Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6020


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε περισσότερες πληροφορίες.

Έχει εγκατασταθεί σωστά δέκτης υπερύθρων;

Κοίταξες να συνήθη προβλήματα σύνδεσης που αναφέρει το πρόγραμμα PC Suite;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, βοήθεια! Προσπαθώ να συνδέσω το 6020 με τον υπολογιστήμου μέσω υπερύθρων, αλλά δεν τα καταφέρνω... Ούτε με το Oxygen, ούτε με το PC Suite... Με άλλα κινητά δεν είχα πρόβλημα, ούτε με τη σύνδεση του 6020 με υπέρυθρες (με άλλες συσκευές)... Τα φώτα σας;

 

Δώσε περισσότερες πληροφορίες.

Έχει εγκατασταθεί σωστά δέκτης υπερύθρων;

Κοίταξες να συνήθη προβλήματα σύνδεσης που αναφέρει το πρόγραμμα PC Suite;

 

Λοιπόν, αρχικά είχα και εγώ πρόβλημα να συνδεθώ. Ακολουθούσα τις οδηγίες του pc suite που έλεγε να ρυθμίσω τις υπέρυθρες στη μέγιστη ταχύτητα (που ήταν και η default) χωρίς να μπορώ να πετύχω σταθερή σύνδεση. Το πρόβλημα λύθηκε παίζοντας με τις ταχύτητες και επιλέγοντας κάποια μικρότερη. Θα σου πρότεινα να πειραματιστείς με τις ταχύτητες.

 

Παρεπιμπτόντως το λατρεύω αυτό το κινητό:p, ειδικά για την μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

πεδια θα ηθελα λιγη βοηθεια....εχω το νοκια 6020 και προσπαθω να μπω στο ιντερνετ...εστειλα το μηνυμα WAP στο 1333 και κανονικα μου εστειλαν το μηνυμα και το ενεργοποιησα αλλα μετα οταν παταω αρχικη σελιδα μου λει :δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων και μετα ενα αλλο πινακακι που λεει δεν διατιθεται συνδεση....Θα μπορουσατε να μου πειτε τι πρεπει να κανω (αναλυτικα) για να συνδεθω στο ιντερνετ

 

εγω νομιζω οτι φταει το οτι μου βαζει για αρχικη σελιδα το cosmote my view...

υποστηριζει το nokia6020 cosmotemyview και γενικα internet?????:nagger:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειχα myview στο 6020. Για να δω αν μπορω να σε βοηθησω εκτος του οτι πηρες τις ρυθμισεις απο το 1333 το εχεις επιλεξει ως προφιλ (ιστος-ρυθμισεις διαμορφωσης?)
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις διαμορφωσης μου εχει 3 διαφορετικα....

προεπιλογη.....

WAP GPRS

Cosmote Wap

αλλα τα εχω διαλεξει και τα 3 και παλι το ιδιο μου λει :δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων και μετα ενα αλλο πινακακι που λεει δεν διατιθεται συνδεση....

τι αλλο μπορει να φταει....???????;;;;;;;;;;;??????

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις διαμορφωσης μου εχει 3 διαφορετικα....

προεπιλογη.....

WAP GPRS

Cosmote Wap

αλλα τα εχω διαλεξει και τα 3 και παλι το ιδιο μου λει :δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων και μετα ενα αλλο πινακακι που λεει δεν διατιθεται συνδεση....

τι αλλο μπορει να φταει....???????;;;;;;;;;;;??????

 

Θα σου πω τι ρυθμισεις ειχα κανει εγω και δουλευε. Πας στο μενου του κινητου Ρυθμισεις-Συνδεσημοτητα-Πακετα δεδομ.-Ρυθμ.Πακετου δεδομενων-Επεξεργ.ενεργου σημ.προσβασης-Σημ.προσβασης πακ.δεδομενων και γραφεις εκει wap.mycosmosview.gr. Μετα πας παλι Ρυθμισεις-Ρυθμισεις διαμορφωσης-Προεπιλ.ρυθμισεων διαμορφωσης και επιλεγεις το Wap Gprs. Ξαναπας Ρυθμισεις διαμορφωσης-Προτινωμενο σημειο προσβασης και επιλεγεις και παλι το Wap Gprs. Σε εμενα δουλευε κανονικα και ελπιzω και σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε τιποτα δεν εγινε παλι....

τα ιδια....

αλλα στις Προεπιλ.ρυθμισεων διαμορφωσης εχει 2 wap gprs....

και στο Προτινωμενο σημειο προσβασης ειχε cosmotw wap οχι wap gprs...

η αρχικη μου σελιδα ειναι το cosmotemyview.gr μηπως φταει αυτο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

φιλε τιποτα δεν εγινε παλι....

τα ιδια....

αλλα στις Προεπιλ.ρυθμισεων διαμορφωσης εχει 2 wap gprs....

και στο Προτινωμενο σημειο προσβασης ειχε cosmotw wap οχι wap gprs...

η αρχικη μου σελιδα ειναι το cosmotemyview.gr μηπως φταει αυτο;;;;;

 

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα. Και εγω ως αρχικη σελιδα το wap.cosmotemyview.gr ειχα. Σου εχουν σιγουρα ενεργοποιησει το wap/gprs? Και τα δυο προφιλ (cosmote/wap gprs λογικα τα ιδια ειναι)

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες βρηκα τι εφταιγε...

δεν ειχα κανει επανακινηση το κινητο μου...

ελεος????

αν θελω να ξαναβαλω το ιντερνετ που στελνω μηνυμα???????????

 

πεδια προσπαθω να πεξω τα video απο youtube στο κινητο μου (νοκια6020) αλλα δεν γινεται...

πρεπει να κατεβασω κατι ή απλα δεν γινεται;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα παιδιά,Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος κωδικός που βάζουμε στην αναμονή στο 6020 για να μπεί η default language(η γλώσσα της sim)ή έστω αγγλικά αν δεν έχει ελληνικα,γιατί το έχει βρεί ενας φίλος και έχει αραβικά για γλώσσα!:P

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...