Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραταύτα η VIBEUI V2.8 by VDT ξηλώθηκε γιατί δεν μπορούσα να επέμβω σε κάποιες ρυθμίσεις που ήθελα (τα έχει κλειδωμένα ο τύπος) και αργούσε πάρα πολύ να ανοίξει τα εμαίλ.

 

Ποιες ρυθμίσεις ήθελες; Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι κλειδωμένο.

Όσο για τα e-mail, με αλλαγή εφαρμογής δεν γινόταν τίποτε; Επίσης, τσέκαρες αν λειτουργούσε καλά το internet;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιες ρυθμίσεις ήθελες; Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι κλειδωμένο.

Όσο για τα e-mail, με αλλαγή εφαρμογής δεν γινόταν τίποτε; Επίσης, τσέκαρες αν λειτουργούσε καλά το internet;

Με άλλη εφαρμογή δούλευε εντάξει.Τώρα για τα κλειδώματα είχε,με κωδικούς που μπαίνεις σε μενού πχ περιοχής δεν δούλευε,

σε engine mod κάποια που δοκίμασα πάλι δεν δούλευε.Το ιντερνετ με data λίγο το δοκίμασα δεν πρόσεξα κάτι. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάτε για πειραγμένο (root) τηλέφωνο. Γιατί εγώ που έχω περάσει την τελευταία έκδοση, όλα δουλεύουν ρολόϊ.

 

Ναι, για root-αρισμένο τηλέφωνο μιλάμε.

Με την τελευταία έκδοση lollipop όλα σου δουλεύουν ρολόι;

 

Εμένα πάντως με MIUI Android 5.0 στα 64 bit, όλα δουλεύουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Με την επίσημη lollipop της Lenovo όλα δουλεύουν καλά αλλα είναι 32bit.

Βεβαια λείπουν πολλά απο ρυθμίσεις, γιαυτό και οι πειραματισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι διόρθωσαν την lollipop.

Ποια είναι τώρα η έκδοση; Μήπως βάλανε και από τις τελευταίες εκδόσεις του VibeUI; [το ρωτάω για να "πάρω" τη μετάφραση]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για root-αρισμένο τηλέφωνο μιλάμε.

Με την τελευταία έκδοση lollipop όλα σου δουλεύουν ρολόι;

 

Εμένα πάντως με MIUI Android 5.0 στα 64 bit, όλα δουλεύουν ρολόι.

 

ΝΑΙ. Τα γράφω αναλυτικά, στο post #290

Link to comment
Share on other sites

:lol:για 6.0 Marsmellow :lol::lol::lol::lol:Μόνο για ανέκδοτο, εδώ δεν κατάφεραν να δώσουν lolipop.

 

Γειά σας.Βιάστηκα και εγκατέστησα την 5.1 στο Lenovo P70-A.Πως μπορώ να επαναφέρω την 4.4 Kitkat? Νέος στο φόρουμ.Καλησπέρα σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Βιάστηκα και εγκατέστησα την 5.1 στο Lenovo P70-A.Πως μπορώ να επαναφέρω την 4.4 Kitkat? Νέος στο φόρουμ.Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Διάβασε πρώτη σελίδα έχει γράψει οδηγό ο UserXP http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6553843#post6553843

Κατέβασε την 134 απο εδώ https://yadi.sk/d/KYcDFPIMkwLop και φλασάρισε.

Link to comment
Share on other sites

MiUI v7.1.3 64bit - Μετάφραση στα Ελληνικά

 

Η 1η δόση της ελληνικής μετάφρασης για την έκδοση MIUI Android 5.0 - x64 (v7.1.3)

• Περιέχει τα ΒΑΣΙΚΑ αρχεία συστήματος - [Γι' αυτό το λόγο, ΜΗΝ τη δοκιμάσετε σε ΚΑΜΙΑ άλλη έκδοση]

• Πρόσθεσα και 3 ακόμη apk μεταφρασμένα (Settings, MiUIHome και Mms/Μηνύματα)

 

 

Εγκατάσταση

0. Κάντε backup

1. Κλασική εγκατάσταση από TWRP recovery - Install zip

2. Μετά το reboot, περιμένετε...

3. Αφού boot-άρει, πηγαίνετε κανονικά Settings -> ... -> Language -> Ελληνικά

[Αν κάποιος το δοκιμάσει, ας μου δώσει αναφορές/παρατηρήσεις εδώ]

 

Τί διαφορές θα δείτε

  1. Όποια εφαρμογή είχατε εγκατεστημένη (ή θα εγκαταστήσετε) και υποστηρίζει ελληνικά, θα "γυρίσει" σε ελληνικά.
  2. Οι Ρυθμίσεις, ο Launcher και τα Μηνύματα θα είναι κι αυτά στα ελληνικά.
    [Έχω κάνει και κάποιες "βελτιώσεις" και στις 3 παραπάνω εφαρμογές]
  3. Οι υπόλοιπες εφαρμογές του συστήματος θα είναι στα Αγγλικά

 

και μία γεύση:

http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-02-23-09-58-43_com.miui.home_zpsqgo1dpp2.png http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-02-23-10-10-13_com.android.settings_zpsiuldhwoa.png

Link to comment
Share on other sites

Η MiUI 7 έχει engineer mode ή κάποιο άλλο τρόπο να μπεις στα βαθειά για να ρυθμίσεις ήχο κ.λ.π.?
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ROM έχουν engineer mode. Βασικά, το engineer mode είναι ένα apk για να ρυθμίσεις το τσιπάκι MediaTek. Ακόμη κι αν δεν το "έχεις", μπορείς απλά να το εγκαταστήσεις.

 

Όσο για τον ήχο, αν θέλεις πραγματικά "βαθειά" να μπεις... κάπου έχω ένα audio tool ειδικά σχεδιασμένο από τη MediaTek. Αν θες, μπορώ να το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους "τυχερούς" που έμεινα στην 129 kitkat, και δυνάμωσα τον ήχο με βάση τις οδηγίες σου - γι αυτό ρώτησα, θέλω κάτι το ιδιαίτερο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

...

 

 

Εγώ προσωπικά μπορώ να σου απαντήσω για το Lenovo P70-A τα εξής:

 

  1. Είναι Dual SIM (στη δεύτερη SIM νομίζω δεν δουλεύει το 3G?)
  2. Έχει ξεχωριστή θέση για SD
  3. Είναι 5''
  4. Έχει 2giga RAM
  5. Έχει 16 giga εσωτερικό χώρο
  6. Το GPS σε custom ROMs είναι πολύ πάνω από ικανοποιητικό (για stock θα σου πουν τα παιδιά).
    Η ποιότητα των φωτογραφιών ΔΕΝ είναι υψηλή (για μένα είναι ικανοποιητική)
  7. Μπαταρία 4000mA (με 2300mA ΔΕΝ κρατάει μια μέρα με ΤΙΠΟΤΑ - δεν σου προτείνω να πάρεις κινητό 5'' με κάτω από 3000mA)
  8. Ράδιο, 4G κλπ υπάρχουν. Επεξεργαστής... στο AnTuTu 47.000 χαλαρά (57.000 με custom ROM)
  9. Υπάρχει στην Ελλάδα. Τώρα όσο για τεχνικά θέματα... δεν ξέρω.

 

Αν σε "χάλασε" η αναβάθμιση στη Lolipop, μην την κάνεις(?). Περίμενε για αργότερα.

Οι περισσότεροι εδώ (για να μη πω όλοι) είναι/ήταν πολύ ευχαριστημένοι με kitkat.

 

 

Φυσικά η αξιοπιστία ενός κινητού έχει να κάνει και με το πώς θέλεις να το χρησιμοποιήσεις, ποιες εφαρμογές χρειάζεσαι κλπ.

 

 

Είμαι από τους "τυχερούς" που έμεινα στην 129 kitkat, και δυνάμωσα τον ήχο με βάση τις οδηγίες σου - γι αυτό ρώτησα, θέλω κάτι το ιδιαίτερο...

 

Θα ψάξω να βρω το audio tool το βραδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

 

Για το P70 δυό λόγια.Δουλεύουν όλα ρολόι ότι ρομ (εργοστασιακές )και να βάλεις, αν θές να έχεις κάποιες ρυθμίσεις παραπάνω βάζεις την 134 Κιt -kat,αν θές σπαρτιάτικο μενού σχεδόν (στοκ android) αναβαθμίζεις σε lolipop 139.

Σχετικά με την κάμερα με άλλη εφαρμογή βγάζει μια χαρά φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Για το P70 δυό λόγια.Δουλεύουν όλα ρολόι ότι ρομ (εργοστασιακές )και να βάλεις, αν θές να έχεις κάποιες ρυθμίσεις παραπάνω βάζεις την 134 Κιt -kat,αν θές σπαρτιάτικο μενού σχεδόν (στοκ android) αναβαθμίζεις σε lolipop 139.

Σχετικά με την κάμερα με άλλη εφαρμογή βγάζει μια χαρά φωτό.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

 

Όλες οι απαντήσεις που πήρες ισχύουν. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Εγώ ΔΕΝ το έχω root και η lollipop δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Άμα σκαλίζεις τότε είναι άλλο θέμα. Εάν όμως θέλεις αξιόπιστο και γρήγορο τηλέφωνο, τότε είναι τέλειο.

Ο ήχος δεν είναι τέλειος, απλά ικανοποιητικός. Θα ήθελα μια πρόταση για βελτίωση (οχι root).

Φωτογραφίες, βγάζω ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ. Τέλειες με απόλυτα φυσικά χρώματα. Δοκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το εργαλείο, θα γίνει δοκιμή όταν χρειασθεί και θα αναφέρω σχετικά!;)

 

edit: πήγα να κατεβάσω την MIUI all Andriod 5 και το λινκ δεν δουλεύει. Στο Ρώσικο site από το σχετικό link κατεβαίνει το αρχείο MIUI 7.1.3 ενώ βλέπω ότι οι περισσότεροι έχουν εγκαταστήσει την 7.1.4... Τι κάνουμε?

 

edit2: άκυρο το προηγούμενο, τώρα είδα ότι η 7.1.3 είναι η σωστή έκδοση!

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...