Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παοκ, βγάζω λευκό επιπλο συνέχεια κίτρινο! Ακόμα και ρύθμιση σε λάμπα πυράκτωσης ή βολφραμίου πάλι κιτρινίλα! Όλα αυτά μετά την ενημέρωση. Απογοήτευση σκέτη... :(

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παοκ, βγάζω λευκό επιπλο συνέχεια κίτρινο! Ακόμα και ρύθμιση σε λάμπα πυράκτωσης ή βολφραμίου πάλι κιτρινίλα! Όλα αυτά μετά την ενημέρωση. Απογοήτευση σκέτη... :(

 

Εχεις Denim?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με Denim και περασα το τελευταιο update sth Lumia camera ...βλεπω παπαδες.

Πρωτη φορα βλεπω τοσο ασπρο με φλας στο 1020...φοβερη δουλεια απο τη Microsoft...ολα στο αυτοματο ειναι

16223825911_24acf57f43_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα βγαζω με φλας...που την ειδατε την κιτρινιλα?

 

αυτο ειναι σχετικο.αλλοι βλεπουνε κιτρινες αλλοι κοκκινιλες.εγω οταν βαζω φλας βλεπω και ουφο στο βαθος

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με Denim και περασα το τελευταιο update sth Lumia camera ...βλεπω παπαδες.

Πρωτη φορα βλεπω τοσο ασπρο με φλας στο 1020...φοβερη δουλεια απο τη Microsoft...ολα στο αυτοματο ειναι

16223825911_24acf57f43_c.jpg

 

Άντε μαν γιουν άσχετο αλλά και γω φανατικ.....

Link to comment
Share on other sites

Άντε μαν γιουν άσχετο αλλά και γω φανατικ.....

 

ειμαι οφ τοπικ εγω αλλα και εσυ φιλε δε πας πισω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της κιτρινίλας διορθώνεται με manual ρυθμίσεις. Επίσης κάποιες φορες όταν βγαίνει η φωτογραφία φαίνεται αρκετά κίτρινη αλλά μόλις αποθηκευτεί το αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι συνήθως η κιτρινιλα προκύπτει όταν ο εξωτερικός φωτισμός υπερισχύει του φλας αλλά όχι πάντα. Αλλιώς οι φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά.

 

Από εκεί και περα θα ήθελα να υπήρχε η επιλογή sharpness και επίσης η δυνατότητα να δημιουργώ δικά μου προφίλ ρυθμίσεων όπως πχ στην Proshot αλλά το βλέπω χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις Denim?

Οχι ακόμη, απλά έλαβα την ενημέρωση της Lumia Camera από το Store...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα της κιτρινίλας διορθώνεται με manual ρυθμίσεις. Επίσης κάποιες φορες όταν βγαίνει η φωτογραφία φαίνεται αρκετά κίτρινη αλλά μόλις αποθηκευτεί το αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι συνήθως η κιτρινιλα προκύπτει όταν ο εξωτερικός φωτισμός υπερισχύει του φλας αλλά όχι πάντα. Αλλιώς οι φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά.

 

Από εκεί και περα θα ήθελα να υπήρχε η επιλογή sharpness και επίσης η δυνατότητα να δημιουργώ δικά μου προφίλ ρυθμίσεων όπως πχ στην Proshot αλλά το βλέπω χλωμό.

Ούτε με αυτόματο, ούτε με χειροκίνητες αλλαγές στην ισορροπία λευκού... Η κιτρινίλα δεν φεύγει... Μου φαίνεται μόνο για βραδυνές θα το έχω κι αυτό σε χεράτες φωτό χωρίς φλας... Όλα τα άλλα 808 και ξερό ψωμί!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμη, απλά έλαβα την ενημέρωση της Lumia Camera από το Store...

Κι εγω μια απο τα ολοιδια φιλαρακι...Για να δουμε η Denim θα σωσει την παρτιδα οπως λενε τα παιδια??Παντως αν θυμαμαι καλα και στην προηγουμενη αναβαθμιση ετσι ειχε γινει,πρωτα ειχαν αναβαθμισει την εφαρμογη της καμερας και μετα δωσανε τους νεους αλγοριθμους της καμερας με την αναβαθμιση και εφτιαξε το πραγμα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμη, απλά έλαβα την ενημέρωση της Lumia Camera από το Store...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε με αυτόματο, ούτε με χειροκίνητες αλλαγές στην ισορροπία λευκού... Η κιτρινίλα δεν φεύγει... Μου φαίνεται μόνο για βραδυνές θα το έχω κι αυτό σε χεράτες φωτό χωρίς φλας... Όλα τα άλλα 808 και ξερό ψωμί!

 

ρε συ @Mivas...τη φωτο μου πιο παμω δε την ειδες? βλεπεις πουθενα κιτρινιλα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με Denim και περασα το τελευταιο update sth Lumia camera ...βλεπω παπαδες.

Πρωτη φορα βλεπω τοσο ασπρο με φλας στο 1020...φοβερη δουλεια απο τη Microsoft...ολα στο αυτοματο ειναι

16223825911_24acf57f43_c.jpg

Nokia*

απλα να θυμομαστε απο που βγαινει η πραγματικη δουλεια.

κατα τα αλλα υπομονη για τη demin, τα wp10 οπως και με τα 8 με τα 8.1 λες και κατι θα αλλαξει

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι οι προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν έχουν θέση στις σελίδες του φόρουμ. Παρακαλώ να προσέχουμε το πώς εκφραζόμαστε.

Ευχαριστώ!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Nokia*

απλα να θυμομαστε απο που βγαινει η πραγματικη δουλεια.

κατα τα αλλα υπομονη για τη demin, τα wp10 οπως και με τα 8 με τα 8.1 λες και κατι θα αλλαξει

 

Όταν γράφουμε Nokia (γιατί έτσι μάθαμε εμείς οι παλιοί νοκιαδες), άλλοι μας διορθωνουν και λένε Microsoft. Τέλος πάντων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε Nokia (γιατί έτσι μάθαμε εμείς οι παλιοί νοκιαδες), άλλοι μας διορθωνουν και λένε Microsoft. Τέλος πάντων.

 

Εχεις δικιο.

Για να ειμαστε ξεκαθαροι θα λεμε microsoft mobile.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν μπορούμε να συζητάμε πολιτισμένα και βγαίνουμε και εκτός θέματος τότε ακολουθεί διαγραφή ποστ. Όσο για την απόδοση συγκεκριμένων χαρακτηρισμών, είναι γνωστό ότι επιφέρουν κυρώσεις. Τέλος να υπενθυμίσω ότι βάση των Ο.Π.Χ. κριτική προς ενέργειες μελών την Ομάδας Διαχείρισης δεν επιτρέπεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ @Mivas...τη φωτο μου πιο παμω δε την ειδες? βλεπεις πουθενα κιτρινιλα?

Την είδα την φωτό και με καθησυχάζει το γεγονός ότι λειτουργείς με Denim. Η ενημέρωση της εφαρμογής πάντως που έλαβα προ Denim έχει πιο πολύ κίτρινο κι από τον Άρη και με εξαγριώνει!!! :mad:

 

Ωραία την έβγαλε την φωτό σου με Denim, σαν τον Ιβάν Σαββίδη κι εσύ βλέπω Man Utd, εγώ από την άλλη Arsenal και Man City από αγγλικές! :p

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κωστη(paok)εσυ που την βρηκες την Denim??:rolleyes:Ρωταω μηπως καταφερω κι εγω και την φλασαρω νωριτερα απο το να περιμενω να ερθει η κανονικη...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμη, απλά έλαβα την ενημέρωση της Lumia Camera από το Store...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε με αυτόματο, ούτε με χειροκίνητες αλλαγές στην ισορροπία λευκού... Η κιτρινίλα δεν φεύγει... Μου φαίνεται μόνο για βραδυνές θα το έχω κι αυτό σε χεράτες φωτό χωρίς φλας... Όλα τα άλλα 808 και ξερό ψωμί!

 

Ανάλογα με τις συνθήκες αν παίξεις με το ISO και το κλειστρο η κιτρινιλα εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Κωστη(paok)εσυ που την βρηκες την Denim??:rolleyes:Ρωταω μηπως καταφερω κι εγω και την φλασαρω νωριτερα απο το να περιμενω να ερθει η κανονικη...

 

Για τα γερμανικά της ο2 έχει γίνει διαθέσιμη.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για τα γερμανικά της ο2 έχει γίνει διαθέσιμη.

 

Α,οκ ευχαριστω..Μαλλον θα περιμενω λοιπον μην κανω καμμια πατατα φοβαμαι.Εγω εχω απλο Γερμανικο οχι O2...Και δεν ειμαι και με preview...Παιζει ρολο αυτο??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Α,οκ ευχαριστω..Μαλλον θα περιμενω λοιπον μην κανω καμμια πατατα φοβαμαι.Εγω εχω απλο Γερμανικο οχι O2...Και δεν ειμαι και με preview...Παιζει ρολο αυτο??

 

Όχι κανένα! Όταν γίνει διαθέσιμη για τη συσκευή σου θα αναβαθμιστείς είτε είσαι σε DP είτε όχι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα! Όταν γίνει διαθέσιμη για τη συσκευή σου θα αναβαθμιστείς είτε είσαι σε DP είτε όχι.

 

Ευχαριστω.Βλεπετε,ειναι καιρος που ειχα το 1020 μια και το ξαναπηρα προσφατα για 2η συσκευη και εχω ψιλοξεχασει τα κατατοπια των wp..:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...