Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούρια έκδοση ανέβηκε; LMY48I

https://developers.google.com/android/nexus/images

 

E όχι... και χθες βραδυ εκανα φορματ γιατι μου αρχισε κατι κουλα τελευταια... :lol: τσαμπα το στησιμο :lol:

 

http://www.droid-life.com/tag/stagefright/ , μηνιαίες αναβαθμίσεις πλέον για security patching

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

E όχι... και χθες βραδυ εκανα φορματ γιατι μου αρχισε κατι κουλα τελευταια... :lol: τσαμπα το στησιμο :lol:

 

...

 

Δεν χρειάζεται ξανά στήσιμο

Φλάσαρε μόνο boot.img, cache.img, και system.img

 

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash system system.img

 

(αν δεν περάσεις το usderdata.img είσαι οκ, το σύστημα μένει ως έχει)

 

Επίσης, στο συγκεκριμένο factory image (LMY48I), ο bootloader και το radio είναι ίδια με του LMY47Z, οπότε αν είχες περάσει αυτό, δεν χρειάζεται να τα ξαναπεράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ξανά στήσιμο

Φλάσαρε μόνο boot.img, cache.img, και system.img

 

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash system system.img

 

(αν δεν περάσεις το usderdata.img είσαι οκ, το σύστημα μένει ως έχει)

 

Επίσης, στο συγκεκριμένο factory image (LMY48I), ο bootloader και το radio είναι ίδια με του LMY47Z, οπότε αν είχες περάσει αυτό, δεν χρειάζεται να τα ξαναπεράσεις.

 

Ήθελα καθαρό flash για αυτο. Θα τα φλασαρω ετσι, δικιο εχεις, απλα θα ψαξω λιγο στο xda για no force encryption boot.img

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση ανέβηκε; LMY48I

https://developers.google.com/android/nexus/images

 

σε ξεκλειδωτη rooted συσκευη θα παιξει η ota η παιζει να brickαρει?

Link to comment
Share on other sites

σε ξεκλειδωτη rooted συσκευη θα παιξει η ota η παιζει να brickαρει?

Δεν θα σου έρθει ΟΤΑ αλλά μπορείς να την περάσεις εσύ, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Όποιος την περάσει και δει τίποτα διαφορές ας βάλει μια φωνή.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Και το eshop στην αντιπροσωπία θα το στείλει οπότε πήγαινε το εσύ για να τελειώνεις νωρίτερα. Εκτός και αν δεν έχουν περάσει 7 ημέρες από την αγορά του οπότε πήγαινε το για doa στο eshop.

 

Το service είναι http://www.cellcom.gr/site/gr/

 

Δευτέρα το έστειλα απο Ρόδο, σήμερα (Πέμπτη) το παρέλαβα.

Μου το αντικατέστησαν!

Βέβαια το κουτί είναι ανοιχτό, επειδή όπως μου είπαν έπρεπε να ελεγχθεί οτι δεν έχει τα προβλήματα που είχε το δικό μου και να γίνει "report" στην Μοτορόλα.

Βέβαια φαίνεται οτι είναι καινούργιο, έχει και την μανίσια ζελατίνα.

Και το χαρτί αντικατάστασης λέει το imei της νέας συσκευής.

 

Πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα το έστειλα απο Ρόδο, σήμερα (Πέμπτη) το παρέλαβα.

Μου το αντικατέστησαν!

Βέβαια το κουτί είναι ανοιχτό, επειδή όπως μου είπαν έπρεπε να ελεγχθεί οτι δεν έχει τα προβλήματα που είχε το δικό μου και να γίνει "report" στην Μοτορόλα.

Βέβαια φαίνεται οτι είναι καινούργιο, έχει και την μανίσια ζελατίνα.

Και το χαρτί αντικατάστασης λέει το imei της νέας συσκευής.

 

Πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση!! :)

 

και εμένα το ίδιο μου έκαναν. ευτυχώς η μοτορόλα έχει καλό service

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους!! Με τέτοια αντιμετώπιση από το service και την πολιτική της εταιρείας σε αυτά τα θέματα, σου δίνουν πολύ σοβαρό λόγο να ξαναπροτιμήσεις συσκευή τους.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχε, και γι'αυτό το nexus είναι η 2η συσκευή της που αγοράζω(Πρώην κάτοχος Motorola razr) και η επόμενη πάλι της ίδιας εταιρείας θα είναι μάλλον. Το aftersale μετράει πολύ για μένα...
Link to comment
Share on other sites

...

Όποιος την περάσει και δει τίποτα διαφορές ας βάλει μια φωνή.

 

Δεν φαίνεται να έχει οπτικές διαφορές

Μάλλον πρόκειται για διορθώσεις κυρίως για το Stagefright bug

Link to comment
Share on other sites

Τι θα κάνουμε τώρα με τα μηνιαία update? Λογικα θα πρεπει να αποχαιρετησουμε το No force encryption. Εκτος και αν υπαρχει τροπος να φλασαρουμε την νεα ρομ διχως να επηρεαζεται αυτο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειμαι διακοπες και μολις διαπιστωσα οτι δε δουλευει σωστα το wifi tethering...προσπαθωντας να δωσω internet σε tablet...

Δηλαδη συνδεεται σωστα αλλα δε μπορει να ανοιξει σελιδες το tablet...

 

Διαβασα στο internet οτι κατι βλακειες εχει κανει η google για να βοηθησει εταιρειες που πουλανε τα data plans... αλλα το fix που προτεινεται θελει root και δεν εχω ουτε μπορω να κανω στην Παρο :p

 

Εχει αντιμετοπισει κανενας αλλος τετοιο προβλημα? λεω μηπως γινεται και πιο απλο fix μιας και εξαρταται και απο τον carrier αυτο και δε πιστευα οι ελληνικοι να το εκμεταλευονται (vodafone εχω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειμαι διακοπες και μολις διαπιστωσα οτι δε δουλευει σωστα το wifi tethering...προσπαθωντας να δωσω internet σε tablet...

Δηλαδη συνδεεται σωστα αλλα δε μπορει να ανοιξει σελιδες το tablet...

 

Διαβασα στο internet οτι κατι βλακειες εχει κανει η google για να βοηθησει εταιρειες που πουλανε τα data plans... αλλα το fix που προτεινεται θελει root και δεν εχω ουτε μπορω να κανω στην Παρο :p

 

Εχει αντιμετοπισει κανενας αλλος τετοιο προβλημα? λεω μηπως γινεται και πιο απλο fix μιας και εξαρταται και απο τον carrier αυτο και δε πιστευα οι ελληνικοι να το εκμεταλευονται (vodafone εχω)

 

η vodafone νομίζω απαγορεύει το tethering. έχω διαβάσει και από άλλους με vodafone με το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

η vodafone νομίζω απαγορεύει το tethering. έχω διαβάσει και από άλλους με vodafone με το ίδιο πρόβλημα

 

δεν ισχύει αυτό, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το κινητό μου για hotspot στο λαπτοπ και δίνει ιντερνετ κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα τη νέα έκδοση με no force encryption. Όλα καλά, δεν είναι πια ευπαθές στο stagefright.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το κινητό μου για hotspot στο λαπτοπ και δίνει ιντερνετ κανονικά

 

Είχα διαβάσει κάπου ότι δουλεύει μόνο σε σύνδεση, αν έχεις καρτοκινητο δεν δουλεύει. Το πρόβλημα είναι καθαρά της Vodafone από Android 5.1 και μετά, δοκιμασμενο σε nexus 5 & 6. Θέλει root και με την εφαρμογή wifi tether παίζει κανονικά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα τη νέα έκδοση με no force encryption. Όλα καλά, δεν είναι πια ευπαθές στο stagefright.

 

ρε παιδιά, το starefright είναι επίφοβο μόνο για τα mms έτσι?Εγώ που χρησιμοποιώ textra, που έχει κάνει update για starefright, δεν είμαι καλυμμένος?Anyway, το κατέβασα το update, απλά ρωτάω πληροφοριακά...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

Δηλωνω επισημα ευτυχης κατοχος της συσκευης...νοιωθω ιδιαιτερη ικανοποιηση που μπηκα στην παρεα σας..:p

Ειμαι stock μεχρι στιγμης....Σαν πρωτη επαφη παρατηρησα πως ακομα και οταν γραφω μια διευθυνση στον browser ή μια αναζητηση στο youtube η δονηση ειναι ενεργοποιημενη..την εχω απενεργοποιησει απο το μενου των ηχων και ειδοποιησεων -αλλες ειδοποιησεις..

Μηπως ξερει κανεις πως απενεργοποιειται αυτο?

Ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

Δηλωνω επισημα ευτυχης κατοχος της συσκευης...νοιωθω ιδιαιτερη ικανοποιηση που μπηκα στην παρεα σας..:p

Ειμαι stock μεχρι στιγμης....Σαν πρωτη επαφη παρατηρησα πως ακομα και οταν γραφω μια διευθυνση στον browser ή μια αναζητηση στο youtube η δονηση ειναι ενεργοποιημενη..την εχω απενεργοποιησει απο το μενου των ηχων και ειδοποιησεων -αλλες ειδοποιησεις..

Μηπως ξερει κανεις πως απενεργοποιειται αυτο?

Ευχαριστω

 

καλώς ήρθες, είναι θέμα του πληκτρολογίου η δόνηση αυτή. πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσα και εισαγωγή πήγαινε στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς και ψάξε για κάποια ρύθμιση σχετικά με δόνηση ή haptic feedback

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει πάνω δεξιά δίπλα από κει που δείχνει το σήμα ένα αστεράκι. Ξέρει κανείς τι είναι? Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει πάνω δεξιά δίπλα από κει που δείχνει το σήμα ένα αστεράκι. Ξέρει κανείς τι είναι? Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot

Priority Notifications

Πάτησε volume up/down και βάλτο στο All.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Καταλαθος πάτησα το κουμπί που κλείνει και το volume down και με πέταξε σε ένα μενού που έλεγε κάτι για για tw κάτι και αν θέλω να συνεχίσω για να κάνω root την συσκευή. Αν πατάγα ναι θα συνέχιζε σε root η καμία σχέση?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σορρυ επειδή έχω πάρει το τηλέφωνο μεταχςιρισμενο και επειδή ο προηγούμενος έχει περάσει recovery αλλά δεν έχει ξεκλείδωτο bootloader αν τα λέω σωστά αλλά ούτε είναι το τηλέφωνο root και αυτή τη στιγμή γενικά φαίνεται στοκ, έχω θέμα με την εγγύηση? Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σορρυ επειδή έχω πάρει το τηλέφωνο μεταχςιρισμενο και επειδή ο προηγούμενος έχει περάσει recovery αλλά δεν έχει ξεκλείδωτο bootloader αν τα λέω σωστά αλλά ούτε είναι το τηλέφωνο root και αυτή τη στιγμή γενικά φαίνεται στοκ, έχω θέμα με την εγγύηση?

 

Αν το δουν , έχεις.

Κατεβασε το toolkit και επανεφερε το σε στοκ μορφή.2 κλικ υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δουν , έχεις.

Κατεβασε το toolkit και επανεφερε το σε στοκ μορφή.2 κλικ υπόθεση.

Που το βρίσκω το toolkit?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...