Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώχ λες; ακολούθησα έναν οδηγό στο YouTube. Ακόμα κατεβαίνει όταν τελειώσει θα ενημερώσω.

Υ.Γ

Αν δεν κατεβαίνει η GRD 2, κατεβαίνει W10?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ώχ λες; ακολούθησα έναν οδηγό στο YouTube. Ακόμα κατεβαίνει όταν τελειώσει θα ενημερώσω.

Υ.Γ

Αν δεν κατεβαίνει η GRD 2, κατεβαίνει W10?

 

Ναι αν δεν είναι η GDR2 είναι η technical preview των Windows 10 Mobile.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Win 10 τελικά

 

Γράψε εντυπωσεις/προβλήματα για τα w10 σε Lumia 1020

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια νομίζω ότι για τη χαμηλη ένταση του ακουστικού, πρόβλημα που αφορά πολλά 1020, δεν έχει να κάνει το ίδιο το ηχείο και αν είναι βρωμικο (το δικό μου είναι πεντακάθαρο) αλλά πόσο καλά κάθονται οι επαφές του ηχείου στη μητρική. το λέω γιατί εμένα μου το αλλαξαν σε nokia care και μετά από κάποιο καιρό έκανε τα ίδια. βίδωσα καλύτερα το όλο το συστημα που αποτελεί το ηχείο το jack των ακουστικών και το μικρόφωνο και το πρόβλημα κάπως βελτιώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω μια απορια...βλεποντας τοσους μηνες και διαβαζοντας δημοσιευματα για τα w10 για τα κινητα,και βλεποντας να ειναι πρωτες για αναβαθμισεις πιο νεες συσκευες (λογικο), σκεφτομαι το δικο μας οταν με το καλο θα τα παρει,θα παρει ολα οσα θα προσφερουν τα w10 η θα ειναι κουτσουρεμενα? Κι απο θεμα lag μηπως του κατσουν καπως βαρια και λογο παλαιοτητας του επεξεργαστη? Παντως ειναι λιγο φαουλ η ms αμα γινει κατι τετοιο τελικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω μια απορια...βλεποντας τοσους μηνες και διαβαζοντας δημοσιευματα για τα w10 για τα κινητα,και βλεποντας να ειναι πρωτες για αναβαθμισεις πιο νεες συσκευες (λογικο), σκεφτομαι το δικο μας οταν με το καλο θα τα παρει,θα παρει ολα οσα θα προσφερουν τα w10 η θα ειναι κουτσουρεμενα? Κι απο θεμα lag μηπως του κατσουν καπως βαρια και λογο παλαιοτητας του επεξεργαστη? Παντως ειναι λιγο φαουλ η ms αμα γινει κατι τετοιο τελικα....

 

Ναι, θα είναι λίγο κουτσουρεμένα, λόγω επεξεργαστή κυρίως. Τώρα για lag δεν νομίζω, αλλά δεν γνωρίζουμε ακόμη, θα πρέπει να περιμένουμε την επίσημη κυκλοφορία τους.

Link to comment
Share on other sites

Ότι νέο χαρακτηριστικό που απαιτεί νέο hardware δεν θα το πάρουν παλαιότερα μοντέλα... Δεν είναι πολλά και δεν θα τα έλεγα κουτσουρεμένα καθώς τα κύρια χαρακτηριστικά θα τα πάρουν όλοι... Ένα που μου έρχεται πρόχειρα στο μυαλό είναι νομίζω που ξυπνάει το κινητό χωρίς να πατήσεις κάποιο κουμπί (όταν είναι κλειδωμένο) λέγοντας απλά το «Hey Cortana»... Αλλά αυτό απαιτεί και τους νέους επεξεργαστές που υποστηρίζουν αυτά άρα στα παλαιότερα δεν θα τα δούμε... Ένα παράδειγμα έφερα για να δείξω την κατάσταση...

 

Τώρα για το λαγκ δεν νομίζω να είναι τίποτα φοβερό.. Βέβαια μένει να δούμε την τελική τους έκδοση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ότι νέο χαρακτηριστικό που απαιτεί νέο hardware δεν θα το πάρουν παλαιότερα μοντέλα... Δεν είναι πολλά και δεν θα τα έλεγα κουτσουρεμένα καθώς τα κύρια χαρακτηριστικά θα τα πάρουν όλοι... Ένα που μου έρχεται πρόχειρα στο μυαλό είναι νομίζω που ξυπνάει το κινητό χωρίς να πατήσεις κάποιο κουμπί (όταν είναι κλειδωμένο) λέγοντας απλά το «Hey Cortana»... Αλλά αυτό απαιτεί και τους νέους επεξεργαστές που υποστηρίζουν αυτά άρα στα παλαιότερα δεν θα τα δούμε... Ένα παράδειγμα έφερα για να δείξω την κατάσταση...

 

Τώρα για το λαγκ δεν νομίζω να είναι τίποτα φοβερό.. Βέβαια μένει να δούμε την τελική τους έκδοση...

Ναι αλλά η Cortana δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα προς το παρόν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τη λύση για να αναγνωριστεί το κινητό σε υπολογιστή με windows 10?

Το κινητό είναι με 8.1 και ο υπολογιστής αναβαθμίστηκε σε windows 10. από τότε δε βλέπει τη συσκευή ώστε να μπορέσω να τραβήξω εικόνες κυρίως.

Σε άλλο υπολογιστή με windows 7 όλα λειτουργούν κανονικά (με το ίδιο, αυθεντικό, καλώδιο αλλά με δοκιμή και με άλλο).

 

Να αναφέρω πως το βλέπει σα συσκευή στο device manager αλλά στον Υπολογιστή μου δε το βγάζει σα συσκευή για να μπω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τη λύση για να αναγνωριστεί το κινητό σε υπολογιστή με windows 10?

Το κινητό είναι με 8.1 και ο υπολογιστής αναβαθμίστηκε σε windows 10. από τότε δε βλέπει τη συσκευή ώστε να μπορέσω να τραβήξω εικόνες κυρίως.

Σε άλλο υπολογιστή με windows 7 όλα λειτουργούν κανονικά (με το ίδιο, αυθεντικό, καλώδιο αλλά με δοκιμή και με άλλο).

 

Να αναφέρω πως το βλέπει σα συσκευή στο device manager αλλά στον Υπολογιστή μου δε το βγάζει σα συσκευή για να μπω.

 

το ιδιο και σε μενα.. τι κουφο είναι ?? λεει ότι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι drivers....

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η Cortana δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα προς το παρόν!

 

Ναι αλλά αλλάζεις region και σε γλωσσα και είσαι άνθρωπος... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αλλάζεις region και σε γλωσσα και είσαι άνθρωπος... :lol:

 

Όταν ξέρεις αγγλικά.... όταν δεν ξέρεις;.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα γουιντοουζ 10 ποτε να τα περιμενουμε? μεσα στον σεπτεμβρη? οκτωβρη ή θα αργησουν κιαλλο? εχουμε καμια εκτιμηση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα γουιντοουζ 10 ποτε να τα περιμενουμε? μεσα στον σεπτεμβρη? οκτωβρη ή θα αργησουν κιαλλο? εχουμε καμια εκτιμηση?

 

Από μέσα Οκτώβρη θα γίνουν διαθέσιμα αλλά εξαρτάται από την κάθε συσκευή το πότε θα αναβαθμιστεί. Οι πιο καινούριες θα αναβαθμιστούν πρώτα και σιγά σιγά και οι πιο παλιές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω πολυ. αρα λογικα τελη οκτωβρη για την τηλεφωναρα μας. νασαι καλα

 

 

υγ. και κατι που λογικα δεν γινεται. υπαρχουν αραγε μπαταριες αφτερ μαρκετ μεγαλυτερης χωρητικοτητας για το 1020?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι, ότι θα αρχίσω να ψάχνω σοβαρά για άλλη συσκευή. Παρά τα 2GB και το γενικά ομαλό λειτουργικό των 8.1, πολλές φορές με πετάει έξω από εφαρμογές, χωρίς να τρέχει τίποτα άλλο στο παρασκήνιο... Είχα ανοίξει π.χ. στο UC Browser κάποιες καρτέλες για κάτι που έψαχνα και ξαφνικά έκλεισε η εφαρμογή... Άντε να τα ξαναψάχνω μετά από την αρχή... Για σοβαρό εργαλείο δουλειάς που το θέλω μάλλον δεν κάνει τελικά... Και αρχίζω να σκέφτομαι είτε το 1520 (αν και είναι τεράστιο για κινητό), είτε το 930...

 

Σε άλλους κάνει αντίστοιχα προβλήματα με εφαρμογές; Έφυγα από το entry level 520 για αυτόν τον λόγο... Αν οι 4 πυρήνες βοηθήσουν, να προτιμήσω 930 ή 1520... Σε τέτοια περίπτωση θα λυπηθώ αν το αποχωριστώ πάντως... :(

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι, ότι θα αρχίσω να ψάχνω σοβαρά για άλλη συσκευή. Παρά τα 2GB και το γενικά ομαλό λειτουργικό των 8.1, πολλές φορές με πετάει έξω από εφαρμογές, χωρίς να τρέχει τίποτα άλλο στο παρασκήνιο... Είχα ανοίξει π.χ. στο UC Browser κάποιες καρτέλες για κάτι που έψαχνα και ξαφνικά έκλεισε η εφαρμογή... Άντε να τα ξαναψάχνω μετά από την αρχή... Για σοβαρό εργαλείο δουλειάς που το θέλω μάλλον δεν κάνει τελικά... Και αρχίζω να σκέφτομαι είτε το 1520 (αν και είναι τεράστιο για κινητό), είτε το 930...

 

Σε άλλους κάνει αντίστοιχα προβλήματα με εφαρμογές; Έφυγα από το entry level 520 για αυτόν τον λόγο... Αν οι 4 πυρήνες βοηθήσουν, να προτιμήσω 930 ή 1520... Σε τέτοια περίπτωση θα λυπηθώ αν το αποχωριστώ πάντως... :(

 

Δεν έχω τέτοια θέματα. Όλα ομαλότατα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια θέματα. Όλα ομαλότατα.

Τι να πω βρε Montoya... Στις αρχές όλα καλά και ομαλά. Τώρα τελευταία μου κάνει νερά... Άμα είναι να κάνω μια στο τόσο επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας τι να το κάνω... Στο 808 1.5 χρόνο με την ελαφριά pureSlim 3 δεν έκανα επαναφορά και να κάνω στο 1020??? Και δεν μου το κάνει μόνο στο UC, αλλά και σε πολλές άλλες εφαρμογές... Άμα "κουραστεί", π.χ. ζεσταθεί ή οτιδήποτε, κλείνει αμέσως η εφαρμογή και χάνονται όλα...

 

Δεν θέλω να πάω σε 930 γιατί αν και όμορφο, αφενός είναι απλά μια ναυαρχίδα που θα ξεπεραστεί, χωρίς κάτι πολύ ιδιαίτερο, αφετέρου η κάμερα και η μοναδικότητα του 1020 δεν υπάρχει έως τώρα σε κανένα WindowsPhone και μάλλον θα είναι κι αυτό χωρίς διάδοχο, όπως και το 808 στο Symbian...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σβήσε τα προσωρινά αρχεία....

 

Πόση μνήμη έχεις αφήσει ελεύθερη???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σβήσε τα προσωρινά αρχεία....

 

Πόση μνήμη έχεις αφήσει ελεύθερη???

Για να σβήσω τα προσωρινά αρχεία πρέπει πρώτα να τα φορτώσω στον έλεγχο μνήμης ή όπως λέγεται και μετά να επιλέξω διαγραφή... Το άφησα ένα δίωρο στον έλεγχο μνήμης ή όπως λέγεται και ακόμη φόρτωνε... Μάλλον έχει φορτώσει πολύ με προσωρινή μνήμη ή κάτι τέτοιο...

 

Ο ελεύθερος χώρος αποθήκευσης είναι 50.08 GB, μετά την διαγραφή αρκετών εφαρμογών και αρχείων...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήγα μια πεζοπορία εχθές και 1.30 ωρα που κράτησε, το κινητό με γύρω στις 40 φώτο εχασε 75 % μπαταρια.Ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήγα μια πεζοπορία εχθές και 1.30 ωρα που κράτησε, το κινητό με γύρω στις 40 φώτο εχασε 75 % μπαταρια.Ειναι φυσιολογικο?

Αν δεν είχε άλλες εφαρμογές στο παρασκήνιο, είναι υπερβολικά μεγάλη κατανάλωση... Μήπως ήταν τίποτα στον ήλιο η συσκευή και υπερθερμάνθηκε; Σε τέτοιες περιπτώσεις εξασθενεί πιο γρήγορα η μπαταρία, αλλά και πάλι... Εκτός κι αν έφτασε η στιγμή να αλλάξεις μπαταρία... Καμιά 2ετία περίπου κρατάνε νομίζω στα smartphone...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...