Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αξιζει η αγορα αυτου του κινητου? τι λετε οι κατοχοι του?

Μια χαρά είναι. Παει σφαίρα, εγώ το ΞΕΖΟΥΜΙΖΩ κυριολεκτικά, ξεχνάς να το φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο κάμερα δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος...

Δε ξέρω οι υπόλοιποι χρήστες, αλλά νομίζω οτι εκεί υστερεί σημαντικά.

Βέβαια τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά αντισταθμίζουν την αγορά και με το παραπάνω!

 

Έχουμε κανένα νεότερο με τα μηνύματα και τους 160 χαρακτήρες; Το πέτυχε κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

κανενα παραδειγμα απο βραδινες φωτογραφιες? απο καποια προσωπα? γιατι να υστερει εκει ρε ****το εχει ολα τα τα αλλα χαρακτηριστικα που χρειαζομαι΄..
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αγορά του θα θελα σε οποίον έχει τη καλοσύνη να μου απαντήσει στις εξής 2 ερωτήσεις : 1. Το sar της συσκευής είναι τόσο χαμηλό όσο περιγράφεται στην συσκευασία του; και 2. Είναι dual sim dual full active;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.devicespecifications.com/en/model/f6ed327a γραφει :

head SAR 0.554

Body SAR 0.423

 

 

Σ ευχαριστώ πολυ...και απ ότι βλέπω το τηλ είναι μόνο dual sim stand by τελικά.

 

Ή παραγγελία έγινε και σε λίγες μέρες άλλος ένας στην παρέα σας για να ζωντανέψουμε λιγο βρε αδερφε.:lol:

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αρνητικα:

1)Camera , δε με ενθουσιαζουν οι φωτογραφιες του.Μονο στο HDR ειναι καλες.

2)Τo touch screen θα μπορουσε να ειναι λιγο καλυτερο οσον αφορα την ανταποκριση.

3)Οχι αισθητηρας για πυξιδα.

4)5 ταυτοχρονα σημεια αφης.(Οχι οτι χρησιμευουν περισσοτερα να ειμαστε ειλικρηνεις)

5)οθονη 1280χ720.Σε αυτην την τιμη θα μπορουσαν να ειχαν βαλει οθονη με καλυτερη αναλυση,αλλα ok.

6)Προεγκατεστηνενες εφαρμογες.

7)Οχι nfc.(Ουτε στο προηγουμενο μου κινητο που το υποστηριζε το ειχα χρησιμοποιησει αλλα πρπει να το πουμε:) )

8)Για τα λεφτα του θεωρω ακιβο.

9)Οχι dual active sim.

 

Θετικα:

1)Μπαταρια

2)GPS λοκαρει κατευθειαν.Πολυ καλο.

Κατα τα αλλα ειναι αξιοπρεπης συσκευη.

Υλικα κατασκευης καλα.Η τσακπινια με το μεταλλικο πλαισιο γυρω γυρω δειχνει ομορφο.

ANTUTU: 42826

 

Σαν παλιος κατοχος thl t100s υπερτερει το lenovo σε υλικα κατασκευης αλλα μεχρι εκει.

 

 

Ερωτηση:Οι κατοχοι εχουν παρατηρησει τιποτα περιεργο με τα ηχεια;Σε εμενα λειτουργει μονο το ενα.Ειναι προβλημα της συσκευης ή οπως διαβασα σε ξενα sait οντως λειτουργει μονο το ενα?

 

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κατσε μια!Σε εμενα αν "κλεισεις" με το δαχτυλο σου την αριστερη πλευρα στη βαση κατω κατω οπως το κοιτας καταλαβαινεις οτι ο ηχος βγαινει μονο απο εκει και καθολου απο την δεξια πλευρα.η δεξια τη ρολο βαραει;δε βγαινει ηχος απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

Κατσε μια!Σε εμενα αν "κλεισεις" με το δαχτυλο σου την αριστερη πλευρα στη βαση κατω κατω οπως το κοιτας καταλαβαινεις οτι ο ηχος βγαινει μονο απο εκει και καθολου απο την δεξια πλευρα.η δεξια τη ρολο βαραει;δε βγαινει ηχος απο εκει;

τίποτα έτσι είναι μία έξοδο έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ψάχνω έστω και μεταχειρισμένο επειδή μου ακυρωσανε την παραγγελια και μετα με πρόλαβε το capital control...οποίος θέλει μου στέλνει pm..Δε θέλω να δώσω 300€ που ζητάει εδώ ή επισημη:cry:

Το ωραίο είναι ότι έχω παραλάβει το tempered glass του και δεν έχω τη συσκευή :lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ψάχνω έστω και μεταχειρισμένο επειδή μου ακυρωσανε την παραγγελια και μετα με πρόλαβε το capital control...οποίος θέλει μου στέλνει pm..Δε θέλω να δώσω 300€ που ζητάει εδώ ή επισημη:cry:

Το ωραίο είναι ότι έχω παραλάβει το tempered glass του και δεν έχω τη συσκευή :lol:

 

Σε ποιο κατάστημα του εξωτερικού το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα του εξωτερικού το βρήκες;

 

 

Καλημερα,απο το eshop εδω το παρηγγειλα απλα ακυρώθηκε ή παραγγελία επειδή δεν υπήρχε σε διαθεσιμότητα από τον προμηθευτή τους.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λιοπόν κύριοι. Κατόπιν 3 μηνων συνεχόμενης χρήσης με το κινητό, αποκτημένο μέσω δικτύου Wind θα ήθελα και εγω να συνεισφέρω στις τυχόν απορίες και ερωτήσεις που υπάρχουν για μελλοντικούς αγοραστές.

Είμαι standard user σε εφαρμογές και παιχνίδια στο κινητό μου αλλά heavy user σε email και business app. Χρησιμοποιώ το κινητό ως δίκαρτο με την προσωπική μου αλλά και την επαγγελματική μου γραμμή και παρακολουθώ σε συνεχή βάση 2 προσωπικούς λογαριασμούς email και δύο επαγγελματικούς λογαριασμούς ο ένας απο αυτούς με συχρονισμό σε Microsoft Exchange. Επίσης ένα ακόμα λογαριασμό σε Gmail και έναν σε Yahoo. Το κινητό αποδυκνείεται ότι καλύτερο έχει περάσει απο τα χέρια μου χωρίς να κολάει πουθενά. Η μπαταρία του αντέχει τουλάχιστον για 3 ημέρες χρήσης δικιάς μου και απο την φωτό βλέπετε ότι εχω να το φορτίσω για 5 ημέρες (αν καταφερνα να ανεβάσω την εικόνα). Η απόδοση του είναι εντυπωσιακή με το gps να κλειδώνει άμεσα, τις φωτογραφίες το να είναι αρκετά καλές, τον ήχο αρκετά δυνατό. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να αναγνωρίσω είναι ότι στο gps ειδικά ζεσταίνεται. Μεχρι τώρα δεν μου κάνει κάποια lags, στο Antutu στην αρχή χωρίς προγράμματα έφερνε 44.000 και τώρα έχει κατέβει στις 42.000. Για επαγγελματική χρήση το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις 2πλο led δεν πας πουθενα σε νυχτερινες φωτογραφιες. Σε ολα τα αλλα φαινεται τιμιο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Λιοπόν κύριοι. Κατόπιν 3 μηνων συνεχόμενης χρήσης με το κινητό, αποκτημένο μέσω δικτύου Wind θα ήθελα και εγω να συνεισφέρω στις τυχόν απορίες και ερωτήσεις που υπάρχουν για μελλοντικούς αγοραστές.

Είμαι standard user σε εφαρμογές και παιχνίδια στο κινητό μου αλλά heavy user σε email και business app. Χρησιμοποιώ το κινητό ως δίκαρτο με την προσωπική μου αλλά και την επαγγελματική μου γραμμή και παρακολουθώ σε συνεχή βάση 2 προσωπικούς λογαριασμούς email και δύο επαγγελματικούς λογαριασμούς ο ένας απο αυτούς με συχρονισμό σε Microsoft Exchange. Επίσης ένα ακόμα λογαριασμό σε Gmail και έναν σε Yahoo. Το κινητό αποδυκνείεται ότι καλύτερο έχει περάσει απο τα χέρια μου χωρίς να κολάει πουθενά. Η μπαταρία του αντέχει τουλάχιστον για 3 ημέρες χρήσης δικιάς μου και απο την φωτό βλέπετε ότι εχω να το φορτίσω για 5 ημέρες (αν καταφερνα να ανεβάσω την εικόνα). Η απόδοση του είναι εντυπωσιακή με το gps να κλειδώνει άμεσα, τις φωτογραφίες το να είναι αρκετά καλές, τον ήχο αρκετά δυνατό. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να αναγνωρίσω είναι ότι στο gps ειδικά ζεσταίνεται. Μεχρι τώρα δεν μου κάνει κάποια lags, στο Antutu στην αρχή χωρίς προγράμματα έφερνε 44.000 και τώρα έχει κατέβει στις 42.000. Για επαγγελματική χρήση το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

Ποιά έκδοση ρομ έχει η συσκευή, μπορείς να δεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση, είναι πραγματικό dual sim? Εννοώ έχει 2 θέσεις sim + χωριστή υποδοχή SD για επέκταση μνήμης ή "διαλέγεις" μεταξύ 2ης sim ή SD? Στα 246€ μου φαίνεται συμπαθές, έχω το Ζ2 και μου έπεσε λίγο μεγάλο, οπότε λέω να το δώσω για να κατέβω στις 5"...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω κάτι...Γιατί δέν υπάρχει αυτό το κινητό σε κινεζομάγαζα? Υπάρχει μόνο 4πυρινο και 2g oχι 4G. εσείς όλοι το πήρατε απο Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, άλλη μια ερώτηση: ο χώρος για τις εφαρμογές είναι συγκεκριμένος (και πόσος) ή είναι ένα partition και τα 16GB? Με δυο λόγια πόσο χώρο για εφαρμογές έχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηρα το κινητο προχτες και μου πεταξε αναβαθμιση,ειναι η lollipop?..να την κανω η εχει θεματα?γνωριζει κανεις?τωρα εχει πανω 4.4.4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...