2ο τηλεφωνο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο φίλε μου καμία σχέση το Xiaomi με το Flex 2.. εναν Xiaomi Note 5 είναι πάρα πολύ καλύτερο Στα πάντα. Μα στα πάντα ακόμα και στην οθόνη.. η οθόνη του Flex 2 ήταν ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει σε LED οθόνη οι πάντες το παραδέχονται.... Πιάσε ένα Note 5 στα χέρια σου και θα καταλάβεις μπαταρία καλύτερη κάμερα καλύτερη επεξεργαστής καλύτερος πιο μικρά bezels, με 30 ευρώ παραπάνω παίρνεις 3gb RAM γιατί τα δύο να μην κρυβόμαστε δεν φτάνουν πλέον.. και το κυριότερο μα πάρα πολύ πιο αξιόπιστο από το Flex 2.. για να μην παρεξηγούμε και εγώ φαν της LG αλλά όταν έπιασα στα χέρια μου το Note 5 έμεινα μ@λ@κ@ς με αυτά που προσφέρει δτα λεφτά του..

 

Ναι καλα ολα αυτα αλλα το νοτ 5 εχει και ψηλη ακτινοβολια πανω απο 1 βατ στο κεφαλι. Για μενα ειναι μεγαλο φαουλ. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα ολα αυτα αλλα το νοτ 5 εχει και ψηλη ακτινοβολια πανω απο 1 βατ στο κεφαλι. Για μενα ειναι μεγαλο φαουλ. :)

 

Το SAR του LG στο κεφάλι είναι σε παρόμοια επίπεδα με το Note 5.. Δηλαδή άμα σου δίνανε ένα iPhone δεν θα το έπαιρνες για να μην σου πεσει ψησει το κεφάλι;; Εγώ όταν είναι να μιλήσω για ώρα οποίο κινητό και να έχω στα χέρια μου βάζω κατευθείαν hands-free.. Την απάντησή σου για την οθόνη τον πήρες κατευθείαν κιόλας . Μην αναφέρουμε και τις κιτρινίλες που έβγαζε λόγω του 810 SD που ιδίως τα καλοκαίρια εψηνες αβγά επάνω του..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...