Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βλεπουν νομιζω αν το βαλεις οχι σαν κινητο αλλα σαν ''σκληρο '' δισκο για μεταφορα αρχειων

Πως ακριβως θα το "βαλω"??

Εννοεις να το ψαξω στα hdd drives και οχι στα android devices??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εννοεεις να βλεπεις σε wifi η bluetooth συνδεση ;; η δεν στο εμφανιζει οταν το συνδεεις με usb

Οταν το συνδεω με το usb cable στο pc, το μονο που κανει ειναι να εμφανιζει εναν δισκο με τιτλο removable disk αλλα φαινεται ξερεις, αχνος, και δεν εχω προσβαση σε αυτον!!! Μονο με διαφορα wi-fi transfers ψιλοκανω δουλεια. Εχω εγκαταστησει στο πισι ενα προγραματακι, το wondershare Mobile Go το οποιο το βλεπει το τηλεφωνο μια χαρα. Αλλα δυστηχως δεν μεταφερει folders, μονο μεμονομενα αρχεια και μονο 1 καθε φορα.

 

Οσον αφορα τωρα γενικες εντυπωσεις απο το κινητο, το μονο θεματακι που εχω ως τωρα (ευτηχως) ειναι αυτο που δεν φωτιζεται σωστα το λογοτυπο της Leagoo οταν κλεινει το flip case. Aνακαλυψα επισεις οτι η ενταση των κλησεων στα ακουστικα μου (xiaomi pistons) ηταν χαμηλη γιατι δεν κουμπωνουν σωστα στο κινητο. Πρεπει να μην τα "καρφωσω" μεχρι τερμα για να ακουγονται σωστα!!!! Πρεπει κατι να κανω γιαυτο. So far so good λοιπον μεχρι τωρα!!! :)

Hθελα να το αδειασω παλι σημερα για να κανω μια πληρη φορτιση, αλλα δεν λεει να κατεβει κατω απο το 74%. Του εβαλα κι εγω μια εφαρμογη που κανει το flash φακο, το αναψα, και τωρα περιμενω να αδειασει lol!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω με το usb cable στο pc, το μονο που κανει ειναι να εμφανιζει εναν δισκο με τιτλο removable disk αλλα φαινεται ξερεις, αχνος, και δεν εχω προσβαση σε αυτον!!! Μονο με διαφορα wi-fi transfers ψιλοκανω δουλεια. Εχω εγκαταστησει στο πισι ενα προγραματακι, το wondershare Mobile Go το οποιο το βλεπει το τηλεφωνο μια χαρα. Αλλα δυστηχως δεν μεταφερει folders, μονο μεμονομενα αρχεια και μονο 1 καθε φορα.

 

Οσον αφορα τωρα γενικες εντυπωσεις απο το κινητο, το μονο θεματακι που εχω ως τωρα (ευτηχως) ειναι αυτο που δεν φωτιζεται σωστα το λογοτυπο της Leagoo οταν κλεινει το flip case. Aνακαλυψα επισεις οτι η ενταση των κλησεων στα ακουστικα μου (xiaomi pistons) ηταν χαμηλη γιατι δεν κουμπωνουν σωστα στο κινητο. Πρεπει να μην τα "καρφωσω" μεχρι τερμα για να ακουγονται σωστα!!!! Πρεπει κατι να κανω γιαυτο. So far so good λοιπον μεχρι τωρα!!! :)

Hθελα να το αδειασω παλι σημερα για να κανω μια πληρη φορτιση, αλλα δεν λεει να κατεβει κατω απο το 74%. Του εβαλα κι εγω μια εφαρμογη που κανει το flash φακο, το αναψα, και τωρα περιμενω να αδειασει lol!!!

 

δεν το βρισκω καλη ιδεα να εχεις τοση ωρα το φακο αναμμενο

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεισ δικιο. μετα απο κανα δυωρο που το ξανατσεκαρα ολο το πανω μερος του κινητου ηταν ζεστο!! Αλλα η μπαταρια βραχος!!! στο 44% !!!!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πολυ σημαντικο προβλημα! Πηγα να κανω την αναβαθμιση λογισμικου FOTA που φαινοταν στο κινητο, κατεβασα τα 20mb και πατησα update now αλλα το κινητο με καποιον τροπο Brickαρε :O :O :O Εχω προσπαθησει με flashtool να φλασαρω παλι την ρομ μπας και το ξεμπρικαρω αλλα το download ενω ακολουθω πιστα τα βηματα δεν λεει να ξεκινησει με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Απευθηνομαι στους φιλους που εχουν το κινητο. Παιδια το πισι σας το βλεπει κανονικα το κινητο?? Στα win 8.1 x64 αλλα και σε win 7 ultimate x32 που το συνδεσα φαινεται σαν removable disk αλλα σεν μου δινει προσβαση σε αυτο!!!! Μιλαω εδω και μερες με το επισημο service στην Κινα και μου λενε μολις το συνδεσεις στο πισι θα το δει αυτοματα!!! Ελοιπον δεν το βλεπει, τουλαχιστον οχι σωστα ωστε να μεταφερω αρχεια!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις την μπάρα του κινητού όταν το συνδέσεις στον υπολογιστή και να ενεργοποιήσεις την σύνθεση αποθηκευτικού χώρου. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πολυ σημαντικο προβλημα! Πηγα να κανω την αναβαθμιση λογισμικου FOTA που φαινοταν στο κινητο, κατεβασα τα 20mb και πατησα update now αλλα το κινητο με καποιον τροπο Brickαρε :O :O :O Εχω προσπαθησει με flashtool να φλασαρω παλι την ρομ μπας και το ξεμπρικαρω αλλα το download ενω ακολουθω πιστα τα βηματα δεν λεει να ξεκινησει με τιποτα

 

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ flash tool ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ.

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ flash tool ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ.

 

Δεν με βοηθας να μου πεις και ποιο flashtool χρησιμοποιησες γτ εγω εχω δοκιμασει 10 και δεν εχω βγαλει ακρη μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις την μπάρα του κινητού όταν το συνδέσεις στον υπολογιστή και να ενεργοποιήσεις την σύνθεση αποθηκευτικού χώρου. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη κιόλας

 

Μπάρα?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το wondershare MobileGo, μια εφαρμογη για να επικοινωνει το pc με το κινητο, μια απο τις επιλογες που εχει ειναι το root device. Για δοκιμασε το και πες μας!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μπάρα ειδοποιησεων όταν βάζεις το δάχτυλο σου τέρμα πάνω στην οθόνη και κατεβάζεις προς τα κάτω .εκεί πρέπει να σου βγάλει μια επιλογή σύνθεση ως χώρος αποθήκευσης
Link to comment
Share on other sites

Μπάρα ειδοποιησεων όταν βάζεις το δάχτυλο σου τέρμα πάνω στην οθόνη και κατεβάζεις προς τα κάτω .εκεί πρέπει να σου βγάλει μια επιλογή σύνθεση ως χώρος αποθήκευσης

Πηγα να χαρω....δεν το ειχα κανει αυτο....αλλα τζιφος. και παλι δεν ανοιγει.

http://prntscr.com/7j03qa

 

Eκανα δουλεια τελικα. Το pc το ειδε. Αλλα ΔΕΝ το δηλωσα σαν usb storage αλλα σαν media device (MTP)!!!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!, ξερει κανεις πως βαζω ηχο κλησης απο τα αρχεια π εχω στο κινητο;;; δεν μπορω να το βρω!!!!! Εχω δοκιμασει απ τ προφιλ, απ την μουσσικη αλλα δ μ βγαζει επιλογες απο βιβλιοθηκη
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη zedge κ βαλε απο εκει ηχο κλησης η αλλιως το ringdroid με το οποιο κοβεις το τραγουδι οπου θελεις κ το βαζεις αλλιως πατα προφιλ ηχου κ το κουμπι δεξια απο τις γενικες ρυθμισεις κ μετα ηχο κλησης φωνητικης κλησης κ εκει επελεξε απο τον αποθηκευτικο χωρο τ τηλεφωνου
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!, ξερει κανεις πως βαζω ηχο κλησης απο τα αρχεια π εχω στο κινητο;;; δεν μπορω να το βρω!!!!! Εχω δοκιμασει απ τ προφιλ, απ την μουσσικη αλλα δ μ βγαζει επιλογες απο βιβλιοθηκη

 

Πατα 3 δευτερα πανω στο κεντρο του δισκου που ειναι το λογοτυπο της Leagoo. Θ ασου βγαλει ολα τα τραγουδια που εχεις. Επελεξε αυτο που θες, πατα πανω του για 3 δευτερα. Mια απο τις επιλογες που εμφανιζονται ειναι... use as phone ringtone.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!! Δεν βρισκω το λογοτυπο που λες Νικο!!! :/ θα δοκιμασω με τις εφαρμογες. Απο μπαταρια τι λεει;;; εμενα ειναι λιγο οτι να ναι.. Καθε μερα θελει τουλ.μια φορτιση. Χθες το βραδυ το αφησα 35% κι οταν ξυπνησα ηταν 26% ενω το χω σε λειτουργια εξοικονομισης.. Γιατι;; :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rufere δεν μ εχει επιλογη για χωρο αποθηκευσης αυτο ειναι το περιεργο.. Το εψαξα κ εγω.. Κ απο τα τραγουδια που παω κ κλικαρω παρατεταμενα δν μ βγαζει επιλογη use us ringtone...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!! Δεν βρισκω το λογοτυπο που λες Νικο!!! :/ θα δοκιμασω με τις εφαρμογες. Απο μπαταρια τι λεει;;; εμενα ειναι λιγο οτι να ναι.. Καθε μερα θελει τουλ.μια φορτιση. Χθες το βραδυ το αφησα 35% κι οταν ξυπνησα ηταν 26% ενω το χω σε λειτουργια εξοικονομισης.. Γιατι;; :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rufere δεν μ εχει επιλογη για χωρο αποθηκευσης αυτο ειναι το περιεργο.. Το εψαξα κ εγω.. Κ απο τα τραγουδια που παω κ κλικαρω παρατεταμενα δν μ βγαζει επιλογη use us ringtone...

Ρεβεκκα σου ανεβαζω video.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Νικο σε ευχαριστω παρα πολυ!! Απι τη δευτερη μερα αλλαξε τελειως το κινητι. Χαθηκε αυτο της leagoo mysic κ γενιξα μ αλλαξε εικινιδια κ τ παντα χωρις ν πατησω κατι. Προχθες μ ρθε ενημερωση γ αναβαθμιση android κ τ εκανα. Δεν αλλαξε κατι
Link to comment
Share on other sites

Ρεβεκκα κανε ενα factory reset να ξαναγυρισει το κινητο οπως ακριβως το αγορασες. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Σωσε πρωτα επαφες, φωτο τραγουδια η οτι αλλο εχεις γιατι θα τα χασεις ολα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ το κινητό μου και είμαι στις ρυθμίσεις.ελπίζω να μην σας κουράσω με τις ερωτήσεις μου:

1. πως γίνεται η εναλλαγή από 2g σε 3g; (οι απαραίτητες ενέργειες με τον πάροχο έγιναν)

2. πως αυξάνει η ένταση στο ακουστικό κατά την κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...