Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OXI ....για την .eu μιλάω....sorry που δεν το ανέφερα.....στις 3 τελευταίες stable φόρεσα τις εκδόσεις .eu και νομίζω ότι είναι ένα κλικ καλύτερες από τις Ελληνικές.....απλά τώρα αφού έφαγα την φόλα με την τελευταία και θα ξαναγυρίσω στην 7.3.2.0 λέω να δοκιμάσω την ίδια ...αλλά ...του gkalen...που άκουσα καλά λόγια.....Αν δεν....τότε πάλι στα σίγουρα(.eu)
Link to comment
Share on other sites

α οκ!

του γκαλεν ειχα ενα διάστημα. οντως πολυ καλη ρομ

αξιζει μια δοκιμή

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Η 7.3.2 eu stable είναι η καλύτερη από όσες MIUI δοκίμασα εγώ (πλην custom που δεν έχω δοκιμάσει) με καλύτερο multitasking από την αντίστοιχη ελληνική. Η 7.5.1 eu είχε θέματα με reboots, αυτονομία και κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 7.5.1 gtv περασμένη πανω από 7.3.2 gtv μόνο με wipe cache/dalvik + xposed + SuperSU δεν έχω συναντήσει ούτε reboots ούτε κολλήματα και από αυτονομία είμαι πάνω κάτω στις 4 ώρες sot σε μια μέρα κύκλου φόρτισης.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Η 7.3.2 eu stable είναι η καλύτερη από όσες MIUI δοκίμασα εγώ (πλην custom που δεν έχω δοκιμάσει) με καλύτερο multitasking από την αντίστοιχη ελληνική. Η 7.5.1 eu είχε θέματα με reboots, αυτονομία και κολλήματα.

 

Η 7.5.1 σωστά περασμένη ήταν γρήγορη αλλα ειχα πρόβλημα συγχρονισμού επαφών vibe,messenger και άλλων και κολλήματα ο περιηγητής.Ήθελα να στείλω μια φωτός μέσω vibe κάπου και δεν μου εμφανιζε ότι οι επαφές είχαν viber.Ελεγα να περιμένω την επόμενη αναβαθμιση αλλα είχα πάρει αντιγραφο μέσω twrp της 7.3.2 και έτσι σε 5 λεπτά ειχα το κινητο σα να μην το πείραξαν

Υπάρχει ενα τιπ που αλλάζει την συμπεριφορά του επεξεργαστη.Στη μπαταρία διαχειριση χρήσης,Ανενεργη και επιλογή για προγραμματιστές βελτιστοποίηση μνήμης ανενεργό, με κλειστο ενεργοποίηση βελτιστοποίησης Miui.Αλλιως τα ανάποδα.Σε κάθε αλλαγή κάντε τεστ με το geekbench να δείτε τη διαφορα

Edited by Keraunos
Link to comment
Share on other sites

Viber και messenger δεν εχω κάνει τα update στις τελευταίες εκδόσεις γιατί βλέπω στα σχόλια πολλά προβλήματα. Για το τιπ που λες το είχα χρησιμοποιήσει αρκετό καιρό για την βελτίωση του multitasking. Τελικά διαπίστωσα ότι η απόδοση του τηλεφώνου είναι πολυ καλύτερη επιλέγοντας τις προεπιλεγμενες ρυθμίσεις τις οποίες χρησιμοποιώ εδώ και κάνα μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Το τιπ που γράφω ρίχνει σε λίγη μπαταρία την απόδοση του επεξεργαστη σαν πολυεπεξεργαστης.Οχι όμως σαν μονοεπεξεργαστης.
Link to comment
Share on other sites

Το τιπ που γράφω ρίχνει σε λίγη μπαταρία την απόδοση του επεξεργαστη σαν πολυεπεξεργαστης.Οχι όμως σαν μονοεπεξεργαστης.

 

Φιλε μου το μηνυμα σου ειναι ακατανοητο,δεν βγαινει νοημα απο οτι γραφεις,αν θες περιγραψε το

ποιο απλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το μηνυμα σου ειναι ακατανοητο,δεν βγαινει νοημα απο οτι γραφεις,αν θες περιγραψε το

ποιο απλα.

 

Γιαυτο ειπα να το δοκιμασετε τεσταροντας το με το geekbench.10 λεπτα χρειαζεται και θα βγαλετε συμπερασματα για το τι θελετε.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειπα να το δοκιμασετε τεσταροντας το με το geekbench.10 λεπτα χρειαζεται και θα βγαλετε συμπερασματα για το τι θελετε.

 

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/7460573

Πως το βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

 

Στο multi είσαι χαμηλά.4600 βγάζω.

Link to comment
Share on other sites

call not sent που εμφανισε 2 3 φορές όταν πηγα να κανω κληση τι σημαίνει? γιατι μπορει να το εμφανιζει?

σημα είχα φουλ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο multi είσαι χαμηλά.4600 βγάζω.

 

Ναι τώρα που το γύρισα σε Υψηλή απόδοση και μενα το ίδιο βγάζει

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/7461662

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρείς miui και τρείς cm κατέληξα στην cm12.1 fast and explosive που νομίζω είναι η καλύτερη ρομ μέχρι στιγμής για το κινητό αυτό με xpozed που το θεωρώ απαραίτητο και την καλύτερη αυτονομια μπαταρίας. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί σε όλες τις ρομ το σύστημα πιανει μόνο του 700 MB ram. Στο παλιό dagger που είχα με custom rom και xpozed και τις τριπλασιες εφαρμογές και παιχνίδια είχα την μισή η λίγο παραπάνω ραμ γεμάτη. Επίσης η μπαταρία του ήταν 2200 mah και είχα καλύτερη αυτονομια απο τώρα που έχω 3000. Τι να τούς κάνω τούς 64μπιτους επεξεργαστες που τρέχουν στα 2.2 ghz με δυο ραμ αν το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και χειρότερο σε κάποιες περιπτώσεις. Το μόνο που έχει παραπάνω είναι το τηλεχειριστηριο κατά τα αλλα δεν είμαι και τόσο ικανοποιημενος απο την νέα αγορά μου.
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ακριβώς έτσι όπως τα λες φίλε μου....συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Επιτέλους ας ακουστεί και η "άλλη" πλευρά.

Υπάρχει περίπτωση να σου την "πέσει" κάποιος/α γιαυτά που λες....πρέπει να αναφέρουμε συνεχώς ότι είναι το καλύτερο τηλέφωνο.:lol:

Ασχετα αν αυτοί/ες που διαρρηγνυαν τα ιμάτιά τους για το τηλέφωνο (ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει)....το πούλησαν τελικά για να πάρουν άλλο.Τόσο καλό ήταν κατά τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

εκτός απ τη μπαταρία*, δεν εχει αλλο θεμα το τηλεφωνο.

 

*4 ωρες μέσο όρο σοτ ειναι σχετικα καλη τιμη. αλλα ειχα συνηθίσει 6ωρα μέ βαρια χρήση στο προηγούμενο μου, που σε αυτο με κακοφαινεται.

αυτο δε σήμαινει ότι ειναι χαλια η συσκευή

 

 

το καλυτερο δεν είναι, αλλα για την αναλογια τιμής/χαρακτηριστικων/αποδοσης δε μπορουμε να πουμε κατι ;)

 

και γω καποια στιγμη θα το αφησω, καθαρα λογω αυτονομιας.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο δεν είναι, αλλα για την αναλογια τιμής/χαρακτηριστικων/αποδοσης δε μπορουμε να πουμε κατι ;)

 

Αυτή ΝΑΙ.....είναι η πραγματικότητα και η ακριβής προσέγγιση και κριτική σχετικά με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι το καλυτερο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχουν αυτοί που ενώ ειναι δυασαρεστημενοι από το τηλέφωνο τους παραμένουν σ' αυτό και όχι αυτοί που ενώ ειναι ευχαριστημενοι επιλεγουν κατι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι αν ειχε εξ αρχής 4000mah μπαταρία, κανεις δε θα σκεφτοταν να το αλλαξει.

ή εστω μια aftermarket να υπηρχε....

κατα τα αλλα η λυση ενος power bank ειναι η καλυτερη.

 

δυστυχως δε μπορω να διαθεσω χρήματα για να παω στο νοτε 3 προ. αν δωθει η ευκαιρια φυσικα και θα το κανω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας το καταλαβαίνει διαφορετικά. Το redmi note 2 έχει αφαιρουμένη μπαταρία ενώ το redmi note 3 pro όχι. Με μια 2η μπαταρία στο RN2 είσαι στα 6000mah και με μια 3η στα 9000mah. Στο redmi note 2 η αυτονομία περιορίζεται στο πλήθος των μπαταριών που έχεις. Στο 3 pro η αυτονομία περιορίζεται στα 4000mah. Και για να σας προλάβω η λύση του power bank δεν ειναι αυτονομία γιατί κατά την φόρτιση ειναι λάθος η χρήση του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

ποσο δικιο εχεις. πραγματιμα τωρα με εψησες να παεω εξτρα μπαταρια με εξωτερικο φορτιστή ομως.

καποιο λινκ για αξιοπιστη αγορα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...