Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ ούτε root δεν έχουν καταφέρει να το κάνουν, πόσο μάλλον να βγάλουν καινούργια rom... και με την leagoo να λέει πως δεν θα αναβαθμιστεί σε lollipop, οπότε μάλλον δεν βλέπω να ασχοληθεί κανένας dev.

 

E ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ROOTΑRA ΕΓΩ!!!!!!! :lol:

Κατεβαστε την εφαρμογη KingoRoot.APK. Την apk, οχι το exe ωστε να το κανετε απο το PC!!

Αν δεν το ρουταρει με την πρωτη, δοκιμαστε και ξαναδοκιμαστε!! Με την τριτη φορα το πετυχα εγω. Μολις ρουταρετε, κατεβαστε το SuperSU, για να διαχειριζεται τα δικαιωματα του root (ειναι καλυτερο απο το KingoSU που εγκαθιστα το Kingoroot)

Mετα κατεβαστε το AppMaster και ξεφορτωθειτε ολα τα"κλειδωμενα apps που εχει μεσα το λειτουργικο της Leagoo!!

Voila!!!! :D

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι σημαινει ρουταρω???? (ειμαι ασχετη παιδια συγνωμη)

''Αφαιρω τις διαφορες διαταξεις ασφαλειας που εχει το επισημο λειτουργικο της συσκευης με σκοπο να μπορω να επεμβω, και να διαγραψω η να προσθεσω πραγματα που θελω, και που απο κατασκευης ειναι "κλειδωμενα" δεν εχω δηλαδη προσβαση.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει ρουταρω???? (ειμαι ασχετη παιδια συγνωμη)

ορολογια του Android- τι ειναι root ? :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @nikose704 περασες την v.021?

Διορθωσε τιποτα?

Γραψε μας εντιπωσεις.

 

Ναι την περασα αμεσως μολις μου την εστειλαν. Στο κυριωτερο που με απασχολουσε δεν αλλαξε τιποτα οσον αφορα την δονηση που κανει οταν ανοιγει η συνομιλια με αλλο ατομο. Σιγουρα εξαφανιστηκε το battery drain!!!!!!! (μετα απο την νυχτερινη φορτιση που ειναι φουλ, με ανοιχτο το wifi και νορμαλ χρηση κανα δυο τηλεφωνηματα δηλαδη, στις 5 το απογευμα ειμαι περιπου 80-85%) και η χρηση του ειναι πολυ πιο "smooth". Δεν εχω πια αλλαγες στα θεματα και διαφορες διαφημισεις να πεταγονται εδω κι εκει, αλλα πιθανοτατα γι αυτο ευθυνεται το rooting που εφαγε και το ξεφορτωμα της περιττης σαβουρας. Σε καθε περιπτωση προτεινω να το δοκιμασετε!!

Διαπιστωσα και αλλαγες στο interface του ρολογιου οταν κλεινει το flip case. (μεχρι τωρα μου εχει εμφανισει 4 ειδων ρολογια) Aλλα δεν ξερω αν ειναι κολπακι της rom η κατι αλλο. Παντως τωρα το κινητο ειναι τουμπανο!! Αν επιανε και 4G.....

Να ενημερωσω οτι ειμαι σε συνομιλιες ακομη με την leagoo οσον αφορα την δονηση. Μου εστειλαν καποιο εργαλειο που κανει καταγραφη ολων των λειτουργειων του τηλεφωνου, κατεγραψα την δονηση και τους εχω στειλει το αρχειο. Περιμενω να επικοινωνησει μαζι μου ο μηχανικος τους. Ειμαστε σε καλο δρομο. Για να δουμε....

 

(αν και απ οτι βλεπω δεν εγραψε κανεις τιποτα εδω στο forum...αραγε μονο τους δικους μου συνομιλητες εχοχλει τοσο αυτο το μουυυυυυυυυυ (αγελαδα) στην αρχη καθε συνομιλιας??)

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει κ εγω απο ελαχιστους παραπονα σαν μμμμμ αγελαδας :-) εγω που δν εχω χαμπαρι απο ροοταρισμα πρεπει να περιμενω ποτε θα βγαλουν αυτοι την 021;;
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει κ εγω απο ελαχιστους παραπονα σαν μμμμμ αγελαδας :-) εγω που δν εχω χαμπαρι απο ροοταρισμα πρεπει να περιμενω ποτε θα βγαλουν αυτοι την 021;;

Φιλε την εχω ανεβασει ηδη εδω την V_021... https://docs.google.com/uc?id=0B51BGY36iV27bkJfQ2I3cWlMU1E&export=download

Ξερεις να την να την περασεις?? Δεν χρειαζεται root. Υπ οψιν ομως οτι δεν ειναι οπως οι ΟΤΑ updates που καθονται απο πανω. Για να περαστουν οι roms με το εργαλειο της leagoo (το flash tool), κανει format το κινητο. Οτι εχεις μεσα παει περιπατο. Μετα το περασμα της νεας ROM θα ειναι οπως ακριβως το εβγαλες απο το κουτι την μερα που το πηρες.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι οταν περνει τηλ.δεν τον ακουνε μονο με το heads free πως μπορω να φτασω στο μικροφονο να δω αν εχει τσεκαρισμενο κανα mute και κατι ακομα ενω του βγαζω την αποκρυψη οταν το κλησει και το ξανα αναψει ξανα παει στην αποκρυψη
Link to comment
Share on other sites

Φιλε την εχω ανεβασει ηδη εδω την V_021... https://docs.google.com/uc?id=0B51BGY36iV27bkJfQ2I3cWlMU1E&export=download

Ξερεις να την να την περασεις?? Δεν χρειαζεται root. Υπ οψιν ομως οτι δεν ειναι οπως οι ΟΤΑ updates που καθονται απο πανω. Για να περαστουν οι roms με το εργαλειο της leagoo (το flash tool), κανει format το κινητο. Οτι εχεις μεσα παει περιπατο. Μετα το περασμα της νεας ROM θα ειναι οπως ακριβως το εβγαλες απο το κουτι την μερα που το πηρες.

E ok τις εφαρμμογες τις βαζω για πλακα απο το google λογαριασμο απλα σωζω φωτο σημειωσεις κ επαφες!! Εχει πουθενα κανεναν οδηγο;;

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ευκολο να περασεις rom με το flash tool. To δυσκολο ειναι να βρεις καποιον συγκεκριμενο driver που επιτρεπει στο tool να "δει" το κινητο σου. Δεν θυμαμαι το ονομα του τωρα. Δωσε μου λιγο χρονο και θα τον βρω. ;)

 

Τον βρηκα. Λεγεται.. MediaTek USB VCOM drivers

Ολα θα τα βρεις ΕΔΩ (tool &driver) Την ROM θα την βρεις στο ποστ μου λιγο παραπανω.

Oδηγιες ΕΔΩ

Πιθανον το εργαλειο που θα κατεβασεις να ειναι λιγο διαφορετικο απο αυτο της φωτο. Θα βγαλεις ακρη ομως. Ειναι ευκολο. Καλη επιτυχια!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

το 360 μηνιμα είναι αυτό - Ενα φιλαρακι οταν περνει τηλ.δεν τον ακουνε μονο με το heads free πως μπορω να φτασω στο μικροφονο να δω ΑΝ εχει τσεκαρισμενο κανα mute και κατι ακομα ενω του βγαζω την αποκρυψη οταν το κλησει και το ξανα αναψει ξανα παει στην αποκρυψη πάντα για το elite 2 μηλάμε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..θα ηθελα να κανω μια ερωτηση πως μπορω να κανω το viber να ειναι παντα ανοιχτο? γιατι οποτε κανω εκκαθάριση μνημης οι αλλοι με βλεπουν offline και οταν μου στελνουν μύνημα μου ερχονται οταν ανοίγω το viber...ολλα αυτα συμβενουν εαν κανω εκκαθάριση μνημης αμα δεν κανω εκκαθάριση μνημης λειτουργει κανονικα...αρα υπαρχει τροπος να κλειδοσω το viber να μενει παντα ανοιχτο στη μνημη?
Link to comment
Share on other sites

το 360 μηνιμα είναι αυτό - Ενα φιλαρακι οταν περνει τηλ.δεν τον ακουνε μονο με το heads free πως μπορω να φτασω στο μικροφονο να δω ΑΝ εχει τσεκαρισμενο κανα mute και κατι ακομα ενω του βγαζω την αποκρυψη οταν το κλησει και το ξανα αναψει ξανα παει στην αποκρυψη πάντα για το elite 2 μηλάμε

Tσεκαρε εδω και παιξε λιγο με τις εντασεις του μικροφωνου. ΔΕΝ χρειαζεται να ειναι rooted η συσκευη!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

θέλω να σταματήσει η αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών, και να μην αλλάζουν συνεχώς τα θέματα
playstore-ρυθμισεις-αυτοματη ενημερωση εφαρμογων ....και επιλεγεις το πρωτο

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ακουστικο δεν δουλευει καλα. Ποτε σταματαει να δουλευει κ ποτε τσιριζει. Ξερουμε κατι??

 

:( http://www.leagoo.gr/el/after-sale-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7

Θεσσαλονικη ειναι νομιζω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το κινητό βάσει specs και ποιότητας σε σχέση με την τιμή.

Δεν υπαναχωρώ από τα αρχικά μου posts εδώ και κάποιους μήνες..ΑΛΛΑ το software της leagoo το προδίδει "αγρίως"!!

Κάποια bugs είναι πολύ , μα πολύ ενοχλητικά..

Τις επαναλαμβανόμενες διαφημίσεις και τα κουτάκια των εφαρμογών που εγκαθίστανται αυτοβούλως , τα παρατήρησα και εγώ..Αυτό είναι ωστόσο το ελάχιστο.

Το τηλέφωνο το σβήνω και μετά για να το ανοίξω πρέπει να αφαιρέσω την μπαταρία!!!!Δεν ανοίγει αλλιώς στο 50% των περιπτώσεων..( σημειωτέον ότι έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ήδη - ηρέμησε για λίγο και μετά παλι τα ίδια ).

Επίσης όταν αυτό συμβαίνει δεν διαβάζει καθόλου την συλλογή με τις φωτο αλλά ούτε και την sd όπου έχω την μουσική μου ( αναγκάστηκα να βγάλω την sd και να δουλεύω με στικάκι μέσω otg - ευτυχώς δουλεύει .. )

Όσο για το rooting δοκίμασα με το ΚingoRoot όπως πρότεινε ο φίλος Νίκος ( nikose704 )...Δυστυχώς δεν δούλεψε για εμένα.Μετά την 6η -7η προσπάθεια έγραψε μεν rooted...αλλά μόνο για να τσεκάρω αργότερα πως μόνο "rooted" δεν ήταν!!Κανένα πρόγραμμα που δοκίμασα δεν το διάβασε σαν ρουταρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το κινητό βάσει specs και ποιότητας σε σχέση με την τιμή.

Δεν υπαναχωρώ από τα αρχικά μου posts εδώ και κάποιους μήνες..ΑΛΛΑ το software της leagoo το προδίδει "αγρίως"!!

Κάποια bugs είναι πολύ , μα πολύ ενοχλητικά..

Τις επαναλαμβανόμενες διαφημίσεις και τα κουτάκια των εφαρμογών που εγκαθίστανται αυτοβούλως , τα παρατήρησα και εγώ..Αυτό είναι ωστόσο το ελάχιστο.

Το τηλέφωνο το σβήνω και μετά για να το ανοίξω πρέπει να αφαιρέσω την μπαταρία!!!!Δεν ανοίγει αλλιώς στο 50% των περιπτώσεων..( σημειωτέον ότι έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ήδη - ηρέμησε για λίγο και μετά παλι τα ίδια ).

Επίσης όταν αυτό συμβαίνει δεν διαβάζει καθόλου την συλλογή με τις φωτο αλλά ούτε και την sd όπου έχω την μουσική μου ( αναγκάστηκα να βγάλω την sd και να δουλεύω με στικάκι μέσω otg - ευτυχώς δουλεύει .. )

Όσο για το rooting δοκίμασα με το ΚingoRoot όπως πρότεινε ο φίλος Νίκος ( nikose704 )...Δυστυχώς δεν δούλεψε για εμένα.Μετά την 6η -7η προσπάθεια έγραψε μεν rooted...αλλά μόνο για να τσεκάρω αργότερα πως μόνο "rooted" δεν ήταν!!Κανένα πρόγραμμα που δοκίμασα δεν το διάβασε σαν ρουταρισμένο.

 

Φιλε Alpha δοκιμασε να περασεις την V.021. Αυτο με τα κουτακια των εφαρμογων και τις διαφημισεις πρεπει να τα αφαιρεσαν! Οσο για το rooting.....πραγματικα παραξενο αυτο που σου συμβαινει. Στο δικο μου ολα καλα!!

http://prntscr.com/7y5w2z

Μιληστε λιγο και με την επισημη Leagoo, εδω. service@leagoo.cc Αν μη τι αλλο ακουνε και απαντανε!! Eιμαι σιγουρος οτι θα βρεθει μια λυση!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...