Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μοκι by bule τραγικοτατη μπαταρια. Με την πρώτη ευκαιρία την ξηλωνω.

 

Ψάχνω την ρομ με την καλυτερη διαρκεια. Δε με νοιαζει αν είναι cm ή miui.

Για πείτε αποψεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Τελευταια και προτελευταια stable.. Πολυ ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωρες οθόνης /αναμονής και χρήση???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Η 7.3.2 είναι σωστή.Η 7.5 μου έκανε προβλήματα viber και browser.

Link to comment
Share on other sites

Ωρες οθόνης /αναμονής και χρήση???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Για την τελευταια δεν εχω ακομα πληρη αποψη μιας και δεν εχω κανει ακομα 2-3 ολοκληρωμενες φορτισεις. Μου εβγαλε 4 ωρες και 10 λεπτα στο 20%

.πολυ καλα πιστευω. Η προηγουμενη μου εβγαζε παντα 4:30 με 5 ωρες.5 ωρες με νορμαλ χρηση χωρις καθολου παιχνιδι μονο κλησεις μηνυματα viber facebook και σερφαρισμα. Με λιγο παιχνιδακι επεφτα στις 4-4:30.βεβαια κανα 2φορες ειχε τυχει να με το που το βγαλω απο τη μπριζα να παιξω rally dirt racer και να μου βγαλει 4 ωρες συνεχομενο gaming με το κινητο να βραζει.προσωπικα δεν εχω βαλει εδω και μηνες dev rom και δεν προκειται να ξαναβαλω. Stable και μονο stable. Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο που μπορει και να παιζει ειναι οτι το κινητο καθαρισε με fastboot rom πριν μπουν πανω οι stable..δεν προερχεται απο 10 φλασαρισματα ρομ την εβδομαδα... Απο stable σε dev απο dev σε stable και διαφορα τετοια. Το καθαρισα εβαλα την 7230 μετα 7320 και τωρα την 7510.το κινητο ειναι σουπερ.. Δεν μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα με reboots, ειδοποιησεις να μην ερχονται, συγχρονισμοι να μην γινονται, widgets καιρου να μην δουλευουν και διαφορα αλλα κουλα που διαβαζω.

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Χθες το τηλέφωνο της γυναίκας μου, είτε από πέσιμο είτε από υιό, δεν είμαι σε θέσει να γνωρίζω ανοίγει και δεν αναγνωρίζει τις κάρτες σιμ και παρουσιάζει ένα μήνυμα για αναφορά στην ΜΙ. Γενικά το τηλέφωνο είναι εκτός λειτουργίας!!!!

Υπάρχει κάποιο κατάστημα ή έστω και ιδιώτης που μπορεί να επισκευάσει το τηλέφωνο, προσπάθησα να μπω στις ρυθμίσεις και να το επαναφέρω στις εργοστασιακές αλλά τίποτα. Να φλασαρω δεν γνωρίζω και δεν θέλω να εμπλακώ άρα χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια από τρίτο.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Χθες το τηλέφωνο της γυναίκας μου, είτε από πέσιμο είτε από υιό, δεν είμαι σε θέσει να γνωρίζω ανοίγει και δεν αναγνωρίζει τις κάρτες σιμ και παρουσιάζει ένα μήνυμα για αναφορά στην ΜΙ. Γενικά το τηλέφωνο είναι εκτός λειτουργίας!!!!

Υπάρχει κάποιο κατάστημα ή έστω και ιδιώτης που μπορεί να επισκευάσει το τηλέφωνο, προσπάθησα να μπω στις ρυθμίσεις και να το επαναφέρω στις εργοστασιακές αλλά τίποτα. Να φλασαρω δεν γνωρίζω και δεν θέλω να εμπλακώ άρα χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια από τρίτο.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

γκουγκλαρε το Expert mobile. περυσι μου ειχε φτιαξει ενα elephone που του ειχα στειλει.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταια δεν εχω ακομα πληρη αποψη μιας και δεν εχω κανει ακομα 2-3 ολοκληρωμενες φορτισεις. Μου εβγαλε 4 ωρες και 10 λεπτα στο 20%

.πολυ καλα πιστευω. Η προηγουμενη μου εβγαζε παντα 4:30 με 5 ωρες.5 ωρες με νορμαλ χρηση χωρις καθολου παιχνιδι μονο κλησεις μηνυματα viber facebook και σερφαρισμα. Με λιγο παιχνιδακι επεφτα στις 4-4:30.βεβαια κανα 2φορες ειχε τυχει να με το που το βγαλω απο τη μπριζα να παιξω rally dirt racer και να μου βγαλει 4 ωρες συνεχομενο gaming με το κινητο να βραζει.προσωπικα δεν εχω βαλει εδω και μηνες dev rom και δεν προκειται να ξαναβαλω. Stable και μονο stable. Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο που μπορει και να παιζει ειναι οτι το κινητο καθαρισε με fastboot rom πριν μπουν πανω οι stable..δεν προερχεται απο 10 φλασαρισματα ρομ την εβδομαδα... Απο stable σε dev απο dev σε stable και διαφορα τετοια. Το καθαρισα εβαλα την 7230 μετα 7320 και τωρα την 7510.το κινητο ειναι σουπερ.. Δεν μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα με reboots, ειδοποιησεις να μην ερχονται, συγχρονισμοι να μην γινονται, widgets καιρου να μην δουλευουν και διαφορα αλλα κουλα που διαβαζω.

http://en.miui.com/download-274.html

απο εδω;

Link to comment
Share on other sites

Την ελληνικη εχω.. Δεν ξερω αν εχει διαφορες απο τις eu. Οι ελληνικες εχουν και ενσωματωμενο το mod για 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετους μηνες εχω την εκαστοτε τελευταια dev αλλα επαψε να λειτουργει και στη συνεχεια αρνειται να εγκατασταθει η εφαρμογη myWind .Λογω αναγκης εγκαθιστω viper αλλα δεν με αφηνει να προσθεσω επαφες .Λεω ας δοκιμασω την τελευταια stable και κανω καθαρη εγκατασταση .Βαζω τις εφαρμογες μια μια και η myWind δεν , ενω το viber τα ιδια.

Καποια εκδοση που να δουλευει στα σιγουρα το viber ?

Οι παραπανω εκδοσεις ειναι οι global

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετους μηνες εχω την εκαστοτε τελευταια dev αλλα επαψε να λειτουργει και στη συνεχεια αρνειται να εγκατασταθει η εφαρμογη myWind .Λογω αναγκης εγκαθιστω viper αλλα δεν με αφηνει να προσθεσω επαφες .Λεω ας δοκιμασω την τελευταια stable και κανω καθαρη εγκατασταση .Βαζω τις εφαρμογες μια μια και η myWind δεν , ενω το viber τα ιδια.

Καποια εκδοση που να δουλευει στα σιγουρα το viber ?

Οι παραπανω εκδοσεις ειναι οι global

 

7,3,2 stable

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ τη βαλω πανω στην παληα ΄? ή παλι καθαρη εγκατασταση ?

 

Μέσω twrp διαγραφή όλων εκτός των μνημών εσωτερική και εξωτερική.Μετα εγκατάσταση και μετά επαναφορά μέσω μι ιντερνετικα.Εαν έχεις καλό ίντερνετ σε καμια ωρα τα έχει επαναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

 

Την ελληνικη εχω.. Δεν ξερω αν εχει διαφορες απο τις eu. Οι ελληνικες εχουν και ενσωματωμενο το mod για 160 χαρακτηρες.

Χμμμ, λεω να μη βαλω την ελληνική. Δε με απασχολουν ελληνικα και το μοντ για τα σμσ θα το φλασαρω.

 

Θα ήθελα βεβαια και την psy rom(τελευταια σταβλε)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το changelog το διάβασα. Στην πράξη ρωταω τι γίνεται.. Gps, μπαταρια, καμερα, bugs, lags.

 

Η 7.3.2 δένει εχει καποιο πρόβλημα.Λειτουργούν όλα όπως πρέπει..

Χθες είχα 5 ώρες και 15 λεπτά 1%

Edited by Keraunos
Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταια δεν εχω ακομα πληρη αποψη μιας και δεν εχω κανει ακομα 2-3 ολοκληρωμενες φορτισεις. Μου εβγαλε 4 ωρες και 10 λεπτα στο 20%

.πολυ καλα πιστευω. Η προηγουμενη μου εβγαζε παντα 4:30 με 5 ωρες.5 ωρες με νορμαλ χρηση χωρις καθολου παιχνιδι μονο κλησεις μηνυματα viber facebook και σερφαρισμα. Με λιγο παιχνιδακι επεφτα στις 4-4:30.βεβαια κανα 2φορες ειχε τυχει να με το που το βγαλω απο τη μπριζα να παιξω rally dirt racer και να μου βγαλει 4 ωρες συνεχομενο gaming με το κινητο να βραζει.προσωπικα δεν εχω βαλει εδω και μηνες dev rom και δεν προκειται να ξαναβαλω. Stable και μονο stable. Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο που μπορει και να παιζει ειναι οτι το κινητο καθαρισε με fastboot rom πριν μπουν πανω οι stable..δεν προερχεται απο 10 φλασαρισματα ρομ την εβδομαδα... Απο stable σε dev απο dev σε stable και διαφορα τετοια. Το καθαρισα εβαλα την 7230 μετα 7320 και τωρα την 7510.το κινητο ειναι σουπερ.. Δεν μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα με reboots, ειδοποιησεις να μην ερχονται, συγχρονισμοι να μην γινονται, widgets καιρου να μην δουλευουν και διαφορα αλλα κουλα που διαβαζω.

 

Μόνο από stable σε stable και εγώ, και δεν βρίσκω κάποιο bug σε αυτά που δουλεύω.

Με την 7.5.1.0, το άφησα χτες μέχρι 2% μπαταρία και είδα περίπου 5 ώρες οθόνη.

Οι κύκλοι φόρτισης μου είναι 36 εώς 48 ώρες με χρήση λίγο από όλα και πολύ ελαφρό gaming.

Όπου μπορώ χρησιμοποιώ wifi, που δεν επιβαρύνει πολύ την μπαταρία, και το δίκτυο το έχω σε 2G.

Μόνο όταν χρειαστώ mobile data, το γυρνάω σε 3G/4G, που ρουφάει πολύ μπαταρία.

Και εννοείται το κινητό μένει τουλάχιστον μια ώρα επιπλέον στο φορτιστή μετά το 100%.

 

Όποιος θέλει πλήρη ανάλυση γύρω από την κατανάλωση της μπαταρίας, βάζει το BetterBatteryStats από xda (υπάρχει και επί πληρωμή στο playstore).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, καταλάθος έκανα φραγή σε έναν αριθμό και θέλω να αναιρέσω αυτήν την φραγή αλλά ψάχνω εδώ και μια ώρα κ δεν βρίσκω τιποτα. Έχω την aicp rom,βοηθήστε με γιατί έχω απελπιστεί!
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλά psy rom V3 (stable)

ακομη στο πρωτο μπουταρισμα ειμαι. ελπιζω να με αφησει ικανοποιημενο

Από το stable καταλαβαίνω ότι είναι miui.. Περιμένουμε εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

σερνεται το συμπαν προς το παρων. τις προσεχεις ημερες θα επανελθω

ναι μιυι είναι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχει δοκιμασει κανεις την fv5 camera?

Κατεβασα την εκδοση pro, και παρα οτι βαζω manual ρυθμισεις και η φωτογραφια θα επρεπε να βγει καμενη, (πχ μερα, 20 sec, 2.2 f, iso 1600) η φωτο βγαινει παντα με σωστη εκθεση! Δοκιμασα και σε jpg/png. Εχει κανεις ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

σερνεται το συμπαν προς το παρων. τις προσεχεις ημερες θα επανελθω

ναι μιυι είναι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

προς το παρόν φαίνεται οτι έκατσε πολυ καλα η ρομ! αν και εχω την εντύπωση οτι λαγκαρει σε σχεση με την cm.

 

περιμένω να δω στο θεμα μπαταρίας τι θα κανει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην 7.3.2.0 stable η οποία ήταν ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ.

Βγήκε η νέα stable 7.5.1.0 και είπα stable είναι ....ας την βάλω....διότι βαρέθηκα και τους τελευταίους μήνες φοράω μόνο stable εκδόσεις.

Αλλά η τελευταία έχει θέματα με το ίντερνετ γενικώς.....και με wifi και με δεδομένα + κάτι χαζά κολλήματα που κάνει το τηλέφωνο και κρασαρίσματα.Εχει αναφερθεί και από άλλους νομίζω.

Οπότε ....επιστροφή στα σίγουρα.(7.3.2.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...