Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την επαναφορά χάνει το ρουτ για τα προσωπικά δεδομένα συνδεση σε η/υ μεσω mobilego πας files και σβηνεις οτι θέλεις από τηλέφωνο και κάρτες μιλαμε για το elite2

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα! Μια ερώτηση!! Επειδη σε λίγες μερες θα παραδώσω το κινητο στον αγοραστή, ξερει κανεις , αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών αν θα χαθεί το root? Δεν θελω να επιστρέψουν τα κινεζικα! Αλλα ουτε κ θελω ν αφησω οτιδήποτε δικο μ μεσα...

 

Με την επαναφορά χάνει το ρουτ για τα προσωπικά δεδομένα συνδεση σε η/υ μεσω mobilego πας files και σβηνεις οτι θέλεις από τηλέφωνο και κάρτες μιλαμε για το elite2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά...

Εχω το κινητό περίπου 4,5 μήνες...

Ολα ήταν μια χαρά...

Τους τελευταίους δύο μήνες όμως όταν το ακουμπήσω κάτω με λίγη δύναμη(σε τραπεζάκι,στο κραβάτι ακόμα και στο χέρι μου) κλείνει και ξανα ανοίγει μόνο του ...

Μιλάμε οτι μπορεί να μου το κάνει αυτό και 30 φορές τη μέρα...

Χτες παραλίγο να το πετάξω απο το μπαλκόνι...

Εχω παρατηρήσει οτι αυτό γίνεται αν ακουμπήσω την "περιοχή" πάνω απο την μπαταρία...

Εχω ανοίξει το κινητό απο πίσω και μόλις ακούμπαγα(!!!) λίγο αυτό το κομμάτι έκανε επανεκκίνηση μόνο του...

Σας παρακαλώ πείτε μου μπορώ να κάνω κάτι ή να το κλάψω...;;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Εχω το κινητό περίπου 4,5 μήνες...

Ολα ήταν μια χαρά...

Τους τελευταίους δύο μήνες όμως όταν το ακουμπήσω κάτω με λίγη δύναμη(σε τραπεζάκι,στο κραβάτι ακόμα και στο χέρι μου) κλείνει και ξανα ανοίγει μόνο του ...

Μιλάμε οτι μπορεί να μου το κάνει αυτό και 30 φορές τη μέρα...

Χτες παραλίγο να το πετάξω απο το μπαλκόνι...

Εχω παρατηρήσει οτι αυτό γίνεται αν ακουμπήσω την "περιοχή" πάνω απο την μπαταρία...

Εχω ανοίξει το κινητό απο πίσω και μόλις ακούμπαγα(!!!) λίγο αυτό το κομμάτι έκανε επανεκκίνηση μόνο του...

Σας παρακαλώ πείτε μου μπορώ να κάνω κάτι ή να το κλάψω...;;

Ευχαριστώ...

Έχεις κάνει πρόσφατα factory reset αν ναί ξανακάνε και αφαίρεσε την μπαταρία όταν γίνει η επαναφορά αν όχι μπορεί να μην κάνει καλή επαφή η μπαταρία τι εννοεις εχεις ανοίξει το τηλ πίσω το καπάκι η την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα τις τελευταιες μερες οταν εχει την 2g κεραια;; γιατι οταν εχω την 2g κεραια οι ΑΛΛΟΙ δεν με ακουν κ ακουγεται στο ακουστικο τους ενα ζζζζζζζζζζ σαν παρεμβολη.. Ενω με την 3g κεραια ολα κομπλε
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει πρόσφατα factory reset αν ναί ξανακάνε και αφαίρεσε την μπαταρία όταν γίνει η επαναφορά αν όχι μπορεί να μην κάνει καλή επαφή η μπαταρία τι εννοεις εχεις ανοίξει το τηλ πίσω το καπάκι η την συσκευή

 

Δεν έχω κάνει καθόλου επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Οταν λέω άνοιξα εννοώ το καπάκι..

 

Καλησπέρα.

Καινούριο πρόβλημα με το κινητό.

Καμιά εβδομάδα περίπου πάω να βγάλω φωτογραφίες και η κάμερα είναι θολή με αποτέλεσμα να είναι και φωτογραφίες θολές το ίδιο και το βίντεο.

Αν κάνω μια επανεκκίνηση στο κινητό,το πρόβλημα διορθώνεται για λίγο.

Αν βγώ απο την κάμερα και ξανα μπώ γίνεται πάλι θολή.

Τι μπορεί να φταίει;

Απαντήστε μου όποιος μπορεί.

Ευχαριστώ..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την επαναφορά χάνει το ρουτ για τα προσωπικά δεδομένα συνδεση σε η/υ μεσω mobilego πας files και σβηνεις οτι θέλεις από τηλέφωνο και κάρτες μιλαμε για το elite2

 

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν χάνεται το root ενώ σβήνονται όλα τα προσωπικά δεδομένα εκτός του περιεχομένου της εξωτερικής κάρτας μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... σκεφτομαι να αγορασω και εγω το κινητό απο ελλαδα βεβαια απο τον επισημο συνεργατη....το κινητό με βαση τα χαρακτηριστικα και αυτα π εχω διαβασει απ τους χρήστης του με καλυπτει απολυτα το το μονο που με χαλαει ειναι οι 5.5 ιντσες της οθονης οχι οτι ειναι ασχημα απλα και με μικροτερη καλύπτομαι. ..γι αυτο το λογο κοιταξα και το elite 1 με οθονη 5 ιντσες και διαφορα 50 ευρω....τι κετε αξιζει? Η χρηση που θα κανω ειναι μονο ίντερνετ περιπου 2 gb το μηνα και αρκετη πλοηγηση μεσω google map...καθε αποψη θα νε βοηθούσε

 

Κανεις ακόμα????

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό περίπου τρεις μήνες και δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Το μόνο θέμα που εχω απο χθες είναι με τα SMS.

Μέχρι τώρα είχα 170 χαρακτήρες ανά SMS

απο χθες όμως μειώθηκαν στους 60 - 70.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να επανέλθει;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ κατεβασε το chomp sms και σωθηκες πατα κ στις ρυθμισεις της εφαρμογης συμπιεση χαρακτηρων κ εισαι κομπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα... σκεφτομαι να αγορασω και εγω το κινητό απο ελλαδα βεβαια απο τον επισημο συνεργατη....το κινητό με βαση τα χαρακτηριστικα και αυτα π εχω διαβασει απ τους χρήστης του με καλυπτει απολυτα το το μονο που με χαλαει ειναι οι 5.5 ιντσες της οθονης οχι οτι ειναι ασχημα απλα και με μικροτερη καλύπτομαι. ..γι αυτο το λογο κοιταξα και το elite 1 με οθονη 5 ιντσες και διαφορα 50 ευρω....τι κετε αξιζει? Η χρηση που θα κανω ειναι μονο ίντερνετ περιπου 2 gb το μηνα και αρκετη πλοηγηση μεσω google map...καθε αποψη θα νε βοηθούσε

 

Κανεις ακόμα????

 

Στο ξαναλεω δυνατο elite 2 π εχω αλλα για 50ε διαφορα αν σ περισσευουν πας στο 1. Εχω γραψει review σε προηγουμενες σελιδες για το 2 να ξερεις υστερει πολυ σε φωτο το βραδυ

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. μολις πηρα στα χερια μου το leagoo elite 2 με φυσικα αδεια μπαταρια υστερα απο 10 μερες ταχυδρομειο και εχω μια απορια.. βαζοντας το για φορτιση αναβοσβηνει συνεχως υστερα απο καποια δευτερολεπτα γραφοντας στο κατω μερος "leading going" και δεν ανοιγει με τιποτα... ειναι φυσιολογικο αυτο??

 

ok βρηκα τι εφταιγε.. επειδη τους ειχα ζητησει να μου το ανοιξουν και να αφαιρεσουν τις κινεζικες εφαρμογες πιστευα οτι θα λειτουργουσε καλα η μπαταρια αλλα αυτη ξανακολλησαν το αυτοκολητο στον πολο της μπαταριας οποτε προσπαθουσε να φορτωσει αλλα δεν μπορουσε.. πολυ λεπτολογοι για κινεζοι παντως.. μπραβο τους..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε καποιο site διαβασα οτι η leagoo εχει αντιπροσωπεια στην Θεσσαλονικη.....?ξερετε κατι?ειναι με την ιδια ονομασια ή με καποιο αλλο ονομα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε καποιο site διαβασα οτι η leagoo εχει αντιπροσωπεια στην Θεσσαλονικη.....?ξερετε κατι?ειναι με την ιδια ονομασια ή με καποιο αλλο ονομα?

 

εχει συνεργαζομενο καταστημα στην θεσσαλονικη.

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό έχει φάει μια φρίκη βγάζει στην οθόνη ένα security warning που ζητά ακαταπαυστα από διάφορες εφαρμογές Yahoo, viber κτλ να διαβάσει τις επαφές. Είτε του δώσω deny είτε allow ξαναβγαζει αμέσως την ίδια καρτέλα οπότε δεν μπορώ να μπω καν στο μενού της συσκευής να κάνω κάτι. Ξέρω γω καμία διαγραφή. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φιλε την εχω ανεβασει ηδη εδω την V_021... https://docs.google.com/uc?id=0B51BGY36iV27bkJfQ2I3cWlMU1E&export=download

Ξερεις να την να την περασεις?? Δεν χρειαζεται root. Υπ οψιν ομως οτι δεν ειναι οπως οι ΟΤΑ updates που καθονται απο πανω. Για να περαστουν οι roms με το εργαλειο της leagoo (το flash tool), κανει format το κινητο. Οτι εχεις μεσα παει περιπατο. Μετα το περασμα της νεας ROM θα ειναι οπως ακριβως το εβγαλες απο το κουτι την μερα που το πηρες.

 

Εδέησα να περάσω την V_021...Το κινητό δουλεύει άψογα!!!

Το πρόβλημα με τα εικονίδια των εφαρμογών που εγκαθίσταντο αυτοβούλως λύθηκε..

Επίσης και η ποιότητα των κλήσεων ( χαμηλή ένταση ακουστικού ) βελτιώθηκε αισθητά..

Smoothness στο μαξιμουμ..Τα κινεζάκια φαίνεται να έλυσαν όλα τα θέματα με το τελικό update!

Link to comment
Share on other sites

Εδέησα να περάσω την V_021...Το κινητό δουλεύει άψογα!!!

Το πρόβλημα με τα εικονίδια των εφαρμογών που εγκαθίσταντο αυτοβούλως λύθηκε..

Επίσης και η ποιότητα των κλήσεων ( χαμηλή ένταση ακουστικού ) βελτιώθηκε αισθητά..

Smoothness στο μαξιμουμ..Τα κινεζάκια φαίνεται να έλυσαν όλα τα θέματα με το τελικό update!

 

Καλησπέρα μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως πέρασες τα updates και το flash tool EΥΧΑΡΙΣΤΏ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως πέρασες τα updates και το flash tool EΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Φίλε την καλησπέρα μου , ακολούθησα τις οδηγίες που έδωσε ο " συνάδελφος" nikose704 στην σελίδα 25.

Διάβασε σχετικά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407930&page=25

Link to comment
Share on other sites

Φίλε την καλησπέρα μου , ακολούθησα τις οδηγίες που έδωσε ο " συνάδελφος" nikose704 στην σελίδα 25.

Διάβασε σχετικά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407930&page=25

 

Δεν αναφέρεται κάτι σχετικό στή σελίδα 25

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Θέλω να ρουτάρω τη συσκευή της συζύγου, όχι για να περάσω νέα ρομ, απλά να καθαρίσω bloatware και να αφήσω τα απαραίτητα. Έχω δοκιμάσει kingroot, kingo root, απευθείας στη συσκευή με αποτυχία. Ξέρει κανείς ασφαλή τρόπο και πρόγραμμα για να ρουταριστει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πέθανε το θέμα, ε;

Μάλλον.....

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μα λογικό ήταν. Ένα τηλέφωνο που ούτε custom roms έχει, ούτε καν επίσημη αναβάθμιση θα πάρει, είχε φτάσει τα όρια του από τότε που βγήκε. Μόνο αν κάποιος έχει πρόβλημα ποστάρει πλέον. Και χωρίς πολλά πειράγματα, δεν νομίζω να υπάρχουν και πρόβληματα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...