Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλαχιστον 2 φορες την ημερα χάνει την ωρα κ με παει 2 ώρες πίσω,ταυτόχρονα με γυρνάει στο προφίλ της δόνησης.

Συμβαίνει κ σε σας?

Κάνα νεώτερο απο update έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει βάλει κανείς κάρτα sd 64gb;

 

Γιατί έχει αναφερθεί σε διάφορα φορουμ ότι μπορεί να γίνει... απλά είμαι σκεπτικός γιατί η lenovo δηλώνει τα 32gb ως μέγιστο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα εμφανίστηκε update για εμάς τους ταλαίπωρους που έχουμε αναβαθμισθεί σε 5,1 η οποία ισχυριζόταν ότι έλυνε διάφορα προβλήματα. ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΤΕ. Μου μπλόκαρε το τηλέφωνο έβγαλε μήνυμα λάθους και έκανα hard reset και επανήλθε.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ένα αλλο θεμα που εχει ειναι με το wifi. Οταν το αφηνω ανοιχτο και απομακρύνομαι απο την εμβέλεια του ρουτερ, όταν ξαναπλησιάσω δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να πάω στη μπάρα με το εικονίδιο και να κρατήσω πατημένο το εικονίδιο του wifi για να συνδεθεί πάλι.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δέχεται κανονικά μνήμη sd 64gb. Δοκίμασα την samsung evo φορμαρισμένη σε fat32 και δουλεύει κανονικά.

 

Επίσης σήμερα μου εμφανίστηκε πάλι το update για android 5.1...!

p70-a_s139_151214_16G_L_ROW (1.06gb)

Προσοχή όμως γιατί είναι μάλλον η προβληματική τελευταία που κρασάρει το κινητό :!:

 

Το κινητό μετά από 1 μήνα χρήσης δεν με έχει απογοητεύσει στις βασικές του εργασίες (μπαταρία, internet, παιχνίδια, κλήσεις, viber κλπ).

Η κάμερα του όμως, είναι απαράδεκτη. Ακόμη και σε συνθήκες ημέρας και πλήρους τεχνητού φωτισμού οι φωτογραφίες βγαίνουν πιξελιασμένες και θολές.

Είναι χειρότερη από την compact panasonic 10ετίας που έχω. Είχα ακούσει ότι δεν είναι καλή η κάμερα του αλλά δεν περίμενα τέτοιο χάλι.

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω έχει corrupt αρχεία μέσα το update :rolleyes::wacko:

Δεν κάνει ένα beta testing προτού τα ανεβάσει η lenovo; Τραγική η υποστήριξη δυστυχώς για αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω έχει corrupt αρχεία μέσα το update :rolleyes::wacko:

Δεν κάνει ένα beta testing προτού τα ανεβάσει η lenovo; Τραγική η υποστήριξη δυστυχώς για αυτό το κινητό.

 

Δηλαδή μέχρι τώρα δεν έχει κάνει αναβάθμιση κανένας. Υπάρχει θέμα στο Update.

Δεν ξέρουμε εάν λύθηκαν τα προβλήματα της lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έβγαλαν τώρα ένα update και νέα έκδοση 5.1 που θα έλυνε τα προβλήματα αλλά ήταν corrupt, οπότε και δεν ξέρουμε αν βελτιώνει κάτι.

Ας ελπίσουμε ότι θα το φτιάξουν επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δέχεται κανονικά μνήμη sd 64gb. Δοκίμασα την samsung evo φορμαρισμένη σε fat32 και δουλεύει κανονικά.

 

Επίσης σήμερα μου εμφανίστηκε πάλι το update για android 5.1...!

p70-a_s139_151214_16G_L_ROW (1.06gb)

Προσοχή όμως γιατί είναι μάλλον η προβληματική τελευταία που κρασάρει το κινητό :!:

 

Το κινητό μετά από 1 μήνα χρήσης δεν με έχει απογοητεύσει στις βασικές του εργασίες (μπαταρία, internet, παιχνίδια, κλήσεις, viber κλπ).

Η κάμερα του όμως, είναι απαράδεκτη. Ακόμη και σε συνθήκες ημέρας και πλήρους τεχνητού φωτισμού οι φωτογραφίες βγαίνουν πιξελιασμένες και θολές.

Είναι χειρότερη από την compact panasonic 10ετίας που έχω. Είχα ακούσει ότι δεν είναι καλή η κάμερα του αλλά δεν περίμενα τέτοιο χάλι.

 

Το σχόλιό μου είναι μόνο για την κάμερα.

Σωστή η παρατήρησή σου, αλλά διαπίστωσα ότι άμα τραβάς ΧΩΡΙΣ το φλάς, βγαίνουν ωραίες φωτογραφίες με φυσικό φωτισμό. Ακόμα και σε κλειστό χώρο αρκεί να έχει διάχυτο φωτισμό.

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

Στις δυο τελευταίες σελίδες ολο το μεγαλείο για την καινούργια αναβάθμιση

https://forums.lenovo.com/t5/P-Series-Smartphones/P70-A-5-1-update-problems-issues/td-p/2198291/page/26

 

έχει γελάσει και ο κάθε πικραμένος

https://forums.lenovo.com/t5/P-Series-Smartphones/P70A-after-lollipop-A-S139-151214-16G-L-ROW-install-failed/td-p/2233590

Edited by sotosok
ρόμπα έγιναν παλι
Link to comment
Share on other sites

Στις δυο τελευταίες σελίδες ολο το μεγαλείο για την καινούργια αναβάθμιση

https://forums.lenovo.com/t5/P-Series-Smartphones/P70-A-5-1-update-problems-issues/td-p/2198291/page/26

 

έχει γελάσει και ο κάθε πικραμένος

https://forums.lenovo.com/t5/P-Series-Smartphones/P70A-after-lollipop-A-S139-151214-16G-L-ROW-install-failed/td-p/2233590

 

Τους τράβηξα κάτι παράπονα. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάει κανένας εκεί μέσα. Εναν admin έχουν, ο οποίος είναι απλά για να τηρεί την τάξη. Αλλά ακόμη και αυτός αφήνει σχόλια τύπου lenovo sucks :lol: Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάει κανένας εκεί μέσα. Εναν admin έχουν, ο οποίος είναι απλά για να τηρεί την τάξη. Αλλά ακόμη και αυτός αφήνει σχόλια τύπου lenovo sucks :lol:

 

Εγώ έστειλα email και εδώ: http://www.e-lenovo.gr/pages/164097.Epikoinonia.html

Τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

To P70t είναι διαφορετική συσκευή από το P70;

Μου τηλεφώνησε η ξαδέλφη μου που έχει το P70, πήρε την αναβάθμιση, και μου είπε ότι 'χάθηκε' από το πώς είναι φτιαγμένη η Lollipop (menu, ρυθμίσεις, εμφάνιση κτλ.).

 

Να υποθέσω με αυτά που διάβασα στις τελευταίες σελίδες ότι δεν έχετε πάρει την αναβάθμιση ή έχετε διαφορετική συσκευή;

Αυτό που με ρωτούσε, είναι ότι δεν μπορεί να βρει πουθενά την ρύθμιση για το dt2wake που της είχε αρέσει σαν feature στην KitKat.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

To P70t είναι διαφορετική συσκευή από το P70;

Μου τηλεφώνησε η ξαδέλφη μου που έχει το P70, πήρε την αναβάθμιση, και μου είπε ότι 'χάθηκε' από το πώς είναι φτιαγμένη η Lollipop (menu, ρυθμίσεις, εμφάνιση κτλ.).

 

Να υποθέσω με αυτά που διάβασα στις τελευταίες σελίδες ότι δεν έχετε πάρει την αναβάθμιση ή έχετε διαφορετική συσκευή;

Αυτό που με ρωτούσε, είναι ότι δεν μπορεί να βρει πουθενά την ρύθμιση για το dt2wake που της είχε αρέσει σαν feature στην KitKat.

 

Η συσκευή που φέρνουν Ελλάδα είναι η Ρ70Α.

Η Ρ70Τ είναι αγορά απο Κίνα και δεν παίζουν οι μπάντες 4G εδώ.

Τώρα ο τίτλος του θέματος είναι λίγο μπέρδεμα απο την αρχή, γιατί υπήρχαν δύο θέματα και τα μάζεψαν όλα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κινητο εφαγε τα μουτρα του... Ραγισε η οθονη touch αλλα κατα ταλλα δουλευει καλα. Η αντιπροσωπεια θελει 145+ΦΠΑ!!!!! Μαλλον παιρνουν ναρκωτικα....

Που μπορω να απευθυνθω στην Αθηνα γιατι εχω ερθει για μερικες μερες και δεν ξερω τιποτα απο την πρωτευουσα;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι εικόνα απο την αντίστοιχη σελίδα του Lenovo P70, στο Τούρκικο Facebook.

Παραδέχονται το λάθος και λένε ότι σύντομα θα ακολουθήσει διόρθωση. ΞΕΦΤΙΛΑ.

Κρίμα, γιατί σαν κινητό είναι φοβερό.

http://i.imgur.com/NAQ5i3s.png

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας χαιρετώ. Σας εύχομαι σε όλους χρόνια πολλά! Είχα ανοίξει καινούργιο θέμα με τίτλο Ρ70 Α (το οποίο έχω από τις 14 Δεκεμβρίου). Είχα κάποια προβλήματα με την 4.4.4, όπως απώλεια σήματος στην SIM1, δεν αναγνώριζε την έξτρα SD. Προχθές μπήκε η 5.1 και είμαι έτοιμος να το πετάξω στον τοίχο. Επιπλέον προβλήματα που θέλω να αναφέρω εκτός των άλλων, είναι...

1. Δεν μπορώ να βάλω ταχείες κλήσεις.

2. ...και πιο βασικότερο είναι ότι στην συνομιλία, ο συνομιλητής με ακούει πολύ χαμηλά, και ακούει την φωνή του με επανάληψη. Βάζοντας τα ακουστικά hands free όλα οκ.

 

Όλα καλά και άγια, γρήγορο σβέλτο, απλά έχω απελπιστεί...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας χαιρετώ. Σας εύχομαι σε όλους χρόνια πολλά! Είχα ανοίξει καινούργιο θέμα με τίτλο Ρ70 Α (το οποίο έχω από τις 14 Δεκεμβρίου). Είχα κάποια προβλήματα με την 4.4.4, όπως απώλεια σήματος στην SIM1, δεν αναγνώριζε την έξτρα SD. Προχθές μπήκε η 5.1 και είμαι έτοιμος να το πετάξω στον τοίχο. Επιπλέον προβλήματα που θέλω να αναφέρω εκτός των άλλων, είναι...

1. Δεν μπορώ να βάλω ταχείες κλήσεις.

2. ...και πιο βασικότερο είναι ότι στην συνομιλία, ο συνομιλητής με ακούει πολύ χαμηλά, και ακούει την φωνή του με επανάληψη. Βάζοντας τα ακουστικά hands free όλα οκ.

 

Όλα καλά και άγια, γρήγορο σβέλτο, απλά έχω απελπιστεί...

 

Πολύ απλά το πάς πίσω απο εκεί που το πήρες εγγύηση δεν έχει;H Lenovo βγάζει τις αναβαθμίσεις Μ@λ@κί@ έ ας το φτιάξουν,αυτό πρέπει να κάνουν όλοι όσοι έχουν πρόβλημα να γεμίσει το servis τους τούβλα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/lenovoexclusive/

 

Δεν αφήνει να γράψεις στο τοίχο τους, αλλά δέχονται μηνύματα.

Πλακώστε τους λοιπόν στα μηνύματα, μπάς και πάρουμε καμμιά απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο ξενερωμα...To πρόβλημα μου ξέρετε ποιο είναι; Οτι είμαι επαρχία και πρέπει να το πάω όταν κατεβω. Έχουμε στοιχεία επικοινωνίας με το επίσημο service να τους πάρω να τους πω τα κάλαντα;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα τηλέφωνα που βρήκα δεν απαντάει κανείς. Έχει αυτόματο μήνυμα που σε βάζει στην αναμονή, και μετά κλείνει. Δεν ξέρω αν λόγω της ημέρας δεν λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα τηλέφωνα που βρήκα δεν απαντάει κανείς. Έχει αυτόματο μήνυμα που σε βάζει στην αναμονή, και μετά κλείνει. Δεν ξέρω αν λόγω της ημέρας δεν λειτουργεί

 

Εδώ:

http://www.e-lenovo.gr/pages/164097.Epikoinonia.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...