Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως χάνεται η εγγύηση όμως;

Αν είναι έτσι δεν αξίζει ,καινουριο κινητό είναι

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως χάνεται η εγγύηση όμως;

Αν είναι έτσι δεν αξίζει ,καινουριο κινητό είναι

 

Όχι δεν αλλάζει κάτι θα είναι όπως το αγόρασες δεν θυμάμαι αν χρειάζεται να αλάξεις τη γλώσσα απο Αγγλικά σε Ελληνικά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζει κάτι θα είναι όπως το αγόρασες

Αν δουν οτι ειναι root τοτε ισως να μην μετρησει ηη εγγυηση. Βεβαια το κανεις unroot μετα οποιος θελει.

Link to comment
Share on other sites

αν βάλει τη ρομ που έδωσα σε σύνδεσμο δεν είναι root οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Τώρα αν κάποιος την κάνει root ,για την εγγύηση οι περισσότερες εταιρίες το επικαλούνται για αποφυγή εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μέρες μελέτης (με έκδοση 4.4.4.), το τηλέφωνο έχει ΑΡΙΣΤΗ λειτουργία.

WIFI, GPS και κάρτα 4G, λειτουργούν τέλεια. multitasking γρήγορο.

Λίγο άγριος ακούγεται ο ήχος κλήσης, αλλά αυτό είναι υποκοιμενικό.

Το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι κοιτάζοντας τα "λευκώματα" με την εφαρμογή "συλλογή" του κινητού, μου έδειχνε σαν εικόνες και τα εικονίδια (stickers) του FB και viber και μάλιστα ένα προς ένα, με αποτέλεσμα να γίνεται ένας ψιλοχαμός. Η λύση απλή. Κατέβασα το "QuickPic", το οποίο έχει επιλογή να αγνοεί τα media σε συγκεκριμένους φακελους (folders), και ησύχασα.

Όσο για μπαταρία μετά απο 3-4 πλήρεις φορτίσεις και πιο φυσιολογική χρήση θα βγάλω συμπέρασμα.

Τη lollipop την απέσυραν. Δεν υπάρχουν αναβαθμίσεις προς το παρόν.

Αυτά για τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Δεν έχω βάλει ακόμη τη lolipop.

Έχει παρατηρήσει κάνεις όταν μπαίνει στις επαφές να αργεί παρά πολύ να τις εμφάνισει.Να τις φορτώνει για αρκετά δευτερόλεπτα,πάνω από 30. Όμοια και στις πρόσφατες κλήσεις .

Το κινητο προν ενα μηνα του εκανα factory reset.

ευχαρίστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Δεν έχω βάλει ακόμη τη lolipop.

Έχει παρατηρήσει κάνεις όταν μπαίνει στις επαφές να αργεί παρά πολύ να τις εμφάνισει.Να τις φορτώνει για αρκετά δευτερόλεπτα,πάνω από 30. Όμοια και στις πρόσφατες κλήσεις .

Το κινητο προν ενα μηνα του εκανα factory reset.

ευχαρίστω.

 

ναι φιλε το κανει και εμενα αυτο οποτε θυμηθει βεβαια και οχι συνεχεια.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Δεν έχω βάλει ακόμη τη lolipop.

Έχει παρατηρήσει κάνεις όταν μπαίνει στις επαφές να αργεί παρά πολύ να τις εμφάνισει.Να τις φορτώνει για αρκετά δευτερόλεπτα,πάνω από 30. Όμοια και στις πρόσφατες κλήσεις .

Το κινητο προν ενα μηνα του εκανα factory reset.

ευχαρίστω.

 

Βάλε το "Contacts+" και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το "Contacts+" και είναι μια χαρά.

 

Σε ευχαρίστω πολύ φιλέ μου.

Τουλάχιστον δε συμβαίνει μόνο σε εμένα:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρίστω πολύ φιλέ μου.

Τουλάχιστον δε συμβαίνει μόνο σε εμένα:)

 

Δεν το έβαλα γιατί πήγαινε αργά. Σφαίρα πάει το τηλέφωνο. Απλά για κάποιο λόγο ενώ επέλεγα να δείχνει τις επαφές ΜΟΝΟ με τηλέφωνο τις έδειχνε όλες. Ακόμα και αυτές που είχα μόνο email.

Με το contacts+ βλέπω μονο αυτά που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω την επιλογή να διαλέγω που θέλω να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες, στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής. Αποτέλεσμα να τις σώζει μόνο στο τηλεφωνο, η κάρτα μνήμης να είναι άδεια και να χρειάζεται κάθε φορά να μετακινώ τα αρχεία σ'αυτήν. Υπάρχει κάπου ή λείπει γενικά απ το μενού;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω την επιλογή να διαλέγω που θέλω να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες, στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής. Αποτέλεσμα να τις σώζει μόνο στο τηλεφωνο, η κάρτα μνήμης να είναι άδεια και να χρειάζεται κάθε φορά να μετακινώ τα αρχεία σ'αυτήν. Υπάρχει κάπου ή λείπει γενικά απ το μενού;

 

Δεν είναι στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής, αλλά εδώ:

Ρυθμίσεις > Αποθηκευτικός χώρος > Διαχείριση κάρτας μνήμης > Εξωτερική κάρτα μνήμης (στο τέλος πατάς αλλαγή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής, αλλά εδώ:

Ρυθμίσεις > Αποθηκευτικός χώρος > Διαχείριση κάρτας μνήμης > Εξωτερική κάρτα μνήμης (στο τέλος πατάς αλλαγή)

Σ ευχαριστώ πολύ

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι γιατί οι εκπλήξεις με την έκδοση 5.1 δεν έχουν σταματημό :worry:

 

Αρχικά να πω οτι το θέμα με τη κατανάλωση μπαταρίας άρχισε να στρώνει με ένα μαγικό (!) τρόπο.

Τα προβλήματα αυτή τη φορά αφορούν τη κάρτα SIM 1, η οποία μετά από κάποιο διάστημα αρχίζει και βγαίνει εκτός σύνδεσης.

Τα reboot στο τηλέφωνο πότε βοηθούν πότε όχι, τα δεδομενα ή δε κλείνουν ή δεν ανοίγουν με τίποτε.Ωραία πράγματα.

Τέλος απο χθες άρχισε να παρατηρείται ενα μεγάλο delay στο άνοιγμα εφαρμογών όπως εικόνες, mail κτλ.

 

Τώρα θα μου πει κάποιος, γιατί δε του κανεις ενα reset to factory settings η γιατι δε το φλασάρεις.

Αφ ενός γιατί δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ τόσες ώρες να ξαναστήσω οτι έχει πάνω.

Αφ ετέρου γιατί φοβάμαι να το φλασάρω μη γινει κανένα λάθος και αχρηστευτεί.

Τέλος είμαι περίεργος να δω το support της Lenovo σε όλες αυτες τις γελοιότητες. Προς το παρόν ανύπαρκτοι...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση, με ένα αρχείο 6,66 MB (P70-A_S133_150707...)

 

Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι αυτό; lollipop ή update για το 4.44;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση, με ένα αρχείο 6,66 MB (P70-A_S133_150707...)

 

Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι αυτό; lollipop ή update για το 4.44;

 

Η αναβάθμιση που λές είναι απο 7/7/2015.

Μάλλον για 4.4.4. είναι, γιατί το δικό μου έχει έκδοση με ημερομηνία 29/7/2015: P70-A_S134_150729_16G_ROW

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό φαντάστηκα, άλλωστε είναι μόλις 6.66mb :devil:

 

Αλλες ερωτήσεις:

1) Τις τελευταίες μέρες δεν δουλεύει το notification light. Τι μπορεί να φταίει; (ίσως κάποιο update του viber...).

 

2) Πως μπορώ να αλλάξω τα wallpapers της οθόνης κλειδώματος ή να προσθέσω νέα (σε android 4.4);

 

 

3) Υπάρχει τρόπος να γίνει soft reset χωρίς πρόσβαση στα μενού; Κατά την διάρκεια κλήσης μου είχε κρασάρει και σβήσει το κινητό και μετά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα για να ανοίξει. Ευτυχώς μετά από 3-4 λεπτά έκανε μόνο του επανεκίνηση.

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά βοηθήστε. Πείτε μου πως καταργω το μοτίβο; Δεν το βρίσκω στην 5.1

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ειμαι αναμεσα στο p70 και το p1m. Μπορειτε να μου προτεινετε ποιο απο τα 2??? Εστρωσε το update καθολου στο p70?Ετσι οπως τα ειδα απο κοντα μου αρεσε πιο πολυ το p70 αλλα το προβλημα με το update με κανει να το ξανασκεφτομαι.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ειμαι αναμεσα στο p70 και το p1m. Μπορειτε να μου προτεινετε ποιο απο τα 2??? Εστρωσε το update καθολου στο p70?Ετσι οπως τα ειδα απο κοντα μου αρεσε πιο πολυ το p70 αλλα το προβλημα με το update με κανει να το ξανασκεφτομαι.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Και το P1m είναι πολύ καλό, 4πύρηνο και φοράει lollipop που λειτουργεί άψογα. Το πήρε φίλος.

 

Εγώ πήρα το P70. 8 πύρηνο, με Kitkat. Τα άλλα ίδια με το P1m. Η διαφορά 60€

Η αναβάθμιση σε lollipop δεν υπάρχει. Την έχουν αποσύρει. Το τηλέφωνο πετάει. ΑΡΙΣΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο P70 μένεις με την 4.4.4. το άλλο φοράει μαμά 5.1 και είναι και τετραπυρηνο

Προσωπικα το Ρ70 θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Και το P1m είναι πολύ καλό, 4πύρηνο και φοράει lollipop που λειτουργεί άψογα. Το πήρε φίλος.

 

Εγώ πήρα το P70. 8 πύρηνο, με Kitkat. Τα άλλα ίδια με το P1m. Η διαφορά 60€

Η αναβάθμιση σε lollipop δεν υπάρχει. Την έχουν αποσύρει. Το τηλέφωνο πετάει. ΑΡΙΣΤΟ.

 

Αν πας στο P70 μένεις με την 4.4.4. το άλλο φοράει μαμά 5.1 και είναι και τετραπυρηνο

Προσωπικα το Ρ70 θα έλεγα

 

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.

 

Aριστο εννοεις μαλλον για το P70 κι εγω σε αυτο κλεινω.Μπορεις να μου πεις τι ακριβως παιζει με τις εκδοσεις android και αν ειναι προβλημα αμα δεν κανω update σε lollipop?Γιατι το κυριοτερο κολλημα μου ειναι αυτο, οτι θα παρω κινητο και θα εχει παλια εκδοση android , ενω δεν ξερω ποιες ειναι οι πραγματικες διαφορες.

Edited by kraist
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.

 

Aριστο εννοεις μαλλον για το P70 κι εγω σε αυτο κλεινω.Μπορεις να μου πεις τι ακριβως παιζει με τις εκδοσεις android και αν ειναι προβλημα αμα δεν κανω update σε lollipop?Γιατι το κυριοτερο κολλημα μου ειναι αυτο, οτι θα παρω κινητο και θα εχει παλια εκδοση android , ενω δεν ξερω ποιες ειναι οι πραγματικες διαφορες.

 

Αριστο το P70.

Άμα δεν κάνεις update (που δεν μπορείς γιατί απέσυραν την αναβάθμιση τουλάχιστον για τώρα), όλα λειτουργούν τέλεια.

Όταν ξαναέρθει η Lollipop, θα τη δούμε και αποφασίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...