Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ta Daaaaaa !!!!!! :p :p :p

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i59.tinypic.com/2czvmn5.jpg[/img]

 

Καλορίζικο το τηλέφωνο Νίκο, και συγχαρητήρια για το ρουτάρισμα.

Ποια διαδικασία ακολούθησες;

 

παρέλαβα και εγώ το κινητό μου και είμαι στις ρυθμίσεις.ελπίζω να μην σας κουράσω με τις ερωτήσεις μου:

1. πως γίνεται η εναλλαγή από 2g σε 3g; (οι απαραίτητες ενέργειες με τον πάροχο έγιναν)

2. πως αυξάνει η ένταση στο ακουστικό κατά την κλήση;

 

Καλορίζικο και για εσένα φίλε.

1) Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων ( απλά θα σύρεις το δάκτυλο σου , στην επιφάνεια της οθόνης από πάνω προς τα κάτω ) και πατάς δεξιά το κουμπί για τις ρυθμίσεις...Εκεί θα δεις υπάρχει επιλογή για 2g/3g

 

2) Αυτό όπως έχει σημειωθεί από αρκετούς φίλους εδώ , είναι και το μειονέκτημα του κινητού.

Δοκίμασε τα βήματα της τρίτης παραγράφου αφού κατεβάσεις την εφαρμογή http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Κάποιοι λένε ότι έχουν δει βελτίωση και χωρίς να είναι ρουταρισμένο το κινητό.Θα το δοκιμάσω και εγώ αν όχι πιθανόν να επιδιώξω root μελλοντικά.

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, υπάρχει κάποιος που να μπορεί να δώσει ένα προφίλ για την μπαταρία? Δηλαδή ανάλογα με την χρήση.. Και είναι όντως 3200?? Τέλος το κινητό ζεσταίνεται? Και σε ποιες περιπτώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ενημερωσω τους φιλους οτι το κολπακι που αυξανει την ενταση του ακουστικου στις κλησεις δουλευει κανονικα και σε μη rootαρισμενη συσκευη. Απλα εγω προσωπικα το παρακανα με τις εντασεις σε πολλες ρυθμισεις και τωρα το κινητο αρχιζει και παραμορφωνει οταν ακουω μουσικη ακομα και οταν η μπαρα της εντασης ειναι στην μεση. Παω για factory reset λοιπον και ελπιζω να επανελθει. Αλλιως θα πιασω παλι ολες τις ρυθμισεις απ την αρχη.

Οσον αφορα το αν ζεσταινεται ναι, το κανει. Μετα απο καμια ωριτσα gaming (Real Racing 3 που χρησιμοποιει ολους τους πυρηνες το κινητο) εχω παρατηρησει οτι ζεσταινεται το πανω μερος της συσκευης.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητακι αλλα μετα απο root εκανα αναβαθμιση Λογισμικου OTA Και μπρικαρε και δεν επανερχεται με ΤΙΠΟΤΑ οτι και να δοκιμασα ωρες μπροστα απο υπολογιστες! Παμε λοιπον για Κινα επισκευη και μετα πωληση για LG G3 :p
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητακι αλλα μετα απο root εκανα αναβαθμιση Λογισμικου OTA Και μπρικαρε και δεν επανερχεται με ΤΙΠΟΤΑ οτι και να δοκιμασα ωρες μπροστα απο υπολογιστες! Παμε λοιπον για Κινα επισκευη και μετα πωληση για LG G3 :p

 

Με το flash tool περασε ξανα το λειτουργικο του και θα εισαι ενταξει.

Κοιτα μερικες σελιδες πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραπονεθει κανεις απο τους συνομιλητες σας οτι ακουγεται ενα εντονο σφυριγμα πριν την εναρξη της συνομιλια σας??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορουσε κάποιος να μας δώσει τη διαδικασία για να το rootαρουμε;

 

Νομίζω πως το κάνουν με kingroot: http://androidxda.com/download-kingroot-application

 

ας το επιβεβαιώσει κάποιος παρακαλώ γιατί θέλω να το κάνω σε συσκευή φίλου

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το κάνουν με kingroot: http://androidxda.com/download-kingroot-application

 

ας το επιβεβαιώσει κάποιος παρακαλώ γιατί θέλω να το κάνω σε συσκευή φίλου

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν μπορεί ας μας το επιβεβαιώσει και κάποιος που το έχει κάνει

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητακι αλλα μετα απο root εκανα αναβαθμιση Λογισμικου OTA Και μπρικαρε και δεν επανερχεται με ΤΙΠΟΤΑ οτι και να δοκιμασα ωρες μπροστα απο υπολογιστες! Παμε λοιπον για Κινα επισκευη και μετα πωληση για LG G3 :p

Γιαννη μην το στειλεις Κινα. Ειναι πολυ ευκολο να ξαναπερασεις ρομ με το flash tool. ΑΠΛΑ πρεπει να εχεις τους σωστους drivers sto PC και να εχεις ενεργοποιησει το disable driver signature enforcement η καπως ετσι δεν το θυμαμαι τωρα. Αν εισαι Αθηνα περνα απο καλογρεζα να το φτιαξουμε, αν οχι στειλτο να στο αναστησω και στο ξαναστελνω πισω. Τιποτα δεν ειναι.. 5 λεπτακια υποθεση. :)

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εχει παραπονεθει κανεις απο τους συνομιλητες σας οτι ακουγεται ενα εντονο σφυριγμα πριν την εναρξη της συνομιλια σας??

 

Ναι σεμενα.

πρεπει να ειναι η δονηση π κανει το τηλ οταν το σηκωνει ο αλλος να του ακουγεται αυτο

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Ναι σεμενα.

πρεπει να ειναι η δονηση π κανει το τηλ οταν το σηκωνει ο αλλος να του ακουγεται αυτο

Απενεργοποιειται????

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω δν το εχω ψαξει παντως ξερω οτι το εχουν κ αλλα "κινεζικα " τηλεφωνα αυτο αλλα δεν θυμαμαι τωρα ποια εταιρια
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

ακούω ραδιόφωνο με ακουστικά και η ένταση στο ηχείο δεν αλλάζει καθόλου. στην ακρόαση μουσικής η στην συνομιλία αλλάζει!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω δν το εχω ψαξει παντως ξερω οτι το εχουν κ αλλα "κινεζικα " τηλεφωνα αυτο αλλα δεν θυμαμαι τωρα ποια εταιρια

Mιλαω με την επισημη Leagoo για το θεμα. Αν εχω κατι θα ενημερωσω. Παντως μου εχουν κανει παραπονα ολοι οι συνομηλητες μου γι αυτο. Ειναι πολυ ενοχλητικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακούω ραδιόφωνο με ακουστικά και η ένταση στο ηχείο δεν αλλάζει καθόλου. στην ακρόαση μουσικής η στην συνομιλία αλλάζει!!

Δεν ξερω ποια εφαρμογη εχεις για να ακους ραδιο, αλλα στο FMRadio που εχει η συσκευη απο μαμα ο ηχος αυξομειωνεται κανονικα. Εχω τα Xiaomi Pistons 2.1 και ανεβοκατεβαζω ενταση απο το πλαινο πληκτρο του κινητου.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έχω το κινητο κάπου στις 2βδομαδες. Η μπαταρία ειναι μια καλή μία ο,τι να ναι. Χθες το βράδυ το άφησα 63% και το πρωι που ξυπνησα ηταν 24% ... ειναι δυνατον; και το εχω κ σε εξοικονομιση ενεργειας κ δν ειχα ανοιχτο ουτε ιντερνετ ουτε εφαρμογες... καμια λύση; εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα; Ωστοσο το προβλημα με της χαμηλης εντασης μικροφωνο διορθωθηκε μονο του μετα απο μια ενημερωση που ελαβα!!! και τριτον δε συνδεεται με τον υπολογιστη.. το παταω σαν συσκευη αποθηκευσης τραβωντας την μπαρα αλλα τπτ.. το διαβαζει αλλα λεει not found!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έχω το κινητο κάπου στις 2βδομαδες. Η μπαταρία ειναι μια καλή μία ο,τι να ναι. Χθες το βράδυ το άφησα 63% και το πρωι που ξυπνησα ηταν 24% ... ειναι δυνατον; και το εχω κ σε εξοικονομιση ενεργειας κ δν ειχα ανοιχτο ουτε ιντερνετ ουτε εφαρμογες... καμια λύση; εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα; Ωστοσο το προβλημα με της χαμηλης εντασης μικροφωνο διορθωθηκε μονο του μετα απο μια ενημερωση που ελαβα!!! και τριτον δε συνδεεται με τον υπολογιστη.. το παταω σαν συσκευη αποθηκευσης τραβωντας την μπαρα αλλα τπτ.. το διαβαζει αλλα λεει not found!!!

Το δικο μου συνδεεται με το PC μονο αν το δηλωσω σαν media device (MTP) και οχι σαν usb storage!! Για δοκιμασε κι εσυ και πες μας!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κανενα αλανι Εψαξε καθολου πως κανουμε το τηλ να μν αλλαζει ταπετσαρια οταν εχουμε παρατεταμενο ακουμπημα της οθονης;;
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Εχει παραπονεθει κανεις απο τους συνομιλητες σας οτι ακουγεται ενα εντονο σφυριγμα πριν την εναρξη της συνομιλια σας??

Mετα απο πολλες συνομιλιες με την επισημη Leagoo οσον αφορα την μικρη δονηση την ωρα που ανοιγει η γραμμη με τον συνομιλητη, και η οποια ακουγεται και ειναι πολυ πολυ ενοχλητικη, αφου προσπαθησαν με τεχνικες του τυπου κλεισε την δονηση στο κινητο, τελικα μου ειπαν να το στειλω πισω για ελεγχο. Αστα Βραστα. :(

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, το κινητάκι έφθασε, ωραίο, στιβαρό, γρήγορο.

Μια χαρά τα settings όλα....

Πάμε να βάλουμε και sim.

Τα πιάσαμε τα λεφτά μας. δεν τις γνωρίζει, δοκίμασα 2 κανονικές vodafone, cosmote. Τζίφος

Κάποια ιδέα βρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, αλλά πάνω στη βιασύνη έβαζα τις κάρτες ανάποδα!!!! και μετά χαλάστηκα

οκ, όλα καλά, εύχωμαι να μην απασχολήσω το φορουμ με προβλήματα της συσκευής η οποία φαντάζει ελπιδοφόρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο οτι θελεις μπορεις να ρωτησεις εμας π την εχουμε κανα 3 μηνο την συσκευη η μπορει να ανακαλυψεις κατι π δεν το εχουμε βρει εμεις!!
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, αλλά πάνω στη βιασύνη έβαζα τις κάρτες ανάποδα!!!! και μετά χαλάστηκα

οκ, όλα καλά, εύχωμαι να μην απασχολήσω το φορουμ με προβλήματα της συσκευής η οποία φαντάζει ελπιδοφόρα!!!!

Να ξερεις οτι καθε λιγο και λιγακι αλλαζει μονο του themes kai icons. Επισης η rom του εχει μεσα addware. Kαθε λιγο και λιγακι θα βρισκεις εικονιδια απο προγραματα που δεν εχεις εγκαταστησει εσυ. Το appbox και το DU Speed Booster. Βρισκομαι σε καθημερινη επικοινωνια με την legoo.cc μπας και βγαλω ακρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η επισημη απαντηση της Leagoo.gr στο θεμα που αντιμετωπιζω σχετικα με την μικρη δονηση στο ανοιγμα της τηλεφωνικης συνομιλιας που ενοχλει αφανταστα τους συνομιλητες μου. Δευτερο σοβαρο φαουλ τους. Ενα στην αγορα της συσκευης και ενα τωρα.

http://prntscr.com/7r8qe9

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξαναλεω δεν πιστευω οτι ειναι επισημη εδω στην ελλαδα απλα πηρε καποιος το δικαιωμα να μπορει να κανει dropship στο ονομα της εταιριας με τις ευλογιες της ιδιας της εταιριας αφου μονο εσοδα τους προσφερει με μια μικρη προμηθεια.τελος παντων λοιπον για τις εφαρμογες π λες οτι μπαινουν μονες τους ακου τι θα κανεις κ θα εισαι κομπλε δεν θα σ ξαναμπει καμια πας ρυθμισεις/ασφαλεια κ ξεκλικαρεις το αγνωστες πηγες κ επισης κλικαρεις το επαληθευση εφαρμογων κ εισαι κυριος
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...