Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6020


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό θα ήταν να το αφήσεις κανα δεκάλεπτο εκτός μπαταρίας και μετά να το βάλεις να φορτίσει χωρίς να το ανάψεις.

Δοκίμασε μετά και πές μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το χα αφησει ολη μερα! :D

Το πηγα σε καταστημα νοκια και τελικα μου ειπαν οτι πρεπει να παει στα κεντρικα γιατι αυτοι δεν μπορουν να κανουν κατι (δεν περναει την αναβαθμιση μου ειπε η κοπελα)

Απ'οτι μου πε θα κανει 1-2 εβδομαδες.

Very nice!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες....

 

Τα εικονίδια του menu αλλάζουν; Κατέβασα κάτι themes για Series 40 που έδειχναν όμορφα / χρωματιστά εικονίδια, τα πέρασα με υπέρυθρες στο 6020 και ενώ λειτουργούν τα themes, τα εικονίδια στο menu παραμένουν ίδια... :(

 

Επίσης, τι περιορισμούς έχει στα midi; Κάποια midi που του έστειλα (και έπαιζαν σε SE, Samsung κτλ) δεν παίζουν...

 

Και τέλος, πως παιρνάμε java apps με υπέρυθρες; :)

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ leosedf για την απάντηση.(Κλειδωμένες υπέρυθρες)

Ξέρει κάποιος πρόγραμμα ή μαγαζί που να ξεκλειδώνει τις υπέρυθρες του;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο 9volto και είπαν οτι προς το παρόν δε ξεκλειδώνει. :mad: Μέσω υπέρυθρων γίνεται αναβάθμιση λογισμικού;
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο επίσημο site Nokia και δεν είδα πουθενά να κατεβάσω αρχείο για αναβάθμιση firmware.Στο προηγούμενο μου κινητό Siemens αυτό ήταν εφικτό.Πρέπει αναγκαστικά να πας σε εξουσιοδοτημένο μαγαζί Nokia;Αν ναι είναι δωρεάν ή χρεώνεται αυτή η υπηρεσία;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα ΝΟΚΙΑ δεν αναβαθμίζεται απλώς με ενα καλώδιο, χρειάζεται εξοπλισμό ο οποίος είναι υπερβολικά υψηλός για αναβαθμίσεις στο σπιτι. Οπότε το πάμε σε κάποιο service η στη ΝΟΚΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι λάθος αυτό που είπα οτι οι υπέρυθρες ειναι κλειδωμένες.Έχω το 6020 αγορασμένο απο εξωτερικό και μπόρεσα να ανταλλάξω αρχεία με άλλο κινητό μέσω υπέρυθρων.Η αναβάθμιση σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα στοιχίζει 15 ευρώ. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπ'ερα, ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητο (6020), μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με την αυτονομία του?

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω μία ερώτηση. Το έχει ένας γνωστός μου το κινητό και προσπαθεί εδώ και πολύ καιρό να ενεργοποιήσει τα MMS και δεν μπορει [cosmote]. Έχει λάβει τις ρυθμίσεις από την cosmote και από το site της nokia αλλά ούτε να στείλει μπορεί ούτε να λάβει. Όταν του στέλνω MMS δε λαμβάνει τίποτα, ούτε καν το sms που λέει μία σελίδα στο internet οπου μπορεί να δει το εικονομήνυμα... Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα είχε την καλωσύνη κάποιος να κάνει μια γενική εκτίμιση για το τηλέφωνο; με τα ελληνικά όλα οκ; ταξινόμηση σωστή, 160 ελληνικοί χαρκατήρες / sms κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Η ταξινόμηση είναι σωστή.Ισχύουν οι 160 ελληνικοί χαρακτήρες ανά sms.Ότι περισσότερο θες να μάθεις ρώτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέα έκδοση λογισμικού για 6020 version 4.50

διαφοροποιήσεις απο τις προηγούμενες:

Δεν εχω ιδέα, αλλα όλο και κάτι καλό θα έχει, την περνάω αυτή τη στιγμή

 

 

 

----------edit 15/3/2006---------------

Πρόσεξα οτι έχει πιό γρήγορο μενού και οτι αν πατήσουμε αριθμούς σε κατάσταση stand by για να καλέσουμε κάπου τα γράμματα εμφανίζονται οπως στο 6030 (η απλώς έτσι μου φένεται)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Γειά χαρά.Έχω το Nokia 6020.Εδώ και μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο το είχα και με μία παλιότερη συσκευή Nokia.Όταν αρχίζω να γράφω ένα μήνυμα ή έναν αριθμό ή τέλος πάντων να κάνω το οτιδήποτε το τηλέφωνο κολάει και σβήνει μόνο του.Τηλεφώνησα σε κατάστημα της Nokia να ρωτήσω τι μπορώνα κάνω και μου είπαν οτι πρέπει να του αλλάξω λογισμικό.Ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να φταίει η μπαταρία και μου απάντησαν όχι.Και αν δεν διορθωθεί με το νέο λογισμικό θα πρέπει να αλλάξω συσκευή.Του έχει συμβεί κάποιου άλλου για να με βοηθήσει και να μου πει τι ακριβώς να κάνω??
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
Ρε παιδιά, βοήθεια! Προσπαθώ να συνδέσω το 6020 με τον υπολογιστήμου μέσω υπερύθρων, αλλά δεν τα καταφέρνω... Ούτε με το Oxygen, ούτε με το PC Suite... Με άλλα κινητά δεν είχα πρόβλημα, ούτε με τη σύνδεση του 6020 με υπέρυθρες (με άλλες συσκευές)... Τα φώτα σας;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...