Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το ξαναλεω δεν πιστευω οτι ειναι επισημη εδω στην ελλαδα απλα πηρε καποιος το δικαιωμα να μπορει να κανει dropship στο ονομα της εταιριας με τις ευλογιες της ιδιας της εταιριας αφου μονο εσοδα τους προσφερει με μια μικρη προμηθεια.τελος παντων λοιπον για τις εφαρμογες π λες οτι μπαινουν μονες τους ακου τι θα κανεις κ θα εισαι κομπλε δεν θα σ ξαναμπει καμια πας ρυθμισεις/ασφαλεια κ ξεκλικαρεις το αγνωστες πηγες κ επισης κλικαρεις το επαληθευση εφαρμογων κ εισαι κυριος

 

Αν και ειμαι 100% σιγουρος οτι αυτα τα προγραμματακια τα γενναει η ιδια η rom, και δεν εχει να κανει με διαφορες αγνωστες πηγες, θα το δοκιμασω.Επιμενω γιατι ειναι αυτα τα δυο συγκεκριμενα που βγαινουν καθε λιγο και λιγακι. Δεν κανουν μονα τους εγκατασταση, απλα εμφανιζεται στην αρχικη οθονη το εικονιδιο τους. Μολις το πατησεις κανει εγκατασταση. Anyway Thanks!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια !! το φορουμ σας ειναι πολυ χρησιμο! ενδιαφερομαι να αγορασω το μοντελο αλλα εχω πολλες αμφιβολιες! θα ηθελα να το παρω απο e-bay ή κατι τετοιο ωστε να το παρω πιο φθηνα αλλα γενικως ειμαι λιγο ΑΣΧΕΤΗ με ολα αυτα..και φοβαμαι αν εχω προβλημα τι θα κανω?!! τι προτεινετε?

 

-να προσθεσω πως το κινητο που εχω ειναι πολυ παλιο (xperia x8) οποτε οποιοδηποτε κινητο θα μου φαινοταν τελειο...απλα θελω να το ψαξω λιγο

Edited by eleni_pa
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !! το φορουμ σας ειναι πολυ χρησιμο! ενδιαφερομαι να αγορασω το μοντελο αλλα εχω πολλες αμφιβολιες! θα ηθελα να το παρω απο e-bay ή κατι τετοιο ωστε να το παρω πιο φθηνα αλλα γενικως ειμαι λιγο ΑΣΧΕΤΗ με ολα αυτα..και φοβαμαι αν εχω προβλημα τι θα κανω?!! τι προτεινετε?

 

-να προσθεσω πως το κινητο που εχω ειναι πολυ παλιο (xperia x8) οποτε οποιοδηποτε κινητο θα μου φαινοταν τελειο...απλα θελω να το ψαξω λιγο

 

Δες στο φόρουμ νήματα με ερωτήσεις για αγορές κινητών. Όπως και γενικά την συζήτηση για κινέζικα κινητά αν κινείσαι προς τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !! το φορουμ σας ειναι πολυ χρησιμο! ενδιαφερομαι να αγορασω το μοντελο αλλα εχω πολλες αμφιβολιες! θα ηθελα να το παρω απο e-bay ή κατι τετοιο ωστε να το παρω πιο φθηνα αλλα γενικως ειμαι λιγο ΑΣΧΕΤΗ με ολα αυτα..και φοβαμαι αν εχω προβλημα τι θα κανω?!! τι προτεινετε?

 

-να προσθεσω πως το κινητο που εχω ειναι πολυ παλιο (xperia x8) οποτε οποιοδηποτε κινητο θα μου φαινοταν τελειο...απλα θελω να το ψαξω λιγο

 

Μπορεις παντα να το αγορασεις απο Ελλαδα. http://www.leagoo.gr

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστωωω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις παντα να το αγορασεις απο Ελλαδα. http://www.leagoo.gr

 

αααα πολυ ωραιο αυτο! ευχαριστωω πολυ! γνωριζεις αν κατα την παραγγελια απο αυτην την ιστοσελιδα ειναι εξτρα μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστωωω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αααα πολυ ωραιο αυτο! ευχαριστωω πολυ! γνωριζεις αν κατα την παραγγελια απο αυτην την ιστοσελιδα ειναι εξτρα μεταφορικα?

 

Oχι, δεν εχει τιποτα εξτρα. Εγω το πηρα 150 ευρω απο αυτους αλλα δεν ειχαν στοκ, και ετσι μου ηρθε στο σπιτι κατευθειαν απο την επισημη μαμα Leagoo. Hρθε με εξτρα φορτιστη αυτοκινητου και ζελατινα προστασιας οθονης. Απο την στιγμη που παρεχουν και service αξιζει νομιζω η οποια διαφορα χρηματων απο καταστηματα του εξωτερικου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμφανιζεται σε κανεναν καθε λιγο και λιγακι το DU Speed Booster και το AppBox σε καποια απο τις οθονες??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κ να το παρεις απο leagoo.gr δεν θα το εχουν στοκ κ αυτοι βαζω στοιχημα λογω της καταστασης ουτε να στο παραγγειλουν θα μπορεσουν κ επειδη γινεται αναφορα για service καλο θα ηταν να διασφαλισεις οτι θα στο κανουν εδω η δεν θα μπορουν κ θα το στειλουν κινα;;

Οποτε καληνυχτα βεβαια υπαρχουν καταστηματα π κανουν service αλλα κ οτι να ειναι θα σε χρεωσουν

2ον το κινητο ειναι καλο αλλα επειδη εισαι κοπελα κ θα το θελεις για selfies κ για φωτο γεικοτερα ναα ξερεις σε αυτο το κομματι χανει το κινητο ειδικα βραδυ εκτος κ αν δεν σε νοιαζουν οι φωτο γιατι τα sony βγαζουν καλες φωτο. Τες παντων σε γενικες γραμμες ειναι καλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον νικο δοκιμασε το εξης πανε ρυθμισεις εφαρμογες κ πανε σε αυτες τις 2 κ πατα αναγκαστικη διακοπη οποτε θα τις εχεις αδρανοποιημενες θα ειναι στο τηλ σ αλλα σαν να μν ειναι δοκιμασε κ πες μου!!

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον νικο δοκιμασε το εξης πανε ρυθμισεις εφαρμογες κ πανε σε αυτες τις 2 κ πατα αναγκαστικη διακοπη οποτε θα τις εχεις αδρανοποιημενες θα ειναι στο τηλ σ αλλα σαν να μν ειναι δοκιμασε κ πες μου!!

Ξαναλεω οτι αυτα τα δυο προγραματα δεν ειναι εγκατεστημενα. Αυτο που εμφανιζεται στο κινητο ειναι το εικονιδιο για την εγκατασταση τους. ΑΝ το πατησω ΤΟΤΕ κανει εγκατασταση!!! Αρα δεν υπαρχει καν στη λιστα των εγκατεστημενων προγραματων!! Διαγραφω τα συγκεκριμενα εικονιδια εγκαταστασης 3-4 φορες καθε μερα. Εκει που ειμαι ας πουμε και ψαχνω τις επαφες μου για να κανω μια κληση μου γραφει στην οθονη ενα παραθυρακι..."DU Speed Booster shortcut created!!" Και τσουπ!! Να το εικονιδιο στην κεντρικη οθονη. Μονο αν τους κανω επιτελους εγκατασταση θα σταματησει (φανταζομαι). Αλλα με εχει πεισμωσει. Τα ψελνω καθημερινα και στην επισημη Leagoo. Για την δονηση στην αρχη της συνομιλιας, τα adds, και για την ανεξελεγκτη αλλαγη καθε λιγο των themes. Mου ετοιμαζουν μια updated rom μαζι με οδηγιες πως θα την εγκαταστησω. Ιδωμεν.......

Moυ κανει και κατι αλλο 2-3 μερες τωρα. Ανοιγει η flip-case αλλα το αναλογικο ρολοι που δειχνει δεν φευγει ωστε να ερθει η αρχικη οθονη. Δεν φευγει με τιποτα και με κανεναν συνδυασμο πληκτρων. Θελει restart το κινητο. Παιδικες ασθενειες της rom ειναι ολα αυτα. Ελπιζω να φτιαξουν μολις βαλω την φρεσκια. Κριμα, γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ τιμιο κινητο.

http://prntscr.com/7sqvoo

http://prntscr.com/7sqvoo

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω οτι αυτα τα δυο προγραματα δεν ειναι εγκατεστημενα. Αυτο που εμφανιζεται στο κινητο ειναι το εικονιδιο για την εγκατασταση τους. ΑΝ το πατησω ΤΟΤΕ κανει εγκατασταση!!! Αρα δεν υπαρχει καν στη λιστα των εγκατεστημενων προγραματων!! Διαγραφω τα συγκεκριμενα εικονιδια εγκαταστασης 3-4 φορες καθε μερα. Εκει που ειμαι ας πουμε και ψαχνω τις επαφες μου για να κανω μια κληση μου γραφει στην οθονη ενα παραθυρακι..."DU Speed Booster shortcut created!!" Και τσουπ!! Να το εικονιδιο στην κεντρικη οθονη. Μονο αν τους κανω επιτελους εγκατασταση θα σταματησει (φανταζομαι). Αλλα με εχει πεισμωσει. Τα ψελνω καθημερινα και στην επισημη Leagoo. Για την δονηση στην αρχη της συνομιλιας, τα adds, και για την ανεξελεγκτη αλλαγη καθε λιγο των themes. Mου ετοιμαζουν μια updated rom μαζι με οδηγιες πως θα την εγκαταστησω. Ιδωμεν.......

Moυ κανει και κατι αλλο 2-3 μερες τωρα. Ανοιγει η flip-case αλλα το αναλογικο ρολοι που δειχνει δεν φευγει ωστε να ερθει η αρχικη οθονη. Δεν φευγει με τιποτα και με κανεναν συνδυασμο πληκτρων. Θελει restart το κινητο. Παιδικες ασθενειες της rom ειναι ολα αυτα. Ελπιζω να φτιαξουν μολις βαλω την φρεσκια. Κριμα, γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ τιμιο κινητο.

http://prntscr.com/7sqvoo

http://prntscr.com/7sqvoo

 

το κινητό ειναι γεμάτο bloatware-spyware-adware,κανε το ρουτ και πάγωσε και απεγκατεστησε,οτιδήποτε υπάρχει σε system patch.

επίσης κάποιες κινέζικες εφαρμογές,που συνήθως ειναι κινέζικα παιγνίδια,εμπεριέχουν τέτοιες ******τσες.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βρεις λυση φιλε δεν ξερω τι ννα πω μονο το σκηνικο με τα θεματα μου την σπαει...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

το κινητό ειναι γεμάτο bloatware-spyware-adware,κανε το ρουτ και πάγωσε και απεγκατεστησε,οτιδήποτε υπάρχει σε system patch.

επίσης κάποιες κινέζικες εφαρμογές,που συνήθως ειναι κινέζικα παιγνίδια,εμπεριέχουν τέτοιες ******τσες.

 

Προσπαθω να βρω τροπο να το κανω root αλλα ματαια. Δεν τι "πιανει" κανενα απο τα γνωστα εργαλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Anyway....κατεβαζω τωτα την updated rom που μου εστειλαν. Ειναι η 8075_01D_OTD_Elite_2_HD_V021_20150629_1810. Θα ενημερωσω μολις την περασω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένας φίλος κάτι σελίδες πριν που το έκανε και πόσταρε και screenshot, αλλά όσο κι αν ρώτησα για οδηγίες, εξαφανίστηκε... τελικά μπορεί και ο ίδιος να μην τα κατάφερε και να ήταν μούφα το root

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα ποσταρει μια φωτο λιγο καιρο πριν. Η εφαρμογη MobileGo υποτιθεται το ρουταρε αλλα μονο αυτη εβλεπε το τηλεφωνο rooted. Καμμια αλλη. Μουφα λοιπον.

Περασα την καινουρια rom που μου εστειλαν. Το κυριο μου προβλημα (Η δονηση στην αρχη της συνομιλιας που ακουγεται στον συνομιλητη) δεν λυθηκε. :( Για τα υπολοιπα πρεπει να το δουλεψω λιγο για να δω. Λιγο πιο "αναλαφρο" δειχνει παντως.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Λοιπόν Εγώ εχω σβήσει το moboMarket και δεν μου εμφανιζεται πλεον ούτε αυτο με το DU booster για την μπαταρία αλλα έχει σταματήσει κι η εναλλαγή θεμάτων. Ασε που το mobo market καθε τρεις κι λιγο εκανε ενημερώσεις στις εφαρμογες!! Εντελως εκνευριστηκο!! Play store μόνο!! Τέλος, εχω ενα θεματάκι με την μπαταρία και παρατήρησα οτι το απέκτησα πριν 2-3 μερες μολις κατεβασα το Hola Launcher ... Σήμερα το απεγκατέστησα. Ειχα φτασει σε σημειο να το βγαζω απο την φορτιση 100% το πρωι και μεσα σε ενα 10λεπτο να πηγαινει στο 80!!! όπως κ σήμερα... θα δω πως θα παει... και θα σας ενημερώσω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδια !! το φορουμ σας ειναι πολυ χρησιμο! ενδιαφερομαι να αγορασω το μοντελο αλλα εχω πολλες αμφιβολιες! θα ηθελα να το παρω απο e-bay ή κατι τετοιο ωστε να το παρω πιο φθηνα αλλα γενικως ειμαι λιγο ΑΣΧΕΤΗ με ολα αυτα..και φοβαμαι αν εχω προβλημα τι θα κανω?!! τι προτεινετε?

 

-να προσθεσω πως το κινητο που εχω ειναι πολυ παλιο (xperia x8) οποτε οποιοδηποτε κινητο θα μου φαινοταν τελειο...απλα θελω να το ψαξω λιγο

 

Κούκλα..!! απο ebay το αγόρασα κι εγω!! Ζήτα να στο ρουτάρει.. εμενα μου το ρούταρε κ ηρθε σε 12 μέρες!!! :) Το χω ενα μηνα .. αλλα μπάνισα ενα αλλο κινητο και μολις φτιάξουν τα τραπεζικά ,, σκεφτομαι να το πουλήσω!!! :-P για να παρω ενα αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Ρεββεκα σου ειχα πει και τοτε αν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του να σου πει με ποιο προγραμμα το ρουταρε!!!!

Οσο για το ΜoboMarket...δεν το εχω εγκαταστησει ποτε!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ρεββεκα σου ειχα πει και τοτε αν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του να σου πει με ποιο προγραμμα το ρουταρε!!!!

Οσο για το ΜoboMarket...δεν το εχω εγκαταστησει ποτε!!!

 

Ναι Νίκο, αλλα μου ειπε πως δεν γνωριζει γιατι το ρούταραν στην Ολλανδία.. γιατί ήρθε μεσω Ολλανδίας το κινητό.. τι να σου πω τώρα, ο τύπος δεν μου εστειλε ουτε θηκη ουτε screen protectors που ειχαμε κανονισει!! και αναγκαστηκα εκανα refound !!! και πηρα 20ευρω πισω/... Το mobo market ήταν ηδη εγκατεστημενο σε μενα... ή το leagoo market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι'από εμένα όταν πάς απο alcatel one touch με 512 ram σε leagoo elite 2 λές ουάου μου έβγαλε αναβάθμιση v018 την έκανα αλλά έκλινα τη θήκη με την τρύπα και αντί να μου βγάζει το ρολογάκι μου έβγαζε google, το πληκτρολόγιο δεν βγαίνει όταν πατάς ας πούμε στην μπάρα του google και ήθελα να κάνω downgrade και να το πάω όπως όταν το αγόρασα αλα μου έβγαλε τώρα καινούρια αναβάθμιση v020 θα την κάνω να δώ εάν σε περίπτωση μου κάνει τα ίδια πώς μπορώ να το πάω πίσω στην v017 ?

Μόλις έκανα την αναβάθμιση το θέμα με το πληκτρολόγιο ok το ρολογάκι τίποτα κλίνω το καπάκι της θήκης και βγάζει google

Edited by djpazuzu
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι'από εμένα όταν πάς απο alcatel one touch με 512 ram σε leagoo elite 2 λές ουάου μου έβγαλε αναβάθμιση v018 την έκανα αλλά έκλινα τη θήκη με την τρύπα και αντί να μου βγάζει το ρολογάκι μου έβγαζε google, το πληκτρολόγιο δεν βγαίνει όταν πατάς ας πούμε στην μπάρα του google και ήθελα να κάνω downgrade και να το πάω όπως όταν το αγόρασα αλα μου έβγαλε τώρα καινούρια αναβάθμιση v020 θα την κάνω να δώ εάν σε περίπτωση μου κάνει τα ίδια πώς μπορώ να το πάω πίσω στην v017 ?

Μόλις έκανα την αναβάθμιση το θέμα με το πληκτρολόγιο ok το ρολογάκι τίποτα κλίνω το καπάκι της θήκης και βγάζει google

Για να βγει το ρολογακι πρεπει οταν κλεινεις το flip case, να εισαι στην αρχικη οθονη του κινητου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

V 021. Μου την εστειλε σημερα η επισημη LEAGOO.

 

https://docs.google.com/uc?id=0B51BGY36iV27bkJfQ2I3cWlMU1E&export=download

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ρομ της προκοπής υπάρχει; γιατί αυτό το drain battery μας έχει σπάσει τα νεύρα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ρομ της προκοπής υπάρχει; γιατί αυτό το drain battery μας έχει σπάσει τα νεύρα

 

εδώ ούτε root δεν έχουν καταφέρει να το κάνουν, πόσο μάλλον να βγάλουν καινούργια rom... και με την leagoo να λέει πως δεν θα αναβαθμιστεί σε lollipop, οπότε μάλλον δεν βλέπω να ασχοληθεί κανένας dev.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...