Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6020


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε σήμερα:

Τhe Nokia 6020 features a broad set of contemporary technologies for personal and business demands. The tri-band Nokia 6020 will be available in two versions: an EGSM 900 GSM 1800/1900 primarily targeted for European and Asian markets, and the GSM 850/ 1800/1900 version for the Americas. Shipments of the Nokia 6020 are expected to start in the first quarter of 2005. The unsubsidized retail price excluding taxes is estimated to be around ¤200.

 

"The Nokia 6020 is a compelling new addition to Nokia's strong portfolio of mid-range, business-focused mobile phones," says Aage Snorgaard, Vice President, Mobile Phones, Nokia. "The robust feature set of the Nokia 6020 is nicely complemented by a subtle, classical design, offering consumers an affordable, reliable business tool for any occasion."

 

Staying in touch is easy with the Nokia 6020. Consumers can notify colleagues of important news by sending a flash-message that directly appears on the display of the other person's phone, or surprise friends with an animated MMS. With the VGA camera, users can capture special moments with images and video clips or connect to their colleagues using push to talk technology. Consumers can synchronize the calendar and contacts to be reminded of birthdays, anniversaries and important appointments. Presence-enhanced contacts informs friends and colleagues about availability and whereabouts if users are unable to respond to calls or text messages. Voice activated dialing in the Nokia 6020 ensures fast access to important contacts.

 

With EDGE connectivity the Nokia 6020 offers faster access to information, including emails or news clips. The integrated XHTML browser is optimized for color pictures and video clips on the display which supports up to 65,536 colors. Consumers can customize the Nokia 6020 with favorite wallpapers and wake-up graphics or assign individual polyphonic ringtones to different caller groups. Java technology enables further customization with downloadable applications such as travel guides and games.

 

In a classic design, available in the color variants graphite grey and silver grey, the Nokia 6020 offers up to 3 hours of talk time and up to 14 days of standby time.

 

http://www.nokia.com/press/photo/phones/jpeg/6020_06.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras ( 2 Νοέ. 2004 , 15:56)

 

E kala an einai auto o antikatastaths tou 6230 allazw etaireia...

Gia diastaseis anakoinwsan tipota???

 

Οχι φυσικα δεν ειναι ο αντικαταστατης του...Με 200 ευρω τιμη λες να ειναι ο αντικαταστατης του; ;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 2 Νοέ. 2004 , 16:03)

 

Οχι φυσικα δεν ειναι ο αντικαταστατης του...Με 200 ευρω τιμη λες να ειναι ο αντικαταστατης του; ;)

 

 

E leme twra epeidh perimena kati tetoio na anakoinwsoun :o

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξεθαβω αυτο το θεμα και αναρωτιεμαι ποτε τελικα θα κυκλοφορησει? Η νοκια το εχει βγαλει στη σελιδα της.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο εντυπωσιακό είναι η αποστολή “Flash SMS” (θυμίζει ένα παλιό Sony που είχε αυτό το feature)..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φωτο για το 6020 θα βρειτε εδω http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art17/Nokia_6020/x10.jpg

http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefony/Ar.asp?ARI=109254&CHID=4&EXPS=&EXPA=

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Το πήρε ένας φίλος μου, και ψάχνουμε να βρούμε πως γίνεται το κλείδωμα του πληκτρολογίου με κωδικό (κωδικό ασφαλείας), αλλά δεν μπορούμε να το βρούμε...

Μπορεί κανείς να βοηθήσει για το που ακριβώς βρίσκεται στα μενού;;

:cry: :worry:

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια εχω καποια ringtone

τα οποια δεν παιζουν στο 6020

τα ringtone αυτα εινα free

μου τα εχουν στειλει με υπερυθρες

 

παρατηρησα οτι οσα ειναι πανω περιπου 10kb

μου λεει οτι ειναι αδυνατη η αναπαραγωγη

τι φταιει???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας. Ενόψει την αγοράς pda, προσωρινά πήρα από αναβάθμιση ένα 6020. Ολα καλά και γνωστό το menu. Αυτό όμως που με ξένισε, ήταν ότι στην αναζήτηση ονομάτων εμφάνιζε μόνο αγγλικά γράμματα. Δεν ήταν τσεκαρισμένο το λεξικό, αλλά όταν το τσέκαρα για δοκιμή, διαπίστωσα ότι ήταν αγγλικό. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω αυτή την επιλογή και να γράφει Ελληνικά. Γιατί ακόμα και τα μηνύματα γραφονται στα αγγλικά. Και στην γλώσσα δοκίμασα και την προεπιλογή και τα ελληνικά αλλά τίποτα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

vaggos Ξεκίνα να γράψεις μήνυμα και στις επιλογές πάνε γλώσσα γραφής και βάλτο ελληνικα.

Μετά και ατον κατάλογο και στα μηνύματα θα γράφεις ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Ηδη το βρήκα. Μήπως ξέρει κανείς αν το ptt δουλεύει;

στην Ελλαδα οχι ακομα φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Έχω το 6020 (προφανώς), και έχω ένα πρόβλημα, αν μπορεί κανείς ας με βοηθήσει.

 

Μετά από πολλά τηλέφωνα στην Alpha Copy και πολλή ώρα αναμονής, πήρα αλληλοσυγκρουόμενες απόψεις από τους υπαλλήλους σχετικά με το θέμα της μνήμης για την αποθήκευση επαφών:

Κάποιοι είπαν ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι δυναμική, και κάποιοι είπαν ότι η μνήμη των επαφών είναι συγκεκριμένη, και ανεξάρτητη από τη μνήμη που αποθηκεύει εικόνες, ήχους, κλπ. (Σημειώστε ότι το επίσημο Site της Nokia, δεν αναφέρει συγκεκριμένη χωρητικότητα για επαφές.)

 

Αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο έχει 500 επαφές. Και η μνήμη του (από το μενού Επαφές->Ρυθμίσεις->Κατάσταση μνήμης->Συσκευή) παρουσιάζεται 100% γεμάτη.

Διέγραψα σχεδόν όλες τις εικόνες και τους ήχους του τηλεφώνου, αλλά η μνήμη συνεχίζει να είναι 100% γεμάτη.

 

Από αυτά τα δεδομένα εγώ συμπεραίνω ότι η μνήμη του τελικά δεν είναι δυναμική, τουλάχιστον όχι η μνήμη στην οποία αποθηκεύονται οι επαφές. Ισχύει τελικά αυτό; Ξέρει κανείς να απαντήσει σίγουρα (γιατί στην Alpha Copy δεν ξέρουν μάλλον);

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βλέπω κάποιον να ξέρει γράφω και τις τελευτάιες διαπιστώσεις μου, ίσως κάποιοι τις βρούν χρήσιμες.

 

Πήγα από τη Vodafone, όπου είδα με τα μάτια μου σε ένα PC τους, τα χαρακτηριστικά του 6020. Μέσα εκέι αναφερόταν και το θεϊκό "1000 μνήμες". Τίποτε για επαφές, τίποτε για αριθμούς. Αναρωτιέμαι τί εννοούν οι θεοί. Παρ' όλα αυτά εγώ είμαι πλέον σίγουρος ότι το 6020 έχει χώρο για 500 ΕΠΑΦΕΣ, και μάλλον για αρκετά περισσότερους αριθμούς. Και ότι η μνήμη των επαφών είναι ανεξάρτητη από την υπόλοιπη "δυναμική" ...κατά τα άλλα, μνήμη.

 

Ελπίζω να βοηθώ κάποιον, και να μη τραβήξει όσα τράβηξα εγώ για να βγάλω άκρη...

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νεα αναβάθμιση για 6020 3.92 πέρασα χτές στο κινητό μου. (μιας και το έχω)

το πρώτο που πρόσεξα είναι οτι βγάζει ημερομηνία μπροστά.

Οι διαφορές είναι μικρές αλλα δεν τις έχω δεί ακόμα. Οταν πάρω και το έντυπο της ΝΟΚΙΑ θα δούμε τι ακριβώς παίζει

 

--------------edit----------------------

H Ημερομηνία απλά μπαίνει απο default :grin: :grin: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στα εισερχόμενα sms σας βγάζει ώρα??

εμένα δεν μου βγάζει.

πώς μπορώ να δψ την ώρα που μου ήρθε ένα sms??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα προβλημα με το 6020, μαλλον παει για service, αλλα να ρωτησω και εδω μηπως και εχει συμβει και σε καναν αλλον.

 

Περναγα κατι φωτο με υπερυθρες στο pc και εκλεισε απο μπαταρια (ηταν στα τελειωματα του).

 

Παω να το βαλω για φορτιση και δεν κανει τιποτα, παρα μονο να αναβοσβηνει αμυδρα η οθονη (οχι απο μαυρη σε ασπρη, ας πουμε σε καποια αποχρωση του γκρι, πρεπει να το κοιτας καλα για να καταλαβεις οτι αναβοσβηνει, ειναι σαν να παει να ανοιξει αλλα να μιν εχει μπαταρια) και ουτε ανοιγει. Μετα απο λιγο απλα δεν κανει τιποτα, ουτε αναβοσβηνει ουτε φορτιζει ουτε ανοιγει.

 

Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...