Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος με βοήθησε να γυρίσω στην 444 και εκεί θα μείνω μέχρι να υπάρχει μία λύση στα μεγάλα προβλήματα που προέκυψαν αυτή είναι μία λύση για εμένα πήρα το τηλέφωνό μου πίσω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανένας σας κάποιο σοβαρό πρόγραμμα για διαχείριση μπαταρίας;;

Προβληματίζομαι και θέλω να βρω κάτι που να βοηθάει στη κατανάλωση της.

Επίσης δεν υπάρχει πλέον το black list στις εισερχόμενες κλήσεις, υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνει την ίδια δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να πω και την δικιά μου εμπειρία απο την αναβάθμιση. Την πραγματοποίησα εχθες και μέχρι σήμερα έχουμε και λέμε:

1. Το αριστερό πλήκτρο λειτουργούσε ώς παρουσίαση όλων των ανοιχτών εφαρμογών και μπορούσες είτε να τις κλείσεις όλες είτε να μεταφερθείς απο την μία στην άλλη. Αυτό ήταν και ο ορισμός του multitasking. Τώρα είναι μόνο οι ταπετσαρίες και τα γραφικά στοιχεία

2.Δεν μπορείς να φτιάξεις Φακέλους εφαρμογών και να ομαδοποιήσεις μέσα τις εφαρμογές σου. Ευτυχώς πριν το αναβαθμίσω είχα 2-3 φακέλους και βολεύομαι με αυτούς.

3. Δεν μπορείς να προσθέσεις νέα σελίδα εκτός απο αυτές που είχες πριν την αναβάθμιση. Προσθέτω σελίδα και βάζω τις γρήγορες κλήσεις αλλά όταν το σβήσω και το ξανανοίξω αυτή εξαφανίζεται.

4.Οταν με καλούν δεν εμφανίζεται η εικόνα του καλούντος παρά μόνο μια μικρή ειδοποίηση στο επάνω μέρος όπου έχει την επιλογή να δεχτεις ή να απορίψεις την κλήση. Μηπως κάτι έχω επιλέξει χωρίς να το ξέρω?

 

Τι βλέπεται να γίνεται? Το είχα πάρα πολύ βολευτεί το κινητό και με εξυπηρετούσε αφάνταστα στην δουλειά μου. Δυστυχώς τώρα έγινε δύσχρηστο.

Αυτο για την κληση που αναφερεις γίνεται οταν εχεις ανοιχτη καποια εφαρμογη και σου βγαζει την κληση σε ενα μικρο πλαισιο στο πανω μερος του τηλεφωνου,συμβαινει σε ολα τα τηλεφωνα με lollipop!

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλος με βοήθησε να γυρίσω στην 444 και εκεί θα μείνω μέχρι να υπάρχει μία λύση στα μεγάλα προβλήματα που προέκυψαν αυτή είναι μία λύση για εμένα πήρα το τηλέφωνό μου πίσω

Αν μπορεις να δωσεις σε γενικα πλαίσια πως γινεται γιατι βλεπω να αργουν οι βελτιωσεις και αρχιζω να το σκεφτομαι και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την κληση που αναφερεις γίνεται οταν εχεις ανοιχτη καποια εφαρμογη και σου βγαζει την κληση σε ενα μικρο πλαισιο στο πανω μερος του τηλεφωνου,συμβαινει σε ολα τα τηλεφωνα με lollipop!

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορεις να δωσεις σε γενικα πλαίσια πως γινεται γιατι βλεπω να αργουν οι βελτιωσεις και αρχιζω να το σκεφτομαι και εγω...

 

κατέβασε την 138 https://cloud.mail.ru/public/NJ2Z/SRUBCE7rx

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη μπαταρία, μετά τη τελευταία σάπια αναβάθμιση.

Ξήλωσα οτι εφαρμογή είχα που ενδεχομένως να επηρρεαζε, αλλά τίποτα.

Η απόδοση της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση έχει πέσει κοντά στο 50%

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου εντύπωση για το κινητό ειναι πολύ καλή. Αν μπορεί κάποιος να προλάβει την προσφορά της wind αξίζει τον κόπο.

Εγώ ρώτησα σε 3 καταστήματα και πρόλαβα ένα τελευταίο κομμάτι.

 

 

Εχει κάποιος να προτείνει ένα tempered glass για το κινητό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

3. Απο το αριστερο κουμπι προσθετω μια νεα σελιδα οπου βαζω τις γρηγορες κλησεις μου. Οταν σβησω το κινητο και το ξανανοιξω αυτη η σελιδα δεν υπαρχει, συνεπως κραταω το κινητο παντα ανοιχτο μεχρι να βγει καποιο update που να το διορθωνει.
Link to comment
Share on other sites

3. Απο το αριστερο κουμπι προσθετω μια νεα σελιδα οπου βαζω τις γρηγορες κλησεις μου. Οταν σβησω το κινητο και το ξανανοιξω αυτη η σελιδα δεν υπαρχει, συνεπως κραταω το κινητο παντα ανοιχτο μεχρι να βγει καποιο update που να το διορθωνει.

 

σου χάνει όλη την σελίδα ή τις γρήγορες κλήσεις;

Μια δοκιμή που έκανα σε νέα σελίδα την κρατάει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

μου χάνει την σελίδα. το έχω κάνει δύο φορές και δεν το ξανακλείνω.

Τώρα όμως σιγά σιγά δείχνει να μαζεύεται. Με την βοήθεια σας το έχω στρώσει. Η μπαταρία κρατάει απίστευτα σίγουρα πιο πολύ απο πρίν. Απο το Σάββατο που το φόρτισα είμαι στο 72% με πλήρως 4G και bluetooth. Πως έβαλες εσύ την νέα σελίδα? Εγώ πατάω το αριστερό πλήκτρο επιλέγω την ταχεία κλήση και την τραβάω σε μια νέα σελίδα. Μήπως το κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε πάτα παρατεταμένα ένα εικονίδιο απο ένα πρόγραμμα στην τελευταία σελίδα και πατώντας σύρτο προς δεξιά να ανοίξει νέα σελίδα όπου και το αφήνεις .μετά βάλε μέσα ότι συντόμευση θές και δοκίμασε (δεν το έχω μπροστά μου να δοκιμάσω για να σου πώ τι κρατάει και τί όχι η σελίδα πάντως μένει αν υπάρχει μια συντόμευση απο πρόγραμμα).
Link to comment
Share on other sites

Λοιπό κατόπιν 3 επανεκκινήσεων επιβεβαιώνω το κάτωθι: ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΤΕ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗ ΕΙΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. Συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά για να το δουν όλοι οι φίλοι και για να μην ταλαιπωρούνται. Δοκίμασα να μεταφέρω τις άμεσες κλήσεις σε υφιστάμενη σελίδα αλλά στην επανεκκίνηση εξαφανίζονταν. Η νέα σελίδα παραμένει μετά την δημιουργία της εφόσον υπάρχει έστω και ένα οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα πέραν των άμεσων κλήσεων. Ο λόγος που εξαφανίζονταν η νέα σελίδα ήταν διότι εμπεριείχε μόνο άμεσες κλήσεις.

Συνεπώς αναμένουμε διόρθωση.

Κατά τα άλλα φαίνεται ότι διαχειρίζεται τουλάχιστον σε εμένα καλύτερα την μπαταρία, συνδέεται άμεσα με WiFi και bluetooth βρίσκει και συνδέεται ταχύτερα σε δορυφόρο και λειτουργεί πιστεύω καλύτερα απο πριν. Επίσης στο Antutu έπιασε 46672 μετά την αναβάθμιση όταν πρίν έπιανε 45885. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα όλα και επειδή ψάχνομαι για κινητό, κατάλαβα ότι αξίζει να το πάρω, αλλά να ΜΗΝ πάω σε lollipop.

Όσοι έμειναν σε kitkat, δεν είδα να έχουν πρόβλημα.

Εάν κάτι κατάλαβα λάθος, ας απαντήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι σε εμάς που κάναμε την αναβάθμιση...

Το κάνεις rollback σε kitkat, ή περιμένεις το update;;

Ανοίξαμε δουλειές όπως καταλαβαίνετε.

Διαβάζω το φίλο που λέει ότι έστρωσε και δουλεύει καλύτερα η μπαταρία του, και εξοργίζομαι με το δικό μου.

Θυμάμαι εποχές Samsung S3 που κυκλοφορούσα με το φορτιστή στη τσέπη. Ανεπίτρεπτα πράγματα για 4000 mAh μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά, η αναδιπλουμενη μπαρα στο πάνω μέρος υπάρχει τρόπος να ανοίγει ολόκληρη με μια κίνηση και όχι με δύο κινήσεις; Όπως ήταν δλδ πριν την αναβάθμιση σε 5,1.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω δεν παίζει να κάνω αναβάθμιση...μόνο εάν το μαζέψουν το θέμα.

 

Μην κάνεις. Δε βρήκα κάτι διαφορετικό και χρήσιμο εγώ.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω διάφορα,και το μόνο σίγουρο είναι ότι κάνανε πατάτα:X απο την lenovo με την συγκεκριμένη αναβάθμιση αν κάποιος δεν έχει λίγες γνώσεις μένει σε 4.4 και όλα καλά μια χαρά ήταν,αν θέλει να κάνει την αναβάθμιση σε lolipop θα πρέπει να ασχοληθεί με κάποιες ρυθμίσεις και προγράμματα (XPOSED FRAMEWORK, GRAVITYBOX, το τηλέφωνο πετάει:D και απο μπαταρία δεν είδα διαφορά απο πρίν.
Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις την αναβάθμιση και μετά να θέλει ένα σωρό προγράμματα για να στρώσει το τηλέφωνο φαντάζομαι ότι και εσύ το θεωρείς απαράδεκτο τι να την κάνω εγώ την loli να λέω ότι έχω 5.1 και να μου τρώει την μπαταρία σε μια μέρα

Γύρισε το μια πίσω και θα καταλάβεις αμέσως γιατί μιλάω άλλο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις την αναβάθμιση και μετά να θέλει ένα σωρό προγράμματα για να στρώσει το τηλέφωνο φαντάζομαι ότι και εσύ το θεωρείς απαράδεκτο τι να την κάνω εγώ την loli να λέω ότι έχω 5.1 και να μου τρώει την μπαταρία σε μια μέρα

Γύρισε το μια πίσω και θα καταλάβεις αμέσως γιατί μιλάω άλλο τηλέφωνο

 

Το λέω ότι κάνανε πατάτα.(Πίσω δεν γυρίζω για ένα και μόνο λόγο τα Data τα έχω μόνιμα ανοιχτά και πρί κατα διαστήματα κολλούσαν ενώ με τη LOLIPOP πάνε σφαίρα)Απο μπαταρία βγάζω 2 με 3 ημέρες ανάλογα τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να σταματήσει να με ζαλίζει να κάνω upgrade υπάρχει; Δεν είχα ποτέ σκοπό να πάω σε Lolipop, η υπενθύμιση δύο φορές την ημέρα να το κάνω έχει γίνει κουραστική.

 

:chair:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μην με βρίσετε αλλά ακόμα να το φορτίσω απο Σάββατο πρωί και είναι στο 21% με bluetooth καθε μέρα και 4G σύνδεση. Νομίζω ότι διαχειρίζεται καλύτερα την μπαταρία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη με τον φίλο που έχει πρόβλημα.

Πέρα απο το θέμα με τις άμεσες κήσεις εγώ είμαι ευχαριστημένος απο την loli

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ Psilos δοκίμασες hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να σταματήσει να με ζαλίζει να κάνω upgrade υπάρχει; Δεν είχα ποτέ σκοπό να πάω σε Lolipop, η υπενθύμιση δύο φορές την ημέρα να το κάνω έχει γίνει κουραστική.

 

:chair:

εφαρμογες-αναβαθμιση συστηματος-εκκαθαριση δεδομενων, αν είσε ροοτ παγώνεις την εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως μην με βρίσετε αλλά ακόμα να το φορτίσω απο Σάββατο πρωί και είναι στο 21% με bluetooth καθε μέρα και 4G σύνδεση. Νομίζω ότι διαχειρίζεται καλύτερα την μπαταρία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη με τον φίλο που έχει πρόβλημα.

Πέρα απο το θέμα με τις άμεσες κήσεις εγώ είμαι ευχαριστημένος απο την loli

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ Psilos δοκίμασες hard reset?

και αυτό λύνεται άλαξε launcher βάλε nova πχ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...