Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε μήνυμα στο Lenovo του αδερφού μου και βλέπω στο support lenovo ότι θα γίνει upgrade se Lollipop , τώρα τον Νοέμβρη. Ήρθε τελικά η ώρα? Δοκίμασε κανένας? :cool:

 

Μου ήρθε σήμερα το μήνυμα για αναβάθμιση σε 5.1. Βάζω και τη φώτο. http://i.imgur.com/ZZLoJ8x.jpg

Θέλω να ρωτήσω πριν το κάνω για τα αντίγραφα ασφαλείας. Το έχω ενεργοποιημένο στη συσκευή. Οταν τελειώσω με την αναβάθμιση, θα το βρει αυτόματα ή θα πρέπει να το κάνω εγώ από κάπου και πως θα τα βρω. Αναμένω τις απαντήσεις σας για να προχωρήσω.Ευχαριστώ

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κανείς κάτι εφόσον τελειώσει το update ομαλα.Σου λέει να το κανείς γιατί σε περίπτωση που διακοπεί η διαδικασία για κάποιο λογο να μη χάσεις κάτι από τα δεδομένα σου
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 5.1. Δεν μ αρέσει το interface και είναι λιγότερη λειτουργική σαν μενού, π.χ. στις επαφές-κλήσεις δεν έχει το μενού αγαπημένα κάτω όπως πριν αλλά πρέπει να το αλλάζεις κάθε φορά πάνω αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την αναβάθμιση η οποία ουσιαστικά είναι υποβάθμιση του τηλεφώνου έχασε πάρα πολύ σε όλους τους τομείς είναι πιο αργό λείπουν πράγματα από το μενού πολύ σημαντικά όπως το διπλό πάτημα για να ξυπνήσει από τις επαφές λείπει η επιλογή για τη μαύρη λίστα φαίνεται να τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το γυρίσω πίσω ας με βοηθήσει κάποιος δυστυχώς δεν κράτησα backup την μαμά ρόμ Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω να πω ότι δεν είναι καθόλου λειτουργικό το μενού. Αντί να τα βελτιώνουν τα κάνουν χειρότερα. Να φανταστείτε ότι στο μενού των κλήσεων δεν μπορώ να αποθηκευσω τον αριθμό που δεν έχω καταχωρημένο. Δεν έχει επιλογή αποθήκευσης νέας επαφής, ώ ναι. Τι να πω... Επίσης όταν πατάω στο μενού ρυθμίσεων για επεξεργασία γλώσσας κτλ μου βγάζει error και κλείνει η εφαρμογή.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αυτο φτιαχνει η κατασταση ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pixelrush&hl=el

 

Για μενα ειναι ο καλυτερος dialer που υπαρχει

Απιστευτα γρηγορος και σε αρχαια κινητα

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Lenovo έχω και ένα Ρ8lite πριν την αναβάθμιση ήταν σε ταχύτητα ίδια τώρα η διαφορά είναι τεράστια μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και στην πληκτρολόγηση ενός αριθμού για να πάρεις τηλέφωνο σέρνεται
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αυτο φτιαχνει η κατασταση

Έβαλα έναν άλλο γτ 4 ευρώ δεν μου περισσεύουν. Ευχαριστώ πάντως

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω αμεσως την αναβαθμιση και απογοητευτηκα απο την ελειψη εξτρα ρυθμισεων και επιλογων κυριως εμφανισης που ειχε η προηγουμενη ρομ,που την θεωρουσα πολυ πιο ευχρηστη..παντως απο θεμα ταχυτητητας και αποκρισης,εμενα παει πολυ καλα πιθανον και καλυτερα τωρα,μπαταρια δν προλαβα να τσεκαρω ακομα,καλα δειχνει παντως..Ελπιζω θα υπαρξει και αλλη αναβαθμιση λογικα που θα βελτιωσει την συγκεκριμενη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συναγωνιστές, εμένα σήμερα το πρωί μου ήρθε ενημέρωση, το απόγευμα την εγκατέστησα κιόλας.

Εκ πρώτης όψεως σαπίλα.

Είπαμε να κόψεις τα περιττά, όχι όμως τα βασικά.

Δε γίνεται να έχω τηλέφωνο με 2 sim, και να μη μπορώ να βάλω ήχο κλήσης στη κάθε μια ξεχωριστά.

Δε γίνεται να μην εχω ακομα διαθέσιμο το υπόλοιπο των 160 χαρακτήρων στο μήνυμα.

Δε γίνεται να μη μπορώ να επιλέξω άμεσα απο ποια sim θα συνδεθώ στα δεδομένα.

Οι δε ενδείξεις σήματος κτλ, απογοήτευση.

Είπαμε να γινόμαστε καλύτεροι, όχι να πηγαίνουμε βήματα πίσω....

Γενικά είμαι υπέρ των αναβαθμίσεων, αρκεί να διορθώνουν bugs και να κρατάνε τα καλά της προηγούμενης έκδοσης.

Αν είναι να πάμε σε android lolipop μόνο και μόνο για να το λέμε δεν έχει κανένα νόημα.

 

Το δουλεύουμε, το βλέπουμε πως παίζει και εδώ είμαστε να συζητήσουμε.

Προσδοκώ σύντομα διορθωτικές αναβαθμίσεις από πλευράς Lenovo.

Edited by psilos3
Link to comment
Share on other sites

μαντέψτε που αποθηκεύει της φωτογραφιες :blink: και δεν εχει επιλογή να το αλλάζεις κιόλας :lol:

χάνει την ώρα σε άσχετες φάσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι για μένα για τα 200 αξίζει.Παρολαυτά διάβασε θετικά κ αρνητικά σε αυτό το topic και κρίνεται κατάλληλα ανάλογα με τη δική σου χρήση. Αν πχ θες τελειες φωτογραφίες μην το πάρεις, αν θες όμως πχ ένα κινητό που να μην κολλάει(δεν έχω βάλει lollipop) κ να έχει καλό gps παρτο.
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά απο Ελλάδα με την σχετική εγγύηση κ.λ.π. 200€ τα αξίζει.Το τηλέφωνο πάει σφαίρα εγώ έκανα την αναβάθμιση σε lollipop δεν έχω ούτε κολλήματα ούτε άλλα προβλήματα ,απλά δώσανε έκδοση που δεν έχει ευκολίες σε παραμετροποίηση.Απο μπαταρία δεν είδα διαφορά, μεγάλη διαφορά είδα στα Data (τα έχω μόνιμα ανοικτά) με την 134 κολλούσαν μερικές φορές και ήθελε κλείσιμο και ξανα άνοιγμα τα data.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με τα αρνητικά της αναβάθμισης σε lolipop.

Το τηλέφωνο το ξέρω πολύ καλά.

Κοιμάμαι χθες με 42% μπαταρία.

Υπό νορμαλ συνθήκες, ξυπνώντας θα είχε γύρω στα 38-36 % βαριά.

Μαντέψτε πόσο έξαλλος έγινα όταν είδα εκείνο το 6% το πρωί...

Τι να πω, από κακό νέο σε κακό νέο πηγαίνουμε

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με τα αρνητικά της αναβάθμισης σε lolipop.

Το τηλέφωνο το ξέρω πολύ καλά.

Κοιμάμαι χθες με 42% μπαταρία.

Υπό νορμαλ συνθήκες, ξυπνώντας θα είχε γύρω στα 38-36 % βαριά.

Μαντέψτε πόσο έξαλλος έγινα όταν είδα εκείνο το 6% το πρωί...

Τι να πω, από κακό νέο σε κακό νέο πηγαίνουμε

κάτι σε τρώει την μπαταρία ψάξτο λίγο, εγώ δεν κατεβαίνει ούτε 2% το βράδυ απο 23:00 έως 07:00

Σχετικά με την μπαταρία εντάξει δεν είναι τα 4000Mha του P780 αλλά καμιά σχέση και οι επεξεργαστές τους.

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με τα αρνητικά της αναβάθμισης σε lolipop.

Το τηλέφωνο το ξέρω πολύ καλά.

Κοιμάμαι χθες με 42% μπαταρία.

Υπό νορμαλ συνθήκες, ξυπνώντας θα είχε γύρω στα 38-36 % βαριά.

Μαντέψτε πόσο έξαλλος έγινα όταν είδα εκείνο το 6% το πρωί...

Τι να πω, από κακό νέο σε κακό νέο πηγαίνουμε

 

Φιλε μου εχει παρατηρηθει σε πολλα κινητα μολις παρουν αναβαθμιση σε lollipop στις πρωτες μερες να ξελιγωνεται η μπαταρια και μετα ετσι ξαφνικα να δουλευει οπως πρεπει.Το ειχα αυτο το θεμα στο G2 εγω και ενας φιλος στο Xperia Z και μετα απο 3-4 φορτισματα ως δια μαγειας εφτιαξε.Δεν συμβαινει σε ολα.....εκανα και εγω την αναβαθμιση και ακομα δεν παρατηρησα κατι τετοιο.Αν δεν στρωσει οπως σου ειπα τοτε κατι σιγουρα στην ξελιγωνει,λογικα εφαρμογη.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ιδιο θέμα έχω με την μπαταριά τι παει να πει θα στρώσει το έχουν χαντακωσει το τηλέφωνο,λείπουν ενα σωρο πράγματα ειναι ολοφάνερο ότι έγινε προχειροδουλεια και δεν ειναι η ιδεα ενός δυο ανθρώπων στο φόρουμ της lenovo βρίζει κόσμος
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται παιδιά οτι θα το ψάξω περισσότερο, το θέμα είναι ότι τυχαία συνέβη αυτό μόλις πέρασε η αναβάθμιση;

Δε μπορώ να πιστέψω κάτι τέτοιο.

Σωστά το έθεσε ο φίλος. Προχειροδουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να πω και την δικιά μου εμπειρία απο την αναβάθμιση. Την πραγματοποίησα εχθες και μέχρι σήμερα έχουμε και λέμε:

1. Το αριστερό πλήκτρο λειτουργούσε ώς παρουσίαση όλων των ανοιχτών εφαρμογών και μπορούσες είτε να τις κλείσεις όλες είτε να μεταφερθείς απο την μία στην άλλη. Αυτό ήταν και ο ορισμός του multitasking. Τώρα είναι μόνο οι ταπετσαρίες και τα γραφικά στοιχεία

2.Δεν μπορείς να φτιάξεις Φακέλους εφαρμογών και να ομαδοποιήσεις μέσα τις εφαρμογές σου. Ευτυχώς πριν το αναβαθμίσω είχα 2-3 φακέλους και βολεύομαι με αυτούς.

3. Δεν μπορείς να προσθέσεις νέα σελίδα εκτός απο αυτές που είχες πριν την αναβάθμιση. Προσθέτω σελίδα και βάζω τις γρήγορες κλήσεις αλλά όταν το σβήσω και το ξανανοίξω αυτή εξαφανίζεται.

4.Οταν με καλούν δεν εμφανίζεται η εικόνα του καλούντος παρά μόνο μια μικρή ειδοποίηση στο επάνω μέρος όπου έχει την επιλογή να δεχτεις ή να απορίψεις την κλήση. Μηπως κάτι έχω επιλέξει χωρίς να το ξέρω?

 

Τι βλέπεται να γίνεται? Το είχα πάρα πολύ βολευτεί το κινητό και με εξυπηρετούσε αφάνταστα στην δουλειά μου. Δυστυχώς τώρα έγινε δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να πω και την δικιά μου εμπειρία απο την αναβάθμιση. Την πραγματοποίησα εχθες και μέχρι σήμερα έχουμε και λέμε:

1. Το αριστερό πλήκτρο λειτουργούσε ώς παρουσίαση όλων των ανοιχτών εφαρμογών και μπορούσες είτε να τις κλείσεις όλες είτε να μεταφερθείς απο την μία στην άλλη. Αυτό ήταν και ο ορισμός του multitasking. Τώρα είναι μόνο οι ταπετσαρίες και τα γραφικά στοιχεία

2.Δεν μπορείς να φτιάξεις Φακέλους εφαρμογών και να ομαδοποιήσεις μέσα τις εφαρμογές σου. Ευτυχώς πριν το αναβαθμίσω είχα 2-3 φακέλους και βολεύομαι με αυτούς.

3. Δεν μπορείς να προσθέσεις νέα σελίδα εκτός απο αυτές που είχες πριν την αναβάθμιση. Προσθέτω σελίδα και βάζω τις γρήγορες κλήσεις αλλά όταν το σβήσω και το ξανανοίξω αυτή εξαφανίζεται.

4.Οταν με καλούν δεν εμφανίζεται η εικόνα του καλούντος παρά μόνο μια μικρή ειδοποίηση στο επάνω μέρος όπου έχει την επιλογή να δεχτεις ή να απορίψεις την κλήση. Μηπως κάτι έχω επιλέξει χωρίς να το ξέρω?

 

Τι βλέπεται να γίνεται? Το είχα πάρα πολύ βολευτεί το κινητό και με εξυπηρετούσε αφάνταστα στην δουλειά μου. Δυστυχώς τώρα έγινε δύσχρηστο.

 

1 Η λειτουργία αυτή είναι πατώντας 2 φορές το μεσαίο πλήκτρο.

2 Αν πατήσεις παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής και το βάλεις πάνω σε άλλο εικονίδιο γίνεται φάκελος

3 δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς.

4 δεν χρησιμοποιώ τον στοκ dialer και δεν ξέρω τι παίζει.

Το ότι τα κάναν μαντάρα είναι φως φανάρι δώσαν μια rom γυμνή απο κάθε ευκολία.Οι Ρώσοι τους κατεβάζουν καντήλια για τις μαμακίες αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...