Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Euro DE CV Black (059T2J3) Την γερμανική

Euro IT CV Black (059T750) ή την ιταλική.

 

Ok, ευχαριστώ. Μάλλον την ιταλική θα περάσω μιας και ιταλικη ειχα περάσει στο 925 και ήμουν μια χαρά.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok, ευχαριστώ. Μάλλον την ιταλική θα περάσω μιας και ιταλικη ειχα περάσει στο 925 και ήμουν μια χαρά.....:)

 

Αυτά είναι για τα μαύρα 1020, έβαλα αυτά γιατί νομίζω πως μαύρο 1020 έχεις, αν όχι, πες το χρώμα να σου γράψω τα product codes.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Lumia Camera, τι έκδοση σου γράφει ότι είναι;

 

lumia camera v 4.9.2.1

16063035152_aa382b6ac9_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν κράζαμε τους Android fans για τα φλασαρισματα, τα updates κτλ και τωρα κάνουμε κι εμείς τα ίδια;

 

Μη μπερδεύεσαι ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

lumia camera v 4.9.2.1

16063035152_aa382b6ac9_c.jpg

 

Σπέρνει.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο θα δούμε διαφορες εμείς με την denim γιατί όπως λένε εμάς μας γραψανε με τα 1020...δεν τους κατηγορώ όμως εχουνε ένα ιδιαίτερο αισθητήρα και ο υπεύθυνος για τον σχεδιασμό του pureview έχει πάρει μεταγραφή για την apple..
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τους περιορισμούς του hardware θα πρέπει να παρουσιάσουν κάποιες επιπλέον βελτιώσεις. Άλλωστε εξακολουθεί να είναι το κορυφαίο φωτογραφικό κινητό της αγοράς.

 

Από εκεί και πέρα βέβαια οποιος έχει κάποιες βασικές γνώσεις φωτογραφίας μπορεί να κάνει ειλικρινά παπάδες!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τους περιορισμούς του hardware θα πρέπει να παρουσιάσουν κάποιες επιπλέον βελτιώσεις. Άλλωστε εξακολουθεί να είναι το κορυφαίο φωτογραφικό κινητό της αγοράς.

 

Από εκεί και πέρα βέβαια οποιος έχει κάποιες βασικές γνώσεις φωτογραφίας μπορεί να κάνει ειλικρινά παπάδες!

Περιμένω κι εγώ για denim, αλλά θα αργήσει μάλλον και θα είναι κουτσουρεμένη σε όλη την σειρά των 20, με εξαίρεση το 1520... Κρίμα για το 1020 γιατί έχει και 2 GB RAM και την καλύτερη κάμερα στα WPs και το νο2 σε σύνολο συσκευή των 20 μετά το 1520...

 

Όσο για την κάμερα είναι μια εκ των τριών καλύτερων, όντως! Ο έως τώρα βασιλιάς 808 και το νέο CM1, έχουν μεγαλύτερους αισθητήρες, μεγαλύτερα pixels και περισσότερες λεπτομέρειες χωρίς θόρυβο, αλλά δεν έχουν OIS. Επομένως, όχι ίσως η καλύτερη, αλλά η πιο ισορροπημένη θα έλεγα κάμερα και συσκευή σαν σύνολο.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ για denim, αλλά θα αργήσει μάλλον και θα είναι κουτσουρεμένη σε όλη την σειρά των 20, με εξαίρεση το 1520... Κρίμα για το 1020 γιατί έχει και 2 GB RAM και την καλύτερη κάμερα στα WPs και το νο2 σε σύνολο συσκευή των 20 μετά το 1520..

 

Αν ξέρεις κάτι πες το... Γιατί αυτό που ξέρουμε όλοι οι άλλοι είναι ότι όλα τα χαρακτηριστικά της Denim (δεν αναφέρομαι στην κάμερα) θα είναι ίδια σε όλες τις συσκευές όπως άλλωστε και στην Developers Preview... Μόνο το "hey cortana" είναι ο περιορισμός γιατί απαιτείται snapdragon 8xx...

 

Επίσης από που προκύπτει ότι θα αργήσει στην σειρά x20...? Έχει δοθεί ήδη σε πολλά 620 κ 520 και σχεδόν σε όλα 1320... Σε μερικές αγορές έχει κυκλοφορήσει για 1020 (Γερμανία) και 1520....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή τότε μέχρι να βγει η v5... έστω και ένα κλικ πιο σβέλτο να είναι, θα είναι προς όφελος! :)

 

Lumia camera 5.0 δεν θα παρουν τα 1020,920,925.

Μονο τα καινουρια 830,930 κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις κάτι πες το... Γιατί αυτό που ξέρουμε όλοι οι άλλοι είναι ότι όλα τα χαρακτηριστικά της Denim (δεν αναφέρομαι στην κάμερα) θα είναι ίδια σε όλες τις συσκευές όπως άλλωστε και στην Developers Preview... Μόνο το "hey cortana" είναι ο περιορισμός γιατί απαιτείται snapdragon 8xx...

 

Επίσης από που προκύπτει ότι θα αργήσει στην σειρά x20...? Έχει δοθεί ήδη σε πολλά 620 κ 520 και σχεδόν σε όλα 1320... Σε μερικές αγορές έχει κυκλοφορήσει για 1020 (Γερμανία) και 1520....

 

Ακριβώς αυτό. Απλά ο mivas την αποκάλεσε κουτσουρεμένη λόγω κάμερας. Βαρύγδουπες δηλώσεις....:lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lumia camera 5.0 δεν θα παρουν τα 1020,920,925.

Μονο τα καινουρια 830,930 κ.τ.λ

 

Όλα θα πάρουν τη version 5.0 με τις βελτιώσεις της (πχ είναι ταχύτερη)... Μόνο σε περιορισμούς λόγω harware θα κοπούν κάποια χαρακτηριστικά όπως η εγγραφή 4k video...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Απλά ο mivas την αποκάλεσε κουτσουρεμένη λόγω κάμερας. Βαρύγδουπες δηλώσεις....:lol: :lol: :lol:

Γιατί ρε Montoya? Εσύ δηλαδή δεν θα ήθελες να τα έχεις όλα??? Ή έχουμε ολοκληρωμένη Denim ή δεν έχουμε!!! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης από που προκύπτει ότι θα αργήσει στην σειρά x20...? Έχει δοθεί ήδη σε πολλά 620 κ 520 και σχεδόν σε όλα 1320... Σε μερικές αγορές έχει κυκλοφορήσει για 1020 (Γερμανία) και 1520....

 

Εϊπα ότι προβλέπω να αργήσει να πάει σε όλες τις συσκευές σε κάθε χώρα (όχι ειδικά για την σειρά 20), μιας και γίνεται σταδιακά πάλι η ενημέρωση... Γιατί να μην το κάνουν παράλληλα σε όλες τις συσκευές παντού δεν το καταλαβαίνω... Και ξεκινάνε μάλιστα από τις entry level συσκευές π.χ. τα 520 και entry level phablet το 1320. Θα περίμενα το ανάποδο, να αρχίσουν από τις κορυφαίες συσκευές που θα έχουν τα πάντα μέσα (930, 830, 1520) και σταδιακά να συνεχίσουν στις υπόλοιπες. Παράξενη λογική για εμένα τουλάχιστον... :confused:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάρουν τη version 5.0 με τις βελτιώσεις της (πχ είναι ταχύτερη)... Μόνο σε περιορισμούς λόγω harware θα κοπούν κάποια χαρακτηριστικά όπως η εγγραφή 4k video...

 

Δε νομιζω...εγω εχω την Denim και δεν εχω Lumia camera 5.0

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει βγει ακόμα ρε Κώστα... Στο ξαναέγραψα και στο άλλο ποστ μου.... Όταν βγει το update της Lumia Camera όλοι θα το πάρουμε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει βγει ακόμα ρε Κώστα... Στο ξαναέγραψα και στο άλλο ποστ μου.... Όταν βγει το update της Lumia Camera όλοι θα το πάρουμε...

 

μισο λεπτο...μισο λεπτο. η Denim δεν ερχεται μαζι με την Lumia Camera 5.0 ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Η Lumia Camera v5.0 είναι ξεχωριστό update της εφαρμογής...

 

μαλιστα...γι αυτο δεν βλεπω διαφορες στην καμερα.Για να δουμε.Ξερουμε ποτε βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αργήσει λογικά... Ίσως περιμένουν να ολοκληρωθεί το μεγαλύτερο κομμάτι της αναβάθμισης σε Lumia Denim :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε Montoya? Εσύ δηλαδή δεν θα ήθελες να τα έχεις όλα??? Ή έχουμε ολοκληρωμένη Denim ή δεν έχουμε!!! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εϊπα ότι προβλέπω να αργήσει να πάει σε όλες τις συσκευές σε κάθε χώρα (όχι ειδικά για την σειρά 20), μιας και γίνεται σταδιακά πάλι η ενημέρωση... Γιατί να μην το κάνουν παράλληλα σε όλες τις συσκευές παντού δεν το καταλαβαίνω... Και ξεκινάνε μάλιστα από τις entry level συσκευές π.χ. τα 520 και entry level phablet το 1320. Θα περίμενα το ανάποδο, να αρχίσουν από τις κορυφαίες συσκευές που θα έχουν τα πάντα μέσα (930, 830, 1520) και σταδιακά να συνεχίσουν στις υπόλοιπες. Παράξενη λογική για εμένα τουλάχιστον... :confused:

 

Σαφώς και ελών ολοκληρωμένη denim και έτσι θα την παρω. Ολοκληρωμένη. Η κάμερα είναι ξεχωριστή εφαρμογή...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει βίντεο με υπότιτλους;

δυστυχώς δεν βρίσκω κάπου στα settings να διαβάζει τους ελληνικούς και τα βγάζει #$%^.

επίσης το here maps είναι πολύ ωραίο αλλά δεν έχει στάσεις λεωφορείων και λοιπά απ ότι βλέπω. σωστά?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει βίντεο με υπότιτλους;

δυστυχώς δεν βρίσκω κάπου στα settings να διαβάζει τους ελληνικούς και τα βγάζει #$%^.

επίσης το here maps είναι πολύ ωραίο αλλά δεν έχει στάσεις λεωφορείων και λοιπά απ ότι βλέπω. σωστά?

ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα.

Από τον υπολογιστή σου θα αλλάξεις την κωδικοποίηση του .srt αρχείου σε UTF8.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάρουν τη version 5.0 με τις βελτιώσεις της (πχ είναι ταχύτερη)... Μόνο σε περιορισμούς λόγω harware θα κοπούν κάποια χαρακτηριστικά όπως η εγγραφή 4k video...

Μακάρι Alex να είναι έστω και λίγο πιο γρήγορη η κάμερα.

Για μένα είναι το βασικό μείον να τη χρησιμοποιώ για καθημερινή χρήση αυτή η αργοπορία της.

Τα 4Κ βίντεο ποσώς με ενδιαφέρουν, τα έχω από πέρυσι σε note k S5 και ζήτημα να έχω βγάλει 2-3 βίντεο, τρομερή κατανάλωση storage και μη πρακτικά ακόμα, αλλού δε παίζουν και αλλού όλο corrupt είναι.

Το hdr σου λύνει τα χέρια όντως αλλά το βασικό ξαναλέω είναι να βελτιωθεί η ταχύτητα.

Ορίστε γιατί κάμω παράπονα.

Το 1020 μου είναι με DP Last update Ενώ το S5 μου είναι πριν πάρει lollipop που το έκανε ακόμα πιο γρήγορο.

S5 vs 1020 Camera opening time:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο το έχουμε συζητήσει πάλι και όντως είναι ένα θέμα η ταχύτητα... Βασικά το μεγαλύτερο μείον της κάμερας είναι... Είναι το πρώτο που πρέπει να βελτιώσουν στην επόμενη έκδοση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...